Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

dadika41
24. jún 2016

Nase stvrte dietatko narodene v 43.r.Tehotenstvo v pohode..narodeny sekciou 6.6. 3680g a 52 cm..

kakatulik
24. jún 2016

@dadika41 jeeej super,gratullujem!!!

sife1
28. jún 2016

krasny gratulujem...

vydrnik
28. jún 2016

@dadika41 gratulujem

sandey
28. jún 2016

Mozem sa k vam pridat aj ked som rodila 3 mesiace pred 40? 🙂

nissa
28. jún 2016

@dadika41 Gratulujem. ...je nádherný ❤

henikav
28. jún 2016

@dadika41 gratulujem, krasny drobcek

veruka
28. jún 2016

@dadika41 gratuluji a hodně zdraví!!!!

paloma76
28. jún 2016

Gratulujem dadika41🙂🙂🙂🙂🙂
Samozrejme....sandey...vitaj

sandey
28. jún 2016

Ja mam takyto poklad tesne pred 40, teraz ma uz 6 mesiacov 🙂

paloma76
28. jún 2016

Jej zlaty,maly huncut. 😉 🙂 😉

dadika41
28. jún 2016

@paloma76 chutnučkyyyy 🙂 🙂 🙂

veruka
28. jún 2016

@paloma76
@sandey krásní kluci 🙂

vanessa786
6. júl 2016

@trogir Rozumiem všetkému, o čom píšeš.Ja som momentálne v 6. t.t.Mám dve dospelé dcéry z prvého manželstva a teraz v 38. čakám svoje tretie dieťa. Mám obavy z toho, ako to dopadne, no na maličké sa veľmi teším.

paloma76
6. júl 2016

Vanesa,neboj nic,je to uzasne,ja mam 40 r. a maly 2 tyzdne. Nic nelutujem🙂, neviem sa maleho nabazit. Je to uzasny pocit. Aj ja ma dve dcery z prveho manzelstva 🙂 20 a 10 rocnu🙂
Drzim palce 😉

paloma76
6. júl 2016

Nas Rastik🙂🙂🙂

lucinka550055
6. júl 2016

Ahojte, mam 41 a som v 31.tyzdni. V septembri porodim (mozno uz v auguste), a v septembri aj budem mat 42. Ziadne zdravotne problemy, ziadne komplikacie. Vsetko prebieha ako keby som bola nejaka mladica. Este aj na vahe som pribrala 2-3kg. A to napriek tomu, ze od zaciatku tehotenstva riesim mnozstvo problemov, mam same pracovne aj sukromne (fakt nechutne) stresy, dviham tazsie vahy, cely den makam a som na nohach, na vsetko som sama.....to vsetko nie je len teraz, cely moj zivot je taky, a tehotenstvom sa to nezmiernilo, prave naopak. Takze teraz mi trosku tvrdne brusko a chrbat som si uplne znicila pri stahovani. Ale inak vsetko ok, sama sa cudujem, a dakujem "kozmickej energii" 🙂 dufam, ze som to nezakrikla, chcela som len napisat zenam, aby nemali obavy z tehotenstva vo "vyssom" veku 🙂

elise
6. júl 2016

@lucinka550055 mozem povrdit vybornu kondicku aj u mna, citim sa uplne v pohode a to mam doma autistu 10 r a dcetku 3,5 rocnu. Nohy nepuchnu, nic mi nie je, tehotenstvo prevadza iba nevolnost a picham fraxiparine aj to som pichala aj pri predchadzajucom tehotenstve. Termin mam 5.9. V maji som mala 41 r.

sandey
6. júl 2016

@paloma76 Bohovsky

mnamko
6. júl 2016

Ja mam tento mesiac 46 a takuto huncutku tehu v pohode len bolenie brucha som mala

lucinka550055
6. júl 2016

@elise aj ja mam termin 5.9. 🙂 (42r mam 4.9.) 🙂

stellamaris
6. júl 2016

@diablica130 tak mojej segre skoro kazdy vravi,ci jej sibe,v 45 rokoch chciet tretie dieta 😉 Moja rec je,preco nie,vek je iba cislo,ak je niekto zdravy a chce deti aj po 40tke,preco nie.

hvolkovamirka
6. júl 2016

@stellamaris ono je to vsetko o tom ze ludia maju predsudky. Ale ja tiez si myslim ze ked sa na to zena citi a je zdravotne na tom dobre tak nevidim dovod preco by nemohla mat dieta. Ved 40tka je najlepsi vek 🙂 uz mame aspon rozum 😀

stellamaris
6. júl 2016

@hvolkovamirka 😀 ze rozum 😀 Aspon mame dost za sebou,dost skusenosti ,tak preco nie.V dnesnej dobe pribuda maminiek,ktore maju deti po 40tke a mnoho ludi to hned riesi,ze deti treba mat v mladom veku.Ale ved 40tka nie je nastup do penzie 😝

hvolkovamirka
6. júl 2016

@stellamaris a nie je tak? 🙂 predsa len rozum a skusenosti prichadzaju vekom. A nie kazda zena sa na dieta citi uz v 20tke.. Niektori ktori zaspali v istom roku si myslia, ze 40tka uz pomaly znamena dochodok, ale v podstate co nas je po takych ludoch 😀

vilma7
6. júl 2016

@trogir ahojky, takže sa pridávam medzi vyhľadávané mamičky po 40.tke. Ja som mala vo februari 40 rokov a v marci tohto roku som prvý krát v mojom živote otehotnela. Predtým som sa ani s nikým o splodenie dieťatka nesnažila, pretože som nemala vhodného partnera na výchovu detí a ostať tehotná, alebo sa dať niekým narobiť len preto, že mi tikajú hodinky, to nebol môj plán. A v 38 čke sa mi podarilo nájsť muža, s ktorým sme už aj manželia a teraz sa veľmi tešíme na nášho prvého potomka...čo sa týka tehotenstva, nemala som žiadne ťažkosti, žiadne nevolnosti, pracujem na 100 %, a ani ma žiadne negatívne príznaky nesprevádzajú, proste ak to pôjde takto hladko aj ďalej, určite popracujeme hneď aj na druhom 😀. Ja žijem vo Švajci, kde je materská 16 týždňov, ale to ma teraz netrápi, rodina a dieťatko je na prvom mieste a na takéto veci sa dá nájsť riešenie- ako aj na karieru, som vedúca tímu, ale ako každý, tak aj ja som nahraditeľná, takže to sa vyrieši tiež. Čo sa týka výčitiek, určite nie, ja som rada, že vôbec môžem túto radosť prežívať, aj keď si v mojom prípade musím vedome pripomínať že haloov brušku máme bábo, lebo mi ozaj, ale ozaj nič nie je. Ani bolesti prs, proste nic 😀. Dnes som dokonca asi pocitila v 16tt 4 dni prvý krát bábo a vieš čo mi ako prvé prebehlo hlavou? ouuu črevá, až kým som si za chvilu uvedomila, ale však ja som tehotná, veď to bolo možno malinké 🙂. V prípade nejakých dotazov, som veľmi rada k dispozícií 🙂

joely
6. júl 2016

ak by to bolo niečo nenormálne, tak žena by už v 40 neotehotnela 🙂 naopak je to úžasný pocit, ktorý sa nedá ničím nahradiť 🙂, či je to v 20, 30, alebo 40-ke 😉 mám 41 rokov a mám 2 a pol mesačnú dcérušku, t. j., otehotnela som presne v 40-ke, ďakujem Bohu za ten dar, ktorý máme doma 🙂

veruka
7. júl 2016

@lucinka550055 je nádherný hodně zdraví Vám oběma!!!♥

veruka
7. júl 2016

@mnamko krásná princezna!!!

svataj
7. júl 2016

Ahojte ja budem mať 44 a čakám v decembri tretie prvé dve baby majú 23 a 10.Akurát mi bolo stále zle a zvracala som 3 mesiace v robote (učím) stresy teraz tiež začalo tvrdnut brucho aj sa bojím aj teším.... Bruško zatiaľ maličké ja som väčšia žena ešte som v podstate ani nepribrala.a msla by to byť baba...Len všade S tou amniocentozou počujem no nechcem ísť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre