Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

jj2202
15. dec 2006

zacina mi to zapalovat 😅 no to trvalo 😀

katrin
15. dec 2006

jj, na tvojom mieste by som si vypočítala tých 6 týžňov pred termínom a požiadala o čerpanie dovolenky v plnom rozsahu pred odchodom na MD

katrin
15. dec 2006

jj, kľudne môžeme o tom písať ešte ďalších dvadsať strán, kým pochopíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jj2202
15. dec 2006

ozaj vy sa po materskej vratite do tej prace co ste boli,...lebo ja pochybujem

katrin
15. dec 2006

jj, čo bude o 2-3 roky neviem 😀

tak sa teda majte, želám vám pekný víkend.. paaa

jj2202
15. dec 2006

ahoj a dik za trpezlivost 🙂

katrin
15. dec 2006

jj, dúfam, že si pochopila 😉

dorotka
15. dec 2006

funny presne tak je to aj na sr na matersku nastupujes 8tt alebo 6tt na matersku a mozes ju ukoncit najskor sest tyzdnov po porode v tom obdobi ta nemoze nikto zamestnavat
zuzula mam taky pocit ze aj v irsku to bolo tak ze mohli ist neskor o to dlhsiu mali matersku potom

zuzula
15. dec 2006

Ja sa nemozem vratit do prace 2 tyzdne po porode...ani keby som chcela... 😀
Ale nie, ja si vyberiem celych 9 mesiacov a potom pekne spat do toho isteho jobu, ja som tu velmi spokojna, nemam dovod menit. 🙂
Jaji ty chces preco menit job - ci budes znovu tehu?? 😉

funny
15. dec 2006

zuzula, no platenych je len tych 6 + 8 tyzdnov, pri viacdetnom porode tusim 6 + 12 tyzdnov.

potom dostanes rodicovsky prispevok na deti, ak mate v spolocnej domacnosti prijmy pod hranicou zivotneho minima. co teda vacsina nedostane, lebo hranice je velmi nizko.

od roku 2007 sa zavadza zvyhodnenie matiek, ktore sa vzdali zamestnania a tym sa preplaca progresivne zdanenych 67% prijmu vypocitaneho podla priemeru netto poslednych 12 mes., pocas doby 10 mesiacov. takze sme mali stastie, ak by sa dieta narodilo teraz, nemame vobec ziadne prispevky, ak sa narodi po 2007, dostanem aspon par mesiacov nieco.

zuzula
15. dec 2006

Tu sa tiez preplacaju dane a su vselijake prispevky na childcare, takze mi stat mozno preplati az 75% nakladov na opatrovatelku/jasle...ale to este nemam presne zistene...musim zacat. 🙂

funny
15. dec 2006

svedsko a vobec nordicke krajiny su na tom tiez trochu inak, nie? tam sa tusim tiez vracia velmi skoro po materskej, ale zasa maju na to vyvinuty system. ja pri najlepsej voli dieta do 6 mes. nemam kam dat. jaslicky a skolky su jednak preplnene, ze sa na miesta caka roky (my sme uz prihlasili, ani nie je na svete) a druhak drahe, ze vlastne pohltia skoro plat. fakt neviem, co bude po tom, do prace sa planujem vratit po necelych 2 rokoch.

funny
15. dec 2006

zuzula, nie ja som to myslela opacne, ze nam to este progresivne zdania 😀 takze zo 67% moze byt kludne 50%.
ako napr. rozdiel medzi mojim brutto a netto platom je vyse 50 % 😀 sa ani robit neoplati pri takych odvodoch 🙂

dorotka
15. dec 2006

funny vo svedsku sa zena vracia skor pretoze sa obaja rodicia musia prestriedat na materskej a musi na nu aj otec nastupit na matersku

jj2202
15. dec 2006

zuzuli, menit nechcem ale myslim ze tu uz bude po troch alebo kolko rokoch niekto iny... aj ked som sem nastupovala tak kolegyna isla namiesto jednej kocky na materskej, ale dohodli sa so sefom a uz nenastupila. neviem tu je to u nas ine.....
ja by som aj tak chcela zacat zivnost pocat materskej...len neviem co to zase vsetko obnasa.

funny
15. dec 2006

aha, vidis, dorotka, som nevedela. aj moj manzel by rad siel na par mesiacov. podla zakona mu to musia umoznit, ale jeho zamestnavatel suhlasit nebude (neoficialne). a riskovat, ze ho kvoli tomu odstavia, zatial nemame odvahu, ked ma byt zivitelom. 😒

zuzula
15. dec 2006

No aj tu moze ist muz na matersku, az na 6 mesiacov. Ale kedze moj zaraba viac ako ja, tak sa nam to neoplati. Ale ma narok na 2 tyzdne bejby dovolenky po narodeni - a pri mojich nulovych skusenostiach s babatkami sa mi to velmi zide...asi ho budem potrebovat!! 😀

funny
15. dec 2006

no u nas je to praveze naopak, ja zarabam viac, tak by sa to oplatilo, keby sme sa prestriedali a male by nemuselo hned do jasli. lenze on sa potom nebude mat kam vratit. resp. vratit mozno, ale na ako dlho?

hej, baby dovolenku uz naplanoval 😀 ale z vlastnej 😀 ma narok na 1 den zvlastnej dovolenky pri narodeni dietata 😀

dorotka
15. dec 2006

na slovensku moze ist muz iba na rodicovsku na matersku nie aspon tak sa mi vidi

funny
15. dec 2006

dorotka, ano, tak som to myslela. u nas sa to aj tak vola inak. najnovsie uz nie "dovolenka" 😀 asi sa feministky stazovali, ze to zavana volnym casom 😀

zuzula
15. dec 2006

Ani tu sa to nevola dovolenka, ale "leave", teda volno...ved to slovo dovolenka je total nevhodne...co si tak asi zeny na materskej "dovolia"??? 😀

dorotka
15. dec 2006

ale vo svedsku su na materskej oteckovia

madeleine
autor
15. dec 2006

aj vam prinasam malu zuz - Hanku Leilu... mam vas srdecne pozdravit od zuz, maju sa vyborne a tesia sa domov... 😵
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tonicka
16. dec 2006

made aj já chceeeem, si sa vyhrala, čo 😀 😵 😵 😵 😵 😵

dorotka
16. dec 2006

made dakujeme za info mala je krasna a fotografka odviedla skvelu pracu 😉
toni ked si sa tu vcera od rana neukazala uz som sa bala ci nie si v nemocnici po tom vylete dole schodmi 😉

ninocka
16. dec 2006

dobre ranko

certica
16. dec 2006

sa nehraaaaaaaaam, to je perfektneee 😀 😵 😵 . Made objednavam si Ta uz teraz, aj ked este ani tehu nie som 😀

tonicka
16. dec 2006

dorotka, len ma sialene bolela hlava...uz je dnes dobre 😀

froschka
16. dec 2006

ahojte babenky 🙂
madeleine naaaaaaaadherne fotky 🙂

tweety22
16. dec 2006

caute kocky, tak zuz srdecne gratulujeme aj my, v utorok sme si obidve polezali spolu na monitore v ruzinove, xi xi... ona s kontrakciami a ja s vysokymi horuckami ☹ ale vcera nas uz pustili , nastastie 😉 a dufam, ze uz do konca tehotenstva budeme v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre