Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

mnamko
4. jún 2015

Drz sa vsetko bude o.k

janaochi
17. jún 2015

@tedea222 ako si dopadla? Dúfam, že je všetko v poriadku.

tedea222
22. jún 2015

@janaochi 18.6. som bola na ultrazvuku a srdiečko malo ozvy tak som sa tam samozrejme rozplakala, zatial som PN, 8.7. by som mala dostať materskú knižku ak bude všetko v poriadku. Teraz po víkende som prechladla a mala som trošku teplotu, tak som zababušená v posteli a popíjam čajík. Stále mám pocit, že niečo nie je v poriadku, ale možno si to len nahováram, nakoľko mi vôbec nie je zle, nevraciam a nič podobné, je to ako na hojdačke...jeden deň cítim že som tehotná a ďalší, že to asi tak nie je, že sa niečo stalo. Stále to porovnávam...raz mi káva chutí, raz vôbec...ja neviem asi mi šibe ...beriem kyselinu listovú a duphaston na udržiavanie tehotenstva.

ask
22. jún 2015

@tedea222 MAm znamu co mala dieta v 43... jediny vytuzeny syn po tom ako sa uz vzdali nadeji... je najstastnejsia na svete ze ho ma, hoci to nebolo uplne najlahsie🙂 Po 40tke poznam vela zien s dietatom, ja som mala posledne dieta chvilu pred... a je najmilovanejsi🙂
...drzim palce nech je vsetko o.k!!!!! 😵

mnamko
23. jún 2015

@tedea222 ja som tiez nemala ziadne ptiznaky praveze som mala cele tehu bolesti na lavej strane ani doky nevedel ze preco.takze neboj pokial nekrvacas vsetko jr o.k

yvett04
23. jún 2015

@trogir teš sa ;o) keď už máš veľkého syna vieš, že je to najkrajší pocit nosiť pod srdcom bábätko. Ja som rodila v 38 a vždy si poviem, že nič krajšie som nezažila ;o). Priznávam, že som si na seba dávala viac pozor ako pri skorších tehotenstvách ( ale to som bola mladá). Keby som tušila, že mať bábätko v zrelšom veku (od 35 do 40) tak sa dám nahovoriť oveľa skôr ;o). Skús neriešiť postoj rodiny, Ty sa teš z drobčeka. Všetko bude dobré a tak ako má byť. Príroda je mocná čarodejnica. 🙂

jolinka
23. jún 2015

@tedea222 ja som otehotnela mesiac po 40tke, bez problemov tehotenstvo aj porod, zdravy sikovny , teraz skoro 4 rocny syn 😉 drz sa. len pokoj.

jolinka
23. jún 2015

@tedea222 je aj skupina "mamicky po 40-tke" mozes prist, mnohe tam mali v starsom prve dieta, dalsie zase po odrastenych detoch, babetko 😉

red_cat
23. jún 2015

Ahojte, ja sice nie som ešte mamička a ani k 40tke sa neblížim, ale tiež som sa narodila maminke v podobnom veku 🙂) Lekari ju strasili a odradzali od toho aby si dieťatko nechala, vraj je to riziko..ale nedala sa a som tu 🙂) držim vam palčeky:-*

tedea222
23. jún 2015

Dievčatá ďakujem, veľmi ma to potešilo 🙂 aj ked stále čítam o tých zlých triple testoch, stále sa niečo nájde čo ma stresuje 😖 Normálne uvažujem nad amnio, aj keď môj lekár mi to neodporúča kvôli riziku potratu, ale zas si myslím, že pre ten pocit pokoja by som to mala absolvovať.

tedea222
23. jún 2015

@jolinka už som sa tam pridala 😉 A je to zaujímavé čítanie, som rada že nie som sama 😵

tedea222
24. jún 2015

dievčatá ja som v noci trošku krvácala a dnes mám hnedý výtok strašne sa bojím a neviem sa dovolať doktorovi , dala som si askorutín tak neviem čo sa deje ale nmám vôbec dobrý pocit, ešte do 13 musím počkať a zavolať lebo robí ten moj doktor až poobede a už som si zbalila veci do nemocnice vôbec neviem čo si mám zobrať..

zuzka0605
24. jún 2015

moja mama mala brata v 40tke..tehotenstvo bolo rizikove samozrejme, porod bol cisarsky, ale obaja boli v poriadku..dnes ma mama 50 a brat 10r a nelutuje, je stastna ze ho ma

kiki68
24. jún 2015

no a v zahranici bezna vec, kamoska ma 36 a ze na decko je este moc mlada... 😀 to len u nas je to akesi furt divne. Nehovorim,ze to je naj,ale radsej neskoro ako nikdy. Okrem toho niektore zeny mozu mat telo v lepsom stave ako 30tnicky. Mam kamosku,co ma problemy,lebo si to telo zhumplovala stresom, nezdravou zivotospravou a kamosku co ma cez 40 a nema pomaly ani jednu vrasku, zije zdravo, lekar jej povedal,ze to telo vykazuje nizsi vek ako realne ma. Takze ked sa stane,tak babo bude. 😉

andreable
24. jún 2015

Ahojte baby, ja mám 41r. a som v 17tt s dvojíčkami. Mám za sebou pozitívny krvný screening 1:15 na Downov syndróm v 15tt. Samozrejme strach čo teraz, ako ďalej.. Absolvovala som platený neinvazívny prenatálny genetický test PRENATALSAFE s rozbormi v Taliansku, ten zistil, že je všetko v poriadku.. Neopísateľná radosť.. Na amnio sa už nechystám, pri dvojíčkach je oveľa väčšie riziko potratu.

sylviasz
24. jún 2015

@tedea222 ahoj ja som tu už písala,že tretie dieťa som mala v 40tke a teraz v marci sa mi už na hranici 46 rokov narodilo štvrté. Obe dcérky sa narodili zdravé. Amniocentézu som v oboch prípadoch odmietla prave preto, aby som sa nestresovala, lebo to nie je 100percentné. Držím palce

mnamko
24. jún 2015

@tedea222 ja som mala krvne testy dobre koli veku som chcela amnio a geneticka ma odhovorila

katuska123456789
14. júl 2015

aj my sme sa rozhodli s manželom že chceme tretie babetko aj ked za týžden mam 41 uvidim či sa nám podarí otehotnieť 😉

gabusssa
20. júl 2015

Ja mam 42, pred dvoma mesiacmi mi v 21-týždni zomrelo vytúžené dievčatko, doma mám 17-ročného a 5-ročného chlapca. Na bábätko som sa veľmi tešila, ale od začiatku tehotenstva som sa príšerne bála, či bude všetko v poriadku, až to dopadlo, ako to dopadlo, takže možno ten strach spôsobil svoje. V podstate aj toho 5-ročného som mala už 37-ročná a bolo všetko ok. Ale teraz som mala úplne iné tehotenstvo. Nič som nevládala, bolo mi príšerne zle až do konca,. Zle mi bolo aj s chlapcami, ale mala som kopec energie a cítila som sa veľmi šťastná. Keďže však túžim držať v náručí malý uzlíček, počkáme ešte mesiac dva a o bábätko sa ešte budeme snažiť. Len s čím ešte musím dovtedy zabojovať, je strach. Nechcem ho mať, chcem si tehotenstvo užívať.

majulino
20. júl 2015

baby moja mama otehotnela ked som mala 20 o ona 38 brat ma dnes 6 rokov. mama sa bala a njmladsia bola proti teraz hos sestra ma najradsej a maly je uzastny

angelinja
20. júl 2015

ahoj drzim ti palce dieta urcite bude v poriadku ale neviem ci ste mali planovane babatko ale neviem myslite baby tie co mate uz jedno babo napriklad a dalsie chcete mat v 40 tke ze napr. ako pomozete tomu dietatu ked uz bude velke?aj on /ona budu mat dieta a vy co?budu sa aj o vas starat aj o svoje babatko?ved povedzme si rovno budete im na pritaz ked vas budu najviac potrebovat aj v 30 tke budete mat 70 desiat ...40 neni normalny vek na dieta.

angelinja
20. júl 2015

nechcem tu vyvolat hadky ale zamyslite sa nadtym co to citate a mate po 40 a chcetre mat dalsie dieta..neni to od vas sebecke?lebo chcete drzat babatk v naruci lebo je to zlate atd..ale co bude dalej?co bude o par desiatok rokov hm?bude mat desat a vy uz 50, bude mat svadbu a vy tam budete ako jeho babky...

natalym
20. júl 2015

@angelinja Neviem prečo by som mala vyzerať ako babka v šatke v 60 tich? Ty si skade prišla, máme 21. storočie, niektoré 60 tničky vyzerajú lepšie ako 30 tky. Sa preber dievča.

fra
20. júl 2015

@natalym ale rychlo si utekaj kúpiť nejaký pekný kroj, nech poriadne vyzeráš v 60-ke 🙂

natalym
20. júl 2015

@fra 😀 😀 😀 Dneska keď vidím niektoré dievčatá a má to dvadsať rokov, vyzerá jak stará napuchnutá geľa. To je hrozné a nie normálne vyzerajúca 40tnička.

fra
20. júl 2015

inak minule som sa zoznámila u nás na sídlisku s jednou babičkou, ktorá mala 101 rokov- ma nádherné modré oči aj črty tváre, býva a stará sa o seba sama a v hlave to mala absolutne v poriadku- napríklad vravela, že večer, ked nemože zaspať, opakuje si okrem iného periodickú sústavu prvkov 😀 😀 😀 a vravela, že čakala na toho pravého a vydávala sa dávno po 35, syna mala v 40-ke ... ten jej syn teraz má 60 rokov a ona ani nevyzerá ako jeho matka, skor staršia sestra 🙂

natalym
20. júl 2015

@fra Ta aký problém?

angelinja
20. júl 2015

@natalym nenahovarajme si ...dobre neni to o vyzore a zdravie co???ty sa preber..neni vsetko iba fyzicno..fyzicky ano je plastika su kremy atd..ale co zdravie hm?neni normlane mat v 40 tke dieta, nikdy neoblo a neviem ci bude to by sme sa museli normalne dozivat 100vky a odpusti si nadavky..dakujem

angelinja
20. júl 2015

@natalym a nemas nahodou nejake komplexy?ked sa vyjadrujes o druhych ako kto vyzera?nech si kazdy vyzera ako chce...ja som len hovorila ze neni prirodzene tak neskoro rodit...aj ked sa vsetko posuva neni to normalne proste v 60 maju byt ludia babicky a dedkovci bez ohladu nato ako vyzeraju a nie mamy a otcovia pomaly 10 rocnych..

natalym
20. júl 2015

@angelinja No tak na to Ti odpoviem, že hociktoré 40 tničky sú zdravšie ako 20 tky. Všetko záleží od človeka.
Ja osobne mám 41 rokov a dieťa by som nechcela, lebo už som pohodlná, ale keby sa pritrafilo tak by som bola rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre