Tehuľky a mamuľky - part IV

madeleine
4. dec 2006

Takže, pri príležitosti svojho 9000eho príspevku otváram nové tehulky a mamulky. Verím, že než bude téma uzavretá, bude sa ma táto téma aspoň trochu týkať... 😀 Píšte, šťažujte sa, raďte, bavte sa. Život je taký krásny, aký si ho urobíme. 😎

A nejaké múdrosti veľmi k veci:
"Dávaj si pozor na to čo si želáš, mohlo by sa ti to splniť."
"Optimizmus nie je stav mysle, ale stratégia úspechu."

malalady
10. jan 2007

nufka no tak to ti teda gratulujem no 🙂 si uz bola na sone v 12tt?? 😀 ze je to krasne?

nufka
10. jan 2007

este nie idem teraz v piatok 😵

adkag
10. jan 2007

Nufka,to asi kazdeho obcas prepadnu take pocity, hlavne aby naozaj bolo vsetko ok. tak ides v piatok na sono? super, tak si to uzi a pozdrav Nufiatko 🙂 .
Mna tiez drahy ukludnuje ze urcite je vsetko ok, vcera ked som prisla z toho sona, tak bol cely happy, ze sme tam tu machulku videli 🙂 .
inak babenky,kedy ste to povedali rodine? moj drahy by chcel uz teraz,ale ja sa este trochu bojim, ze asi by som to povedala,az ked budeme vidiet a pocut bit srdiecko.

nufka
10. jan 2007

adka ja som bola prinutena hned bo v piatokmi potvrdili tehu a v sobotu som bola uz v nemocnici takze sme museli povedat rodicom co sa deje aby sa nebali 😔

zuzla2
10. jan 2007

u nas to bolo s oznamovanim komicke...najprv to vedela jedna mama, potom druha, tak jeden otec, druhy otec..az na koniec surodenci...vsetci sa to vsak dozvedeli prakticky hned..okrem tych surodencov...
kamarati a ostatna rodina sa to zacala dozvedat az po ultrazvuku v 11.tyzdni... 🙂

adkag
10. jan 2007

Nufka, preco si bola v nemocnici?ja by som to nasim aj povedala,ale draheho mame moc nechcem,lebo byvaju na dedine a to by hned vedela cela dedina,ona sa uz tesi od svadby na to a este aj s kamaratkami sa bavia,ze kedy uz ktora bude babka,tak by sa isto pochvalila a to fakt nechcem,len najblizsej rodine.

nufka
10. jan 2007

adka mala som taky hnedasty vytok ,som to tu spominala niekde na 57 strane tusim 😉

adkag
10. jan 2007

Nufka, som to pozrela, tak to je fakt sila pristup, to musela byt nejaka inteligentna lekarka.

nufka
10. jan 2007

adka no bolo veselo teda ... teraz sa mi to tak pise ale vtedy som si aj poplakala 😔

adkag
10. jan 2007

to ti verim, to by asi kazdy, teda ja urcite. ale hlavne ze uz je vsetko ok, tak ako ma byt a uz snad bude az do konca tehu. tie zaciatky su asi vzdy tazke. a to spinenie si mala v case mrchy alebo z coho? ci to nezistili? aj si papala nejake lieky? a teraz uz chodis do prace?

nufka
10. jan 2007

adka tak to neviem ze preco som to mala ale uz je to ok . uzivam ascorutin a duphaston . v piatok idem k lekarovi tak uvidime co nam povie

adkag
10. jan 2007

tak drzim palceky,aby bolo vsetko v poriadku. aj ti ide robit nejake vysetrenia okrem UZV?

bubonic
10. jan 2007

baby ja som strááášne nešťastná. inštalujú nám v baráku optickú sieť a prevŕtavajú steny pod bytmi a my bývame na prvom a robia to pod nami, no strašné. a to som si zobrala dovolenku dnes, lebo som sa zle cítila.
je normálne že ma pobolieva stále brucho, teda jeho spodná časť? nemám sťahy ani tvrdnutie, len ma bolí.

ewellin
10. jan 2007

ahojte.. ja som tu new a paci sa mi tu.. asi sa tu medzi vami chvilku zdrzim a pokecam.. ja som v 24. tyzdni a pocity su uzasne.. doteraz by som ani nevedela ze som v tom keby sa malinke neustale nehybe a nekopka ... je to sranda..
🙂

adkag
10. jan 2007

ewelin, tak to je super,ze sa citis dobre a nemas ziadne tehu tazkosti 🙂 . to kopkanie a hybanie je urcite moc prijemne,tak si to uzivaj.

ewellin
10. jan 2007

ahoj bubonic.. tak to ti nezavidim ten hluk.. a este ked ti je na figu.. mna pobolievalo brusko len tak zo zaciatku v 2 mesiaci asi.. teraz uz nie.. neviem co to u teba moze znamenat..

jj2202
10. jan 2007

ewelin nedas mi dalsie info o tebe do tabulky majoviek?

nufka
10. jan 2007

adka dakujeme 🙂

bubo tak to ti nezavidim urcite je to poriadny hluk a je mozne ze aj z toho ta pobolieva brusko .

ewellin vitaj 🙂

adkag
10. jan 2007

bubonic, veru to neni nic moc ten hluk, ja ked som sa obcas ucievala do skoly, tak zrovna si susedia zmysleli,ze idu cely den vrtat,ma islo porazit.
mna tiez boli podbrusko dneska troska,teda ani neboli,ale citim tam cosi,take tlaky alebo co.

ewellin
10. jan 2007

ahoj jj2202.. rada ti dam nove info o mne .. porad ako..
😖

ewellin
10. jan 2007

adkag aj mna tak v tom case pobolievalo brusko.. az do takeho 3 mesiaca.. asi je to normalne.. nie? zevraj sa to maternica natahuje a prisposobuje..

zuzula
10. jan 2007

ewelin, pozri sa k jj2202 do albumu, ma tam tabulku nas majoviek...su tam udaje ako meno otca, ake mena chces dat atd...tak tie udaje posli jajke do IP a ona ta potom prida do tabulky. 🙂

ewellin
10. jan 2007

ok zuzula.. dik za typ.. idem teda konat a pridam sa k vam.. lubi sa mi tu.. ste zlate.. je dobre ze si moze tehulka aspon s niekym takto pokecat.. 🙂

zuzula
10. jan 2007

Ewelin to je super ze sa ti tu paci, pockaj za chvilu budes zavisla 😀 ako vacsina z nas...

ewellin
10. jan 2007

no ja som zuzi uz rano zapla pocitac a hned som sa sem pripojila.. citala som tu vela zaujmavych veci a ste tu vsetky zlate.. uz zacinam byt zavisla.. zajtra idem na kontrolu.. velmi sa uz tesim...

dorotka
11. jan 2007

adka tolko sa tu pohybujes a bojis sa krcovych bolesti tie su v prvych tyzdnoch predsa priznakom tehotenstva a su uplne normalne inac ja som na bruchu spavala dost dlho snazila som sa zaspavat inac ale rano som sa aj tak zobudila na buchu
bubonic ono aj v neskorsich stadiach obcas to brusko pobolieva ked maternica rastie trosku prudkejsie ono to vystrasi lebo je to take navalovejsie nie ako v prvych tyzdnoch skoro kazdy den ale aj mna v utorok bolelo takze pohodicka 😉

bubonic
11. jan 2007

dorotka potešila si ma, že nie som sama. 😀 včera večer sa bruško zasa ohlásilo, ale už intentívnejšie, človek by na neho pomaly aj zabudol 😀 , ale ono sa nedá. a pomaly sa mi vybavujú slová Alex zo stretnutia v kúrii, že sa jej pri Michaelovom pohybe hýbe viditeľne celé bruško, tiež keď sa občas zadívam tak mám pocit, že to ani nie je moje telo.

adkag
11. jan 2007

bubonic 😀
dorotka, aj man si teda potesila, ja mam aj take pichanie a take veci. ja sa tu sice dlho a vela pohybujem,ale doteraz len medzi snazilkami, tak o tychto veciach moc neviem a vsetko ma prekvapuje 🙂 .
dnes mi je fajn,nic neboli,ani v noci ma ziadna bolest nezobudila,tak som sa konecne vyspala. ja som sa tiez snazila zaspat na boku,ale zobudila som sa na bruchu 🙂

dorotka
11. jan 2007

bubonic jasne ze teraz to uz bude pravidelne sme mali cez vikend navstevu a draheho krsna pozerala ze ako mi vidiet ze sa mala vnutri hybe 😉
adgag mala som dojem ze sa pohybujes aj v temach kde sa priznaky preberaju dookola jednoznacne sa netreba bat 😉

jj2202
11. jan 2007

adkag, aj ja som mala to pichanie zo zaciatku a teraz ked mi rastie brusko tak ma sem tam picha zase, hlavne uplne dole...su to upony svaly maternice ako mi doktorka pri vysetreni povedala, ale ked chces kludne spat, tak to povedz dr a tiez ta upokoji ako aj my tu.

dotorka mam otazocku na teba. nevies nahodou co to znamena ked mam mierne zvyseny jeden hepatalny test? ty vies vsetko 😀
dnes idem na poradnu, tak sa to dozviem, len chcem byt ako vzdy krok dopredu. inak vsimas ze uz tak nepanikarim ako kedysi, mozno to bude tymi kopancekami od malinkej ked mi dava najavo, ze je tam 😵 😵 😵
ozaj alex je uz doma, nevies?
moja kamoska suseda rodila 2.12. a este stale nie je doma, ale viem ze po porode jej hned nasadili antibiotika, lebo mala zapal stredneho ucha z nadchy,...tak asi preto ju tam tolko drzia 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre