Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

lucinka
15. jan 2007

Ahojte... 🙂 čo sa tu deje? nejako to tu viazne... 😕

tweety22
17. jan 2007

ahojte baby, no poriadne sem uz ani nikto nechodi ci co??? 😎

danciacik
17. jan 2007

Ahoj tweety. No asi to tak vyzerá. Väčšinou sme už asi mamičky a kecá sa v iných témach. Ale ty to už máš za pár, však? Tak ako to znášaš?

zuz11
17. jan 2007

tiez uz bud mame ine problemy a riesime to v inych temach alebo tu nie sme a venujeme sa nasim Drobcom 😵 s tehulami kecam vacsinou cez Ip ked mi napisu o radu, inbak by som aj tak asi nestihala 🤐

tweety22
17. jan 2007

Ved ja viem, ze uz takmer kazda mate svoje poklady v naruci a venujete sa im 😎 aj ja uz xceeeeem

danciacik, dakujem, mame sa zatial celkom dobre, aj ked posledny tyzden mam dost bolesti v podbrusku, take predmenstruacne a citim sa akokeby to malo co chvila prist... a chytilo ma chorobne upratovanie zasuviek, skriniek a vsetkeho mozneho 😀 a vy ako s malou?

zuz, pamatas si na mna? sme spolu lezali na monitore v ruz. nemocnici tusim vecer pred tvojim porodom, mna tam hospitalizovali bo som mala teploty a mojmu bubakovi vyskocil tep srdiecka na 200 uderov\min... chudatko moje male ☹

zuz11
17. jan 2007

jasne ze si pametam 😀 mna vtedy prelozili hned vecer na porodnicu 🤐 nezabudnem to tomu doktorovi 🤐 som sa ani pred porodom kludne vyspat nemohla...
jaj neboj sa dpckas sa toho okamihu 😵 potom si to ale uzi plnymi duskami lebo to hrozne leti ako tie deticky rastu 😵
inak co uz pred porodom predavas autosedacku? 😵

danciacik
17. jan 2007

No tak možno to na teba čochvíľa príde. Ale vpribližne v 37 týždni sa dialo niečo také aj mne a bol to planý poplach. Dokonca som prenášala. A ako pozerám tak máš termin na Valentína?
My celkom v pohode - občas ma ešte bolesti bruška ale inak je to veľký nezbedník - už sa chce ťahať po štyroch a utekať nám 😀

tweety22
17. jan 2007

zuz, jo predavam bo sme dostali novu pod stromcek 😎 a kedy si potom rodila? na druhy den? ci este v ten vecer? ja mam pri porode Mudr. Draba, celkom sa mi pozdava, zajtra ideme do poradne tak som zvedava s cim nas ohuria

danciacik... ved to, ze vsetci mi hovoria, ze to tie predmenstruacne stavy mozem mat aj par tyzdnov pred porodom... termin je na Valentina ale podla ult. je krpec o 2 tyzdne vacsi takze uvidime

inak baby, nechodila som na ziadnu predporodnu pripravu, doma som minule s mangelom nacvicovala dychanie len podla knizky tak dufam, ze to tam nejako nezbabrem 😒

danciacik
17. jan 2007

tweety takže možno to už bude raz-dva? A z tej predpôrodnej prípravy si nič nerob, ja som tam vôbec nechodila a ani doma som nič nerobila.

tweety22
17. jan 2007

danciacik a rodila si normalne? lebo viem, ze to dychanie je strasne dolezite ale tak hadam dako zvladam 😀 inak prespia tie vase babatka tiez cely den? lebo kamoska mi teraz hovorila, ze jej maly len spi, kuka, spi, papa, kaka, kuka a takto dookola 😀 ale ze v podstate prespinka vacsinu dna

danciacik
17. jan 2007

Rodila som normálne. A keď už išlo do tuhého tak mi sestrička povedala, že keď zacítim kontrakciu tak sa mám zhlboka nadýchnuť a tlačiť a to bolo všetko. 😉
Mne Lara niekedy nespí celý deň - len by sa chcela hrať a nosiť na rukách. a niekedy prespí celý deň. Ako-kedy. 🙂

zuz11
17. jan 2007

tweety, no vecer a ani v noci nic ale to som ja vedela, rano mi dali vyvolavacku a stale nic, tak mi pustili vodu asi o desiatej a stale nic moc tak mi nieco zacali davat infuzkou, kontrakcie prisli ale otvaranie nikde tak o pol tretej ma dali na operacny stol a Hanka sa narodila 14:48 sekciou 😵
a spime kedy ako vacsinou sa kojime a vsetko okolo trva 2 az 3 hodky pokial zaspi znovu ( to plati aj v noci) a vecer po kupani sme hore aj 5 az 6 hodin 🤐 to nas inak trapia aj krce 😢

vedvies
17. jan 2007

ahoj zuzi, davno som tu na teba nenatrafila - gratulujem ku krasnej dcerke a prajem vam, aby ste boli zdrvucki a stastni a plny radosti z hanky 😉

tessa
17. jan 2007

ahojte babule!
Zuz,
a neskusala si tak netradicne kupat malu rano?? Mne Matko robil to iste, ze nechcel po kupani pak spat...Tak od 3 tyzdnov ho kupem rano..Je to fajn 😉

nufka
17. jan 2007

ahojte mamulky 🙂

tessa
17. jan 2007

no hellou nufka!

Mame sa?? 🙂

tweety22
17. jan 2007

danciacik, je meno Lara v slovenskom kalendari? ako si to riesila s matrikou?

zuz, to ta riadne nechali vytrapit, ale hlavne, ze je malicka v poriadku...

inak kupete babatka kazdy den?

zuz11
17. jan 2007

tessa, tak to potom bude hore cele doobedie? to je horsie lebo to som doma sama s malou, vecer sa aspon s manzelom striedame 😵
tweety, my kupeme kazdy vecer, sa nam 2x stalo ze sme nekupali a uz tak pekne babetkovsky nevonala 🤐
vedvies, dik a gratulujem aj ja Vam k vasmu 14tt, nech ste ok 😉

zuz11
17. jan 2007

tweety ani nie v noci nebolo vobec nic, rano o osmej uz prisiel moj lekar a potom sa to zacalo, praveze ja som bola na tom uplne super, co som tam zazila baby tak to bola ina kava 🤐

dorotka
18. jan 2007

ahoj kocky
tweety ved mozu oslavovat aj na lauru
ja som zatial tiez profilaxiu neabsolvovala ale stale dufam ze aspon to dychanie stihnem 😀
vedvies aj mne sa ten tvoj 14tt velmi paci

nufka
18. jan 2007

ahojte 😉 vcera nam to tu nejako mrzlo ☹

certica
18. jan 2007

tato tema mrzne, odkedy sa zalozilo jej pokracko 😕 😖

dorotka
18. jan 2007

caka na novu generaciu ale zatial sa z nej prihalsili len nufaka a vedvies 😀 😀 😀

nufka
18. jan 2007

dorotka tak to ja uz som ako inventar ved som sem lozila este ako snazilka 😀

dorotka
18. jan 2007

ved to aj ja som sem chodila obcas ako nesnazilka kedze kategoriu snz som nejak preskocila

nufka
18. jan 2007

to je ta nasa zvedavost 😀

certica
18. jan 2007

nufka, ja tomu hovorim prehlad 😀

nufka
18. jan 2007

certi to hej aj tak sa to da nazvat 😉

dorotka
18. jan 2007

no ved hej cerpali sme informacie 😀 😀
inac ako sa citis nufi uz spavas menej?

certica
18. jan 2007

nufka, si mi inak velmi povedoma,ked som ta videla este davnejsie na fotkach, tam pri tych drevenickach - vypadalo to na cicmany, prip. vysna boca 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre