Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

katrin
6. dec 2006

vavka, podľa informácii, čo sme dostali ohľadom dojčenia, ženy, ktoré dojčia nesmú žiadne bylinkové čaje. Iba čierny a zelený, pretože bylinky sú alergénne

luckka
6. dec 2006

katrin, ale ja este nedojcim, som zatial este len tehotna 😀

katrin
6. dec 2006

luckka, viem čítať, lenže napísala som, že je ti úplne na figu, pretože bylinky nesmieš ani ako tehotná ani ako dojčiaca 😀 😀 😉

luckka
6. dec 2006

aha, tak prepac 😉 len uz neviem ake caje mam pit. Som si myslela, ze pride s nejakym cajom, kde bude napisane caj pre tehotne a on mi donesie takuto blbost.... 😝

vavka33
6. dec 2006

No tak informacii dostanes kopu,ale naco by ten caj robili?Ja som taky pila,aj kopu inych mamiciek a je to v pohode.A bez neho by som nekojila ani tych ubohych 4-5 mesiacov.
Tie co mam doma obsahuju aniz,harmancek,fenikel,zihlavu,medovku,tymian a majoranku.Su to vsetko veci,ktore mozes pit a pridavat do stravy a dokonca cajiky,ktore smu byt babatka taketo veci obsahuju.Ja by som radsej nepila cierny,stahuje a obsahuje kofein.

katrin
6. dec 2006

vavka, ja nepijem žiaden čaj, takže je mi to jedno.. Sú to informácie od docenta Divinca - ktorý je tuším prednostom detskej kliniky na Antolskej v Petržalke a on je veľký zástanca dojčenia. 😉

Tak sa majte

vavka33
6. dec 2006

tak to je mne jedno kto to je.Kazdy povie nieco a neda sa riadit podla vsetkeho.Kazdy si vyberie co chce-ja cajik,ty zas nie.Mas vyhodu,ze nepotrebujes ziadne povzbudzovace tvorby mlieka,keby si potrebovala,ten caj by si pila na litre 😀
Maj sa pekne.

zuzula
6. dec 2006

Katrin a co ten caj na kojenie - Leros ci tak nejako? Lebo ja sa chcem doma na SK zasobit takymito vecami, aby som potom mala vsetko poruke ked sa mimi narodi, tieto anglicke caje su divne...same cierne...

madeleine
autor
6. dec 2006

baby, ale sak sa nepobite... 😀

froschka
6. dec 2006

ahojte babenky

ja osobne si myslim ze tvorba mlieka spociva v niecom inom ako v bilinkovom caji 🙂

vavka33
6. dec 2006

To ano,ale caj ju podpori.Ved to vsetko zistite,je tazke nieco posudzovat,ked si to nezazila.Zatial mozes len ziskavat info a potom si s toho vybrat co ti bude vyhovovat.
Ja sa nebijem,nemam silu 😀 a ani preco.To su len moje skusenosti.

zuzula
6. dec 2006

Vavka a ako sa vola ten co ti pomohol??

dorotka
6. dec 2006

lucka mozes ovocne caje ktore neobsahuju skoricu a este mozes roibos
ja za cele tehotenstvo nepila cierny iba v nemocnici 😀 😀

froschka
6. dec 2006

dorotka a preco nie skorica#???

dorotka
6. dec 2006

froschka kukdni do temy bylinky myslim ze tam som to nasla inac v najnovsich prispevkoch je aj zazvor zakazany tak bacha na perniky
hmm ale kedze som to netusila ja som sa nimi dost napchavala aj skoricove hniezda som jedla kym som sa to nedocitala ale myslim ze ked si obe tieto korenia das v obmedzenom mnozstve tak az tak zle to nebude
inac citala som ze velke mnozstva skorice mozu sposobit postupne blbnutie aj u dostpelych ale to sa asi myslia americke mnozstva lebo ti pchaju skoricu vsade mne sa tam dokonca nestastnou nahodou podarilo kupit aj skoricovu zubnu pastu

zuzula
6. dec 2006

Ja pijem aj salku zeleneho denne, podla knizky mozem, tak snad je to v pohodke. Cierny fakt len raz za cas ked mrznem tak si niekde dam s mlieckom.

alexandra
6. dec 2006

Ahoj kocky.. Bre ranko..

froschka
6. dec 2006

dorotka no niektore veci su troska prikreslene a vidis na sebe papala si skoricu a tu si xi xi aj s miminkom.no ked sa tak zamyslim co som ja pojedla kym som sa docitala ze to bol hriech 😀

froschka
6. dec 2006

alex he he bra ranko...kedy si vstavala?ja o 11.30 😅

jj2202
6. dec 2006

alex ahoj, ako sa mate?

alexandra
6. dec 2006

froschka no, asi tak nejak.. Len som si natrela chleba mikulasskou bielou cokoladkou od maminy a zapla som PC 😅

jj ajooj, zatial sa drzime v kope, a je uzasne ako teraz kazdy tipuje kedy porodim 😀

tweety22
6. dec 2006

katriiiin, pozdravuj drobcov, len nech pekne posluchaju, nech vela spinkaju... inak je mozne, ze moj krpec sa stale vyduva a na bruchu mi je riadne vidno kde co ma... teda nozicku, zadocek a tak... toto tehotenstvo ma furt niecim prekvapuje 😀

lara1znk
6. dec 2006

cierny caj sa moze pit az 6 salok denne a kava 3 salky denne, tak to aspon hovori moja mudra kniha 🙂

zuzula
6. dec 2006

Lari no aj ja som to citala, ale mne sa to zda straaasne vela, ja tolko keby som vypila asi vybuchnem 😀
Mozno ore anglanov je to akurat... 🙂

lara1znk
6. dec 2006

zalezi asi aj aky silny caj/kavu pijes, ja pijem dost slabe a skor mliecne takze to je ok a tolko aj tak nevypijem, mozno tak jednu kavu denne a caj na ranajky + jeden pocas dna takze to je uplne v poriadku

jj2202
6. dec 2006

kocky prave si instalujem nasivin a dufam ze sa konecne od nedele nadychnem 😔

vavka33
6. dec 2006

Ten caj kupis v lekarni-pre kojace matky.Ja som zacinal s hippom-granulovanym,ale je drahy oproti sackovym,tak som presla na take a tych je dost firiem.Zlozenie je priblizne take iste vo vsetkych.

zuzula
6. dec 2006

Dik Vavi, kupim si nieco ked budem doma, aby som mala do zasoby na tazke dni kojenia (sice dufam ze to pojde lahko, no ale to sa este uvidi 😀 ).

karo
6. dec 2006

ahojte,

a co poviete na caj z guarany .... ja ho zboznujem, alebo pu ehr

ahoj jajka, aj ja som nejaka chora, ale som len na caji

vavka33
6. dec 2006

Mozes ho pit aj peventivne,ked nebudes mat tazke dni kojenia,je to ulava na brusko pre mimco. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre