Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

diddi
6. dec 2006

a ovocie teda

certica
6. dec 2006

Ja by som sa vseobecne nedala na ziadne lieky, pokial to nie je nevyhnutne dolezite 😉

diddi
6. dec 2006

froschka, urcite nie!!!

certica
6. dec 2006

a v tehu experimentovat, to je dost hazard...

diddi
6. dec 2006

presne tak...ja sice zatial berem duphaston, ale snazim sa jest kazdy den nejake ovocie a zeleninu a vecer si dam jogurt - vitalineu na vapnik a myslim, ze aj ona obsahuje kys.listovu...co sa tyka vyvoja babätka je vraj velmi dobry rybaci olej...ale to moc neriskujem, aby som nesla pozriet do zachodovej misy

froschka
6. dec 2006

no oni skumaju ci to pomaha pri dvojickach a ze pri jednojickach je to dakazene...citam ze je to progesteron

malalady
6. dec 2006

caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaafte 🙂

diddi
6. dec 2006

opytaj sa radsej lekara, pokial je to URCITE progesteron, tak by to malo byt ok...ALE, je to experiment pri dvojickach a to by som nikdy nepodstupila..ved mnoho mamin porodilo dvojicky a bez tohto lieku!

petruska77
6. dec 2006

froschka, nieee... ja by som mala strach ze to ublizi babetku...

froschka
6. dec 2006

baby ne ja som zasadne proti liekom nehrozi ze by som podstupile akekolvek riziko

diddi
6. dec 2006

tak ani nad tym nerozmyslaj!

froschka
6. dec 2006

no nehreste ma xi ja len ze aky mate nazor noooo 🙂

diddi
6. dec 2006

ved jasne, vpohode...ja len tak...cmuk

froschka
6. dec 2006

😀 VTIP
mamicka dvojicok je u ocneho lekara a ten sa jej pyta...hmmm odkedy ste asi zacali skulit? Mamicka na to : odkedy zacali kazde utekat inym smerom 😀

diddi
6. dec 2006

😀
moje su pod sebou..hm, tak neviem ako dopadnem s ocami 🙂

froschka
6. dec 2006

no neviem snad sa otocia alebo...neviem si ich predstavit velke a nadsebou

diddi
6. dec 2006

aj ja tomu verim, ze zmenia polohu...i ked od uhniezdenia su stale nad sebou...hm, tak to bude jasny cisarak

froschka
6. dec 2006

ja sa nad porodom uz nezamyslam lebo to nerozhodnes.mozu byt mimi otocene obe hlavickami nadol a predsa nastanu komplikacie a pojdeme po skalpel...ale uz ked ten skalpel tak by som chcela byt pri vedomi...a ty?

diddi
6. dec 2006

aj ja..tusim sa to vola spinal,co zavadzaju

froschka
6. dec 2006

ano tusim aj ja...pytala som sa milacka ci by siel aj na taky porod..najprv mi odpadaval a povedal ze nie ale hodila som smutne ocka a potom sa zlutoval ze ma v tom samu nenecha....ale neviem teraz ci bude moct na salu ☹ co myslis povoluju to?

diddi
6. dec 2006

hm...to veru neviem, ci pri operacke povolia, aby tam bol autor...ked to beriem z logickeho hladiska, tak asi nie, ved to ani ty nevidis - pohlad na brusko...mas pred sebou plachtu a neviem ako by dopadol on keby sa tam pozrel...no moj by asi odpadol...niekde som citala, ze muzi sa stavaju impotentnymi ked taketo veci vidia....ja by som asi ani nechcela, aby tam moj isiel, ak by to bol cisarak

froschka
6. dec 2006

no z logickeho hladiska pravdu mas...no ja mam v tehu knizke ze kazda zena ma pravo mat pri porode blizku osobu no ci sa to tyka cisaraku neviem a tiez skor pochybujem...no ktovie mozno budeme mat stastie na normalny porod

peta28
6. dec 2006

Caute kocky.
Neviete mi niektora poradit kedy asi treba ist k lekarovi prvy krat ked si najdete //?
Prvy krat som ich mala v nedelu, dnes sa mi test potvrdil. Mrcha naposledy 3.11.. Volala som teda doktorke nach mi povie aky je postup a ona mi povedala nech ani pred sviatkami nechodim, ze sa mi to neoplati a mam prist po Novom roku ze to uz bude nieco vidiet. Ze takto by sa mohlo nieco zbytocne poskodit. Tak som z toho akoze mimo, lebo som si myslela ze ma aspon na krv zavola aby sa mi tehu potvrdilo. Kedy ste isli prvy krat k lekarovi?

froschka
6. dec 2006

ahoj peta poskodilo`???a co ma take zastarale pristroje ze ta poskodi?nenenene ak si 3.11 mala poslednu ms dnes je 6.12 tak mozes byt cca 2tt,3tt a to inak na uzv naozaj nic vidno nebude no keby ta objednala o 2tyzdne tak by bola pohodacka...

certica
6. dec 2006

diddi - pri cisaraku zavisi od toho, kde rodis. Niekde to dovolia, niekde to zauzivane nie je. Ty ides tusim na Antolsku, tak tam nie, ale otecko moze cakat vo vnut.chodbe a hned ako maleho vyberaju, otecka zavolaju dnu a moze fotit a pod.

petruska77
6. dec 2006

peta, ja som bola prvykrat tusim v osmom tyzdni a uz bolo na ultrazvuku vidiet ako sa trepoce srdiecko...

froschka
6. dec 2006

certica tak to by bolo super xi ja budem ale rodit v rakusku tak ktovie co tu maju za metody

diddi
6. dec 2006

samozrejme...pravo mas, on moze byt s tebou, ale ak lekar v poslednej minute rozhodne,ze to bude cisarak, tak neviem,neviem, ci nepovie drahemu, aby pockal na chodbe...on je s tebou do fazy samotneho porodu a aj pri porode, ak je prirodzeny....hm, rozpravam ako keby som rodila kazdy rok 😀

peta28
6. dec 2006

No tak mi to vysvetlila ze aj tak bude vidiet len vak a ked chcem vidiet viac mam pockat. Mne skor ide momentalen o to aby mi potvrdila ze sa test nemylil a fakt som tehu. Nehovoriac o muzikovi ktory tomu neuveri pokial mi nezacne rast brucho 😀

froschka
6. dec 2006

didi xi xi no este mam cas rozmyslat ktovie ako sa situacia vyvinie este moteme kludne necakane porodit v 8mes a ani doma byt nemusi a odveze ma sanitka a bude po srande

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre