Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

sofi88
7. apr 2014

@babo78 dakujem za povzbudenie 🙂 zajtra idem na ultrazvuk tak uvidime na com som... bojim sa.. drzim ti palceky, verim, ze to nebude nic vazne.. to by uz bolo na jedneho cloveka naozaj vela 🙂 a nech sa vam to s bytom cim skor poriesi.. a ako je to vlastne s tou vasou ziadostou?? este ju neschvalili?

sofi88
8. apr 2014

zienky, v piatok idem na svoje druhe IUI a asi aj posledne, tak mi prosim drzte silno palceky nech sa to konecne podari..

babo78
14. apr 2014

@sofi88 Ahoj vsetko v poriadku? Si sa dlho neozvala.

sofi88
14. apr 2014

@babo78 ahoj, tak ani ty si sa dlho neozvala 🙂 snad je vsetko v poriadku, v piatok som bola na IUI, takze uz len cakat.. no nie som si ista ci ovulka prebehla alebo nie, lebo BT mi stupa veeeeelmi pomalicky ☹ tak sa zasa zacinam bat, ze som mozno nakoniec ani neovulovala... beriem dufik a dalsi stvtok na krv.. uvidime no.. ale bojim sa a co ty?? co mas nove? ako sa vam dari?

zabkazabicka
14. apr 2014

ahojte boli ste niektora na prefukoch vajickovodov laparoskopicky?ako ste to prezili? my sme boli s manzelom 1x na iui no neuspesne velmi zle som to znasala...lekar nam odporucil este prefuky a dva krat iui az pitom umele lebo ze nam to poistovna nepreplati....uz som z toho na nervy a velmi sa bojim tej laparky ;(

babo78
15. apr 2014

@sofi88 Ahoj, tak mne prislo z poistovne, ze musim dolozit spravu od lekara neurologa co chodim na injekcie, asi ci to nema vplyv na dieta. cigani rodia ako nic a ty ked chces babo tak im musis dokazovat ze si schopna ho mat. Vcera mi davali prec štichy z tej ranky co mi brali vzorku na histologiu a dnes idem s vysledkom koznej, som zvedavaco mi povie co to je. Ked to ide tak to ide. Ja od zajtra tiez zacinam brat duphaston.

zabkazabicka
15. apr 2014

@labajka ahoj boli ste v nejakom centre asistovanej reprodukcie všetko absolvovala je ťažko zvládala keď mala dostať mrchu?

sofi88
15. apr 2014

@babo78 ako si dopadla u koznej?? oni su v tej poistovni strasny.. a este ake opletacky okolo toho robia.. clovek podctivo plati zdravotne poistenie a oni ked maju nieco zaplatit, tak vystrkuju rozky a ahldaju sto dovodov, preco to neurobit.. ale v takom svete zijeme no ☹

labajka
16. apr 2014

@zabkazabicka nerozumiem, čo si chcela napísať 🙂, prepáč

babo78
16. apr 2014

@sofi88 Ahoj mi hovor,ja som dnes rano skoncila na pohotovosti v Ruzinove,priatel mi volal zachranku a mudra sestricka s lekarkou,mldsiou ako ja mudrovali ze ci som si kvoli tomuto volala zachranku,ze som mala prist taxikom,ty kokos,,som im povedala ze som vobec prvy krat v zivote vyuzila taketo nieco.rano som nejako zle natiahla novu a cela rana sa mi roztrhla,krvi ako po zakalacke.skoro mi vybrali stichy.musela mi z toho zase odrezat lebo by sa to uz nezrastlo.musim lezat,desne to boli.mala som na plane urobit kopec veci okolo domu.kozna mi dala taku mast na suchu kozu a uvidime co dalej.uz som z toho vsetkeho na nervy.ty ako moja,je lepsie? Verim ze ti IUI vyslo.

sofi88
17. apr 2014

@babo78 uvidime, o tyzden idem na krv.. tak som sama zvedava.. to je mi luto, ze ta takto potrapili.. vies, biele clovek nemoze vyuzivat zachanku, ved preco by mal?? to je len pre ciganov, bezdomovcov a ozranov... nie pre normalnych zarabajucich ludi, ktori si podctivo platia poistenie.. niekedy mi je z takych lekarov zle.. tu ciganku len zaboli zub a uz k nej volaju zachranku.. ach jaj, skoda slov.. no co ti poviem.. tak snad sa ti to cim skor zahoji, budem na teba mysliet nech to mas cim skor za sebou... 🙂

zabkazabicka
17. apr 2014

@labajka jaj prepac za preklepy pisem na mobile,,,chcela som sa opytat za ci ste boli v nejakom centre asist.reorodukcie a ze ci si tiez tazko zvladala ked si mala dostat mrchu..ja si zakazdym poplacem :(

labajka
18. apr 2014

ahoj zabkazabicka 🙂 my sme neboli nikde, v žiadnom centre, nám to okolonosti nejak zariadili samé, ako som spomínala sťahovanie, potom teda nová práca, nový gynekolog, ktorý mi povedal, že mám obrátenú maternicu ...........hned v ten deň som si na nete pozrela, aké polohy sú vhodné na otehotnenie pri takejto marernici. potom nám odporúčal sexovať každý druhý deň , no a ja som nasadila ja sebe aj priateľovi bylinné kvapky gynex.....ich vedľajším účinkom je aj otehotnenie, resp. dá ženské ústrojenstvo 🙂 do poriadku a je to. No a čo sa týka mrchy, smutno mi bolo asi pár sekúnd...........hovorila som si, že to tak má byť, bábo vie, kedy má prísť. všetko sa deje, ako sa má. Ty nebud z menzesu smutná, ani nevieš, ktorý bude tvoj posledný .-D, tak držím palec a užívaj sex.........ja by som si teraz taaaak rada užila 🙂 ale bruško to už nedovoľuje a aj ten strach tam je, ved vieš.............tak ešte raz, hlava hore a veriť treba každú chvíľu, paaa

zabkazabicka
22. apr 2014

@labajka
@labajka ahoj dakujem ti za pivzbudive slova pomoze to urcite....ja mam tiez maternicu naopak...ja asi az velmi na to vsetko myslim a to je chyba...este ked sa ma na to kazdy pyta tak to mi tiez nepridava,,,uz je to rok co sa nedari....a mam ist na laparoskopiu a bojim sa toho...;(

babo78
22. apr 2014

@sofi88 Ahoj moja tak ako sa dari? Ake boli sviatky? JA som si nieco porobila aj ked som sa snazila trosku setrit. V nedelu som bola na pohotovosti na kontrole a dnes som bola zase ale uz na chirurgii na kontrole, samozrejme tam som nepatrila tak ma skasli hned 10,-eur a to si pan doktor nevsimol ze mi nema vyberat štichy, ked mi cih zacla sestricka vyberat vtedy si vsimol ze aha este nie, az o 10 dni mali ist von. Tak mi to prelepila takou specialnou paskou, lebo mi tri štichy stihla vybrat. Je to katasrofa to nase zdravotnictvo. Uz mi prislo vyjadrenie od lekara co vyzadovala poistovna, tak im to musim ja alebo gyn fiv poslat.

babo78
5. máj 2014

@sofi88 Ahoj si v poriadku ked neodpisujes?

sofi88
6. máj 2014

@babo78 ahoj, prepac, ze som dlho neodpisovala, ale uz tu velmi nechodim.. odkedy bol posledny odber negativny som si povedala, ze si davam pauzu.. potrebujem ist do centra a poradit sa co dalej, no ma volny termin az o 2 tyzdne, tak nechavam cyklus bezat len tak bez liekov a som sama zvedava co z toho bude ☹ zatial sa neviem vnutorne zmierit s tym, ze by som mala ist na umele.. takze asi tolko.. tebe sa ako dari??? dufam, ze rana je uz zahojena a naplno sa venujete snazilkovaniu 🙂

babo78
6. máj 2014

Ahoj, jej tak som sa bala o teba. Ja som pomaly hojim, verim ze sa ranka v pohode zahoji. Akrat dnes som dostala menzse, uz mi meskal vyse tyzdna, mam dost bolesti. Dnes mi volali ze mi schvalili ziadost na umele tak tam idem v piatok. Som zvedava. asi ma caka zase vsetko od zaciatku. Verim ze to vyjde. Neboj pride ten cas, ze budes maminou. Viem je to unavujuce a hrozne depresivne. Zvladneme to. Drzim ti palceky.

sofi88
6. máj 2014

@babo78 dakujem za povzbudenie 🙂 my sme si este nedali ani ziadost, tak neviem co dalej... zo srandy som zacala merat bazalku ze ako mi pojde cyklus bez liekov a zatial ide ukazkovo (klo klop klop, nech neurieknem).. uz druhy den za sebou som trosilinku zaspinila, krcok je uplne makky... tak snad pride ovulka... bola by som z toho v soku ale stastna... mozno nejaky pozostatok liekov... nechcem sa tesit, aby som nebola zasa sklamana... drzim vam s IVFkom silno palce, nech to vyjde hned na prvy pokus...

babo78
7. máj 2014

@sofi88 Jej tak to je super. Ja som toto nikdy nerobila, nemeralo som si teplotu ani nesledovala ovulaciu. Verim ze Vam to vyjde takto samo od prirody. Mam trosku strach ale na druhej strane sa tesim. Som zvedava na ten piatok. Napisem ako som dopadla.

babo78
12. máj 2014

@sofi88 Ahoje, som po konzultacii na umele oplodnenie. Dal mi lekar 7 receptov, je to velke mnozstvo liekov, katastrofalne vela penazi, asi 380,- eur a to asi nie je koniec. Neviem si predstavit ze pojem vsetky tie lieky, je to velka igelitka a pol. Mam z toho trosku chaos. Nasadil mi antikoncepciu nakolko nemam menzes bez liekov. Tak po dalsiom menzese ideme na to. Zatial neviem vobec ako to zacne prebiehat. Chce mi dat len jedno embrio vzhladom k mojej postave. Este mi doporucili ze je dobre dat ich do embrio, neviem presne ten nazov embrioinkubator alebo nieco take, kde su kazdych 20min pozorovane a pocitac vyberie to najlepsie vajicko, lenze to stoji 300,- eur co nie je lacna zalezitost.

sofi88
13. máj 2014

@babo78 a biznis sa pre nich zacina ☹ nie je to lacne, ani s liekmi nie je koniec... podla mna... viem, ze baby platia okolo 900 - 1000 € pri umelom... drzim ti silno palceky, nech to vydrzite.. aj lieky budu sataz, tak si davaj na seba pozor a mysliet pozitivne 🙂

babo78
13. máj 2014

@sofi88 Dakujem krasne. Viem ze to nie je este koniec ale som sa na to pripravila uz predtym, ked dveIUI nevysli. Uvidim ako tie likey so mnou zamavaju, predtym to bolo dost kriticke, snad ma moja polovicka nedorazi🙂

osky
26. máj 2014

ahojte.podstupila som inseminaciu v piatok.
od vcera ma neskutocne bolia prsia,su take tazke,ani dotknut.
je to normalne????
beriem duphaston a eutyrox koli stitnej zlaze.
o priznaku tehotenstva nemoze byt predsa takto rychlo rec-ved to je hadam aj prakticky este nemozne aby to zu bolo ono....
dr.vravel spravit test az o 16 dni...
je to cudne.hm,alebo dostanem MS....??????

alzbetka7016
24. jún 2014

ahojte 🙂 chcem sa spýtať ked mi doktor spravil stery na miomy ako dlho bude trvat kym pojdem na inseminaciu a co vsetko budem muset podstupit?

1vierocka
19. aug 2014

@sofi88 ahoj, chcem sa ta opytat, tiez chodim do SPLNu, podarilo sa ti nakoniec otehotniet? Tiez som po prvom neuspesnom zakroku a neviem sa rozhodnut, ci ist do toho dalej. Partner je z toho dost nestastny a najradsej by tam uz nesiel.

martina642
27. sep 2014

@osky ahoj chcem sa opýtať či sa podarilo tehu ? 🙂 ja akurát zvažujem insemináciu,chcem sa opýtať či to bolí ? 🙂 🙂 vôbec neviem čo od toho čakať

osky
29. sep 2014

@martina642 ahoj ,nie nepodarilo a bolo to zu druhy raz.prave zvazujem ci to este vobec budem skusat,ale teraz si dam aspon dva cykly pauzu,beriem rozne prirodne reparaty a vitaminy,chcem sa dat s tych hormonov trochu dokopy.a snazim sa schudnut,takze to chvilu potrva....
nie.inseminacia vobec neboli.ani nevies ze ti nieco robia.doktor ti pomocou zrkadiel otvori krcok-to predsa robi aj pri normalnej prehliadke a zavedie ti tenulinky kateter,taku hadicku,ale tt y necitis a cez nu ti vstrekne spermie,ktore sa pred tym preplachuju-triedia....
hotovo.necha ta chvilku si polezat a ides domov.je odporucane na druhy den mat este rpirodzeny styk, s partnerom,vraj to zvysuje sance.
netreba sa namahat,zbytocne phybat a nosit tazke veci ale v podstate fungues uuuuuplne normalneako keby sa nic nedialo.nevyzaduje to ani pokoj na lozku ani marodku a podobne veci.drzim palce

martina642
29. sep 2014

@osky ďakujem krásne za super popis.. 🙂 🙂 aspoň viem že sa nemusím báť 🙂 ešte nad tým len uvažujem,vôbec netuším čo to bude obnášať,ale musím niečo robiť,lebo veľmi túžime po druhom,a už 3 roky nič ☹ ešte raz ďakujem

osky
29. sep 2014

@martina642 ono niekto to necha na prirodu a caka na spontannu ovulaciu-sleduje to Doktor kedy to bude,a niekto-aj ja,berie clomifen alebo si picha injekcie aby dozrelo viac vajicok naraz.a ked su dostatocne velke,pichne sa do brucha Pregnyl aby ovulacia naisto prebehla a vajicka sa uvolnili.
potom v den inseminacie muz odoberie svoje spermie do nadobky kt.ti da lekar a tam mu to zanesies cc hodinku pred IUI.on spravi spermiogram,reberu sa vytriedia,nechaju sa len zdrave jednoky .-) a potom zu tak ako som pisala.na 14 az 16.den si urobis test.
a 4 dni pred IUI ziadny styk,aby dozrelo dost spermii.tot vsjo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre