Tehuľky z bývalých missed abortion

cucuska
15. máj 2007

Zakladám túto radostnú tému pre bambuľky, ktoré nám otehotneli a majú za sebou missed abortion.
Dúfam, že sa k Vám bude pridávať oveľa viac a viac kočiek, ktoré budú šťastné, ktoré sa moźno budú báť, ktoré budú mať obavy či strach a ktoré sa budú tešiť že sa to podarilo.
Poprosím aj adminov nech nám túto tému nechajú, bude to téme pre babuľky z missed abortion.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂

mamik
23. máj 2007

ja som zamestnaná, a toto je pripoistenie. Vlastne to je takto. Maximálna výška vymeriavacieho základu pre výpočet PN a neskôr materského je teraz nejakých 25.800,- Sk. Z tejto sumy som odrátala svoj hrubý mesačný plat, lebo z neho mi nemocenské platí zamestnávateľ. a z tej zvyšnej čiastky si platím odvody sama, ako dobrovoľne pripoistenie. Vychádza mi to nejakých 400,-Sk mesačne. Takže ak budem PN, tak sa mi tie percentá pre výplatu Pn nebudú rátať len z platu, ale z tej sumy 25.800,-. A ak budem na materskej tak prvých 6 mesiacov budem dostávať 55% z 25.800,- a potom už len rodičovský príspevok. POdmienka je len tá, že za posledné dva roky musíš byť pripoistená aspoň 270 dní... Myslím, že to hneď na začiatku tehu stíhaš.. A to pripoistenie si môžeš kedykoľvek zrušiť. Nie je tam žiadna podmienka.
A pri PN sa ti tie % tiež vyratávajú z tej sumy. ale tam to ide podľa toho, ako dlho si už poistená. Ja som poistená od začiatku marca a na PN asi od polky mája. tak uvidím...

mm1
23. máj 2007

Nemocenské pripoistenie zaručuje klientovi udržanie si príjmu v prípade svojho pobytu v nemocnici. Počas tohto obdobia nedostáva od zamestnávateľa zvyčajnú odmenu. Nemocenské pripoistenie zabezpečuje klientovi dávky počas jeho pobytu v nemocnici.

veva1
23. máj 2007

mamik ak by som bola teraz do konca na PN z ktorej sumy resp. mesiacov sa mi pocita materska,tych 55% ?

janula_nz
23. máj 2007

mm ja az zajtra idem do ba, si si to trosicku pomylila moja. ale je pekne, ze myslis aj na mna 😉

mm1
23. máj 2007

janula: jasné, uvedomila som si to, ako som to napísala.... ale to neva, budem na teba myslieť i zajtra.... 🙂

janula_nz
23. máj 2007

mm ajja si zvyknem niekedy pomylit dni, to nevadi. mam trosku strach z toho dovodu, ci sa mnou vobec budu zaoberat,ked som bez partnera ☹ no uvidim

veva1
23. máj 2007

janula sak ty partnera mas. Ci ked Riso povedal ze je zalubeny tak nemyslel teba?

janula_nz
23. máj 2007

akok sa dnes mate baby? 😉

teus cim viac oddychuj a cim menej sa namahaj a uvidis, ze to bude vsetko ok moja 😵

mm1
23. máj 2007

janula: ako to ze nie???? je to ich povinnost a ideš tam s kamarátom a im môze byt srdecne jedno, či máš alebo nemáš partnera.

BABULE POSLALA SOM VAM MAILIK, NA PREDPOVED POHLAVIA. NEVIEM CI JE 100% ale čo si to kolegyne rátali i spätne, tak je tam 95% úspešnosť....

janula_nz
23. máj 2007

vevus myslel mna , aspon to tak povedal, ze do mna ale my sa pozname kratko nato, aby som od neho ziadala taketo nieco. to by som ani neurobila . no ja chcem, aby mi zrobili teraz vsetky vysetrenia a ak by to bolo aktualne, aby som vedela ako som natom. ci bude treba to umele oplodnenie alebo co. len takyto postup tam oni nerobia ☹

mm1
23. máj 2007

janula: ako to ze nie????? musia ti to predsa povedat. 😠

mamik
23. máj 2007

veva materská sa ti stále ráta z tvojha platu. takže prvých 6 mesiacov po nástupe na materskú (čo sú tuším 4 týždne pred očakávaným pôrodom)budeš dostávať 55% z tvojho platu.
mm1 ty si predsa len zo sociálky? 🙂

veva1
23. máj 2007

janula jednoducho tam prides ze sa s partnerom chystate zosobasit a este pred manzelstvom by ste si mali byt vedomi o svojom zdravotnom stave. Alebo jednoducho nevrav nic a prisla si na vysetrenie ci mozes mat babo prirodzenou cestou,alebo umelou a nik sa ta ani nema pytat ci mas ,alebo nie partnera.

janula_nz
23. máj 2007

mm dr ma tam poslal kvoli zmrazeniu vajicok. no a to stoji 30tis a ani sa to skoro vobec nerobi, teda tu presne nie . a je riziko, ze po rozmrazeni vajicka odumru. proste ked treba umele oplodnenie, tak to hned vlozia do maternice alebo sa zmrazia uz embrijka alebo spermie. no tak neviem. sak uvidim. ale som smutna z toho ☹

janula_nz
23. máj 2007

vevus ked som sa objednavala, dr mi povedala, ze mam prist s partnerom, ze mu hned zrobia spermiogram a mne par vysetreni kym budeme mat rozhovor. no tak teraz tam dojdem s tym kamosom a co jeho tam poslem? 😀 on aj pojde lebo si dava pravidelne vyssetrovat spermie, je mu to fuk. 😅

veva1
23. máj 2007

no tak je to vyriesene 😀 zlaty kamos 😀

mm1
23. máj 2007

mamik: nie som zo SP ale zo ZP..... 🙂 🙂 😀

Vevka a ostatné babulky 😀

materská sa ráta stále z vymeriavacieho základu, teda z tvojho príjmu. prvých 6 mesiacov dostávaš 55 % z tvojho platu. tu ide o to, že počas hospitalizácie v nemocnici si udržíš svoj príjem, pretože od zamestnávateľa vlastne nedostávaš plat ale dávku dostávaš práve zo sociálnej poisťovne. a je to 1:1. tým že sa poistné tesne pred pôrodom zvýši, tak máš nárok na väčšiu dávku 🙂 😀

svetluska.p
23. máj 2007

pocujte babule, mala som uzasne rano. Neviem, ale sama od seba som sa o 5:00 zobudila, ponatahovala som sa, vyskocila z postele, spravila som 120 brusakov, skocila do vane a okupkala sa a potom so do 6:10 pozehlila vsetko, co mi viselo na balkone 😀 😀 😀 . Muzik rano vstal, docupkal do pbyvacky a pretieral si ocka, ze ma vidi biglovat, hihihi. Bolo to fajne. Keby nespal tak sladko, tak mozno kslem na zehlenie a skocim na neho, 😝 😀 😀 😀 .

janula_nz
23. máj 2007

svetlus no teda 😨 😨 to ako keby si mala vrtulu v zadku takto skoro rano takto makat 😝

mm1
23. máj 2007

svetlus: no dobre si poriešila. ja som tak žehlila minule ráno vstala som o 5:00 a kým som išla do robotky, tiež som všetko stihla. vždy lepšie ako v tých hicoch poobede.
s tými brušákmi musíš byť vymakaná.... 😉

svetluska.p
23. máj 2007

Zeny, neviem, co so mnou je,ale mam nejak vela energie. dufam, ze ma muzik vecer na biku poriadne vyvenci 😀 . Som ako keby som si slahla 😀 😀 😀 😀 😀 .

mm1
23. máj 2007

svetlus: a neslahla si si??????? 😀 😀 počuj neožralkala sa tvoja mršica s cucuškinou a s evinou?????? 😀 😀

janula: aj tak hlavu hore, to vyšetrenie ti musia predsa spraviť. a ani ja by som nič nevravela, či mám alebo nemám priateľa.....

janula_nz
23. máj 2007

mm ved zajtra uz budem mudrejsia, tak ti dam vediet co a ako 🙂

uz je splneny majovy limit, co sa tyka tehuliek? 😵 nejaka nova by uz mohla byt, nech sa to tu naplna 🙂

mm1
23. máj 2007

janula: no čakáme sa správy od Marušky.....ale akosi sa nehlási.... 😒 tak nevieme....
my so svetluš chceme byť júnovky.... však svetlušík ????? 🙂 🙂 🙂

janula_nz
23. máj 2007

mm ved dufam, ze to tak aj bude 😀

007 pride cez vikend a to mam akurat ovulku, no pokusat nic nebudem 😔

veva1
23. máj 2007

mm1- mne ide len o to ze teraz kym som nesla na PN som bola na prevadzke a zarabala o 6 000 SK viac,ako keby som sa vratila do roboty teraz,lebo to by som sla na recepciu. Preto chcem vediet z ktorych mesiacov sa to pocita a ako ci sa mi oplati vobec este do robotky ist. Ci mi nahodou to ze som PN neznizi ten matersky prispevok

janula_nz
23. máj 2007

svetlus tie brusaky co robis, to robis klasicke ? lebo ja cvicim tiez na brucho ale take z kalanetiky, take mierne pohyby iba. klasicke brusaky nevladzem, to ako keby mi chcelo roztrhat brucho

svetluska.p
23. máj 2007

mm - aano ano, ceme byt junovky 😀 . aj s trpezlivkou a eve a maruskou 😕 a este losiikom... 😝

janula - no neviem, ci su to klasicke, ale to su take kmity. normalny brusak, ako sme to robievali kedysi, ze si uplne lahnes a potom sadnes - to skodi na chrbticu, nema sa to tak robit.

Inak vecer prihodim fotos z maratonmu. tak ma uvidite v akciii, hiiii.

janula_nz
23. máj 2007

mm ak budete vy dve junovky a este aj evelin , tak tu uz potom len ja zostanem, ze? to uz tusim budete vsetky tehulienky 😵

mm1
23. máj 2007

janula: prečo nebudeš pokúšať??? to mi prosím ťa vysvetli!!!!!!! 😒

vevka: keďže si bola v pracovnom pomere pred nástupom na PN na tej pracovnej pozícii, kde si mala väčší príjem, počíta sa to práve z tohto príjmu. Ak by si sa však vrátila do zamestnania, a mala by si preradenie na iné zamestnanie, tak od tohto okamihu by sa ti to rátalo práve z tohto príjmu.
takže je to pomernou čiastkou. zostala by som na PN.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre