Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

lucinka
11. jan 2007

zuzula ja chodím na cvičenie na fitloptách a potom sa "naťahujeme" na podložkách a učíme sa dýchať do bruška... 😉 loptu som mala doma už dávno, len som nevedela ako môžem teraz na nej cvičiť... ale som rada, že som začala... stretnem sa tam aj s inými tehuľkami a dozvedám sa nové infošky... 😀

lucinka
11. jan 2007

jeeeej linduš ahooooj... 🙂 ako sa máš? ja si myslím, že sa nič nestane... 😉 ale ja nemám zo zubára strach, tak tam pre istotu skočím... nech sa mi pohrabe v papuľke... 😀

dorotka
11. jan 2007

luci tak ako bolo napisane magnezium a kalcium ja som brala iba kalcium a pomohli mi infuzky v nemocnici a nasledne branie magnezia mesiac som tie krce nemala ono ja som to magnezko aj infuzky brala z ineho dovodu ale pomohlo to aj na toto
lindus asi ti nikto nic neurobi ide skor o to ze naozaj sa zvykne znizovat vapnik v tele a preto je vacsie riziko kazenia zubov no a kazdy zapal pocas tehotenstva nie je dobry ono proste mas narok pocas tehotenstva na dve prehliadky nemusis ivch absolvovat

jj2202
11. jan 2007

pindi ahoj, ja som nebola zatial a teda bude musiet byt zle nedobre ked uz mna niekto na to ukeca 😀 😀 😀

lucinka
11. jan 2007

dorotka a to si mám kúpiť klasické šumivé kalcium a magnezium? alebo pre tehuľky je nejaké špeci? 😕

jj2202
11. jan 2007

luci niekde som citala ze sumive nieeee

dorotka
11. jan 2007

aj sumive je pre tehulky ale je to zvacsa 250 ja beriem magne6 500 dvakrat denne brala som aj 3x je to vsak na odporucanie lekara skus to sumive uvidis ci to pomoze alebo sa spytaj lekara
kalcium som nebrala nejak sa mi to zdalo uz vela popri zeleze a magneziu ale urcite si pytaj v lekarni ze je to pre tehotnu a oni ti uz nieco daju

lucinka
11. jan 2007

hmm, tak nabehnem do lekárne a niečo mi hádam len dajú... 😅

adkag
11. jan 2007

ahoj Pindulka, ako sa mas? coze ta tak zaujima zubar? no mna tam tiez bude musiet asi nasilne niekto dotlacit,ked nemam problemy,tak tam radsej nejdem 🙂 . v piatok som bola na hygiene,to je tiez moj postrach,este ze to mam uz za sebou.

dorotka
11. jan 2007

jaji mne lekar povedal ze moze byt aj sumive aj nesumive ze ako ja chcem

jj2202
11. jan 2007

tak ja neviem, aj tu tusim niekto pisal ale uz si to napamatam... ale ved najlepsie je sa opytaat 😉

kili
11. jan 2007

ja beriem tiež magnezium 500 ako dorotka, ale 4x2 tabletky. Príde mi to fakt dosť. V nemocnici ho nasadia každej, lebo je to na všetko, príde mi to ako placebo 😀

andrea.m
11. jan 2007

pindula ja som v prvom tehotku nebola u zubára ani raz a nikto mi nič nepovedal.teraz tam chodím cca 2x do mesiaca lebo ma stále bolia zuby.do tehu knižky mi zapísali jednu preventívnu prehliadku ináč píšu normálne do karty.

pindula
11. jan 2007

aaaaaaahojte 🙂 ...babky, dakujem vam za vase odpovede co sa tyka zubara...ide o to, ze ja mam zo zubara taaaaaaakuto paniku, idem sa vyblvat zo strachu rovno pred ambulanciou vzdy 😉 ...takze rada by som tymto tryznenim usetrila moje buduce baby, ktore hadam raz bude 😅

inak sa mam raz tak, raz tak...ale to asi vsetky, vsak? 😉

dorotka
11. jan 2007

kili 4x2 to na tom mojom je v navode ze v tehotenstve viac ako dvakrat denne jedna tabletka len na odporucanie lekara tak ja som mala odporucane 3x
inac mne sa to tiez zdalo ako placebo alebo na ukludnenie a ono naozaj ukludnuje dokonca po tom vsetkom strese som nemala problem ani zaspat
mala som taky pocit ze vsetky tehotne s ktorymi nevedia co robit tak idu na monitor a maju magnezko aj ked uplne placebo to nebude kedze mojej spolubyvajucej to zastavilo kontrakcie
ale ty zas cakas dvojicky tak mozno preto dvojita davka

dorotka
11. jan 2007

aha tak teraz tam citam ze 2X denne kvoli Bcku takze pokial beriez samostatne magnezko a nie magne B6 tak mozno je aj 4X2 ok

danciacik
11. jan 2007

Ahojte kočky. Tak ako sa darí? bábätká v brušku počúvajú? 🙂

dorotka
11. jan 2007

ahoj danciacik ano posluchaju a co mala lara poslucha alebo trapi maminu?

danciacik
11. jan 2007

Lara je super. Stále ju trápi kolika ale inak je zlatučka a predstav si už sa pokúša liezť po štyroch - rodičia sa smiali, že to ešte nezažili. Ako pozerám tak sa ti to už kráti. A vlastne už vieš meno aké dáte?

dorotka
11. jan 2007

ano viem ale nechcem ho zverejnovat 😉 a ja to neberiem ze sa to krati az po ukonceni 37tt to tak budem brat stale ju ukecavam ze dovtedy musi vydrzat aby bola zdravucka (dnes uz to vysvetlujem asi 4.krat) ta veta ze sa mi to krati je dnes fakt popularna 😀 😀 😀
ta tvoja mala je fakt extra sikovna ale pokial si pamatam aj barunkina mala bola taka

danciacik
11. jan 2007

No to je pravda, ale aj tak ani nevieš ako a už to bude tu. A keď sa ti to podarí v termíne tak budem mať s tvojim dievčatkom narodeniny v jeden deň.

kili
11. jan 2007

dorotka, áno, ja beriem samostatné magnezko, myslela som si, že ty presne to isté. Ono to vôbec nie je veľa, lebo keď som mal silné krvácanie, tak mi ho dali aj 3dl infúziu. A nemyslela som, že to je placebo, ale ako placebo, to totiž je tiež na všetko 😀 .

dorotka
11. jan 2007

no to uz tu tych kandidatov je jj sniva ze sa narodi 22.2. lebo vtedy ma narodky ona 😀
kili to mas pravdu staci ze diagnoza tehotna a liecba magnezko

dorotka
11. jan 2007

kili ako sa vlastne teraz citis? som nevedela ze si mala aj silne krvacanie ja som zatial vsetky tri razy obisla len s takym na jednu vlozku a potom uz iba spinenie bolo

ewellin
11. jan 2007

ahoje.. aj ja beriem magnesium.. 2 tablety denne.. a ani ja som nebola u zubara....... 😀

lucinka
12. jan 2007

Dobré ránko prajeme... 🙂

mmana
12. jan 2007

Lucinka, krasne satocky si kupila 🙂 vasmu malemu drobcekovi

lauretta
15. jan 2007

Dobré ránko mamuľky a brušká 😀
kde ste kto?

domcek
15. jan 2007

Ahojki trosku to tu zanedbavam mam vela prace 😒

titkovamiriam
15. jan 2007

Ahojte!Momentalne mam trosku casu.marek je pri hrazdicke najedeny,prebaleny,varit nemusim zostalo z vikendu,tak si davam kavu s kolacikom,ktory sa zazrakom dozil rana.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre