Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

katrin
23. mar 2007

evita... dávo som ťa nečítala... ako sa inak máte? tá choroba prejde, neboj 😵

katrin
23. mar 2007

petruska, moji majú 4 mesiace a pôr. váhu mali 2kg 😀

cubatour
23. mar 2007

kat, su to poriadni chlapi.. su krasni!!! ako spolocne zvyknte travit den? 😵

petruska77
23. mar 2007

ja viem ze su od mojho o dost starsi 😀 ale si ich pekne vykrmila 😉

katrin
23. mar 2007

petruska, sak už zjedli toho Nutrilonu za pár tisíc 😀

cuba... ráno ma Miško zobudí najneskôr o 06,00 svojim "vypravaním"... potom prebaľovanie, krmenie okolo 07,00... potom oni ešte zaspia, ja medzitým pripravujem mlieko, čaj, periem, upratujem, potom dostanú okolo 10,30 jesť, o 12,00 už dostávajú príkrm.. Potom o 14,00 opäť mliečko a potom sa snažím ísť von (teraz som poriadne vonku nebola, pretože bolo hnusné počasie a mám problém s kočíkom 🙄 ) ale akonáhle sa všetko vylepší, budeme vonku aj dvakrát za deň... Potom okolo 19,00 kúpanie, papanie (to už dostávajú kašu), spinkať... O 02,00 ráno opäť kaša... a takto to ide dokola 😀

cubatour
23. mar 2007

katrin mas to naucene, vidno 😀

petruska77
23. mar 2007

katrin, vsak sa mi to nezdalo, ze by si ich len dojcila 🙂 A nutrilon normalne kupujes v obchodoch? Lebo my ked sme boli hospotalizovani v nemocnici, tak tam bola jedna maminka, ktora stratila mlieko a jej detska doktorka predpisovala Bebu a potom ju to vyslo na polovicu..

katrin
23. mar 2007

petruska, nutrilon mi predpisuje doktorka, aj tak za jednu krabicu, ktorá vydrží 2 dni dám 150 Sk....

cubatour
23. mar 2007

katrin, petruska, ako to vlastne je s pediatrom? vy ste si ho "zajednavali" este pred porodom, zistovali si, ktory je dobry alebo tak? Opytali ste sa dopredu, ci tam budete moct s babetkom chodit? Alebo ste rovno prisli uz s malickymi a zapisali ste sa tam? 😕

petruska77
23. mar 2007

cubatour, ja som si zistila akurat kontakt na jednu pediatricku co ma ordinaciu blizko nasho domu a ked uz sme boli doma z porodnice, tak som jej zavolala a ona ze mame prist na druhy den...

katrin
23. mar 2007

cuba, ja som si vybrala pediatričku podľa skúseností iných kamarátok.. bohužial, ju budem musieť teraz zmeniť, pretože sa k nej neviem dostať s kočíkom... 5 schodov s otváraním veľkej ťažkej starej brány... no horor... pred bránou parkujú autá, takže ani tie dva metre, čo má kočík sa tam nevojdú... 😒 Inak, podľa správnosti by sa sa mala s pediatrom dohodnúť ešte pred pôrodom (ja som to nestihla) a potom do 24 hod po prepustení z pôrodnicu sa musíš pediatrovi ozvať a on ťa príde navštíviť domov, prípadne donesieš priamo dieťa do poradne. Odporúčam, zistiť si, či si pediater objednáva deti priamo na nejakú hodinu do poradne, alebo objednáva všetky mamičky napríklad na 08,00 ráno (v tom prípade sa ti môže stať, že budeš čakať aj celé doobeda, čo sa takým malinkým bábom nie je veľká výhra). V pôrodnici vypisuješ papier, kam a ku ktorému pediatrovi budeš s dieťaťom chodiť, takže minimálne v pôrodnici už musíš vedieť meno doktora

petruska77
23. mar 2007

presne tak, uz v porodnici sa ta budu pytat na meno pediatra...

petruska77
23. mar 2007

katrin, ked si vybavovala drobcom trvaly pobyt, co si k tomu potrebovala? Stacil tvoj obciansky a ich RL? Mna to dnes caka...

cubatour
23. mar 2007

vdaka baby, mna to zaujima sice skoro, ale nikdy som tomu nerozumela, ze co a ako 😔

dorotka
23. mar 2007

petruska potrebujes aj manzelov obciansky

petruska77
23. mar 2007

ahoj dorotka,
to fakt? tak dnes nic nevybavim...

dorotka
23. mar 2007

no my sme to tak mali v pokynoch muz ho musel ist najpr vybavit lebo mal skoncenu platnost ale mozes skusit zavolat na matriku v obvode ktorej si rodila

petruska77
23. mar 2007

no pockaj, to sa vybavuje na matrike? Ja som myslela, ze na miestnom urade... Tam som bola asi pred 2 mesiacmi, ked som si vybavovala novy OP. Podla vypisu z katastra mi tam potvrdzovali trv.pobyt... myslela som ze aj teraz to budem vybavovat tam...

katrin
23. mar 2007

petruska, rodné listy sme boli brať spolu s manželom, lebo tam musel podpísať aj on niečo. Trvalý pobyt som vybavovala na matrike sama na základe rodných listov malých a môjho OP. Asi je to všade inde. Aj poisťovňu som vybavovala sama...

katrin
23. mar 2007

Rodný list sa vybavuje na matrike podľa obvodu pôrodnice. Trvalý pobyt na matrike podľa trvalého bydliska. U nás to bolo tak, že som rodila v BA-Petržalka (5-ty obvod), bývame v jednotke, takže trv. pobyt tam

dorotka
23. mar 2007

no mjoj muz tam bol sam tak som nevedela ze nieco podpisoval
aj ostatne urady vybavil on
petruska nezebudni aj na socialnu poistovnu treba tam dat rodny list a prihlasku aby sa ti pocitali roky do dochodku

cubatour
23. mar 2007

katrin a teraz sa opytam nieco ja, len musim najprv vysvetlit 😅
takze:
ja mam trvaly pobyt stale v Brezanoch, odtial pochadzam a na jar tam ideme nadstavovat podkrovie a budeme byvat tam. Preto som si trvaly pobyt nemenila. Byvame teraz v Teplicke nad Vahom, u manzelovych rodicov. Tam mam prechodny pobyt. Ale!
Do Brezian nepojdeme byvat skor ako na vianoce 2008. A teraz porad, ako vybavit trvaly pobyt dietatku v Brezanoch, ked tam budeme byvat, ale este tam nebyvame. Cize: ja mam trvaly v brezanoch, prechodny v teplicke a manzel ma trvaly v teplicke. Ale ked sa nastahujeme do brezian, zmeni trvaly na brezany.. chapete? 😅 😅 😔

katrin
23. mar 2007

cuba, a na tie Brezany máte LV? To by mohlo teoreticky stačiť. Myslím, že sa treba opýtať na to, na tej matrike, kam patria Brezany... hm?

katrin
23. mar 2007

.. a ked máš ty trvalý v Brezanoch, tak kde je problém? veď ty si matka, a na tvoj trvalý pobyt prihlasuješ aj dieťa... teda, myslím... 🙂

cubatour
23. mar 2007

katrin, este nie .. este nie je ani stavebne povolenie.. ale LV by mal byt dufam do novembra, kym sa malicke narodi .. mne sa to zda blbost dat trvaly pobyt v teplicke a o rok brezany 😖 inak oboje patri pod zilinu 😕

cubatour
23. mar 2007

katrin ano? a naco tam treba manzela? ci netreba? 😅 😝 😀

katrin
23. mar 2007

cuba 😀 manžela potrebuješ iba na rodný list, trvalý pobyt je niečo iné

cubatour
23. mar 2007

katrin 😀 😀 😀
radsej to necham tak a budem sa tym zaoberat po tom neskor.. aj tak ma este zaujima koooopu veci, ako napr. co vsetko a ako rychlo treba vybavit po porode.. 😝 no toto, socialka a tak.. to este len bude studovania potom 😝

katrin
23. mar 2007

cuba, za mna socialku vybavovali v praci, najprv musis vybavit rodny list, potom ten trv. pobyt, potom poistovnu - do 6 tyzdnov je dieta poistene na tvoju karticku, potom musi mat vlastnu 😉 potom musis odovzdat RL na rade soc. veci a rodiny kvoli prispevkom

petruska77
23. mar 2007

tak sme ten trvaly pobyt boli vybavit a podarilo sa to... a dokonca sme prvykrat isli elektrickou... som z toho mala poriadny stres... hlavne ked mi nikto nechcel pomoct s kocikom, ale nakoniec sme nejako docestovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre