Určujú chute v tehotenstve pohlavie dieťaťa?

nikolet_89
29. sep 2011

Ahojte maminky urcite je vela z vas, ktore rozmyslaju ci platia "zakony" chute na sladke znamena - dievcatko a kysle -chlapec ?? ako ste na tom vy ??

janka9898
29. sep 2011

@nikolet_89 no ja sompri prvom teda pri chlapcovi praveze mala chute iba na sladke vokolady a tak a teraz by som len slane a same masko jedla takze uvidime co to bude.-)

anjelicek26
29. sep 2011

dcerka - uplne nechutenstvo na cokolvek, do jedla som sa musela nutit, ked tak sladke +11,5kg v tehu

syncek - velka chut do jedla takmer non-stop, ale sladke som nemala v ustach cele tehu, "ujizdela" som na jahodach a mäse xixi +13kg v tehu

nikolet_89
autor
29. sep 2011

ja zjem vsetko a to ma dost matie :D ale je pravda, ze na maso nemam chut vobec a sladke uplne zboznujem co som pred tehotenstvom moc nemusela...ale zas pravda je, ze jem kombinacie ako cesnakova pletienka s jahodovym dzemom a tak dalej

katy1979
29. sep 2011

ja mam dvoch chalanoc a pri kazdom boli chute ine. pri prvom ziadne sladkosti prve mesiace mi smrdelo cerstve pecivo potom som bola schopna zit na cerstvom bielom chlebe s maslom a horcicou popr. vyprazany syr karfiol a tatarska. ryzu som nejedla dokonca.
pri druhom som bola sladkozrut a cokoholik a pri tretom tehu ktore ale nedopadlo dobre sa opakovala nechut na sladke

sasena033
29. sep 2011

no ja prve tehu najskor nechutenstvo do veskereho jedla...a potom kysle a slane......mam chlapca a teraz jem vsetko od radu strasne casto a vela sladkeho....to by som jedla nonstop apohlavie este nevieeme tak uvidime

alenka600
29. sep 2011

no veru neviem, ja ked som zacinala tehotenstvo, tak som mala chut na sladke, potom uplne nechutenstvo, potom kysle....a cakam dievca

dejka77
29. sep 2011

U mna sa chute nejako extra neprejavili, az asi okolo 5 mesiaca som zacala mat strasnu chut na sladke a to ma drzalo az do konca. A mam dievcatko 🙂

alca85
29. sep 2011

dcérka - prvá polovica tehotenstva kyslé, od druhej väčšinou sladké
syn - od začiatku sladké
😉 😉

moni
29. sep 2011

@nikolet_89
u mna to vobec neplati/neplatilo 🙂

monika2606
29. sep 2011

Ja som na začiatku nemala žiadne chute ledva som a najedla a teraz mám najradšej sladké a kyslé 😀 tak sa môžem rozhodnúť čo to bude

lumimi
29. sep 2011

@nikolet_89 u nás to bolo že chlapec žiadne chute, a teraz čakáme babu a mam chute na všetko a vždy iné.

marikac
29. sep 2011

@nikolet_89 ziadne chute- cakame babu

nikolet_89
autor
29. sep 2011

fuu kazda inak :D to som zvedava teda 😉

pia22
30. sep 2011

U mna to bolo vylucne sladke a je to chlap😉

lussy211
30. sep 2011

No čo ja viem, podľa mňa je to totálna hlúposť tá fáma s určením pohlavia podľa toho čo mi chutí, to ako keby som chcela podľa striedania nálad v tehu dobrá/zlá určiť akú budem mať dieťa farbu vlasov alebo očí 😀

stvura
30. sep 2011

Urcite blbost, ja to skor odhadujem podla intenzity ako mi je zle. So synom neskutocne od zaciatku tehotenstva, mohla som jest len cestoviny s omackou a syrom, ziadne sladkosti, velmi velka citlivost na vone, pachy {vracala som do 6 mesiaca tehu}. Pri dcerke mi uz tak zle nebolo, jedla som hlavne zeleninu a ovocie {vracala som len do 4 mesiaca tehu a len rano}.

gazovicka
30. sep 2011

ja som sice nemala chut na kysle, ale urcite nie ani na sladke.... skor slane jedla.... a vela ovocia a zeleniny mi zacalo velmi chutit, co som predtym teda tolko nejedla... ziadalo sa mi ... a bude to chlapec.... sladkemu som teda vela nedala...

manittu
11. júl 2012

neplati nic, ja som v 26t, chuti mi sladke-cokolady, keksiky, zmrzlina vsetko sladke, slane nemusim, kysle nemusim, brusko mam do bokou, pricom by mala byt dievka, no na prvom sone povedal dr, chlapec, na 3D sa ukazal jasne chlapec....

helka193
18. sep 2012

no ja som počula tak a môžem aj sama na sebe potvrdiť pri chlapcovi : chute skôr jemného typu, mliečne výrobky, sladké
pri babe : jedlo ako pre drevorubača ( klobásky, tlačenka, mäsko na všeliaky spôsob ). 😉

aduskatt
18. sep 2012

mne bolo tak zle, ze jedine, co som do seba dostala prvych 5 mesiacov bol jeden rozok s maslom a sunkou, aj to som nanho nemala chut, ale nieco som zjest musela🙂))

blackcat8885
12. apr 2013

Ja som mala v 7-8mesiaci strašne chuť na citrusy,stále som ich jedla a v 9mesiaci sladké hlavne čokoládu takže u mňa neplatí kedže som mala chuť na oboje a mám chlapca

darka2001
12. apr 2013

@helka193 toto presne potvrdzujem aj ja

stacinka69
24. feb 2016

Pri prvej dcérke žiadne mäso všetko zelenina ovocie a hlavne sladké a melónov na každý deň 5kg.A teraz pri druhom žiadne mäso ani zelenina...iba sladké a vraj to bude chlapček.A pri malej som mala do špica bruško l

agiagi
24. feb 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

myswlim ze nie 🙂

sisinasisa
10. mar 2016

Ahojte no ja mám chuť na mliečne výrobky,menej kyslé a sladké vôbec,,,to isté v 1.teh...a mám synčeka.

sisaaaaa
15. mar 2016

Ja som nevracala ani raz, som 25 tt, aj keď zle mi bývalo hlavne večer,najviac mi chutia gumené cukríky, Pepsi, rožok s maslom a šunkou, nanuk Magnum a zavinace... A mlieko na litre, čo som predtým nepila skoro vôbec, zle mi je z vône pukancov, mletého mäsa a ázijskej kuchyne, tu som predtým zboznovala ;))) a budeme mať dievčatko 😀

evittam
15. mar 2016

Nie, chute ani nič iné v tehu neovplyvňuje a ani neurčuje pohlavie dieťatka. Mne nebolo zle ani pri jednom tehu, chute som nemala tiež nejak extra žiadne - jedla som všetko čo aj pred tehu, ani v noci som nechodila vyjedať a podobne a máme aj chlapca aj dievčatko. 😉

evinka11221
4. júl 2016

Ahojte baby, ja som na začiatku 4 mesiaca a tiež sa chcem opýtať, mám v poslednej dobe veľkú chuť na zeleninu, ale čerstvú, dusenu či varenú nemusím. Zo začiatku tehotenstva som mala veľké chute na sladké z kysleho na nadrapovalo na zvracanie. Teraz mam chute na slané. Sladké až tak nie. O aké pohlavie by sa mohlo jednať.

miskachrumka
1. mar 2021

Pri prvom synovi len sladké ....pri druhom synovi slanina a cibuľa a teraz kyslé všetko a malo by byť dievča

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre