Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

diddi
9. jan 2007

my sme zatial ok /tuk, tuk/...v piatok idem na AFP, tak mam z toho strach...len lekarka mi nepovedala hodinu kedy mam prist...nevies, ci to berie sestricka rano na odberoch?...no a v pondelok idem na ultrazvuk...v pondelok, v poradni ma uz zacala vysetrovat - prvy krat a hovorila mi o genetickych testoch, ze sa mam rozhodnut, ci si to dam robit, alebo dame babätkam pokoj....tak ma tym trochu vyplasila

zuzula
9. jan 2007

Diddi nemas sa preco plasit, nastuduj si o tych testoch na internete alebo v knizkach ak mas a rozhodnete sa s partnerom ci sa na to date alebo nie...
Nezabudaj na to ze tie AFP/tripple testy vedia byt velmi zavadzajuce a pri dvojickach mozu byt odchylky dost velke. Velka vacsina babatiek sa narodi uplne v poriadku 🙂

Luciaj, gratulujem a davajte si na seba pozor! 😵

diddi
9. jan 2007

zuzula, viem aj lekarka mi o tom hovorila, ze pri dvojickach sa moc neda spoliehat na hodnoty, lebo su zvysene...a vraj az ked bude hodnota ovela, ovela vyssia ako byva pri dvojickach az vtedy sa zacnu robit dalsie testy....tak len pevne dufam, ze vsetko bude ok....nie sme v rizikovej skupine a NT babätka mali 1,4 a 1,7mm tak by to malo byt ok

zuzula
9. jan 2007

No vidis, super. Neboj skriatkovia budu v pohode 🙂

diddi
9. jan 2007

😀 vdaka....vsak uz v brusku vyvadzaju a hrozne to stekli 😀

zuzula
9. jan 2007

Jeej, no pekne skoro ich citis 🙂 Mozno preto ze su dvojicky tak sa spolu hrajkaju... 😉 Ja som zacala citit mrvenie asi od 17tt ale poriadne kopance az neskor, okolo 20tt.

tweety22
9. jan 2007

caute baby, dnes som bola v poradni u mojej gynekologicky posledny krat, robila mi ult. kde mi zistili malo plodovej vody... vo stvrtok sa mam hlasit u svojho porodnika a ten vraj rozhodne co dalej... neviete co to moze znamenat? inak sme podla ult. v 38tt 😎

diddi
9. jan 2007

tweety, myslim, ze coskoro uvidis svojho Miska 😉

tweety22
9. jan 2007

diddi, ani nezartuj 😎 este nie som pripravena 😎 ale brusko mam zatial hore, neotvaram sa... proste zatial to vraj na porod nevyzera

zuzula
9. jan 2007

Tweety tak malicky uz asi vsetku vodicky vypil, hmm?? 🙂
Inak ked uz je maly na urovni 28tt, to uz je aj pripraveny na porod, nie??
Jeej, zavidim ti, aj ja by som to uz chcela mat tak blizko... 🙂

lucka23
9. jan 2007

tweety tak ty to už budeš mať čoskoro za sebou? juuuj ti závidím. 😀 ako sa inak citiš?

diddi
9. jan 2007

neboj, lekar urcite vie co robi...pokial nie je babätko este pripravene prist na svet, tak ho v brusku nechavaju co najdlhsie ako sa da...a myslim, ze babätku je jedno, ci si pripravena 😀 ...a podla 38tt, by malo byt vsetko ok

tweety22
9. jan 2007

no ja dufam, ze je vsetko ok, mozno maly dnes este necural tak preto mam tej vody tak malo 😀 ale tak snad doktori vedia co robia... diddi a tvoji drobci posluchaju???ako sa mas?

lucka ahoj, citim sa inak celkom fajn, som trosku viac unavena (skoro ako v 1.trimestri) a vecer ma pobolieva chrbat a nohy, ale inak pohoda... a vy ako? malicky poslucha?

zuzula, tieto posledne tyzdne su dost narocne, ja som sa najlepsie citili asi tak od 20-28tt, to boli najkrajsie tehu casy, brusko nebolo velke, dalo sa este hocico robit, teraz sa uz ledva zdvihnem z postele, ponozky a topanky si sama poriadne neobujem, no citim sa ako slonica 😀 ale co, hlavne nech je drobec v poradku a pohoda 😎

diddi
9. jan 2007

my sme ok...uz ma aj steklia v brusku...len ma cakaju geneticke testy, tak mam z toho strach

tweety22
9. jan 2007

diddi, tych testov sa neboj, urcite bude vsetko ok, ja som sa tiez sice bala ale vsetko dopadne tak ako ma... a si na rizikovom ci normalne pracujes?

lucka23
9. jan 2007

tweety moj drobec poslucha. co ine mu aj ostava. 😅 len je strasne aktívny a vobec netuším kedy spí ked ho stale citim. 😀 ale lepšie ako by sa nemal ozvať vobec. inak nemotorná sa citim už teraz tak neviem čo budem hovoriť v tom 35tt. 😀

tweety22
9. jan 2007

lucka, vydrziiiime... inak ja si pamatam, ze aj moj maly sa najviac hybal okolo 24-28tt, to som si tiez myslela, ze vobec ani nespinka ked som ho stale citila, ale asi mu je dobre ked cvici spartakiadu... susedia si kupili steniatko, no ten psik vyzera ako plysovy az nato, kes som ho videla tak sa vobec nehybal len zmurkal a od rana do vecera hrozne kvili a knuci-chudatko...sa budu prekrikovat ked sa nam narodi misko 😎

diddi
9. jan 2007

normalne pracujem, len chodim na poradne kazde 2 tyzdne...nic mi nehovorila lekarka o rizikovom...to by asi povedala, ze?

zuzula
9. jan 2007

Tweety presne tak to teraz citim, ze mam uplne pohodove tehotenstvo, krasne male brusko ktore ma este neobmedzuje, aj spat sa mi da...(boze dufam ze som to teraz nezakrikla 😀 ).
Ale uz sa aj tak tesim na to finale a porod a hlavne na nase chlapciatko. 😉

tweety22
9. jan 2007

diddi, urcite by ti povedala keby sa jej nieco nezdalo v poriadku, len viem, ze s dvojickami byvaju vacsinou na rizikovom, ale katrin tiez nebola a vsetko dopadlo ok a drobci sa jej narodili sice predcasne ale zdravucki 😎

lucka23
9. jan 2007

tweety a už mas všetko pekne nakupene dre miska?

tweety22
9. jan 2007

lucka, ano uz sme uplne pripraveni, aj veciciky su pozehlene, ulozene v skrinke, len stale dorabame ten nas nepodareny byt tak preto by som este xcela aby maly vydrzal aspon tie dva tyzdne v brusku 😎

krissy1
9. jan 2007

asi som nieco prespala,ale kde je alexandra?

nufka
9. jan 2007

babulky strasne ma boli hlava a neviem co si mam dat ???

diddi
9. jan 2007

nufka, nedavaj si tabletky...namoc si vreckovku studenou vodou a preloz cez oci...aj mna casto bolieva hlava..mne pomaha, ked si lahnem do ticha a tmy a dam si studeny obklad

nufka
9. jan 2007

diddi jasne ze som nemala na mysli tabletky 😉 len neviem de da tu v kancelarii zlozim 😀

tweety22
9. jan 2007

krissy, alex uz drzi svojho michaela v naruci 😎

nufka, chod na cerstvy vzduch ak sa ti da, trosku sa prejst... to zvykne pomoct

zuzula
9. jan 2007

Nufi mne niekedy pomoze zeleny caj. A masirovat si spanky. Okrem toho uz len spanok...

nufka
9. jan 2007

dakujem babulky 🙂 ja som rozmyslala ze si spravim kafu ale ked pijem len bezkofeinovu tak neviem ci by to zabralo 😨

dorotka
9. jan 2007

ahoj kocky
tweety ja som tak mala malo vody okolo 18 a 20tt teraz uz je to ok a lekar to neriesil tak ani ja snaz sa pit viac vody mozno to pomoze
nufka a tebe tiez odporucam vela vody na tu hlavu aj ked ta pomoze najma ked bolesti zacinaju ale urcite ju potrebujes najlepsie by vsak pomohlo zaliest do tmy a spat a este kartin zvykla alpu na spanky odporucat 😉
a hlavne si na ten pitny rezim treba davat bacha bolest hlavy casto prichadzala ked som nan zabudla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre