Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

sofi88
17. mar 2014

@babo78 sla som na odber progesteronu, zajtra poobede budu vysledky... tak uvidime no.. podla mna ovulka bola, nech si vysledky povedia co chcu.. ja tomu budem verit a ostava mi len cakat... ak do pondelka nedostanem mrchu mam ist na hcg.. ale pri mojom stasti ju urcite dostanem...
kolky den cyklu si??

babo78
18. mar 2014

@sofi88 Ahoj, dnes som 27 den, tak neviem co dalej. Napis ake boli vysledky poobede, verim ze budu dobre, drzim placeky🙂

sofi88
18. mar 2014

@babo78 27den a hovoris, ze ovulka nebola?

babo78
18. mar 2014

@sofi88 Mam pocit ze bola, tak dva dni dozadu ale neviem ci pride bez liekov menzes.

sofi88
18. mar 2014

@babo78 pokial bola tak treba len cakat... 10 - 12 dni urcite

babo78
18. mar 2014

@sofi88 Ak som to dobre ratala tak by mali prist tento tyzden, ked som uzivala duphaston, lenze teraz neuzivam tak neviem ci pri mojom PCO syndrome pride menzes. Uz som to takto raz skusala bez liekov a pol roka neprisiel. Aj lekarka mi povedala ze som ho nemala svojvolne vysadit.

sofi88
18. mar 2014

@babo78 mne bez liekov tiez nepride... okrem cyklu ked som mala ovulku, vtedy som nebrala v druhej faze nic a mrcha prisla tak ako mala... ale bez ovulky nic...ani nahodou

babo78
20. mar 2014

@sofi88 Rozmyslam ze to necham teraz tak, chcem si oddychnut od liekov a pockam na vyjadrenie poistovne.

sofi88
20. mar 2014

@babo78 aj to je riesenie, niekedy treba vypnut a prestat na to mysliet.. lenze ked beries lieky, tak sa jednoducho neda na to nemysliet, nech si kazdy hovori co chce... drzim ti palceky, nech vam to poistovna schvali a hura do toho.. bude tak ako ma byt 🙂

babo78
21. mar 2014

@sofi88 Ved to ze uz od decembra to riesim a telo je unavena a aj moja psychika. Tesim sa ze uz vyslo slniecko, taha ma to von do prirody a ta cloveka nabija energiou. Verim ze nam to vyjde...🙂

sofi88
21. mar 2014

@babo78 ano, to pocasie je super, aj ja som rada, ze uz konecne vyslo slnko, clovek je hned menej depresivny a aspon pride na ine myslienky... uz nech je tu jar naplno 🙂

babo78
25. mar 2014

@sofi88 ahoj,tak zajtra rano idem na vyvolavacku.uz im prislo vyrozumenie z poistovne,potrebuju dolozit este nejake papiere ohladne mojho zdravotneho stavu.cigani rodia jedna radost a nam ked maju nieco preplatit tak nas cvicia ako opice. Ty ako,mas nieco nove?

sofi88
26. mar 2014

@babo78 bola som vcera na hcg, negativne ☹ tak som z toho tak mimo.. v piatok si pojdem po recept na clostyl a zasa odznova... uz nemam sil.. mrchu som zatial stale nedostala, ale brusko ma boli kvalitne, takze to coskoro pride.. veru, ciganky rodia ako na beziacom pase a normalnemu cloveku osud nedopraje jedno dieta.. ake je to na tom svete nespravodlive... a poistovne maju tiez na vsetko dost casu ci pana..o nervy

babo78
27. mar 2014

@sofi88 To si bola na hormonalnych testoch? Dobre som pochopila, ci? Je to velmi unavne a deprimujuce ale nesmieme sa vzdat. Vidis co ziadaju odo mna a to ja som si chorobu nevymyslela a budu ma presetrovat ako zlocinca. Verim ze to nijako neovplyvni IVF. Drz sa a nevdzavaj sa. Sme silne.

sofi88
27. mar 2014

@babo78 musime byt silne 🙂 neviem v akej suvislosti myslis na hormonalnych testoch..

sofi88
28. mar 2014

@babo78 dnes sa mi normalne zrutil cely svet.. doktorka mi dala clostil, vraj posledny mesiac, ze mi viac nepredpise lieky, ktore neprinasaju efekt a ze uz len na umele oplodnenie ☹ no mi na to nemame peniaze a ja neviem co mam teraz robit, citim taku beznadej a prazdnotu ze hroza ☹

babo78
31. mar 2014

@sofi88 Ahoj, hlavne sa musis ukludnit, lebo toto ti urcite neprospieva prave naopak. Daj si chvilku pauzu, aj telo si potrebuje oddychnut od liekov a trosku si vycistis telo. Nesustred sa na to, ked to budes najmenej cakat vtedy to pride, uvidis. Drzkaj sa.

sofi88
31. mar 2014

@babo78 dakujem, ved ja viem... len mi potrva prekonat to hrozne sklamanie ☹ mam pocit, ze sa nemam na co tesit...

leona45
31. mar 2014

Ahojte ja by som sa chcela opytat, lekar rozhodne ci inseminacia alebo umele oplodnenie? Ak ja mam vsetko oK, manzel trosku horsie spermio. Ja sa mozem rozhodnut, alebo to totalne zavisi od lekara? Dakujem

zabkazabicka
31. mar 2014

ahojte ako prezivate to sklamanie ked cakate na mrchu?...my sa s manzelom snazime uz rok a stale nic...boli smeaj tri cikly na pregnyle a raz sme absolvovali iui ale vsetko neuspesne....kazdy vravi ze mas a netreba na to mysliet len to sa neda...uz som z toho na prasky ( poradte

babo78
2. apr 2014

@sofi88 Ahoj, tak vcera som dostala menzes, takze budem musiet volat do Gyn Fivu co dalej, ci mi daju nejake lieky. Verim ze sa coskoro ozvu ze prislo vyrozumenie z poistovne. A ty ako? Neboj vsetko sa na dobre obrati.

sofi88
2. apr 2014

@babo78 drzim palceky, nech to cim skor schvalia a hura do toho 🙂 ja dnes doberiem clostyl a uvidime, dalsi utorok idem na kontrolu tak ci neico alebo nic.. ak by lieky zabrali skusim este raz IUI.. potom neviem co budem robit, kedze tabletky mi uz predpisat nechce a ani nemoze...

labajka
2. apr 2014

@zabkazabicka ahoj, neboj, aj my sme sa snažili rok a pol, až teraz to vyšlo , som v 20tt, nám pomohlo to, že sme sa presťahovali, mala som novú prácu, príjemných ľudí okolo seba a bolo mi konečne dobre.....psychicky, na malé som myslela len trošku,kedže bolo okolo veľa nového, ale musím povedať, že som si sex konečne vychutnávala plnými dúškami........a oplatilo sa 🙂 držím palce a verím , že skoro budeš medzi nami tehuľkami..........a ozaj, obaja s priateľom sme brali jeden bylinkový preparát, nie je špeciálne vyvinutý na pomoc pri otehotnení, ale je to v jeho účinkoch.........paa

babo78
3. apr 2014

@sofi88 Ahoj, takze som tam vcera volala, klasicky ako vzdy som rozpravala len so sestrickou, ta najprv nevedela co vlastne chcem ale potom pozrela do karty a pytala sa ma ci nechem este vyskusat jedno IUI ale som jej povedala ze uz by mi mali dat vyjadrenie zo zdravotnej tak uz asi to nema vyznam. Ja som vybrala asi 9 krabiciek closilu. Tebe kolko celkovo predpisala krabiciek clostilu? Preco ti uz nechce nasadit dalsiu liecbu? Ja tiez vobec neviem kolko bude stat IVF aj ked tri x by do 39.roku mala preplacat poistovna, ale viem ze lieky si hradim sama a asi to nebude najlacnejsie.

sofi88
3. apr 2014

@babo78 aj ja ked volam do centra tak rozpravam len so sestrickou... ani neviem kolko baleni som uz vybrala, ale hovorila, ze viac mi lieky neda, lebo ze dlhodobe uzivanie clostylu zvysuje riziko rakoviny vajecnikov a ona to riskovat nebude, aj tento cyklus mi dala lieky len preto, ze som chcela este raz skusit IUI .. ale ze potom nas uz odporuca len na umele ☹ a na to ja nemam peniaze.. poistovna zakrok preplaca, to je pravda, ale lieky si platime my a to bude nejakych 900€, aspon z toho co pisali baby na fore...

babo78
3. apr 2014

@sofi88 Asi aj pred umelym sa musi brat closti, aspon si to myslim v mojom pripade. Je to velmi vela penazi, ja budem musiet tiez nejako usetrit ale viem ze ked sa presvihne ten vek tak uz sa plati vsetko a to je naozaj palka. Neda sa ze by VAm vypomohli rodicia?

sofi88
3. apr 2014

@babo78 pred umelym sa davaju vacsinou injekcie, uz nie clostyl... a tie su dost drahe... rodicia maju minimalnu mzdu, my staviame dom, takze peniaze mame kam davat... ani manzel nie je zmiereny s tym, ze by sa to malo riesit cez umele, vnutorne to zatial neprijal ze nemozeme splodit dieta normalnou cestou...

babo78
3. apr 2014

@sofi88 u nas je to tiez tazke, riesime tiez byvanie ale nastastie my pojdeme byvat k mojim rodicom do rodicovskeho bytu ale musime doriesit jeho byt, ktory musi predat a vysporiadat sa s byvalou. Aj moj priatel to tak tachsie berie ze to ma ist touto cestou a urcite by bolo lepsie prirodzenou lenze bohuzial pri mojom PCO syndrome je tam minimalna sanca ak nejaka je vobec. Chyba je v tvojom manzelovi?

sofi88
3. apr 2014

@babo78 nie, aj ja mam PCO ☹ a bez liekov neovulujem.. manzel ma trosku horsi spermiogram.. takze jedno s druhym... ked si spomeniem na to v akej sme situacii, citim sa byt taka bezradna.. zda sa mi to proti prirode bojovat o dieta az takymto sposobom.. malo by to byt prirodzene, ze to pride ked to necakame a budeme sa z toho obaja spontanne tesit, ze jej.. prekvapenie.. a nie takto ☹

babo78
7. apr 2014

@sofi88 Ahoj tak ako sa mas? Uz je to lepsie? Ja som bola dnes na chirurgie s tymi mojimi flakmi co sa mi vyhodili, odoberali mi 2cm koze, tak som zasita a budem cakat na vysledky, davali to aj na hystologiu a co to vlastne je. Verim ze to nie je nic vazne. Este aj ine starosti su s tym bytom co som ti pisala. Snazim sa byt kludnu ale je toho akosi vela. Drz sa a hlavu hore.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre