Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

nufka
3. jan 2007

prave som pre hdinov pisala v julovkach ze uz mi zle nebyva a asi som to zariekla .. zle mi je tehulkovsky zase sa tu vygrgavam 😀

luci no nufiak maly tam mal 7tt vtedy a nejake 2 cm tusim 😵

jj2202
3. jan 2007

zuzi, aku velkost oblecenia teraz pre hanku pouzivas. chcem si kupit nejake supravicky, ale neviem velkost 😕

lucinka
3. jan 2007

nufi neboj ono to zachvíľku prejde... 😉 mňa to chytilo hocikedy a záchodový milenec bol len môj... 😝 😀
že bolo úžasné, keď si tie 2cm videla na obrazovke... 😵 ja mám stále zimomriavky na sebe, keď som prvý krát uvidele našu guličku... 😵

nufka
3. jan 2007

luci ja som sa vela tesila ved na zaciatku som bola pekne vystrasena som tu vcera pisala zazitky z nemocnice .. moj lekar mi ale potom spravil sono a ukazal mi ako sa fazulka trepoce tak to som bola vyskerena ako tekvica az domov 😀

zuz11
3. jan 2007

no my sme kupovali 56 aj ju pouzivame ale moja mamina nam kupila aj par 50 tok ale rakuskych, lebo slovenske su kratke v rozkroku pri baleni nasiroko 😵 ale my sme boli a sme malicky 😵 pri narodeni 47cm 😵

lucinka
3. jan 2007

nufi čítala som... ja som mala podobnú skúsenosť pri prvom tehu... a to aj tak dopadlo... 😔
ale hlavné, je že mimičiatku krásne bije srdiečko a rastie... 😵 teraz kedy ideš na UZV?
zuz takže ešte oblečiete 56... tak to by som z tej veľkosti mala nakúpiť asi viac vecičiek... 😅

zuz11
3. jan 2007

luci, hej hej oblecieme 56 😀 ale fakt my sme boli malicky 😀 hlavne si kup aspon 30 bavlnenych plienok sa ani nenazdas a peries a peries ich do nemoty 😵

lucinka
3. jan 2007

no tak ja dúfam, že keď nakúpim 56, tak sa narodí mali obrík... 😀 zuz zatím mám 10 plienok... 😅 ale ako vidím, tak nabehnem do obchodu... len škoda, že ten kde som ich kupovala vyhorel... 😠

nufka
3. jan 2007

luci poradnu mam 12.1 tak neviem ci mi bude robit aj ultrazvuk uvidime .. 😉

lucinka
3. jan 2007

no ja idem najbližšie 10.1. ale UZV nám asi nebude robiť... len dúfam, že zase nebudem mať ten strašidelný tlak 140/95... 😠

nufka
3. jan 2007

luci vcera som si pisala s muci chvilku a ta mi hned vyvestila chlapca 😉

zuz11
3. jan 2007

luci, pohoda klidek... prinajhorsom ti nasadia dopegyt a nic sa nedeje ja som mala aj vyssie tlaky.... ak je spodny 100 a viac tak to uz je horsie 🤐

zuzula
3. jan 2007

Zuzi, ked vravis ze aspon 30 plienok, to myslis kvoli baleniu nasiroko, ci ich pouzivas aj na odgrgavanie a ine veci?? Lebo tu sa nasiroko nebali ale aj tak chcem mat par kuskov na ine pouzitie. To by mi okolo 10 malo stacit, nie??

jj2202
3. jan 2007

ja idem zajtra, tak tiez dufam, ze to moje svrbenie je kozmeticky problem a nie iny 😕 😔

lucinka
3. jan 2007

nufi žeby... 😵 no by mala potom malá muci kopec nápadníkov... 😉
zuz ale ten tlak mi vyskočí len v ordinácii... ale to je syndróm bieleho plášťa... 😀

zuz11
3. jan 2007

zuzula, no nasiroko, pri kojeni treba utierat kedze pazravo papa a mliecko mame vsade 😵 a potom v postielke pod hlavickou a nasiroko ked balime tak sem tam supneme aj do bavlnenej 😵 a pri prebalovani mam na podlozke taku tu osuskovu pllienku a pod ritku davame este tu zosiroka ked sa rozhodne cikat alebo kakat po odbaleni resp. pred alebo po kupani 😵

jj2202
3. jan 2007

luci to poznam, ja mam na to aj papier 😀 😀 😀 😀 😀

lucinka
3. jan 2007

jani tak ja ho zatím nemám, ale pokým porodím, tak ho tiež určite dostanem... 😀

zuzula
3. jan 2007

Diky zuzi za cenne rady. Tak si radsej nakupim aj tie bavlnene. 🙂
A nech Hanulka poslucha, drzim palceky.

jj2202
3. jan 2007

ja ho mam od kardiologicky. lebo ma presviedcala, ze mam problem...a ja som jej povedala, ze mam problem len ked ju vidim 😀 😀 😀 😀

zaver z vysetrnia: 😀 😀 😀
na zaklade tohto vysetrenia nemozno potvrdit diagnozu hypertenzie, ide len o situacnu tachykardiu, ktoru si pacientka nevie ovladat. v snahe pomoct jej prekonat psychicku barieru davam k dispozicii.......

tie lieky som nikdy neuzivala. aj tak mi ich kazala uzit len ked pojdem doktorovi, aby mi zbytocne tlak nestupal 😀

zuz11
3. jan 2007

jaj ved uz je to velka capaga mohla by dostat rozum 😀

jj2202
3. jan 2007

normalne psycho 😀 😀 😀

lucinka
3. jan 2007

no jani 😀 😀 😀 😀 😀

nufka
3. jan 2007

tak mna tlak zatial netrapi 😉

dorotka
3. jan 2007

caute kocky
nufi vidim ze sa ti to tu opat podarilo rozprudit uz som myslela ze tato tema je uspata 😉
nufi mna tiez lekarka na zaciatku v nemocnici zbytocne vylakala ze musim cely cas lezat oni tie zenske nejak viac vedia vystresovat 😠 ale tusim ze uz tam nie je aspon som ju tam pri svojej hospitalizacii nevidela
jaji na tie pohyby vkuse si zvykaj aj u mna to byvalo hlavne v tvojich tyzdnoch aj niekolko hodin vkuse teraz uz pomenej a hlavne vecer si dava hodinku dve
ale mohlo to byt aj kofolou moja mala je aktivna po sladkom aj po kave
a tie nevolnosti oni sa vam mozu vratit aj v neskorsich stadiach mne nebolo zle pocas prvych mesiacoh ale teraz sa mi obcas jedlo vrati naspat aj ked to nie je take ze musim utekat k wc ale je to neprijemne a musim naozaj len male porcie jest
zuz a babyvak by nepomohol?

certica
3. jan 2007

dorotka, nevies nieco o alex?

zuz11
3. jan 2007

jj, mne taka hypertenzia z bielych plastov v 40tt prerastla do preeklapsie a mala som uz aj bielkoviny v moci a nenormalne opuchy, tlak 160 na 100 dole v ordinacii a hore na oddeleni 135 na 90 😵 upozornujem ze z dopegytom 😵

lucinka
3. jan 2007

zuz tak to si ma nepotešila... dúfam, že ma to tiež nečaká... 😅

zuz11
3. jan 2007

luci, neboj prezila som to, a co som videla tak boli na tom aj horsie baby 🤐

dorotka
3. jan 2007

certica zatial nie ale ak odpise tak sa vam ozvem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre