Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

alibabaa
5. apr 2011

@sijust je to akciovka tak asi sukromne zariadenie... fuha to si dost vypytali... od 1.4 je to ale 50 eur ale este vzdy menej ako u vas...

maruska79
7. apr 2011

Ahojte, babenky nezufajte, nam sa zazracne podarilo otehotniet po 5 rokoch a 4. IUI. V novembri sme si povedali, ze skusime poslednykrat IUI a v januari ideme na IVF do Blavy a den pred Stedrym dnom sme mali dve vytuzene ciarocky na teste. 🙂 Inak ja som nestimulovala Clostylom ale injekciami, a dokonca IUI bolo na 13.den a este aj v den pichania Pregnylu som si pichla injekciu na stimulaciu, takze si myslim, ze aj to pomohlo. Pisete, ze chodite aj do Heliosu, osobne sme nemali dobry pocit z Heliosu, lebo predpisuju zvysene davky liekov aby zena mala viac vajicok, ale ci som si davala 2 tabletky denne Clostylu alebo len 1 tabletu, vzdy som mala 3 vajicka. Skor si myslim, ze je to skodlive pre zenu a potom tie neskutocne ceny za jednotlive ukony, no neviem, pripada mi to ze im ide skor o biznis.
Este jeden postreh z vlastnej skusenosti, skuste sa sledovat pocas doby po stimulacii liekmi ci necitite uvolnenie vajicka skor ako prebehne IUI, pretoze ked vajicko dostatocne vyzreje, tak sa uvolni a nemusia Vam pichat ani pregnyl. Ja som citila ovulaciu skor a aj preto si myslim, ze to 3x nevyslo.
Tak nech sa Vam dari aby ste nemuseli ist na IVF a vyslo Vam IUI. Ozaj a este jedna vec, ked sme to vobec necakali a nemysleli nato, tak to vyšlo. Termin mame koncom augusta a vraj to bude chlapcek, tak nech aj Vam sa dari! Drzim paste 😉

alibabaa
8. apr 2011

@maruska79 vdakaaa taketo povzbudenie sa nam tu vzdy zide 🙂 takze ak dobre chapem 4 bolo to prave 🙂 a kolko vam tie 4 iui trvali? myslim casove obdobie... ci ste boli hned po sebe alebo ste mali aj nejake pauzy..

maruska79
13. apr 2011

@alibabaa prve IUI bolo na jar 2009, druhe az po roku lebo sme riesili ine problemy, a minuly rok sme boli po sebe november, december. Ale tie co sme mali po sebe sme stimulovali injekciami nie Clostilbegytom. A to ti este poviem, ze ja som zabudala aj na Utrogestan a este popri tom som mala brat aj Parlodel na prolaktin, takze strááááášne velké prekvapenie, ale o to milšie bolo že to naozaj vyšlo. 😀 A ty si bola na kolkych? Aj viete v kom je problem? U nas bol uz teraz posledny rok a pol u mm zly spg.

alibabaa
14. apr 2011

@maruska79 ja zatial len na prvom.. a v kom je chyba? u mna nic nezistili a mm sa po roku upravil konecne aj spg.. tak teraz nevieme preco.. ale nejde to... len ma zaujimalo, ci sa oplati ist za sebou...
jej to je super, ze aj napriek tomu sa to vydarilo ... uzasne.

jenifer465
14. apr 2011

@alibabaa dik vyskusam !

zuzkaba
22. apr 2011

Ahojte, prosim moze mi niektora z vas odpovedat na niekolko otazok ohladne IUI? Chodime do Gin Fivu a dr. mi rovno odporucil umele oplodnenie. Nakolko som bola vo velmi mladom veku na interupcii, tak neviem kolko to moze stat a ci sa mam vobec zamyslat nad inseminaciou, alebo mam "setrit" na umele oplod.
Manzel mal zly spermio a ja mam nepravidelny menzes, ale nemam dobry pocit z toho, ze by som sa mala nechat uspat hned 2krat a to na zistenie priechodnosti vajickovodov a po druhy krat na umel. opl. Co vy na to? Moze mi niekto poradit, ci je vobec rozumne, skusat to s inseminaciou, ked ma manzel problemy so spg.? Nechcem sa hned vrhat do niecoho, comu zatial nejako extra nerozumiem... Prosim, pomoze mi akakolvek informacia a nazor. Dakujem.

jerryjanka
22. apr 2011

@zuzkaba neviem či pomôžem ale v skratke muž mal len 2% dobrych spermii, ja nepriechodny vajičkovod a vaječnik si ovuloval kedy chcel asi tak 3x ročne, vyšlo nam druhe IUI 😉

zuzkaba
22. apr 2011

takze maly zazrak 🙂 dakujem za povzbudenie, urcite skusime najskor IUI, je to menej radikalny zakrok.... Este raz dakujem a nech sa malickej dari 😉

baubouka
19. máj 2011

@zuzkaba Ahoj Zuzka ja som práve došla z ISCARu a dr. nám najskor odporučila IUI. Mm má zlý spermiogram a ja tiež nepravidelne ovulujem a dnes mi brali aj krv či sa mi potvrdia PCO. Dr. hovorila, že pri IUI sa spermie urýchlia pretože budú prepláchnuté a vstreknú mi to priamo do maternice. Ja som už ale 2 x prirodzene otehotnela. Z jedného máme krásnu dcérku a druhé som bohužial potratila.
Myslím si, že je správnejšie najskor IUI pred samotným IVF, ak teda nie sú na to jasné dovody. Držím capky :o))

alibabaa
19. máj 2011

@zuzkaba a ku ktoremu doktorovi patris?

mimi321
25. máj 2011

@renka1801 ahoj tebe vyšlo prvé IUI? aký si mala problém? ja mám nepriechodný hlien krčka pre spermoše. tiež ideme na iui tak hľadám čítam a tak.

lajdacka
1. jún 2011

@chimena ahojky. chcem sa ta opytat aj ja chodim do heliosu ale k doktorke gatovej ona je perfektna. chcem sa opytat ako ti to dopadlo ta inseminacia? ja som teraz po inseminacii 5 den a ešte musim čakat týžden a som strašne nervozna ako to dopadne. skušala som aj test ale to bolo po 4 dnoch tak možno preto mi vyšiel negativni neviem. či už to može byt vidiet po takom kratkom čase.

lajdacka
3. jún 2011

@alibabaa ahoj ja som bola teraz na inseminacii v martine a platila som 100eur

lajdacka
3. jún 2011

@lajdacka ahoj chinema ja tiež chodim k doktorke gatovej maš pravdu že je super.ešte neviem ja som teraz 7den po inseminacii. ja idem na sono a krv v piatok na buducy týžden. ale tiež som už skušala test asi po 4 dnoch a tiež bol negativny ale to je asi skoro neviem nemam ešte stim skusenosti ja som teraz prvy krat bola. a kedy ideš na krv? a odkial si ak sa možem opytat? a volaš sa? ja som zo žiliny a Monika

lucy1311
7. júl 2011

@sammira ahoj, na IUI si netreba dat ziadnu ziadost do poistovne schvalovat?? chodim do gynfivu

monesz226
8. júl 2011

ahojte,chcela by som sa poradit
sme 11 dni po IUI a robila som si tri testy,prvy my ukazal najprv ze som neni tehotna ale vecer sa my tam objavila druha slabulinka ciarka,ostatne dva testy my vysli negativne a sme uz 11 den po IUI,mam verit testom?ale preco my tak prvy co bolo iba po 7 dnoch robeny ukaalo cirocku a iba vecer?
dakujem za radu

sammira
8. júl 2011

@lucy1311 nie netreba ziadnu ziadost do poistovne..lekar,alebo lekarka ti predpise tabletky,injekcie tie stoja cca 20eur a potom si zaplatis v centre zakrok za IUI to je tusim 50 eur.aj ja chodim do GF...

lucy1311
12. júl 2011

@sammira a komu patris? naco injekcie?? 😕

evdv
13. júl 2011

Ahojte dievčatá, ja som bola na prvej IUI práve u MUDr. Gaťovej v MT. V piatok idem na prvý ultrazvuk po oznámení, že som tehnotná, tak som zvedavá. Viac mám obavy, čo ma ešte čaká, čo sa všetko môže stať, aby to nakoniec bolo neúspešné. Držím Vám všetkým palčeky.

sammira
21. júl 2011

@lucy1311 prepac dlho som tu nebola kuknut...ja chodim k dr.behunovej a injekcie pregnyl som dostala na prasknutie vajicka.a ty ku komu patris?

alibabaa
23. júl 2011

@monesz226 ak si si pichla pred iui pregnyl tak 7 den ti mohol na teste vycarit slabucku ciarocku... testy su nespolahlive, treba cakat na krv ale ty uz vies vysledok... ako si dopadla?

monesz226
23. júl 2011

ahoj,ano uz viem a negativne sme dopadli,mne nepredpisala pregnyl ale merional a ovitrelle,nechapem,skoro vsetky baby mali pregnil a ja nie

alibabaa
24. júl 2011

@monesz226 je to individualne. ale kedze si si pichla na prasknutie toho gulateho cuda, tak sa ti to moze objavit na teste ako duch... ☹

lucy1311
26. júl 2011

@sammira ja patrim drabekovi ... pregnyl hovoril, ze nie je vzdy treba, to urcia hladiny hormonov ci ho potrebujes ... ach jo, tak koncom augusta pojdem na to ...

sammira
27. júl 2011

@lucy1311 no tak budem drzat palce o 106 🙂

staga
30. júl 2011

ahojte,ja mam za sebou prvu IUI s negatívnym výsledkom -bohuzial tak teraz ideme na druhy pokus,mame zly sper. pomale a malo ź.
u mna je jeden problem a to vek -myslite ze to je uz nezodpovedne mat v 40 dieta?

lucy1311
1. aug 2011

@staga poznam pana, ktory ma 55 a ma 30 dceru, 4rocneho syna a 6 mes. dceru 😀 a vsetko v pohode takze da sa vselijako ... hlavu hore 😉

tinara23
1. aug 2011

@staga netráp sa kvôli veku, ja mám 38 a som po prvom IUI 🙂

staga
1. aug 2011

tinara23 - drzim palce a ked sa mozem opytat aky mate problem vy?
ma niektora z vas skusenosti alebo akekolvek info o REPROFIT v Brne? Informovala som sa o umelom oplodneni a je to tam ovela lacnejsie, kedze ja-my sme uz samoplatcovia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre