Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

madeleine
autor
16. dec 2006

tweety a dufam si uz v poriadku. 😕 Si mala chripku ci ako? Ci len tak, aby sa nepovedalo, ze mas bezproblemove tehotenstvo? 😅

Baby, vsetky vas nafotim, vsetky tehotnejte a rodte... a dufam, ze niekde medzitym to chytim aj ja... 😀

Hanka je krasna, zdrava a spokojna, rovnako ako mamina, to aby tatino uz teraz kupil gulomet... 😀

silvinka
16. dec 2006

ahojte , babule neviete niektora co ma neignorujete ako je to s padmi vo vysokom stadiu tehulkovania ? dnes som velmi nestastne padla v kuchyni,som sa smykla na takom umelohmotnom dekli co mi tam veronika nachystala, padla som na chrbat a "vymrstilo ma to do sklapacky" strasne to bolelo, aj som mala pocit akoby som pocula ci citila take jemne puknutie, mohlo to malemu ublizit ? medzitym uz kopkal tak neviem ale do kocha sa mi zasa nechce letiet aby ma tam zbytocne hospitalizovali ako naposledy ....

vavka33
16. dec 2006

Silvi,ak ta teraz nic neboli a babatko ta kopka,tak by to malo byt O.k.Ono je v tej vode a chrani ho to pred narazmi,jedine moze dost k abrubcii-odlupeniu placenty,ale to by si krvacala.No ak mas aj najmensie pochybnosti,radsej zajdi na pohotovost,aspon ta skontroluju ultrazvukom.

froschka
16. dec 2006

silvinka noja mamina so mnou spadla v zime na chrbat sa posmykla na lade a ju okoloiduci musel zbierat ale nic sa mi nestalo 🙂
ako vravi vavka pokial nemas podozrenie,bolesti,krvacanie,iny vytok ako obvykle bat sa nemusis

silvinka
16. dec 2006

vavka dakujem .... neviem co si mysliet lebo maly kopka, boli ma akurat dost chrbat z toho padu,krvacat nekrvacam, nechcem ist moc do porodnice lebo tam uz chodim ako na klavir ... som horsia ako prvorodicka.... nemohol sa maly zlamat ? to puknutie ma trocha desi

froschka
16. dec 2006

silvinka to ti praskli krizove kosti nakolko si dobrych par mesiacov zatazena vahou dietatka a teraz pohli trosku do ineho smeru
no ked uz do porodnice chodis ako na hodiny klaviru dalsie hodina navyse ta nezabije a ani lekarov...kaslat na to co si myslia druhy ty si matka a mas svoje potreby cize ak sa ti ulavi tak bezkaj

vavka33
16. dec 2006

Ja myslim,ze sa nemohol zlamat.To pukla tvoja chrbtica,jeho puknutie kosti by si nemohla pocut.Je to vsetko tlmene tvojou kozou,svalovinou,maternicou,vodou...pochybujem.ale nevidim do teba,naisto ti to nepoviem.Chod sa dat skontrolovat,povedz co a ako a neboj nenechaju si ta tam,nemaju preco.

paska
16. dec 2006

silvinka ja som v pondelok zažila havarku na vlastnek joži 😖 tiež som mala strach lebo ma hodilo prudko do predu, malý stvrdol a dlho nič ale potom postupne začal kopkať takže všetko o.k. pre istotu som však na to sono bola 😉

dorotka
16. dec 2006

silvi dnes uz som to pisala moja svokra mala pady pri vsetkych troch tehotenstvach oni su babetka chranene ale ja by som tiez isla pre istotu na pohotovost oni si nedovolia ti babatko nepozriet a zas si ta tam zbytocne nebudu nechavat
made no tweety uz davno nema bezproblemove tehotenstvo ale uz bola tusim jedina z partie co jej nemocnica v poslednom case chybala 😉

melory
16. dec 2006

ja som sa mala narodit 28.2. amoja mama spadla so schodou a sla som o mesiac a pol skor von, ale to som uz bola posledne tretia babo.

mercy
16. dec 2006

Silvinka, ja som zletela zo schodov na začiatku ôsmeho mesiaca, šmykla som sa v ponožkách a zletela dole schodmi na chrbát. Mala som strašnú modrinu na stehne,zadku a chrbte, mala asi 30cm, ale otcino mi hovoril, že ak malý kope a nekrvácam, tak by to malo byť v poho. Chránila som si brucho.Inak ďakujem srdečne ešte raz za tú podložku, kázala som vtedy manželovi, aby ti kúpil čokoládku, lenže vykašlal sa na to 😠

malalady
16. dec 2006

ahojte prajem vam krasny vecer ako ste prezili den? 🙂

madeleine
autor
16. dec 2006

maminky, no znie to desne, mna by asi od laku vystrelo a utekala by som na pohotovost... 😅

silvinka
16. dec 2006

made krasne fotecky Hanky len ak smiem jeden detail ten cierny ramik na mna posobi hmmm dost depresivne ???!!

baby vdaka za podporu maly kopka ako vzdy takze to vyzera byt ok budem sa sledovat a ak by nieco tak letim na pohotovost

mercy toto nie je moj prvy pad, tiez som uz padla zo schodov, mala som nakopnute brucho .. ale toto bolo ine v tom ze vdaka tej "sklapacke" som si brusko velmi prudko stlacila takze preto som ostala dost zdesena , s cokoladou si starosti nerob bez tak ma je dost takze nepotrebujem este naberat , len skoda ze malemu sa v podlozke nelubilo 🙂 ako povedal tvoj muz .......

paska preboha havarku ? co sa stalo ??????????

tweety22
17. dec 2006

made, dakujeme uz sme v poriadku... no vobec neviem co sa stalo, v utorok mi vyskocila teplota, vobec som nedokazala ani poriadne vnimat, nasli mi bielkoviny v moci, bakterie a sup ho hospitalizacia ☹ ale na druhy den akoby utalo a uz sme boli v poriadku, ale vsetko je v poriadku zrejme vdaka ATB co mi v nemocnici nasadili, ale myslim, ze mam daku chripku alebo co, lebo ma aj trochu hrdlo bolelo... kazdopadne som sa nalakala, som skoro zomrela ked malemu vyskocil na monitore tep na 200 uderov (normal je 150)

tie fotky su prekrasne co si nafotila 😎 ako nakoniec rodila? lebo ked sme spolu lezali na monitore v ut. tak uz mala kontrakcie a doktor jej hovoril, ze po monitore musi ist dole na porodnicke, ze bude rodit a zuz, ze xce ist az rano lebo davali nieco v telke co xcela pozerat 😀

malalady
17. dec 2006

ciaofte ako sa tu mame?
🙂

madeleine
autor
17. dec 2006

silvinka, biely sa tam nehodil, ani iny v a tom ramiku vyzera fotka tak, mno inak ako bez neho... 🙂 Sak ked pride mamina, povie si ako co chce a tak to dostane... 😀

tweety, no tak som rada, ze ste okey... asi to tehotenstvo fakt nie je ziadna sranda ked to tu clovek tak vsetko cita... zuz rodila cisarskym, lebo ani ptoom sa neotvarala a doktor ju uz nechcel trapit... 😉 takze ani film jej nepomohol porodit... 😀 😀 😀

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
escada
17. dec 2006

pekny den prajem

silvinka
17. dec 2006

made ved to je jasne ze biely by nevynikol ;) a napokon ramik nie je podstatny ,podstatne je to krasne babo na fotke no nie ?

icha ak to tak bude tak zajtra rodim ? 🙂))))) jupiiiiiii ale zatial to ani omylom tak nevyzera

dorotka
17. dec 2006

silvi a vsetko ok?
icha nestras ide mraz tak nieze budeme vsekty padat ako hrusky

silvinka
17. dec 2006

dorotka ja neviem maly sa menej hybe ale to obcas robieval naberal silu aby potom maminku riadne nakopol 🙂 kazdopadne zajtra musim volat dr. kvoli dalsej poradni tak sa na to spytam .....

silvinka
17. dec 2006

uz chcem rodiiiiiit boze som jak slon

tonicka
18. dec 2006

Halooo, haloooo, to tu snáď nikto nemá absťak? 😀

certica
18. dec 2006

tonicka, po 2 dnoch absencie ho mas ty... 😀
dobre rano 🙂

tonicka
18. dec 2006

Pomaly po 3, veru hej.Ale aspoň ma dnes hlava nebolí 😀

certica
18. dec 2006

a co si okrem hlavky bolenia porabala?

tonicka
18. dec 2006

v sobotu sme troska boli na nakupoch a v nedelu mrknúť rodinu pri senici, lebo sa tam asi dlhšie neukážeme 😀 A ty si čo porábala?

certica
18. dec 2006

sobota vypekaci a upratovaci den, poobede nakup, varenie+MK 😀 , vecer sa nam vratil maly, zas nam grckal 😝 , no a vcera taka oddychovejsia verzia, na nic pocasko 😖

tonicka
18. dec 2006

ja idem dnes mrknúť na tie chrapáky. 😉 Moj manzel tvrdí, že zo štyroch bojových úloh je táto najdôležitejsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre