Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

ewellin
15. feb 2007

ahojte.. mne tiez len tak trosinku .. z praveho cecika 😀
raz mi tak aj viac vytieklo ked som trosku stlacila a aj na podprde mam troska a aj na bradavkach mavam zaschnute.. ale zeby tieklo tak to niee 😖

dufam sa tam dake mliecko vytvori.. mam v plane dlhsie kojit nech je princeznicka zdravucka.. 😵

a som este zvedava ako si to odnesu ceciky potom.. dufam neovisnu velmi.. 😅

petula24
15. feb 2007

ahojte. tak mne nevytekalo vôbec a teraz pri druhom tehotenstve zatiaľ tiež nie, zato po pôrode som mala mlieka neúrekom - doslova dojnica 😀

certica
18. feb 2007

sem uz sice vela ludi nechodi, ale pre istotu: 😀

dorotkina amelia je uz na svete, slusna babizna to je - 3800g/51cm. tesim sa a gratulujem 🙂

adkag
18. feb 2007

jeeej, certi,vdaka za info, gratulujeme 😀

kili
18. feb 2007

gratulujem dorotke 😵 😵 😵

lucinka
19. feb 2007

Ahojte... jeeej certi ďakujeme za info... a gratulujeme dorotkeee... 😵 😵

tweety22
20. feb 2007

aj ja sa pripajam ku gratulacii DOROTKE a AMELII, ma kraaaasne meno a zelame vela zdravicka 🙂

jj2202
20. feb 2007

jeeee gratulujem, tak nevydrzala do 22 😀
to je super!!!

katusha
20. feb 2007

Amelia, to je naozaj krasne meno 🙂

katrin
21. feb 2007

helou baby, tak som vám pridala nejaké nové fotos na inšpiráciu 😀

Dorotke samozrejme gratulujem, aj keď to dostala odo mňa sms-kou 😉

evita
22. feb 2007

ahojte baby, neviete mi poradiť kde zozeniem plienky v ktorých sa môže bábo kúpať? Chceme ísť s malou do bazéna s liečivou vodou, lebo má ekzém ☹

certica
22. feb 2007

napriklad aj v dm-drogerii

dorotka
24. feb 2007

dakujem vam vsetkym od svrtka som doma mlieko mame a nastastie sa prsia uz nezvecsili to uz by som fakt bola doly buster
"malinka" nielenze sa narodila v nedelu ona sa narodila na cinsky novy rok zlateho prasata najstastnejsi den raz za sestesiat rokov 😀 😀 😀
tak nam to snad jajka odpusti 😉

madeleine
autor
24. feb 2007

jeeeeej dorotka! no vitaj a este raz prajem vsetko len to naj... 😵

katusha
24. feb 2007

dorotka gratulujem a ako sa citis po porode???
sme sa s priatelom smiali, ze nase dieta bude prasiatko, podla cinskeho kalendara 😀

dorotka
24. feb 2007

made dakujem 😉
no mala som spuchnute stichy a mala je dost tazka tak ked ju nosim tak ma to boli nastastie tu mam maminu takze ja ju iba prebalujem a kojim a na odkrgnutie ju nosi ona alebo manzel v nemocnici to bolo horsie ale vyzera to ze uz sa to zlepsuje
no ale napriek tejto komplikacii som na tom lepsie ako baby po cisaraku 😉

katusha
24. feb 2007

a aki boli v nemocnici? myslim doktorov a sestricky? bola si tam 5 dni??? 😉

dorotka
24. feb 2007

od nedele do stvrtka 😉
no doktori gynekologovia tych si videla vzdy na par sekund okrem mladej doktorky ktora robila predvizitu a ta bola zlata
moj lekar pri porode bol fajn aj porodne asistentky si mozem iba chvalit no a novorodenecke doktorky aj sestricky boli uzasne kojenie my vysvetlovali na tri razy a vzdy boli ochodtne aj trikrat to iste vysvetlit
my sme sa na izbe zhodli na tom ze ked sa ty k nim spravas slusne tak aj oni sa k tebe tak spravaju skvele
akurat som vychytila na izbe izbu podstandard a to je tam nulka jedina izba bez sprchy a zachoda vsetky sme rodili spontanne tak sa to dalo jedine co nam vadilo bolo ze nepocujem svoje dieta plakat ked tam idem

zrzuska
24. feb 2007

dorotka gratulujem k dcerke 😵 😵 😵 nech sa vam dari 😉
rodila si cisarskym? alebo si myslela ine stychy?

dorotka
24. feb 2007

zrzuska dakujem
nie rodila som klasicky len som trosku viac zasita a myslela som tie stichy ked som dvihala babetka kociek co boli u nas na izbe tak to nebolelo ale ten moj drobec bol trosku tazsi a kedze ma to palilo este vcera aj ked som lezala tak v stoji s nou na rukach to bolo otrasne

zrzuska
24. feb 2007

myslela som si ze to budu asi stychy odspodu. no to sa ti rychlo zahoji a potom uz malicku nepustis z ruk 😉 🙂
boze musi to byt uzasny pocit ked uz mas po porode a mas uz uzlicek pri sebe 😵

dorotka
24. feb 2007

je to uzasny pocit aj ked v tom prvom momente som si ju popri tom siti neuvedomovala ale ked nam ich doniesli potom na izbu bolo to skvele

katusha
24. feb 2007

dorotka a mala si EPI??? a ze sestricky boli ochotne, no to sa teda cudujem, lebo vascinou len kazdy nadava, ze su protivne a tak 😕 si mala stastie 😉

dorotka
24. feb 2007

nie katusha naozaj to nebolo o stasti spravali sa k nam vsetky ku vsetkym trom na izbe rovnako ale ja som nerodila v PB ale v Ba v povazskej fakt vela nadavaju
inac porod je popisany v januarovych babtach ale rodila som bez epi aj ked nieco od bolesti mi po vyvolavacke dali

zrzuska
24. feb 2007

dorotka moc to boli? ja este ani nie som tehu a uz stresujem ako prezijem pôrod. co som v nemocnici cely zivot nebola (snad iba pri narodeni 😀 ) a nikdy mi nic nezasivali ani ziadna operacia. nic. 😨
teraz meskam den a BT je stale hore. BT ma nikdy neoklamala, tak neviem, ci nie som tehu. vzdy na 14den od ovu mi prisla mrcha a teraz nic 😕
a mala si aj manzela pri porode?

dorotka
24. feb 2007

ja neviem mna to az tak nebolelo teda ak myslis porod
a tie stichy zvacsa potom nebolia tak ako mna len mne to spuchlo a palilo to ale kocka co s nami lezala uz aj sedela ked sme odchadzali
ano mala som tam manzela a bolo to na nezaplatenie
a s bt ti neporadim ja som si nemerala ale s testom este pockaj mne prvy vysiel negativny

katusha
24. feb 2007

ved som si aj myslela, ze v pb si istotne nerodila, no ja by som radsej porodila doma s nejakou storocnou porodnou babou ako v nasej nemocnici. myslite ze by to islo? 😀
ja si asi EPI dam pichnut, lebo sa straaaaasne bojim 😕

dorotka
25. feb 2007

ja som chcela bez epi vyskusat a ani by mi ju v podstate nemali kedy pichnut ale hovorim nieco od bolesti som aj tak dostala
ja som ba uprednostila najma kvoli vybaveniu nemocnice aj kvoli tomu aby mohol byt manzel

katusha
25. feb 2007

dorotka, veru si dobre spravila, neviem kto by chcel dobrovolne rodit v pb 😖

svetluska.p
26. feb 2007

Ahoj dorotka, zo srdca Ti gratulujem k malickej. Nech sa vam obom dari, mala nech krasne rastie a hl;avne - budte zdrave. Nadherne meno ste vybrali 😵 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre