Tehotná v 40 rokoch. Mali ste aj vy zlý pocit?

trogir
18. jan 2009

dovolim si najs damy, ktore otehotneli v styridsiatkke, hladaju zodpovednost voci svojmu dietatu, obe etuju karieru a situuju sa do pozicie zeny v domacnosti. Ja osobne som pracovala ako fitness trenerka, momentalne som doma, v piatom mesiaci tehotenstva nemozem dvihat cinky a velmi behat po vonku, nakolko baby je nizko, od momentu, ked som zistila, ze mam pozitivny test mam negativny pocit, ze baby sa nenarodi, alebo budem mat problemy velke problemy, nedokazem si uzit radost z tehotenstva, aj moja rodina je rezervovana a irituje ma to. Mam po amniocenteze a cakam na vysledky. Neviem, cim to je, mozno najdem mamicku v rovnakej poziciil.Mam dospeleho syna, na male sa velmi tesi.

mojmacik
4. máj 2016

@kakatulik tie 3 neboli...ale prve tehu bolo prirodzene,len som v 19 tt potratila po amniocenteze ☹ a potom asi nejaky blok,lebo obaja sme boli ok ,len sa nedarilo,nuz tak sme to nenechali na prirodu(aj ked aj tu priroda zariadila,ze mam jednovajecne baby)...a BTW dalsiu amnio som odmietla ...inak tehotna som bola 4x ,3x to dopadlo ako dopadlo...no a posledne ...ja vravim,ze moje anjeliky( ci certi 🙂 ) sa vratili

magnumka6238
4. máj 2016

@kakatulik ver tomu, že nie je prvá ani posledná🙂

diablica130
4. máj 2016
diablica130
4. máj 2016

@paloma76 mam 47 som v 9.tyzdni mnohe si pomyslia tej asi sibe ale ak boh dal treba prijat mam 5 rocnu dceru tiez bola nar.po 40.tke zdrava porod kahky za 5 hodin od 1.kontrakcie po nej 2 potraty tak snad teraz dopadne vsetko ok nala velmi tuzi po surodencovi

diablica130
4. máj 2016

@klarissa25 pozdrav tetu sme na tom vekovo rovnako

cmulinko
4. máj 2016

@diablica130 teba si pamatam...boli sme rovnake obdobie tehotne a rovnake obdobie sme aj potratili.Velmi ti drzim palce..si velmi statocna zena 🙂

diablica130
4. máj 2016

@cmulinko no vidim ze tebe to uz predsa len vyslo 😊

cmulinko
5. máj 2016

@diablica130 ano a o tyzden ma 1 rok 🙂

janaochi
5. máj 2016

ja som tiež po 40-tke. S exmanželom mám dve, už veľké deti na prvú šupu a s terajším partnerom som otehotnela 4 x a vždy potratila s rovnakým priebehom, bábo sa vyvíjalo pomaly a začiatkom 10tt koniec, s tým, že veľkosťou zodpovedalo cca 7tt. Vyšetrenia sme absolvovali všetky, u mňa sa nič nenašlo, u partnera veľmi vysoké protilátky proti vlastným spermiám, vysoká fragmentácia DNA a patológia 97%. Umelé partner odmieta a ja už tiež. Len teraz neviem, či sú na vine jeho spermie alebo sú už moje vajíčka nekvalitné, lebo Dr. povedal, že je to lotéria s tými spermiami. U mňa to kolíše, raz si myslím, že je to kvôli nim a raz že kvôli môjmu veku, lebo dvakrát som otehotnela veľmi rýchlo a dva krát do pol roka a teraz to už bude rok a pol a okrem jedného biochemického tehu sa už nedarí ani otehotnieť. Ovu mávam pravidelne, cítim ju, aj si ju občas potvrdím ovu testami, aj cyklus, s tým som nikdy problém nemala. Tak to už nechávame na toho hore, nesílim sex cez plodné dni a poviem to tak, že akoby som mala zase potratiť, tak nech radšej neotehotniem. Najhoršie je, že v jeho rodine ma všetci majú za neplodnú, že ja som na vine, partner je mladší odo mňa a je bezdetný. A vidím, že jeho rodina ma už nejak ,,neberie", lebo to berú tak, že oberám ich syna o možnosť stať sa otcom a podporujú ho v tom, že s inou ženou by už deti mal, samozrejme nepriamymi narážkami a robí to zle medzi nami. Držím palce všetkym snažilkám v tomto veku, nech nemusia nikdy prežívať to, čo som prežívala ja, je to zaberák pre vzťah, obzvlášť ak čas tlačí.

janifer
5. máj 2016

@janaochi ahoj nie som sice doktor, ale ak napises patologia 97%, tak mi z toho sedliackym rozumom vychadza, ze tie spermie su slabe. Poznam jednu pani, uz je dochodkyna, jej muz mal tiez slabe spermie a ona takisto minimalne 7x potratila. Nakoniec donosila jedno dieta a bola tusim na rizikovom s nim. Ak sa ti podarilo 4x "len tak" otehotniet, tak chyba u teba nebude, ved kolko parov pocita plodne dni, ovulacne testy atd... No asi by sa mal partner zamysliet, co vlastne chce, neviem ake su riesenia to vam musi povedat doktor.

janaochi
5. máj 2016

@janifer ale on mal množstvo v norme a Dr. povedal, že pri takom množstve tvoria aj 3% morfologicky normálnych spermií dostatočný počet pre oplodnenie a fragmentácia že sa može zmeniť, ale tak zase pri našej hodnote to norma isto nebude, no a tie protilátky bránia otehotneniu a ja som otehotnela, čo sa čudovali, takže všetko je také na polemiku.

diablica130
5. máj 2016

@janaochi neboj poznam to tiez mam mladsieho partnera o 13 rokov pre jeho rodinu niesom nic mame uz spolocmu dceru ktora sa narodila ked som mala 41 ale pre nich to nieje vnucka kedze som rozvedena so 4 pankhartmi ako sa vyjadrila jeho matka pred malou som tiez mala zamlknuty potrat v 12 tyzdni mi povedali ze babo nezije od 10.tyzdna potom som mala dceru a po nej zase 2 krat potrat s tym istym babu nebije srdiecko priatel chcel este a dcera surodenca 2 roky sme to robili bez ochrany tiez som si tobila testy ovulaciu mam kedy mam mat ale nevychadzalo to no s dcerou som otehotnela skor tak som to vyskusala aj teraz a to v 1. plodny den podla kalendara a vyslo to zatial som v 9. tyzdni a vyzera to dobre nestresuj sa urcite to vide priatel ma tiez pomale spermie ale da sa to kedze mame dceru ak budes chciet napis sukromne popiseme a skus brat lieky na podporu otehotnenia mne to oba razy pomohlo

janaochi
5. máj 2016

@diablica130 neskôr ti napíšem ip. 🙂

gabusssa
5. máj 2016

@diablica130 Môžem otázočku? Aké lieky na podporu otehotnenia si brala? Niečo prírodné alebo hormonálne? Ďakujem za odpoveď 🙂

diablica130
6. máj 2016

@gabusssa brala som Pregnantcare

tom_i
6. máj 2016
birbalka
6. máj 2016

Citala som len tvoj prispevok, nie komentare k tomu. Ako prve ti chcem pogratulovat k baby, aj ked sa este nenarodilo. Ved niektore 20-tnicky maju problem otehotniet a ty si v 40-ke tehotnaaa. Ved je to obrovsky kompliment od zivota! Chapem; ze ta to vykolajilo, no i napriek tomu si myslim, ze to nemusi byt zle. Predsa ako 40-rocna mas viac skusenosti zo zivota ako 20-rocna, to by si mala podla mna vyuzit. Co sa tyka zvysnych veci, jednak, ze by som ich riesila potom po narodeni, vsetko sa ukaze. Ved uz fakt ze tvoj st syn sa tesi je super. Ktora sa moze takymto pomocnikom pochvalit. A ze mas 40? Tvoje telo si to zjavne nemysli, chape ta ako mladsiu, resp ako osobu ktora na to ma! Takze zrejme umries az v 120-ke 😊 Zena, hlavu hore, ty to zvladas! A ako som sa ja presvedcila, pokial nejde o zivot, ide o .... Mala by si sa tesit, aj ked neviem ako ti pomoct tvoj postoj zmenit.

janaochi
6. máj 2016

@birbalka príspevok je starý vyše 7 rokov.

birbalka
6. máj 2016

@janaochi ups. Opat dake faux paux. Aspon sa mozeme na tom zasmiat. Dufam ze je vsetko ok

paloma76
21. jún 2016

Ženičky.... dnes mam den D !!!!!😊

kakatulik
21. jún 2016

@paloma76 ??????...nenapinaj 🙂 🙂 🙂

havedka
22. jún 2016

@paloma76 ahoj aky den porodu?aj vy ste maminka po 40?

paloma76
24. jún 2016

Ano. Maminka a 40 r. Rastik sa narodil v den D ( 21.6) ako som pisala🙂 a to o 11.40 h. ,mal 4040 g a 51 cm🙂
Dnes nas pustaju s porodnice🙂🙂🙂
Pozdravujem vsetky babenky po 40 tke. 🙂🙂🙂🙂🙂

kakatulik
24. jún 2016

@paloma76 tak ten je ukazkovy! Gratulujem! Predpokladam,ze sa narodil nacas.
Rodild si prirodzene?

paloma76
24. jún 2016

Dakujem🙂. Narodil.sa na 3 den po termine a to vyvolavackou ( tabletka) . Ale normalne= prirodzene🙂🙂🙂

kakatulik
24. jún 2016

@paloma76 tak to fakt skveleeee.Tehotenstvo bolo uplne OK? A kolkaty porod to bol?
Prepac ze tak vyzvedam,ale taky chlapisko krasny.... 🙂

paloma76
24. jún 2016

V pohode🙂🙂🙂
Tehotenstvo ok ,len to uz citis ze nemas 20=30 r. Ale inak super.
Je to 3 ti porod. Uz mam 10r. dceru a 20r.dceru:-):-):-):-):-):-):-)

lela123
24. jún 2016

@paloma76 Gratulujem, veľa zdravia obom

vydrnik
24. jún 2016

@paloma76 zo srdca gratulujem,mat dieta v nadom veku je stastie a dar,ja som zial 4x potratila,raz z toho malibyt dvojicky,dlho sa mi nedarilo a som rada ze mam deti aspon 2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre