Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

peja
6. dec 2006

ja som ho tiez mala - viac krat mi ho lekarka napisala a nezaberal.
ale potom mi vysvetlila dost dolezitu vec - je to lokalne antibiotikum a treba ho uzivat ako antibiotika - presne kazdych 6 al. 8 hodin, podla toho, ako ti napisali davkovanie, potom fakt zabera ... 😉 Drzim palce, nech sa z toho co najskor dostanes 🙂

jj2202
6. dec 2006

peja je pravda ze si ho nedavam pravidelne...
ale aj tak si ho mozem dat len do nosa...

peja
6. dec 2006

tak na hrdlo med a vela ovocia - citronovy cajik, kiwi, pomarance ... len neviem, co tehulky vsetko mozu a co nie ... 😒 ale neboj, prejde to 😉

tweety22
6. dec 2006

jj, pamatam si , ze tessa raz pisala, ze bola taka chora pocas tehotenstva a ze nic nezaberalo ani bioparox a potom jej dali az normalne ATB nie lokalne a to potom zabralo, ja som uz tie brala normalne ATB kvoli nejakej uroinfekcii, podla mna sa netreba az tak bat ale ja som tiez stresovala, ze co ak to ublizi drobcekovi ☹

certica
6. dec 2006

bioparox ani ja nemusim a nikdy som ho poriadne neuzivala, ale malo by sa - je to predsa len antibiotikum, aj ked len lokalne. takze bud pravidelne alebo radsej vobec - podla mojho nazoru 😉

certica
6. dec 2006

sorry, som si neprecitala prispevok od peji, tak sa opakujem 😀

certica
6. dec 2006

babky, myslite, ze zuz uz rodi?

lucinka
6. dec 2006

krásneho mikuláša všetkým prajeme... 🙂
jj ty pekne utekaj domov a netráp sa v robote... 😠
certica na zuz myslím od rána čo z toho kinderka vylezie... 😵

jj2202
6. dec 2006

luci pockam na sefa a padam

tweety22
6. dec 2006

jeeej, lucinka, boze, ty si uz 20tt, to strasne rychlo letiiiii 😎

lucinka
6. dec 2006

jani padaj už teraz... 😠
tweety ahojček... no letí to, ja sa tiež nestíham čudovať... ale veď aj ty už budeš mať svoj pokladík v rukách... 😵

tweety22
6. dec 2006

lucinka, no este nech vydrzi aspon dva mesiace, nemusi sa moc ponahlat na svet 😎 aj tak je skarede pocasie, vo february bude mozno sniezik, poriadna kosa, mraz... no tiez nic moc...inak ja by som asi skor xcela rodit niekedy na jar ked bude trochu teplejsie, ved to vo februari nebudem moct vyjst s takym malym babatkom vonku, ved chudatko zamrzne... ja by som brala taky april, maj 😎

dorotka
6. dec 2006

peji dakujem
tweety ano sme ok a veselo kopeme
a vies ako sa malemu bude skvelo v tom pocasi spat na balkone 😉 alebo vonku na prechadzkach moja mama hovorila ze som plakala ale akonahle ma vylozila von spat spala som do ruzova
narodila som sa v treskucich mrazoch to mi zas babka hovorila
teraz by ma vonku nedostali spat ani v super spacaku 😀 😀 😀

tweety22
6. dec 2006

dorotka, dako ich v tom februari zababusime do kadecoho nech im je teplucko a pojdeme sa prechadzat na strkovec alebo po vrakuni 😀 inak odkedy moze ist take male babo vonku tak na dlhsie?

lucinka
6. dec 2006

tweety ja som zvedavá či sa to naše narodí v apríli alebo v máji... 😎

dorotka
6. dec 2006

to neviem ale opytam sa mami inac je tu aj tema niekde na to viem ze medzi ludi najskor po siestom tyzdni ale ked pojdes sama na prechadzku a nedovolis aby ti nanho dychali tak aj skor 😉 tusim tu bolo pisane ze isli aj po troch dnoch ja si myslim ze tak po troch tyzdnoch ale vyzistim 😉

jj2202
6. dec 2006

este som tu, sef mi len povedal ze co sa nedam vypisat... ☹
no dnes to mozne neni... uz to tu pretrpim a cestou z roboty sa stavim na pohotovosti v PK.
luci ty si v pohode znasala ten bioparox? lebo ja sa z neho vzdy doblinkam. nemozem to citit v krku. akurat do nosa mozem, ale nepomaha vobec ☹

lucinka
6. dec 2006

jani úplne v pohode... ale asi u teba nezaberá... ☹

katrin
6. dec 2006

helou baby, ako sa máte kinderká? 😀

certica
6. dec 2006

nas krpec sa tiez narodil vo februari, plno snehu...v pohode. My sme isli nejak po 2 tyzdnoch von, predtym sa odporuca postupne otuzovat dietatko, najprv pri otvorenom okne cvhilu, potom dlhsie cca 30-40min, potom na balkone, ak je moznost.
My sme prakticky bol vonku uz predtym chvilu, ked sa chodilo k pediatrovi. Zas netreba sa bat, vzduch je prospesny, len sa nesmie prehanat 😉

madeleine
autor
6. dec 2006

jeeej katrin, ako sa mame? ako drobcekovia? 🙂

katrin
6. dec 2006

helou made.. drobci spia ako zarezaní 😵

certica
6. dec 2006

jj, to co mas za sefa? Ja by som nanho ani necakala, ale rovno mu zavolala, ze sa necitim dobre a idem domov...

katrin ako pokracujete? Posobis velmi optimisticky 😉 😎 a to je super

katrin
6. dec 2006

inak, baby, okrem toho, že ich musím x-krát za deň prezliekať, lebo sa precikajú, alebo pri prebaľovaní ocikajú všetko, čo sa dá, ani neviem, že mám deti... len spia, jedia, kakajú, cikajú 😵 som síce trocha nevyspatá, pretože dnes v noci som ich kŕmila o 00,30 a skončila som o 2,30 a o 3,30 zas.... no ale nevydržíš? 😀

madeleine
autor
6. dec 2006

katrin, jaj sa mas... zavidim ti tieto dve mile starosti... 😵 ked uz budem pohybu schopna, dojdem vas kuknut... 😅

katrin
6. dec 2006

made a čo ti je???? 😕

inak, baby, máme takú spotrebu plienok a pracieho prášku, ako nikdy... 😀

luckka
6. dec 2006

baby, poslala som mojho chlapa do lekarne, kupit mi nejaky bylinkovy caj, co mozu pit aj tehotne a on sa vratil s cajom pre dojciace matky!!!! Ze mu ho odporucila lekarnicka. To ho mam pit? Sa mi to nejako nevidi, je tam napisane, ze obsahuje zlozky podporujuce tvorbu materskeho mlieka 😠

vavka33
6. dec 2006

Radsej si ho odloz,on sa ti potom zide 😀 .A si tehotna?Ak ano a prve 3 mesiace,tak nepi radsej ziadny bylinkovy caj.

katrin
6. dec 2006

... luckka, dojčiace matky nesmú piť bylinkové čaje, takže ho môžeš rovno šupnúť do koša, prípadne pošli chlapa, nech ho vráti 🙄

vavka33
6. dec 2006

Ona ale myslela caj pre dojc.matky a ten mozes pit,su tam aj bylinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre