Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

mery333
31. dec 2013

Ahojte kočky, s manželom sme objednaní na insemináciu v Iscare v MT koncom januára (dátum sa upresní podľa toho či a kedy sa mi vytvorí vajíčko)
Veľmi dúfam, že sa to podarí 😔

weeron
1. jan 2014

@mery333 to by aj mna zaujimalo aka je pravdepodobnost,ze by vyslo na prvy krat..aj my pojdeme niekedy januar-februar..🙂

babo78
7. jan 2014

Ahojte kocky, ja som bola v sobotu a o dva tyzdne idem na test. Bola to moja prva, tak mi drzte palce aby bol pozitivny🙂

babo78
7. jan 2014

Chcem sa Vas este holky opytat ako je to ked som brala pred laparoskopiou a inseminaciou duphaston, mozem ho zacat znovu uzivat ked mam ist na tehotensky test? Lebo ak by nahodou nebol pozitivny tak po dalsej menstruacii budem brat zase clostibelgyt ale bez duphastonu nemam menstruaciu:(

sofi88
18. jan 2014

Ja mam za sebou svoje prve IUI, tak som zvedava ako to dopadne. Na konci mesiaca mam ist na odber, pokial dovtedy nedostanem mrchu samozrejme. Od IUI ma uz niekolko dni pobolieva podbrusko. Teraz neviem ci si to mam spajat s ovulaciou alebo nie. Mala to niektora z vas?

babo78
20. jan 2014

Ahojte baby, tak ja som bola dnes na krv, poobede mam volat ohladne vysledkov, tak som zvedava ako to dopadlo.🙂
sofi88 to pobolievanie v podbrusku je normalne, mna zacali casom velmi boliet aj prsia, mala som ich velmi citlive, aj mi dost narastli, vsetko je kvoli tym liekom, ktore berieme popritom, takze su to normalne prejavy.

sofi88
20. jan 2014

@babo78 to som rada, uz som sa bala, ze nieco nie je v poriadku.. mna este dost trapi aj naduvanie, niekedy je to dost bolestive, mala si aj ty podobne problemy?? Inak, drzim ti silno palceky, aby ti to vyslo 🙂

babo78
20. jan 2014

sofi88Ano mala som rozne priznaky, naduvanie pretrvava stale, konecne v piatok som sa tesila, ze to ustupilo a cez vikend sa to znovu vratilo. Jednoducho telo reaguje na tie hormony rozne. Su to silne lieky, my si to ani neuvedomujeme ale je to vidno na tych priznakoch, ktore mame, ale zase na druhej strane to vydrzime, ved sme bojovnicky, no nie...🙂 Beries Utrogestan, alebo co ti predpisali?

sofi88
20. jan 2014

@babo78 jasne, ze to vydrzime 🙂 mne nepredpisali nic, absolutne nic, ako mi dali pregnyl, sla som na IUI a nedali mi ziadne lieky, vraj to zvyknu davat len po IVF... sama som bola prekvapena, lebo som citala, ze sa zvykne nieco davat no mne nedali nic ☹ tak dufam, ze to bude dobre... a to naduvanie by mohlo prejst, niekedy to fakt dost boli a tazko sa s tym chodi do prace...

babo78
20. jan 2014

@sofi88 Mne Utrogestan kazali brat az pokial pojdem na testy, este aj dnes som si rano dala a potom uvidim co dalej. Predtym mi dali Clostibelgyt, ktory mi vyvolal ovulaciu a ked som bola na kontrole a bol folikul a spravna vystielka tak som si dala v ten den este pichnut pregnyl a na druhy den som isla na IUI. Na ktoru kliniku chodis?

sofi88
20. jan 2014

@babo78 ja chodim do SPLNu do Kosic... sama som prekvapena, ze som nedostala lieky, ale tak snad to bude dobre... robila si si aj tehu test doma alebo si cakala na krv?

babo78
20. jan 2014

@sofi88 Nie nerobila, nechala som to az na vysledky z krvi, nechcela som si davat nadej alebo naopak byt smutna.

sofi88
20. jan 2014

@babo78 mas pravdu, zbytocne sa clovek len stresuje... ja mam ist na odber az na konci mesiaca a mam pocit,ze to dovtedy nevydrzim 🙂 je to este tak daleko....

babo78
20. jan 2014

@sofi88 to mas dva tyzdne. neboj utecie to rychlo. aj ja som si myslela ze nevydrzim, 2x som mala nutkanie ze si urobim test ale vecer sa nedalo, rano som letela do prace a cez vikend sme boli vzdy u nasich tak to vzdy tak vyslo, ze som si povedala ze este pockam a utieklo to tak normal. uz sa mi krati cas kedy budem volat, tak uz zostavam trosku nervozna, co mi povedia...

sofi88
20. jan 2014

@babo78 ja uz idem do prace.. chcem cestou skocit do lekarne na espumisan, keby ma to nahodou v robote chytilo... tak ti silno drzim palce a daj prosim ta vediet ako si dopadla 🙂

babo78
20. jan 2014

@sofi88oki urcite napisem ako som dopadla. Držkaj sa🙂

matuska111
20. jan 2014

@babo78 tiez som v minulosti absolvovala umele oplodnenie, ale IVF.....takže presne poznám teraz tvoje pocity. budem držať palce nech sa to podarí a budem cakat na výsledok

babo78
20. jan 2014

@matuska111 a bola si aj na IUI alebo ta rovno poslali na IVF? a verim ze ti to dopadlo dobre, vsak?🙂
Dakujem krasne, urcite napisme aky bol vysledok🙂
Co sa tyka tej biolampy, ja ju pouzivam, je naozaj velmi dobra, mne napriklad vyliecila herpesy a to som s tym mala velke problemy.

matuska111
20. jan 2014

@babo78 ja som na IUI nebola a rovno sme mali IVF - ICSI a to nam dopadlo hned na prvy pokus 😉 sice som mala predcasny porod v 32tt ale male bola a je uplne OK
tu biolampu som chcela hlavne pre malu, lebo byva casto chora - priedusky....tak som chcela vediet ci by jej to nepomohlo, nechcem do nej stale valit nejake lieky

babo78
20. jan 2014

@matuska111 Tak super, gratulujem. No ved uvidim ja ako dopadnem a co povedia dalej. Tiez to mam torchu komplikovane ale ked tam boli folikuli a aj vystielka tak snad by to mohlo vyjst🙂
Urcite to skor ries tou lampou ako liekmi, je to naozaj na vsetko. Ked mas moznost si ju niekde zohnat alebo pozicat tak chod do toho.

matuska111
20. jan 2014

@babo78 a aku mas znacku biolampy?

babo78
20. jan 2014

@matuska11 Je to firmy Bioptron, sa mi zda..🙂

babo78
20. jan 2014

Takze zatial je to negativne. Idem na dalsiu liecbu clostibelgytom.

sofi88
20. jan 2014

@babo78 to je mi luto, ale hlavu hore, dalsi mesiac to moze vyjst, budem silno drzat palceky.. ja osobne neocakavam od mojho IUI ziaden zazrak...

babo78
20. jan 2014

@sofi88 dakujem si zlata.bola som smutna ale ratala som aj s touto moznostou.uvidime co bude dalsi mesiac. Aj ja ti drzim palceky.verim ze sa ti to podari.treba verit to je zaklad.

sofi88
20. jan 2014

@babo78 verit treba, to ano... ale nechcem sa tesit predcasne, potom budem ovela viac sklamana.. manzela som uz pripravila na to, ze budem plakat... ci od radosti alebo smutku ...neviem...
ale bola by som velmi stastna keby to vyslo.. uz mam pokrk tych liekov, ktore do seba mesiac co mesiac tlacim...same hormony...

babo78
22. jan 2014

@sofi88 Jasne treba mysliet aj na tu moznost ze to na 1x nevyjde. vidis ako u mna, brala som to 50 na 50 ale aj tak sme boli z negativnej odpovede sklamani ale ideme este na jeden pokus a potom dame asi pauzu, nech to nie je stresovane, lebo to tiez nie je dobre ked clovek mysli len na toto. tiez mam z tych liekov rozne nalady, stavy a som rozhadzana z toho.

sofi88
22. jan 2014

@babo78 manzel by si dal najradsej pauzu hned, verim mu, ze ma toho po krk. Len ja mam niekedy pocit, aby sme nepremrhali sancu.. ale psychika je tiez dolezita. Uvidime ako to pojde dalej. Dnes som 5DPO, pomalicky sa to odpocitava.

babo78
23. jan 2014

@sofi88 verim mu ze to je pre neho tazke, muzi to beru inak, aj ked moj priatel sa snazi to brat s nadhladom a skor upokojovat mna, aj ked si myslim ze to nepovie ale tiez ho to trapi. Ja som v utorok dostala menzes takze od soboty zacinam brat clostibelgyt a buduci tyzden asi v piatok pojdem na krv a ultrazvuk a ked budu dobre folikuli tak pojdem na druhu IUI. Asi to budem brat este viacej s rezervou ako 1x aj ked vtedy som sa tiez snazila to brat tak ale dost ma to zamrzelo ze to nevyslo. Neviem aky je postup ked by to nevyslo ani na 2x, ci sa potom robi asistovana. Neboj druhy tyzden ti ujde rychlesie. Som zvedava co napises, ale verim ze ti to vyjde 🙂

sofi88
23. jan 2014

@babo78 dakujem ti velmi pekne 🙂 uvidime ako to dopadne, dnes som 6DPO ani neviem ako to bezi, bazalna teplota mi zatial pekne stupa , tak hadam neklesne 🙂 aj ked pri nasom stasti.. uvidime. Vam v kazdom pripade drzim palceky, aby sa to dalsie IUI podarilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre