Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

dorotka
11. jan 2007

jj videla som uz tuto tvoju otazku ale vobec netusim co to je ani neviem ze by mi to robili
doktorka ti to urcite vysvetli
o alex neviem ale dnes sa chystam jej napisat sms tak uvidim
jj musela toho mat asi viac ked ju tam tak dlho drzia

jj2202
11. jan 2007

dorotka, tie testy mi robili kvoli tomu, ze ma svrbi brusko...teda svrbelo, odkedy sa mazem tak uz je to OK

nufka
11. jan 2007

ahojte 🙂 jj mas pekny kocik v albume aka je to znacka ??

dorotka
11. jan 2007

ak svrbi niektora cast tela je riziko ze je nieco s ladvinami alebo pecenou nepamatam si presne ale nechcem ta miast lekarka ti to vysveli

nevesta
11. jan 2007

Ahojte,
Alex je uz doma od štvrtku, su v poriadku 😉

nufka
11. jan 2007

babulky kupila som si calibrum mami a som trosku prekvapena ze az dva krat denne ?? vy ste to papali tiez tak ?? aby mimi nebolo moc previtaminkovane ?? 😕

jj2202
11. jan 2007

dorotka, ved hej hepatalny-pecenovy test som mala zvyseny...
nufka urcite len jednu tabletu denne

dorotka volala som s tou mojou susedkou a je tam taky problem, ze zistili ze malinka sa uplne nevyprazdnuje a zostava jej trocha mocu v oblickach. dnes idu vraj na kramare na nejake vysetrenie a ak to nebude lepsie treba to operovat 😔 vraj je to bezne, ...ale aj tak. to je hrozne 😢

viki
11. jan 2007

Ahoj nufka,
ja tiez uzivam calibrum mami a mne lekar povedal ze 1 tabletu kazdy 2-3 den, ze urcite nie kazdy den a uz vobec nie dve za den. Vraj potom akurat babo rychlo pribera a nieje to dobre. Lepsie je prirodzene priberanie.

adkag
11. jan 2007

dakujem vam babenky za rady, vy ma tu vzdy ukludnite 🙂 .
JJ, to mi je luto,ze ma malinka taketo problemy, chudatko.

vavka33
11. jan 2007

Nufka,mne sa to zdalo tiez vela,tak som to jedla len raz denne a potom uz vobec,palila ma s toho zaha ked mi narastlo brusko.

nufka
11. jan 2007

jj a preco teda pisu ze dve za den ..pri calibre bybz plan je jedna denne pri mami uz dve .. skusim sa na to spytat lekara zajtra 😉

vavka33
11. jan 2007

Asi preto dve,lebo babo rastie,je vacsie,tak viac vitaminov. 😀

dorotka
11. jan 2007

jj uvidis co ti povedia a ved oni vedia ako to riesit
a malicka susedky bude urcite v poriadku niektore babatka su operovane aj hned po porode a potom su uz zdravucke 😉

jj2202
11. jan 2007

nufi, netusim. ja som uzivala prenatal a teraz bion3, lebo troska ma trapi zapcha, tak papam zive kultury 😀 😀 😀

nufka
11. jan 2007

vavka ked pali zaha tak mimi rastu vlasky 😵 moja kolegyna mala s tym vecny problem a ma malickeho vlasaca ze mu robila kohota uz v porodnici 😀

jj2202
11. jan 2007

calibrum mami sa nahodou neuzivas az od tretieho mesiaca? 😕

nufka
11. jan 2007

jj od druheho trimestra to je od 12tt , kedze mi skoncilo balenie babyplanu zdalo sa mi zbytocne kupovat na tych par dni cele balenie tak som sa pytala v lekarni a ze v pohode 😉

vavka33
11. jan 2007

Nufka,viem o tom,ale skor by som povedala,ze to mi mala tlacila na zaludok.Ked klesla dolu je to v pohode.
Aj pri prvom tehu som to tak mala a Vaneska mala skoro holu hlavicku 😀 😀

jj2202
11. jan 2007

no treti mesiac nekonci v 12tt...iba v lunarnom kalendari.
lekari pocitaju koniec 3 mesiaca v 15tt. 3x5tyzdnov
ja som to pocitala tak, ze poslednu mz som mala 25.7. tak prvy mesiac mi koncil 25.8. druhy 25.9. a treti 25.10. ale na tyzdne to bolo inak...
ale mozno je to blbost, neviem. ja som uzivala vit. ktore sa mohli od zaciatku do konca, tak som s tym problem nemala ze kedy co zacina a konci...

nufka
11. jan 2007

jj potom sme len domylene vsade pisu 12tt ,kazdy tvrdi nieco ine ..je to urcene pre mimi tak mu to predsa uskodit nemoze 😉

dorotka
11. jan 2007

jj ja si tiez myslim ze ukonceny 12tt ja som bola tiez brana ako rizikova prvy trimester teda do zaciatku 13tt

dorotka
11. jan 2007

a myslim este ze tam ide najma o kyselinu listovu ktora je v tom prvom obsiahnuta viac takze uskodit by nemalo 😉

malalady
11. jan 2007

dorotka ahojky kocka zlatucka 🙂 ako sa mas??? 🙂

dorotka
11. jan 2007

ahoj malalady mam sa fajn mala ma spaci den tak ani velmi nekopka 😉

lucinka
11. jan 2007

ahojte... 🙂 som tu len na skok...
dorotka chcem sa spýtať, ty si tu tuším niekde spomýnala niečo na kŕče v lýtkach... 😕 ja už tretiu noc mám strašné kŕče a neviem čo by som si mala dať...
nufi ja tiež beriem calibrum mami a do 20tt som brala tie 2 tabletky denne, teraz je to už len jedna... 😉

jj2202
11. jan 2007

ahoj luci, ako sa mate?

zuzula
11. jan 2007

Luci, ja som na krce citala magnezium a potasium a calcium, takze treba vraj jest banany na veceru, najlepsie bananovo-mliecny kokteil...teraz to pisali v jednom casopise tu v UK. A precvicovat nozky, lebo to vraj moze byt zapricinene tym ze proste nohy nezvladaju tu extra zataz...takze skus cvicit.

lucinka
11. jan 2007

ahoj jj... 🙂 máme sa úžasne, drobec zase skúša nejaké nové športové zostavy... 😀 včera som bola na poradni a všetko je OK... 😉 na ďalšiu idem 7.2. a dovtedy musím ísť na tu sladkú gebuzinu, internistovi a zubárovi... 😅
zuzula dík... no cvičiť som začala v utorok, tak dúfam, že mi to pomôže... začala som chodiť do tehotenského štúdia a zistila som, že som neskutočne stuhnutá... 😒

zuzula
11. jan 2007

luci, ja dnes idem prvykrat na tehu-jogu, no to som zvedava na tu svalovku zajtra...sice doma sem tam cvicim, hlavne na lopte a tak, ale normalne cvicenie som nerobila vyse polroka...ale tesim sa ze sa trosku rozhybem 🙂

pindula
11. jan 2007

caute babky....iba taka by the way otazka...ked pocas tehu nepojdem k zubarovi, tak co sa stane? zbije ma niekto? 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre