Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

kakatulik
18. mar 2016

@nissa ach jaaj.Je mi to velmi luto ☹
Vies co je zaujimave? Dnes som prave na teba myslela ked som zbadala prispevky k tejto teme.

tiez si myslim,ze do tretice vsetko dobre.Inak poznam tucet bab,ktore boli nieco po tridsiatke a tiez sa im toto stalo...cize ti zelam uspesny koniec dalsieho pokusu. 🙂

jahodka11
18. mar 2016

@nissa och a ja som prave oznacila tvoje prispevky, ze paci sa mi to...prepac, je mi to luto a verim, ze do tretice vsetko dobre...drzim moc palce!!!! 🙂

lela123
18. mar 2016

@nissa je mi to ľúto.

lela123
18. mar 2016

Ja som raz čítala knihu o manželskom pare, čo mal svojich šesť detí a šesť adoptovanich. Samozrejme, že asi raz potratila. Ale sú v pohode a deti ju milujú. Takže, čo je to veľa detí? 😉

elise
18. mar 2016

@perdiem otazka preco by sme mali pomahat nasim detom s ich detmi nasimi vnucatami, nie je to povinnost. My sa starame o nase deti sami. Ano pomoc by sa zisla ale takto nikoho nezneuzivame, deti sme chceli, mame ich tak sa starame o nich sami. Vzdy sa spoliehame sami na seba. Moji rodicia sa obcas vnucatami potesia, ale nemame deti pre to aby nam niekto pomahal.

leangela
18. mar 2016

@elise nie je to povinnost, ale babky vacsinou velmi radi pomahaju 🙂 deti treba mat az ked obaja vedia, ze to zvladnu 🙂

lela123
18. mar 2016

@elise moja reč 🙂

gabusssa
18. mar 2016

Viete, ako toto čítam tak ma napadlo to, že toto až príliš pitveme. Môj názor je ten, že kto sa ako cíti, tak nech má. Ja mám za sebou veľmi bolestnú skúsenosť, avšak som rozhodnutá do toho ísť . Dávam do toho všetku pozitívnu energiu. Rozhodla som , že ja urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sa moje bábätko narodilo. Ak mi to je dopriate, tak to jednoducho bude. Viac by som si vyčítala, keby som to vzdala, pretože ja viem, po čom moje srdce túži. V každom okamihu života a takmer v všade sú riziká, či máme 20 rokov, 30 rokov, či 40 rokov. Ono totiž niečo zlé sa môže stať, a žiaľ aj sa stáva, aj žene mladšej. Pravdepodobnosť je aj tam a ten čierny Peter vždy na niekoho padne. Ja to nebudem brať ako riziko, ja to budem brať ako možnosť. Možnosť mať ešte jedno dieťatko. Mám na to už len veľmi málo rôčkov. Ako to všetko dopadne, nechávam na osud, ale o 10 rokov si nebudem sama sebe vyčítať, že prečo som neurobila to, po čom som túžila. Ja väčšinou váham a priveľmi rozmýšľam nad tým, čo bude, vtedy, keď som si nie celkom istá, čo vlastne chcem. Ak niečo naozaj chcem, idem za tým.

nissa
18. mar 2016

@gabusssa úplne s tebou súhlasím. ...

lela123
18. mar 2016

@gabusssa máš pravdu

paloma76
27. apr 2016

Ahojte. Ja mam tiez 40 rokov,,cakam 3 bábätko. Rodim o mesiac. Ale zly pocit nemam. Je to individuálne. Časy sa zmenili. Ja sa na 40 necítim. No ked mi sme boli deti - tak 40- tnici boli uz pre nas starý . Je ina doba. Vsetko sa posúva. Tak hadam to bude ok.
Je na tom niekto tu tak ako ja.? 😵 😉

elise
27. apr 2016

@paloma76 ja mam buduci mesiac 41 a rodim v septembri tretie babo

paloma76
27. apr 2016

Tak drzim palce 😵

balinka
27. apr 2016

@elise
@paloma76 drzim palce babulky

lela123
27. apr 2016

Aj ja držím palce

magnumka6238
28. apr 2016

@gabusssa moja reč🙂 úplne s tebou súhlasím

elne74
28. apr 2016

@gabusssa ahoj, vidim v tebe tolko pozitivneho, ze aj mna to posuva dalej

sardinka335
28. apr 2016

No baby držím vam palce! A svojim sposobom vas aj obdivujem, že ,,sa vam do toho ešte chce,, ved mnohe uz deti mate, ale aj to chapem lebo ja som mala taku tužbu po 3 dieťati, ze som, tak nejako citila, ze ho chcem a budem mat...(samozrejme mame na to aj podmienky a aj manzel suhlasil a chcel ) Ja sa istým sposobom teším, ze v 40tke uz budem mať 3 odrastene deti, najmladšie bude mat 6 rokov. Ale tak ja by som prijala aj 4te..ešte ze to moj muz nečita tieto prispevky 😀 😀 😀

gabusssa
30. apr 2016

@elne74 Tak to som veľmi rada, že niekoho povzbudzujem. Nie je to však celkom také ružové so mnou 🙂 Niekedy sa musím dosť premáhať, aby som myslela pozitívne, ale väčšinou ten boj vyhrám. Napríklad tento mesiac, čo bol, som bola už trošku z tohto všetkého aj unavená. Nebola som smutná, to nie, bola som len unavená. Teraz konkrétne narážam na to, že som stále len snažilkou 🙂 Ale včera, keď prišli moje dni som si povedala, že som načerpala nové sily a ide sa plnou parou vpred 🙂 Sny sa predsa plnia..

elise
30. apr 2016

@gabusssa drzim palce 😊

paloma76
30. apr 2016

Aj ja drzim palce! 😵

elise
30. apr 2016
elne74
1. máj 2016

@gabusssa tak drzim palce.Po minulom roku som si myslela, ze je vsetkemu koniec, no opat zaciname kazdy mesiac, verim, ze to vyjde. Je mi luto pri predstave, ze teraz by som uz kocikovala, no hadam aj to pride.

gabusssa
1. máj 2016

Ste veľmi zlaté, neuveriteľne mi pomáha, keď vidím, ako ma ľudia podporujú 🙂 Dostanem novú silu.
@elne74 Samozrejme, že nie je koniec. Toto je len začiatok. Na ten správny okamih si skrátka musíme počkať. ...Ja proste viem, že zázrak príde 🙂

diablica130
3. máj 2016

@trogir ja som porodila moju dceru ako 41 rocna mala som obavy ze sa nieco stane kedze som nala pred nou potrat doma ju cajali 4 bratia a veelmi sa na nu tesili teraz mam 47 a som v 8 tyzdni kedze som mala po nej 2 potraty prezivam tie stresy nanovo rodina o nicom nevie niekto povie nezodpovednost v takom veku ale mam 2.partnera je mladsi o 13 rokov mame spolu tu dcerku on by chcel este jedno a dceea surodenca jedze ma bratov velkych 25,23,21,19je jej smutno a ked boh pozehbal asi to tak ma byt nestresuj sa a ver v to dobre ba okolie kasli je to tvoj zivot dueta je dar a treba ho prijat tesit sa a verit ze vsetko bude dobre zijem v Uk a tu je bezne ze zeny rodia po 40. neboj vsetko byde ok

kiwi3
3. máj 2016

ja neviem, preco sa tato tema vobec tak riesi. v minulosti to nebolo nic zvlastne, ked zena otehotnela v 40-tke. akurat rozdiel je, ze teraz su v tomto veku uz casto prvorodicky, co je riziko. asi len za socializmu to bolo nejak inak. predtym to sice bolo kludne aj 10-te dieta (lebo kazde druhe neprezilo), ale fakt nic vynimocne. okrem toho sa stale zvysuje dlzka zivota. pre mna je akurat velka vec, ze si clovek musi vybrat, ci chce byt na dieta zrely alebo mat na neho este vela energie. ani jedno nie je idealne, pokial to nema byt len o zvieracom mnozeni sa.

diablica130
3. máj 2016

@nissa viem ako sa citis preska som si tym 2 krat teraz mam 47 a som v 8 tyzdni kazdy den prezivam so strachom co pribesie dalsi a len trpnem aby toe priznaky v tehotenstve neprestalli lebo viem ze to bude zle s priatelom sa tesime doma este nik nevie mam dospelych synov a 5 rocnu dceru ona strasne tuzi po surodencovi tak to tobim aj pre nu okolie ma nezaujima a ci je to zodpovedne?Kedy je to vlastne zodpovedne v 17 skoro lebo skola v 21 nie kebo jiesi zabezpecena v 30 to uz neskoro tak kedy myslim si ze je to zodpovedne lebo sa vieme o to babo postarat neprezivame taky stres ako za mlada mame co babetku ponuknut a mame aj pomoc ak by nieco zelem ti nech ti to vide ja som cakala od posledneho zamlknuteho potratu 2 roky sbad to teraz vide

havedka
3. máj 2016

@diablica130 no klobuk dole pred vami v takom veku a trufate si,ja budem mat 44 a uz si netrufam koli veku no tak drzim palce

dadika41
3. máj 2016

Ja som mala v piatok 43 a za mesiac mam TP.Doma 16 mesacnu dceru a neviem ako idem zvladat dvoch malych prckov.Aj sa tesim na maleho aj mam trochu obavy..predsa len vek nepusti..

kakatulik
3. máj 2016

Ak sa mozem spytat...otehptnela si prirodzene?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre