Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

diddi
7. dec 2006

ahoj katrin...a ako to mas vyriesene s autosedackami, ked tie pre male babätka sa vraj maju pouzivat na predne sedadlo?...daju sa normalne pripevnit aj dozadu?

lenus
7. dec 2006

diddi, ja som sa kapusty doslova obzierala a stale mi to trva, milujem kyslu kapustu. Prave ze pocas kojenia si ju uz dlho nedoprajeme 🙂. Akurat ta moze nafukovat.

katrin
7. dec 2006

diddi, a čo by sa im tak asi stalo? 😀 pokiaľ jej nezješ sud, tak je to OK 😉

lenus
7. dec 2006

Katrin, tak si s tymi dvojickami ako handicapovana 😨

diddi
7. dec 2006

fakt lenus...tak fajn...lebo aj ja ju milujem, spolu s cviklou...takze normalne ju mozem jest, nemalo by sa nic stat...ved je napokon velmi zdrava...len, aby sa mi deti nenafukli 😀

katrin
7. dec 2006

diddi, jedného mám na prednom sedadle, druhého na zadnom za spolujazdcom, pretože za šoféra sa sedačka nezmestí, aby som mohla normálne šoférovať. Vajíčka musíš mať upevnené proti smeru jazdy, do zadu to ide v pohode...

certica
7. dec 2006

lenus, tak kys.kapustu mozem aj ja 😉

diddi
7. dec 2006

katrin, nemyslela som na bezpecnost..to je jasne, ze nic...skor na "techniku priputania" autosedacky vzadu, ci sa to vobec da, taka pre malinke babätka

lenus
7. dec 2006

diddi, to oni uz maju dobre prefiltrovane, len vitaminiky spapaju, to ty si uzijes nafuk 😀

katrin
7. dec 2006

certica, ešteže mám mamu, ktorá je ochotná chodiť so mnou.. zvládnuť by som to zvládla, len by som za chvíľu bola ako Rambo 😀 Namiesto kabelky a teda aj prebaľovacej tašky nosím ruksak, aby som mala ruky voľné.. vyzerám ako školáčka 😀

katrin
7. dec 2006

diddi, áno dá.. samozrejme, veď detičky sa bežne vozia vzadu v sedačkách

katrin
7. dec 2006

diddi, deti sa nenafúknu, neboj... 😉 😀 len ty budeš trocha "lietať" 😀 😀 😀

diddi
7. dec 2006

aha..ok, lebo som si to nevedela predstavit, ze ako sa to tam pripne...

katrin
7. dec 2006

diddi, takisto ako vpredu 😎 len je podmienka, že musíš mať bezpečnostné pásy vzadu, to znamená, že do starej škodovky to nejde 😅

diddi
7. dec 2006

katrin, a ty mas tie uplne malicke autosedacky pre babätka?...tie su do akeho veku, alebo vahy?

katrin
7. dec 2006

diddi, áno, mám tie tzv. vajíčka, tie sú od 0-9 kg a pasujú mi na podvozok z kočíka (Peg Perego) 😉

katrin
7. dec 2006

diddi, tie autosedačky majú ešte taký štvorec, ktorý sa pripevňuje v aute, ten tam máš nastálo a na to naklikávaš samotné vajíčko, ktoré pripútaš.. ak ma to napadne, odfotím ti to ako to vyzerá v aute

diddi
7. dec 2006

fakt? tak super...lebo aj my si chceme kupit Peg Perego, ten pred seba...vcera som videla novinku...s volantom pre mamicku,no..trochu to uz prehanaju, neviem si predstavit soferovat kocik 🙂 ...nebyt toho volantu je ten kocik super....takze najlepsie asi kupit autosedacky Peg Perego, aby pasovali...tak fajn

diddi
7. dec 2006

super...budes zlata

katrin
7. dec 2006

diddi, my máme ten starší model, ten s tým volantom je pekne na prd.. 😀 Som ho skúšala a myslela som, že ma trafí.. Najlepšie kúpiť aj autosedačky PP, lebo ak potrebuješ deti previezť z auta niekde nemusíš ich nosiť, klikneš na podvozok a fičíš... 😉 Idem sa najesť a potom dať hladošom jesť.. tak čafte 😉

katulilinka
7. dec 2006

diddi
tusim sa to vola isofix nie? tak sa mi mari. a bolo to dost drahe. teda pozerala som to v rakusku a vychadzalo to na 3-4tis. navyse. ale ukazovala nam predavacka v obchode, ze vajicka sa priputavaju bezpecnostnymi pasmi k sedacke. ale asi to nie je tak bezpecne ako ten isofix.

katrin
7. dec 2006

katulilinka, presne tak sa to volá, ale niektoré autosedačky nepripevníš bez toho isofixu do auta. Napríklad PP nepripevníš bez toho. A čo sa týka bezpečnosti, tak všetko pre bezpečnosť detí... 😉

certica
7. dec 2006

katullinka, myslim ze z hladiska bezpecnosti by tam nemal byt rozdiel, akurat na ten isofix Ti tam tie sedacky drzia ako priklincovane, ze s nimi nepohnes 😉

diddi
7. dec 2006

vdaka katrin...a dobru chut chlapcom

katulilinka
7. dec 2006

ved jasne. ja len ze ked sme pocitali, co nas vyjde 3kombinacia kocik, tak o tomto sme ani nesnivali. az potom sme to zbadali. no a lacne to teda nebolo ☹

diddi
7. dec 2006

neviete ako na tom je rakusko, co sa tyka cien kocikov?...jedna baba mi spominala, ze ona kupovala v Hume, vraj to vyslo lacnejsie

katulilinka
7. dec 2006

my sme boli kuknut v babyone www.babyone.at
a mam pocit ze kociky sa tam dost oplatia, hlavne ked su v akcii.

dorotka
7. dec 2006

nejak sa to tu umrtvilo ja som sa vratila z nakupu s prvymi plienkami dupackami a darcekom pre manzela 😉

certica
7. dec 2006

dorotka, mali XL? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre