Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

dorotka
7. dec 2006

mali a kupila som nakoniec XXL lebo mali krajsi vzor a velke mu to urcite nebude

certica
7. dec 2006

Inak mame rovnake motto 😉 , uz davnejsie som si vsimla

dorotka
7. dec 2006

no to motto tu po zavedeni mot bolo dost popularne aj alex ho tusim mala ale potom zmenila
ja to aj po slovensky obcas hovorim ze zariekaneho chleba sa najviac najes a zoparkrat sa mi potrvrdilo ze je to pravda

ninocka
7. dec 2006

dorotka ake plienocky si kupila ?

certica
7. dec 2006

Ze by som zmenila tiez 😀 hmm, no ja som si ich tu predtym nestudovala, ale je to proste tak...
Jak inac, uz v pohodke?

dorotka
7. dec 2006

hej hej no sama citim ze musim vela lezat ale a ze brusko viac bolieva ale citim sa na svoje moznosti ok len keby muz nechodil tak neskoro z prace

tonicka
7. dec 2006

dorotka, tesim, ze si kupila 😀

paska
7. dec 2006

inak ešte tu sa spýtam čo nové? niekto porodil? 😉

dorotka
7. dec 2006

kocky viete co mi vrta hlavou
ze ako pojdeme z porodnice lebo v ruzinove som videla ze babatko odchadza v zavinovacke ale ja mam do autosedacky zatial len hruby flausovy overal a ako ho vobec v tej zavinovacke uchytim do toho vajicka
mam aj fusak ale ten je taky vacsi do sportoveho kocika
este mam jednu alternavivu vanicku do kocika mame aktreditovanu tiez ako autosedacku ale neviem ci je tak bezpecna ako vajicko tak neviem ci sa mi oplati kupovat dalsi fusak do autesedacky ked ho znosi babatko mozno tri tyzdne aj to neviem ci vobec tolko

dorotka
7. dec 2006

toni dupacky som nakupila v second hande aj ked boli dost drahe v porovnani s burzou na swechate ale tam sa mi podarilo kupit iba dvoje samostatne dupky a zas oproti tym najlacnejsim na polnohospodarskej som usetrila nejake peniazky

certica
7. dec 2006

dorotka, my sme maleho mali tiez v zavinovacke a strcili sme ho normalne do vanicky z kocika. Ja som s nim sedela vzadu a tak sme ho vlastne prevazali tie prve tyzdne mozno aj 2 mesiace

paska, zatial o nicom neviem

certica
7. dec 2006

...a v tej vanicke bol este aj fusak - bola vtedy dost kosa, kukam ze aj ty cakas vo feb. 🙂

ninocka
7. dec 2006

dorotka ja mam sice vajicko aj s fusakom to sme kupili komplet na tvojom mieste by som teda pouzila vanicku

dorotka
7. dec 2006

no ved ked sa narodi bude kosa ale neviem ako dlho ok budem sa riadit tebou prve tyzdne kym bude v zavinovacke bude vo vanicke a potom flausovy hrubucky overalik a deka a vajicko /ten overalik je 62 tak aby sme ho vobec stihli vynosit 😉

dorotka
7. dec 2006

a este jedna otazocka kolko mate plienok ak ich chcete pouzivat iba na siroke viazanie staci 10 alebo treba 20

tonicka
7. dec 2006

dorotka, my budeme pripevnovat vaničku ako autosedačku 😉

certica
7. dec 2006

ufff, no uplne si nepamatam, ale nastastie sa mi nezvykol ani precikat ani prekakat, takze tych 10 by mohlo stacit.
Ja ich mam doma dost vela, ale len preto, ze mi svagrina doniesla navyse a su dobre aj na umyvanie cohokolvek-dlazka..., lebo fajn saju. Ja mam este po segre take fakt super jemne a zaroven hrube bavlnene, teraz co vyrabaju, sa neda ani porovnat.

katrin
7. dec 2006

dorotka, jednoznačne v autosedačke, aj keď máš väčší overal, radšej to bábätku obleč tak.. A plienok mám nových 40, čiže na jedno bábo ti bude stačiť tých 20 na široké viazanie. Aj keď pozor, už v pôrodnici som sa stretla s tým, že boli bábätká alergické na jednorázové plienky... 😒 Potom ich budeš potrebovať jednoznačne viacej. Inak, u nás sa ich minie neúrekom, lebo ja ich používam aj ako podbradník (dostali sme z celej rodiny ešte kopec takých plienok, čo používam len doma), dokopy mám asi 80 plienok 😕

madeleine
autor
7. dec 2006

a to potom vyváraš? či ako ich perieš?

dorotka
7. dec 2006

katrin len ten overal asi nedam na zavinovacku 😉 a v ruzinove automaticky obliekali do zavinovacky
ako to bolo na antolskej?
made na tych mojich je napisana 95 a to zvlada aj pracka
katrin to pocitam ze dokupim ak sa alergia vyskytne ale ok zajtra kupim dalsich 10

dorotka
7. dec 2006

katrin a myslis ze ta vanicka akreditovana ako autosedacka nebude dost bezpecna?

certica
7. dec 2006

ono je tiez otazka, ci budes cestovat sama... U nas vzdy soferoval manzel a ja s malym

zuzu13
7. dec 2006

katrin ako to robíš??? Ja mám 70 obyč. plienok a som rada že ich mám. Pračka ide každý druhý deň 😀 , žehlička pomaly non stop 😅

dorotka
7. dec 2006

certica lenze on je aj v nej pas ale iba jeden a z nemocnice urcite nepojdem sama a potom sa uvidi ale treti a stvrty tyzden bude doma so mnou muz takze tiez asi nie

certica
7. dec 2006

baby, co robite s tymi plienkami? 😕 😀

andrea.m
7. dec 2006

dorotka ja mám 10 úplne nových a asi 30 po filipkovi takže dokopy asi 40 plienok.plienky navyváram tak klasicky v hrnci ale periem na 90tke normálne v práčke.

vavka33
7. dec 2006

Ja mam 20 noych po malej,lebo som ich nepouzivala a 30 takych pouzivanych tiez po nej.Mne to stacilo a snad aj bude.Ani ja nevyvaram v hrnci,perem ich ako ty tiez v pracke. 😀

ikke
7. dec 2006

ahojte tehulky, mamulky a skorotehulky, kto ma teraz nastarosti tahu tabulku po alex? nie kvoli sebe, len ze kde mam zajtra hladat, ked zuz a alex porodia... 😅
(mozno by to chcelo novu temu: Prave narodene... 🙂 )

madeleine
autor
7. dec 2006

neviem, ci ich nepreberala emjee... 😅

andrea.m
7. dec 2006

alex už rodí???????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre