Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

zuzula
6. dec 2006

Froschka no napriklad v UK moze byt manzel pri cisaraku so spinalkou...stale ta moze drzat za ruku, povzbudzovat a chytit babo hned ako je vonku...tu sa dost odporucala "skin to skin contact" v prvych hodinach po porode, cize telo na telo s babatkom - aj maminka aj otecko, aby sa vytvoril silnejsi vztah ci ako to odovodnuju. Mne to rpide super a manzela budem chciet pri sebe nech rodim hociako. Ved on ti nevidi do brucha, stoji ti pri hlave 🙂

diddi
6. dec 2006

peta...ja mam 28DC /mala som 🙂 / a od 25DC som mala na teste //, volala som svojmu lekarovi a povedal, aby som hned prisla...kedze som bola v BA a on ordinuje v inom meste /tam kde mam rodicov, lebo k nemu som dlho chodila/, tak som prisla za nim na 32DC...spravil mi len vaginalny ultrazvuk a hned potvrdil tehotenstvo na zaklade zvacsenej sliznice....babätka neboli vsak este vidiet...tak som dosla o tyzden, vraj aby sa vylucilo mimomaternicove tehotenstvo...a uz tam boli dve machulky....takze strasne zalezi od lekara

diddi
6. dec 2006

peta, ani ja som nevidela babätka...len machulky - vaky...mam ich v albume

froschka
6. dec 2006

zuzula to je skvele a myslim teda dufam ze tu to nebude inak...v pondelom mam termin u lekarky tak mi povie co a ako 🙂

diddi
6. dec 2006

no, ako poznam mojho, tak on je strasne zvedavy a nevydrzal by sa len pozerat na mna a hodil by ocko aj na otvorene brucho....no a ten nasledok - neviem, neviem

froschka
6. dec 2006

didi no mojmu staci ked krvacam z nosa a uz je cely bledy heheeeeee

zuzula
6. dec 2006

Diddi, co myslis ze by ta prestal lubit?? 🙂 To isto nie. Ved my trpime, babatka trpia, len ti nasi chlapi to cele preziju bez ujmy na zdravi, tak nech su nam aspon oporou... 😅

diddi
6. dec 2006

nooo froschka, tak to mu neodporucam nieze cisarak...ale mrtveho kapra na vianoce 🙂

froschka
6. dec 2006

zuzula to si napisala uple perfektne 🙂 keby sa tak dala vymenit uloha ze by rodili chlapi tak verim tomu ze ani jeden by si to nevymenil xi xi

certica
6. dec 2006

ten moj si najviac pamata dokiho v plasti celom postriekanom od krvi 😅

froschka
6. dec 2006

didi bude musiet byt disciplinovany a pozerat len na mna xi xi

vedvies
6. dec 2006

ahojte babenky, co je nove? o com tocite?
ja som mala otrasny den 😠

froschka
6. dec 2006

certica adalej?snad neodpadol----

froschka
6. dec 2006

vedvies ahojky otrasny a preco?

zuzula
6. dec 2006

Inak ja sa uz na ten porod celkom tesim, ale mozno ma ta radost este prejde ked pridu prve kontrakcie, hehe 🙂

certica
6. dec 2006

Nieee 😀 , on sa na tom smial, ale az potom 😀

diddi
6. dec 2006

to zas nie...o to pokoj, len viem si ho predstavit ako stoji cely bledy, drzi ma za ruku, ktoru mi vykruca...ja nervy pri tom 🙂.....a mas pravdu, nech aj on trpi, zatial mal len pozitok 🙂

froschka
6. dec 2006

aj ja sa tesim na porod a je mi fuk nech to boli jak to boli prezila to kazda xi xi najviac sa tesim na prvy plac...ale neviem ci mimi po cisaraku place...bo je vystresovane

froschka
6. dec 2006

hej baby idete uplatnovat oko za oko zub za bub? 😎

diddi
6. dec 2006

ahoj vv...tocime o porode, o cisaraku, o chlapovi pri porode a tak....

certica
6. dec 2006

froschka, samozrejme ze place a vystresovane rozhodne nie je, vystresovane je ked sa musi predierat porodnymi cestami 😉

diddi
6. dec 2006

dosiel na mna hlad...ideme s detmi vecerat...tak zatial

zuzula
6. dec 2006

Froschka no mozno ho budu musiet trosku prebrat, pocapkat po licku a tak, aby sa vzchopilo...kedze nezazije ten sok prechodu cez ten porodny kanal, tak je take neprebudene...aspon tak to ukazovali v telke ked bol porod nazivo. Ale babetko bolo ok, len mu to minutku trvalo. 🙂

vedvies
6. dec 2006

diddi dakujem 😉 za info,
froschka otrasny preto, lebo som sa doteraz nezastavila 😠 nemam na nic cas a kooopec stresov som dnes zazila /sef je chory a z domu mi posiela prikazy co mam vsetko zabezpecit/. Ale snazim sa ich vsrebavat,aby mimi necitilo nic 😀 inak som rada, ze uz o pol hodku pojdem domkov, keby nemal prist jeden zakaznik, tak idem uz aj teraz /musim ist na postu/

froschka
6. dec 2006

no nevadi ja som momentalne jedna z najstastnejsich zien na svete a tesim sa na vsetko spojene s tehuskom 🙂

vedvies
6. dec 2006

ja som tiez stastna ako blcha a tiez sa vobec porodu nebojim 😀

froschka
6. dec 2006

vedvies a to mavas casto stresy???nieze ti sef bude na vine ked nebude mimi ok to ho dojdem osobne odstrelit 😎

certica
6. dec 2006

vedvies: drz sa, blska 😉 🙂

tonicka
6. dec 2006

ja sa tiez tesim na porod 😀

vedvies
6. dec 2006

stresy su na dennom poriadku, lebo spolupracujem s uplnymi magormi nezodpovednymi a este aj zakaznici niektori su bez chrbtovej kosti
miminku sa nesmie nic stat, lebo inak davam vypoved 😠 😒 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre