Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

katrin
11. dec 2006

alex, nemám prísť ako... keby som mala, idem k mame 🙄 kočík nemám zložený a aj keby, neviem, ako by som ich naložila a zniesla... do ri.. taká situácia 🙄 muž je v robote

kili
11. dec 2006

katrin, jedna známa čo má dvojíčky prvé tri mesiace nevyšla s domu. Tebe sa to darí?

katrin
11. dec 2006

kili, áno, pokiaľ mi niekto pomôže alebo mám k dispozícii auto.. 🙄

madeleine
autor
11. dec 2006

katrin, no ak vydrzite, ja mam o jedenastej vysetrenie, tak potom by som ta mohla vziat... 🙂

froschka
11. dec 2006

ahojky katrin 🙂 malicky su prenadherny juuuuj

katrin
11. dec 2006

made, dík.. ale problém je v tom, že sedačky mám v našom aute. Musím aj tak počkať asi na muža. Ja som ako v začarovanom kruhu dnes.. No ale malí to znášajú statočne, spinkajú.. 😵 to len ja som z toho na nervy....

kili
11. dec 2006

katrin, ale von na prechádzku sa dostaneš, nie? To by mi celkom stačilo tie prvé tri mesiace. Neviem, či tá baba nemala zimné deti a pri nich je to komplikovanejšie, keď ich treba tak naobliekať, ja v lete to budem mať ešte asi v pohode.

madeleine
autor
11. dec 2006

no sedacky nemam, to je pravda... 🙄 vidite, ja tomu mojmu muzovi furt hovorim, ze uz sa musime rozmnozovat aj my... 😀

katrin
11. dec 2006

kili, nie je to také jednoduché ako si myslíš.. bývam na 3-ťom bez výťahu, kočík váži cca 20kg, podvozok je zatiaľ dole v pivnici, búdky sú doma.. Tak skús mi poradiť 😀 Ako dostať dve deti s dvoma búdkami 3 poschodia dole bez toho, aby si musela nechať jedno dole a jedno hore, prípadne bez toho, aby si mala niekoho kto ti pomôže 😲

katrin
11. dec 2006

made.. aj tak dík... 😉

kili
11. dec 2006

katrin, neviem, nosiť ich postupne po medziposchodiach 😅 . Ja som rozmýšľala, že ak sa nám kočík nezmestí do výťahu a my ho budeme nechávať v kočikárni, tak kúpim dve klokanky (také na boky) a tak ich znesiem dole.

verulka
11. dec 2006

katrin, malicki - teda vlastne uz velki- chlapi su nadherni...drzim palce, aby sa vam nejako vyriesila situacia..
alex a zuz, ja sem furt len tak nakuknem, ci sa niektorej uz negratuluje 😉
tonicka a vy ako?
prajem vam vsetkym krasny den 😉

alexandra
11. dec 2006

katrin ja mam auto, idem po Vas? Mam 1 autosedacku a pouzijeme aj vanicku z kocika, tu mam tiez.. idem?

tonicka
11. dec 2006

dakujeme verulka. My zatial 2v1 a velmi dobre. V sobotu sme mali vychádzku, tak sa tesime 😀 Dufam, ze aj vy sa máte dobrucko a si v poriadku. 😀

alexandra
11. dec 2006

toni tak kedy, pozajtra?
Nech sa viem zariadit 😀

tonicka
11. dec 2006

A co ti ja viem alex, ja zatial nic mimoriadne nevnímam okrem predzvestných hnačiek 😀 Daj vedieť ako v poradni, ja idem zajtra 😀

tonicka
11. dec 2006

...ale už máme aj pediatra 😀

messue
11. dec 2006

ahojte tehulky! chcem sa s vami poradiť, ak máte niektorá skúsenosti so zlými výsledkami testu na AFP. mne vyšiel už po druhý raz zle, mám nízke hodnoty 0,37 Mom. máte niektorá podobný problém? neviem, čo robiť , ale na amniocentézu nejdem. poradte mi prosím, dakujem.

tonicka
11. dec 2006

Messue, ak nejdes na amniocentézu, tak nerob nič, len pozitívne mysli. Ako vieš, tieto testy sú dosť nespoľahlivé a nemusia nič znamenať. Ak si sa rozhodla, že chceš babatko v každom prípade, tak sa hlavne nestresuj a ver, že je v poriadku. Určite to tak bude 😉 😵

nikolett
11. dec 2006

Tonicka, ale co ked je babatko messue velmi, velmi chore? Nebolo by lepsie, keby to vedela? Ja neviem, ci by som mala silu sa starat cely zivot o dieta, keby bolo chore. Samozrejme zalezi na tom, ako by na tom bolo...

zuz11
11. dec 2006

baby, mne je stale na tiku... ja sa uz mozem a chcem delit 😵

zuz11
11. dec 2006

nikolett, ale ked messue nechce ist na amniocentezu tak jej inak nemame ako pomoct a poradit 🤐 jedine verit ze testy sklamali co sa stava dost casto 🤐

nikolett
11. dec 2006

Zuz11 ano, len ja by som sa asi premohla a na amnio isla, aby som vedla, ako na tom moje dietatko je a mohla sa zodpovedne rozhodnut. Lebo, ak by mal byt zivot pre mojho cloviecika trapenim, tak neviem, ci by som mu to spravila. Je to velmi, velmi tazke 😔 .

zuz11
11. dec 2006

to hej ale nemozeme messue k nicomu nutit a sama napisala ze na amnio nejde.... 🤐

tonicka
11. dec 2006

nikolett, ja som to pochopila tak, že keďže messue neuvažuje nad amniocentézou, tak si chce babatko nechať a to je na jej rozhodnutí. Možno by som sa akurát na jej mieste popýtala, čo presne to môže znamenať, aké postihnutie, aby bola pripravené 😉

nikolett
11. dec 2006

Zuz11, jasne, ze nutit nie. Je to tazke rozhodnutie a je na kazdom z nas. Aj ja by som bola mrtva od strachu, ale asi by som nemohla iba tak necinne cakat a dufat... Som asi ina, ako Messue, ale v kazdom pripade jej drzim palce a verim spolu s nou, ze to dobre dopadne.

tonicka
11. dec 2006

zuz verím ti. 😀

certica
11. dec 2006

ja vam verim vsetkym 🙂 . Na mna dolahol taky utlm, ze by som isla okámzite zalahnut, byt tehu a bez dietata 😀 . Ani rozmyslat nevladzem.
Nechcela messue vediet, ake konkretne postihnutia prave hrozia pri danych nizkych hodnotach? Asi nie....fakt nedokazem rozmyslat,ale asi skor ide o tu psych.podporu. Niekedy si hovorim, ze tie testy narobia viac skody ako uzitku, ale zas je vzdy lepsie, ked vyjdu zle a nakoniec je babo uplne zdrave ako ked ti cele tehu prebieha v pohode, ukazkovo a v cieli sa to skonci uplne opacne 😖
Takze messue, nezufaj a ver. drzim vam vsetkym baby palce, nech to v tom finale znamena pre kazdu to najkrajsie a najuzasnejsie vitazstvo na svete 😉

certica
11. dec 2006

inak pozerala som si dorotkinu fotku po tej operacii a je tam uzasnaaa, stastna, az sa mi chcelo a chce plakat...

madeleine
autor
11. dec 2006

ze? aká je veselá... to je neuveriteľné dieťatko... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre