Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

tinara23
1. aug 2011

@staga ahoj, no v podstate okrem hormonov štítnej žľazy som ok, manžel má spermiogram super. Ja som štítnu liečila od novembra a konečne mám hodnoty v norme a tak sme skúsili IUI. Jediné čo neviem je či mám priechodné vaječníky, ale laparku už kvôli veku nechcem, to radšej pôjdem na IVF. Skús sa opýtať v tejto téme na reprofit brno https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/slovenky-a-ivf-v-reprofite-brno-skusenosti-2/

lucy1311
2. aug 2011

baby, topiaci sa aj slamky chyta takze tip :D http://www.otehotnenie.sk/post/bylinky-podporuj...

staga
3. aug 2011

@tinara23 tak drzim palce potom sa prid pochvalit- drzim palce

staga
3. aug 2011

@tinara23 inac dik za link

lucy1311
27. sep 2011

baby neviete ako je to v Gynfive s vysledkami krvi = tehu test. Stvrtok idem a neviem, ci sa dozviem hodnoty HCG hned rano alebo si budem musiet zavolat o 14,00 ... dik za odpoved

julia_ruzinov
14. okt 2011

ahojte kocky, mam za sebou prvu inseminaciu, a dnes som bola na krvi = teh.test bol negativny....este mame jeden pokus, tak snad nam to vyjde....uz mame 5rocnu dcerku a s manzelom sme sa snazili vyse roka o babo, ale nakoniec som skoncila 8.9. na laparke, kde mi zistovali priechodnost vajecnikov, nastastie su priechodne, tak doktor zvolil istotu a mam za sebou prvu neuspesnu 😢 inseminaciu.... tak snad nam druha vyjde....

julia_ruzinov
14. okt 2011

@lucy1311 ahoj lucy, ja mam toho isteho doktora ako ty a dnes bohuzial prvu neuspesnu IUI za sebou, mam este jeden pokus, a ako si na tom ty ?

lucy1311
17. okt 2011

@julia_ruzinov ahoj, ja idem zajtra na kontrolne sono, ci narastol folik, som zajtra uz 17 den a zatial som mala len do 10 mm ... ale uz sa mi stalo, ze ovulka bola na 25 den, tak dufam, ze ked tam bol potencial aspon tych 10 mm (inoked nie je ani to, len drobne), tak snad ... uz trpnem teraz a cakam, kedy inseminacia c. 2 ... az by tam teraz nieco bolo tak tipujem koncom tyzdna, prip. sobota ... ja am tie foliky take lenive, ledva sa tam nieco ukaze a potom zrazu bum a rychlo narastie tak dufam, ze to bude aj teraz ten pripad, estradiol vraj stupa podla krvi :(

dokinka
9. nov 2011

ahojte, mate niekto skusenosti aj s IUI v pripade horsieho spermiogramu?My mame totizto tu smolu, ze ja mam PCO a manzel zly spermiogram:(stimulovali ma clostilom, ovaria zareagovali pekne a zajtra ma caka IUI. ani neviem, co cakat.....pravdupovediac ani velmi nedufam....vdaka

staga
15. nov 2011

hladam - katy33, ozvi sa STAGe

petuska123
23. feb 2012

@staga ahoj daj pred jej meno @ aby mala upozornenie inak nebude vediet ze su ju hladala

misha1104
24. feb 2012

ahojte po 2rokoch znazenia ma moj gyn odporucil na kliniku pri neplodne pary v mnichove.Moj manzel mal dobry spermiogram.Tak lekar nasadil mne hormonalnu liecku vsetko ok krasne folikuli vyvolanie ovu a nic asi po 3 pokusoch odporucil laparku kde zistil endometriozu a uchaty vajcovod.Prvy zyklus za nami a nic.Tak som bola na sh teste ten ukazal nepohyblive alebo mrtve spermie krcok maternice vytvara protilatku proti spermiam tak mi doktor odorucil inseminaciu. ako to prebieha vazne je tam len taka mala sanca?dik

sisim
24. feb 2012

@misha1104
Ahoj. Si prvý človek, ktorému píšem. No my sme sa manželom snažili 1,5 roka a nakoniec sme skončili tiež na klinike. V podstate bežné vyšetrenia nič závažné nezistili, spermiogram bol úžasný, po liekoch dozrievali vajíčka...ale nešlo to. Lekárka na klinike mi odporučila insemináciu. No už to mám za sebou tak ti to popíšem ako to presne prebiehalo. Po odporučení som čakala na menšrtuáciu, aby som si mohla nasadiť predpísané lieky, 13-ty deň som išla na kliniku na folikulometriu, či dozreli vajíčka a keďže nám dozreli až dve, ak sme si znásobili šancu. Lekárka mi predpísala pregnyl (injekcia na prasknutie folikulu) a ten som si musela dať pichnúť presne o 22:00 a za 36 hodín mali folikuly prasknúť. Išli sme na kliniku o dva dni ráno. Cca okolo 8-mej manžel odovzdal spermie, ktoré oni nejako ešte spracováli. Presne o 10-tej som bola na sále. Lekárka mi dlhou kanilou zaviedla do maternice partnerove spermie. Celé to trvalo veľmi krátko, bolestivé to nie je, len to tak trošku pichlo, nič tragické a nechali ma tam ležať asi 20 minút. V ten deň som sa mala šetriť. Trošku som špinila, ale to mi povedali, že sa nemám obávať. Za 2 týždne som išla na krvné testy. Odobrali mi krv a poslali ma domov. Po obede mi volali, že sa to podarilo. Dnes som bola na sone a už bolo vidieť "bublinku" a na správnom mieste 🙂 ...to znamená že to funguje aj na prvý krát!!! Tiež som videla tie štatistiky že úspešnosť je iba 10% ale šanca tam je. Ja by som to určite aspoň raz vyskúšala. Držím ti palce a hlavu hore!!! Keby si niečo chcela vedieť kľudne sa pýtaj. Ahoj

misha1104
25. feb 2012

@sisim ahoj dakujem za spravu na laparke si nebola? tie injekcie na vyvolavanie ovu a na dozrievanie folikulou poznam uz mam snimi skusenosti. Velmi sa toho bojim ako to dopadne ale asi je lepsie na to nemysliet ze? a preplacala ti to poistovna?

sisim
25. feb 2012

@misha1104
ahoj. Na laparoskopii som nebola a ani som to nemala v pláne. Chcela som eliminovať zásahy do tela na minimum. Keby sa to nepodarilo, tak by som už išla na umelé. Neviem, čo ti mám poradiť, tiež som bála všetkého - liekov, inseminácie, injekcií... Nemyslieť na to sa nedá, po bábätku veľmi túžim, ale asi na tom niečo ozaj je lebo tentokrát v mojom živote bolo toľko problémov a udalostí, že som vlastne nemala čas myslieť na to, či sa "dolu" niečo deje alebo nie. Neviem, či z toho niečo preplácala poisťovňa, ale platili sme 75 eur. Test som si potom nerobila, čakala som až na tie krvné. Ozaj ti držím palce!!! Stále ma pri zdravom rozume držal článok, čo som čítala v čakárni na klinike. Pár mal veľké problémy na oboch stranách. Muž v podstate nemal žiadne spermie, ale vydupal si liečbu a podarilo sa im "vyprodukovať" iba jednu jedinú schopnú spermiu, tým mohli oplodniť iba jedno vajíčko. Majú dnes 3-ročné dieťa. Stále na ten príbeh myslím. Veda pokročila a asi jej treba dôverovať, aj keď zrovna romantické to nie je. Inseminácie sa neboj, myslím že zubár je horší 😀

misha1104
25. feb 2012

ahoj zacnem postupne ja viem ze laparka je zasach do tela ale zase vela veci ti tam zistia ktore bezne pri prehliadkach a v krvy lekar nevidi.napr. endometrioza jeden z dovodov neplodnosti je toho viacej ako ja som narkozu brala velmi zle zvracala som ale na druhy den bolo fajn a sla som domov.tu v nemecku to stoji asi viac podla toho ci stimulujes alebo nie pocitam ze polku preplati poistovna tak tych 400eur urcite ale to je jedno kaslat na prachy...toto mi je dolezitejsie....a umele tu stoji 4tisic normalen 8.tisic...ten pribeh krasne to je pravda ze veda pokrocila aj kamoska maju podobny problem....dufam ze sa im podari...

misha1104
26. feb 2012

@sisim ahoj zacnem postupne ja viem ze laparka je zasach do tela ale zase vela veci ti tam zistia ktore bezne pri prehliadkach a v krvy lekar nevidi.napr. endometrioza jeden z dovodov neplodnosti je toho viacej ako ja som narkozu brala velmi zle zvracala som ale na druhy den bolo fajn a sla som domov.tu v nemecku to stoji asi viac podla toho ci stimulujes alebo nie pocitam ze polku preplati poistovna tak tych 400eur urcite ale to je jedno kaslat na prachy...toto mi je dolezitejsie....a umele tu stoji 4tisic normalen 8.tisic...ten pribeh krasne to je pravda ze veda pokrocila aj kamoska maju podobny problem....dufam ze sa im podari...

sisim
26. feb 2012

Jasné rob všetko ako cítiš. Samozrejme držím palce a presne ako píšeš nie je to o peniazoch, človek by sa pre bábätko vzdal asi všetkého. Ak ťa zaujímajú ceny na SVK kukni si cenník napr. na ISCARE alebo Helios. Tu to vlastne "nič" nestojí oproti cenám čo si uviedla. To by sme skrachovali. Tu keď si to hradíš komplet celé bez poisťovne tak to stojí tuším cca 1000 eur, poisťovňa prepláca 3 cykly umelého (záleží na type + nejaké doplnkové platby). Hm tak už viem, prečo je tam toľko nemecky hovoriacich ľudí a podobne... Možno by sa ti už aj oplatilo aj vycestovať...

b.bardyova
29. feb 2012

ahojte , pridavam sa k vam lebo ma to este len caka ..v utorok som bola na laparoskopii a dopadlo to super. Ovu mam tiez pravidelnu, len tie spermijky nie a nie sa dostatocne pohybovat ☹ drzim vam vsetkym palceky a dufam, ze budeme skoro maminkami

misha1104
29. feb 2012

@sisim ako myslis tolko ludi hovoriacich nemecky? no neviem ked ma to tu bude stat 500eur tak je to rozdiel.dakujem

sisim
3. mar 2012

@misha1104 ahoj. No vždy keď som bola v čakárni, tak tam sedelo zopár nemecky hovoriacich klientov, aj recepčná často komunikovala po nemecky s volajúcimi, ktorí sa objednávali telefonicky a doktor sa s nimi tiež bavil plynule nemecky. Drž sa.

kuspitka
13. mar 2012

ahojte dievcata.chcem sa opytat ci niektora po IUI citila na 6DC ,ako pichanie zospodu...

sydnyi11
7. okt 2012

Ahojte kocky,,chcela by som Vas poprosit kolko stoji inseminacia a aky je postup bola by som Vam velmi vdacna... 🙂 Mam ist k Hredzakovi do KE

deina1983
9. okt 2012

Ahoj kočky.Rada by som sa aj ja pridala zo svojimi skusenostami IUI.Prvu IUI som absolvovala tento rok v maji,no bohuzial neuspesne.nasledne som podstupila hysteroskopiu kde mi zistovali prechodnost vajcovodou.Nastastie su prechodne a odstranili mi hned aj dva male pilipy pri lavom vajcovode.Teraz sa pripravujem na druhu IUI a hlboko v dusi dufam ze sa nam to konecne podari.Este idu manzelovi robit nejaky test na spermie ci nema nejaky problem.Ten test ma zistit ci dokazu jeho spermie preniknut nejakou latkou co vylucuju spermie ci vajicka.V tomto nemam este jasno nakolko som tento test nepochopila co ma vlastne za ulohu zistit.

deina1983
9. okt 2012

Ahoj Sydnyi11.Neviem kolko to stoji v KE ale mna to stalo v Martine Heliose 100eur

huni11
5. nov 2013

Ahojte baby zajtra ráno na 7,00 hod idem na inseminciu.. prvý krát včera mi pichli pregnyl a tak...chcem sa spýtať ako prebieha to vyšetrenie a koľko to trvá, celkovo...ďakujem za info 🙂

huni11
5. nov 2013

Teraz ako si čítam vaše príspevku ohľadne IUI tak niektorým povedali presnú hodinu kedy im majú pichnút pregnyl mne povedali len že večer...pichli mi ju o pol osmej večer dufam ze to nie je príliš skoro :(

ninica
6. nov 2013

@huni11
Ahoj. Pregnyl sa má dať 36 hodín pred insemináciou, takže si si to dala akurát 😉. Inseminácia je veľmi rýchla vec, trvá to asi necelú minútu. Takou tenučkou ako keby striekačkou, volajú to kapilára, ti zavedú spermie a je to. Ja som cítila len malé pichnutie, keď mi to tam zavádzal, ale niektoré baby necítia nič. Držím palce.

huni11
8. dec 2013

Ahojte baby, vedeli by ste mi poradit v utorok mám isť na inseminciu druhy krat, dnes na pichnutie injekcie. Manzel vcera ochorel, zatial neberie antibiotika kvoli inseminacii. Myslite ze mame ist na inseminaciu alebo radsej nech sa muz vylieci?

blcha76
9. dec 2013

Ahoj dievčatá, tak aj ja mám úspešné 1.IUI za sebou, v piatok mi to potvrdila krvička a zajtra idem ešte na kontrolnú krvičku 🙂 . Teším a dúfam, že bude všetko v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre