Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

vilma7
7. júl 2016

a apropo dnes rodit po 40.tke zacina byt normalne, tu vo Svajci su niekedy prvorodicky este starsie, lebo skor sa na to necitia, alebo chcu nejaky domov vybudovat pre rodinku, kolegynina znama rodila prvy krat v 44 a bez problemov, a moja znama v 41 tiez prve, vsetko zdrave deticky, mne Trisomie tiez vysli negativne, tak verim ze sa mi na Vianoce narodi krasne zdrave babatko 🙂

lucinka550055
7. júl 2016

@svataj ja som bola na trizomii, vsetko v poriadku, potom uz na amnio netreba ist

elise
7. júl 2016

Mladsie maminy to beru tak, ze dieta do 20 r potom 40 -tke ze budu mat deti velke, a budu cestovat a uzivat atd, ale uz dospievaju deti ktore si zakladaju rodinu a pridu vnucata, vsetci su prcujuci tak v 40 babky pomahaju s vnucatmi a nezostava tolko casu na to cestovanie co tu odznelo tisic krat. A ze nedoziju stardie dospelosti deti, pritom mozu aj mlady zomret, a starsi mozu zit dlho.

vilma7
7. júl 2016

@elise ja som to brala od opacneho konca, do 40 tky cestovala a vychutnavala a teraz bude rodinka a cestovat sa da aj s rodinkou. Urcite to nebude Japonsko, ani Afrika, ale aj po okoli je predsa nadherne 🙂

elise
7. júl 2016

@vilma7 to ano. Nas deti drzia v dobrej kondicke tesime sa na september na nasu tretiu lasku. Manzelovi rovesnici uz maju vnucata a on bude mat 3 male deti (10r, 3,5 r a novorodenca) ma sice sediny ake ako dedo nevyzera a to mal 53 rokov. 😊vsetko je tak ako ma byt.

vilma7
7. júl 2016

@elise hlavne si myslim ze nic netreba silit, radsej pripraveny na rodinku, ako byt zaskoceny a prebijat sa ako sa len da. A ked nie je vhodny partner, nie je predsa co riesit. A uz vobec nie detmi zachranovat vztahy 🙂

elise
7. júl 2016

@vilma7 prve bolo 6 r po svadbe velkym zazrakom, nedarilo sa. Druhe bolo umelym oplodnenim IFV a 3X KET a tretie je zazrak, ani sme velmi neskusali, bolo pred vianocami, ruesili sme ine. Este sme mali v centre jeden pokus na ktory sme chceli ist na jar. Teraz sa tesime.

vilma7
7. júl 2016

@elise no zrejme tym ze ja a muzik sme vcelku obaja velmi zdravy aj v 40.tke, sa nam to podarilo po polrocnom snazeni sa 🙂 . Ja som mala tohoto roku vo ferbuari 40., zaciatkom asprila sme otehotneli a muzik mal v polke aprila 40 😀 😀 a 24.12. mame Termin porodu 🙂

alma_m
31. aug 2016

Kamarátka bola v podobnej situácii, ale išla na neinvazívny Prenatal safe karyo.

malabiba
31. aug 2016

@elise dovolim si nesuhlasit...deti odrastli, cestujeme, mame kopu sportovych a inych aktivit...a stihneme aj vnuka...no vela sme cestovali aj s nasimi detmi...ako som pisala, zvladli by sme vychovat aj vnuka, ale dnes uz mame pohodlnejsi zivot, ja osobne sa citim lepsie ako v 25-ke, no na babo nie...ak niekto dlhsie caka na deti, lebo to okolnosti skor nedovolili je nastaveny inak...vsetko je otazkou priorit a ak zdravie dovoli, tak vek vela nezavazi...a dnes malokto riesi, co bude o 20 rokov

ciernatko
4. sep 2016

Baby mam 37 rokov.2 deti s predchádzajúceho manželstva dcéra bude mať 16,syn 11, a tretie 10 mesačné mám s priatelom.Velmi som rozmýšľala ci ďalšie babo ved mne stacili dve co mám z predchádzajúceho manželstva a hlavne som sa bála co potom.ale partner miluje deti ma iba toto jedno svoje a tak sme isli do toho aj ked som mala vela predsudkov.co povedia ludia atd,proste som riesila somariny.A teraz mi mrcha neprisla 23.8.myslim ze som tehu,mam take príznaky a neviem co robit.ci sa tesit,alebo co.bojím sa ...

erickatt
4. sep 2016

@ciernatko urob si test

dadika41
4. sep 2016

@ciernatko Ja mam s predosleho manzelstva dve deti 21 a 19 a z tohoto druheho mam tiez dve 1,5 a 3 mesacny...mam 43 rokov a na reci ludi kaslem.Aj moj muz deti miluje ale uz som si dala spravit sterilku lebo jemu v tomto moc neverim😃😃😃operem slipy a som v tom😃😃

merrrynka
4. sep 2016

Ahoj ja len k tvojmu zlemu pocitu 🙂 trogir. Moja mamina ma mala v 42 a nie len mňa ale rovno 3. Predtym mala este 4 deti. Narodili sme sa zdrave chvalabohu. Nemaj strach vsetko bude dobre. Je to skor zazrak 🙂 prajem vela stastia a hlavne zdravicka!

lela123
4. sep 2016

@ciernatko keď už ste šli do toho, tak už nič nerieš.Ak si tehotná, tak si to užívaj. Ja som mala v máji 40 a tiež sme ešte rozmýšľali. Ja som na tom rovnako. Dve z prvého manželstva a teraz máme 5 ročnú dcérku. Zdravotný stav ma zabrzdil, ale ak bude všetko o.k, tak ešte asi skúsime. Ajkeď rodina to nepochopí vôbec

ciernatko
4. sep 2016

Dakujem za podporu ste zlaté

paloma76
4. sep 2016

Ahoj. Aj ja mam z predošlého manzelstva 2 dievky ( 20 a 10 r), teraz s novym manželom dvojmesacneho syna. Mam 40 a nikdy neolutujem, ze som sa na to dala. Užívam si to neskutocne a na blbých ludi kašlem. Nech sa kazdy pozera do vlastného hniezda !!! 😉

megika1
4. sep 2016

@ciernatko držím palce a blahoželám aj k partnerovi 🙂

lela123
5. sep 2016

@paloma76 krásne bábo

vydrnik
5. sep 2016

@paloma76 krasne babatko,prajeme vela krasnych dni a zazitkou zbehne to rychlo

elise
5. sep 2016

Dokaz lasky, 2 deti jedno 10 r druhe 3,5 r a 7 dnove cerstve nonave babenko. Nelutujem a od zaciatku boli vsetky deti chcene, vytuzene, vymodlene. V maji som mala 41 a manzel v juny 53. Deti nas drzia v dobrej kondicke, na starnutie ani nemyslime.

bestmate
5. sep 2016

Idealne je mat dieta do 35, potom do 40, a po 40, no to radsej ani nenapisem lebo by som dostala ladovu sprchu. Poznam jednu co tento rok porodila a ma po 45, no co s takou nezodpovednou zenskou, dufam ze aspon tej maturity sa dozije.

ivankalaco
5. sep 2016

@elise Nádherné miminko..želám veľa šťastia, zdravia a radosti..vek je len číslo 😉

vydrnik
5. sep 2016

@elise krasne babatko,gratulujem,prajem vela krasnych spolocnych zazitkou

fra
5. sep 2016

@bestmate len aby sa tebe náhodou v 45 nepritrafilo (žiadna antikoncepcia nie je 100%), život prináša všeličo, vieš ako sa hovorí, čo vidíš na iných čakaj na sebe ... a never say never 😀

vydrnik
5. sep 2016

@bestmate nie vsetky zeny ale chceli mat dieta v pozdejsom veku.takze netreba taketo zeny odsuzovat,je rozdiel ci zena cce rodit po 40 r,alebo je rada ze sa stala mamou I ked v pozdejsom veku

bestmate
5. sep 2016

@fra no dufam ze sa nepritrafi.

bodka70
5. sep 2016

@bestmate a prečo by sa tej maturity nemala dožiť? I keď nechápem, prečo práve tá maturita je taká dôležitá , no budiž 😝. To ako všetci po 60. rokoch si už majú chystať miesto na hrob? 🙄 😨

lela123
5. sep 2016

@paloma76 Ako vidím, tak desať ročné odstupy za sebou, sranda

elise
5. sep 2016

Pre vsetky co nam vravia ze patrime do hrobu lebo sme stare

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre