Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

dorotka
7. dec 2006

petruska dufam ze to neprecita nasla som trenky s vianocnym motivom tak to mu kupim od rodiny si pytam darceky pre babo
inac odsavacku si nechaj na poslednu chvilu mozno ju nebudes potrebovat radsej si daj kupit stelirizator

ninocka
7. dec 2006

no tak to uteka
a kolko si doteraz pribrala

certica
7. dec 2006

dorotka a kde? - tie trenule

dorotka
7. dec 2006

vo vrakuni na polnohospodarskej ale vo vyklade mali len mensie cisla tak dufam ze budu aj XL tatino ma velke brusko do 20tt sme sutazili kto ma vacsie 😀 😀

lenus
7. dec 2006

Ninocka, od oktobra som pribrala fakt len 1kg, takze dokopy stale takych 14 kg zatial. A uz omnoho viac to dufam nebude...teraz mam 78 a mala som 63-64. (no raz vecer po veceri som sa vazila a bolo tam 81, to som skoro odpadla... 😀 )

viki
7. dec 2006

Babulky a kedy ste zacali najviac priberat ? Ja som doteraz pribrala len 2,5 kg. Asi sa to len teraz rozbehne, ze ?

petruska77
7. dec 2006

dorotka, vianocne boxerky som mu kupila minule. Pekne mavaju v Atlanticu (napr. Avion)...
A s tou odsavackou tiez este vaham, ci si ju idem kupit este pred porodom, lebo moja mamina nemala mlieko vobec ani pri mojom bratovi ani pri mne a trochu sa obavam aby mi nebola zbytocna... Ale zase na porodnom kurze nam hovorili, ze si ju mame urcite kupit a prvy tyzden po porode kazde tusim 3 hodiny prikladat a odsavat... Tak neviem...

ninocka
7. dec 2006

lenus to mas v pohode este ked maximalne dve kila dokonca je to ok

lenus
7. dec 2006

Viki, no podla mojej tabulky som najrychlejsie pribrala za tri tyzdne medzi 23tt a 26tt - to bolo 4 kg naraz ani nie za mesiac. A potom od 27tt do 29tt 3 kg, to boli take moje rychlostne "rekordy" 🙂

ninocka
7. dec 2006

lenze to zavisi aj kto kolko plodovej vody ma

tonicka
7. dec 2006

Ano ano viki, rozbehne. 😀

certica
7. dec 2006

petruska, ja som odsavala len raz v zivote v nemocke, ked som mala prsia jak melon a pichli mi oxytocin, aby sa mi to mliecko uvolnilo. Potom ku koncu dojcenia som odsavala rucne, lebo maly uz odmietal bradavku

lenus
7. dec 2006

jasne, zalezi to od vsetkeho, kazda sme ina, u niektorej je normalne aj ze priberie 20 kg a je to uplne v pohode.Hlavne aby babenko prospievalo v brusku...

ninocka
7. dec 2006

inac najlepsie je rucne

viki
7. dec 2006

No sa tesim. 🙂 Toni ty si kolko pribrala ? Lenus, takze doteraz 14 kg ? No uvidim ako sa ja zaokruhlim...

lenus
7. dec 2006

no ja som sa zaokruhlila viac-menej iba v brusku, niekedy sa divim, kde mam tych 14 kg...

lenus
7. dec 2006

Babulky, neviete nahodou, ako je to s tym sterilizovanim? Este ten proces sterilizacie by som pochopila, nechat vstetko v horucej vode cca 15 minut, ale co potom s tym? Kam to mam dat, aby sa to znova "nezaspinilo"?? Mam v tom trochu hokej...

tonicka
7. dec 2006

viki 9+3kg a tiez len na brusku a prsiach.Inde nie. 😀

petruska77
7. dec 2006

certica, tak ja si tu odsavacku zaobstaram asi fakt az potom ked zistim, ze je nevyhnutna...
Ja ani neviem kolko som pribrala. Naposledy na poradni 14.11. to bol prirastok 6 kil. A odvtedy sme sa stahovali a ja neviem kde mam vahu, tak sa nestresujem a spokojne jem co mi pride pod ruku...

tonicka
7. dec 2006

Lenus, netusim, preto kupujem sterilizátor, tam to vydrzí na mna cakat 😀 Teda dostaneme od jeziska na vianoce 😀

dorotka
7. dec 2006

petruska neviem ako je to v inych porodniciach ale v ruzinove mozes pouzivat len ich odsavacky takze ti je na zaciatku zbytocna a ked ju budes potrebovat niekoho posles kto ti ju kupi 😉

certica
7. dec 2006

petruska mozno zistis ako ja, ze mi najviac vyhovovalo rucne odsavanie. Jedna odsavacka bola total neucinna a este existuje aj tak elektricka, aby si sa nenamahala, ale to bolo na pohlad take drasticke, ze asi by si tom svojim prsiam nespravila 😀

certica
7. dec 2006

Skor sa vam do buducna zide odsavacka na hlieny pre deticky 😉

tonicka
7. dec 2006

Ja budem mat elektricku od anetu, ktorá sa prisposobi tvojmu rucnému tempu 😀
na antolskej mozes svoju.

lenus
7. dec 2006

baby, no ja mma z toho odsavania des. Mam tu jednu rucnu piestovu odsavacku od svagrinej a nevedela som pochopit ten princip, ani ju poskladat, ani ako to funguje, tak som jej na hanbu musela zavolat 😀
Toni, v sterilizatore sa to aj odklada? Neviem totiz fakt, co s tymi sterilizovanymi vecami. Inac, ten sterilizator je aj dost drahy, nie?

viki
7. dec 2006

Babulky, chcem sa opytat, vsetky mate kupene tie sterilizatory ? Ja neviem , ale ziadna moja kamoska ani sestra a tak to nemali a nestazovali sa. A okrem toho ked budem kojit, co dufam ze ano, na co mi bude sterilizator ??? Vy chcete davat babetkam pit mliecko z flasky ?

lenus
7. dec 2006

No z flasticiek moze pit asi aj cajik (niekedy), nie? Ale tiez neviem, ci si kupim sterilizator, prave za to sa pytam...nejak sa mi do neho nechce

ninocka
7. dec 2006

niektore mam pocit , ze flasky prevaraju klasicky v hrnci mylim sa ?

certica
7. dec 2006

viki, ked si budes trebars aj odstriekavat mliecko, treba nejaku nadobku, aj cumliky raz za cas neni zle vysterilizovat, pripadne nejake hracky...
Ale urcite to nie je nevyhnutne mat sterilizator, len je to pohodlnejsie a rychlejsie, ci to usetri energiu neviem... Mozes kludne nechat zovriet vodu a tak sterilizovat. Ja som tak najprv praktizovala, potom mi kamoska pozicala ten sterilizator

viki
7. dec 2006

No ved, tiez nevidim problem ( ak budem potrebovat nahodou flasku )ju vyvarit v hrnci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre