Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

bad_delight
14. dec 2014

ahojte.ja sa chcem spýtať ako ste fungovali po inseminacia.kolko trebalo ležať a byt v klude a či Vám predpísali veľa sexu alebo naopak 🙂)

maminka1986
14. dec 2014

@bad_delight ahoj ja osm po IUI ale bohužial nevyšlo :(((ideme až v januari...nedali mi žaidne inštrukcie....ale ležala po IUI aj se mali sexik a nič nezabralo to....no ideme na druhe...
ja osm ležala lebo som mala bolesti pri ovu uuff...
oddychuj aj ty ak sa dá...vela šťatsia

bad_delight
14. dec 2014

@maminka1986 tak to má mrzí. Dúfam že sa to podarí.urcite áno 🙂 ja som bola vo štvrtok. Už je to teda 4 deň čo naozaj ležím a nikam nechodím. Len zajtra treba už do práce :( nám povedala doktorka že treba pohlavný styk, aby sa spermie posúvali . Uvidíme teraz je najdôležitejšie ak sa tam nejaká šikovná dostala, aby sa uchytilo vajíčko. Len som si tu čítala že veľa dievčatám po inseminacia predpísali nejaké lieky na "udržanie tehotenstva" a mne nič. Len pred tým dvakrát injekciu merional a potom tu na vyvolaním ovulácie do 48h a šla som na to. Alen myslím si, že ženské telo je tak dokonala vec, že pokial niečo nie je v poriadku, nedovolí otehotneniu, aby bolo bábätko zdravé a mamina tiež,

maminka1986
14. dec 2014

@bad_delight hmm no mne dali dufaston..v ktorom centre si bola??
no ja som si porevala riadne ufala soms avelmi velmi že to vynde dlho sa nsažime....2 a pol roka a nič.((
tak ideme v januari lebo teraz maju dovolenky cez vianoce ..škoda :(((
aj my sme mali styk ale len po IUI potom asi nie neviem....

bad_delight
14. dec 2014

Bola som v iscare. Tak držím palce . 🙂

a154
30. dec 2014

ahojte, holky držím vám všetkým palce s insemináciou. Ja som bola prvýkrát a normálne to vyšlo.

adulkam
14. jan 2015

Ahojte aj nám v maji IUI vyšla na prvý krát,len tehu bohužial v 8 tt skončilo :( dokonca na ultrazvuku boli dva gestačné vaky,tak sme sa tešili. A včera som sa odhodlala a zavolala do centra,ideme skúsiť znova. Boli sme a aj ideme do Gynfivu.

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lina129
4. feb 2015

@a154 a v ktorom si bola centre? ja som bola uz 3 x na IUI a nevyslo ani raz 😢 pritom pricinu nam absolutne nezistili ziadnu...

a154
20. feb 2015

bola som v Splne v KE.

ckatka
27. feb 2015

dievcata, kedy po IUI ste mali pozitivny test? ja som desiaty den po IUI, test biely ale MS nikde (29DC), berim progesteron stale...to bude asi tym

bibiana26
27. feb 2015

@ckatka Mne po prvej iui dr. povedal,že skôr ako v 14. deň nemá význam testovať. Ale ja som aj tak nevydržala a urobila test hneď desiaty deň po iui,ale test bol negatívny a tehu som nebola. Vyšlo to na 3x a druhé tehotenstvo som testovala až 18.deň po 2.iui a test už ukazoval dve čiarky. Takže držím palce,aby čoskoro aj u teba boli dve hrubánske čiarky na teste😉

ckatka
27. feb 2015

@bibiana26 viem ze je skoro, ale pre istotu 🙂))) predsa pri normalnom otehotneni 28-29DC uz niekomu ciarky vidno

bibiana26
27. feb 2015

@ckatka Viem rozumiem ako to myslíš. Veď uvidíš, ako to dopadne. Ešte stále je šanca fifty-fifty. Ono záleží kedy dochádza k oplodneniu vajíčka. Každé telo reaguje inak. Skús testovať ešte v deň predpokladaného príchodu menštruácie. Pokiaľ nepríde ani vtedy,je to dobré znamenie. Poznám to, sú to večné dohady, neustále pozorovanie a hlavne nádej,že to vyšlo. Veľmi držím palce. Prešla som si tým a viem,o čom to je.

ckatka
27. feb 2015

@bibiana26 predpokladany prichod MS bol vcera,...ale s tym progesteronom tazko povedat, ten by mal zabezpecit aby menstruacia neprisla - az ked ho doberies... inak vzala som si ten dnesny test na svetlo a nech sa prepadnem ak tam nie je slaba ciarocka...tak som sa sla kuknut na svetle aj na vcerajsi a predvcerajsi, ktore som vcera vnutri vyhodnotila ako jednoznacne biele,.... a mam pocit ze aj na tch dvoch nieco vidim, ale je to slabe a nedokazem porovnat intenzitu s dnesnym. Tak zeby mi este furt bolo rozoznat stopy po pregnyle?Na 12 den od podania? Nechce sa mi verit, nic sa neda robit, budem testovat aj zajtra rano a v nedelu rano a cakat ci duch zosilnie alebo sa strati nadobro 🙂

bibiana26
27. feb 2015

Pregnyl by už mal byť po toľkých dňoch "vyprchaný" aj keď nemusí. Ak berieš utrogestan alebo iný liek s progesteronom,tak tie môžu oddialiť ms. Mne však dr.po prvej úspešnej iui povedal,že ak mi mešká ms,že je to dobrý znak,pretože sa stáva,že ženy dostanú ms aj napriek progesteronu,ktorý berú. Príroda je jednoducho silnejšia. Netestuj zajtra,ale skôr v nedeľu. To by mohlo byť hcg, pokiaľ to vyšlo vyššie. Tak držím palce,nech tam nie je len duch,ale výrazná čiarka

ckatka
27. feb 2015

@bibiana26 vdaka 🙂 ano, ja som podla normalneho cyklu mala dostat vcera, ale beriem progesteron (Crinone gel) tak budem dufat 🙂 v nedelu rano nebudem doma, takze skusim zajtra rano a v pondelok rano...a v utorok rano mam ist uz aj na krv tak uz to bude iste 🙂

bibiana26
27. feb 2015

@ckatka ono ten test sa nemusi robit vyslovene ráno. Je pravda,že koncentrácia hcg by mala byť vyššia,ale keď je žena tehotná ukáže sa jej to na teste nech ho robí ráno alebo večer. Ja som robila test asi 16 deň po iui a bolo to napoludnie a čiarky bolo veľmi pekne vidno. Veľmi by som ti priala,aby to iui bolo úspešné a bola by si o kúsok bližšie k naplneniu sna o miminku

ckatka
2. mar 2015

@bibiana26 fiha, az na 16 den po Iui? No dobre.. 🙂 ja som dnes 32 dc, 13 po IUI a test biely. Asi to ozaj bola ešte pregnylovka tam ta ciarocka predvčerom. Zajtra mam ist na krv

coralee_wiley
31. máj 2015

Ahojte dievcata, mate niektora z vas skusenost, ze napriek pozitivnym protilatkam proti spermiam sa Vam podarilo otehotniet inseminaciou? Ak ano, na ktory pokus? Vdaka za odpoved🙂

sandria33
20. jún 2015

@coralee_wiley ahoj, ja mam hranicne hodnty na protilatky proti spermiam a booa sim na pvej IUI tak som sama zvedava ciito vide.

coralee_wiley
20. jún 2015

@sandria33 silno drzim prsty🙂 urcite daj vediet, ako to dopadlo, ale tak nech je to za dve ciarky🙂 a kde si bola na inseminacii?

sandria33
20. jún 2015

@coralee_wiley bola som v iscare v martine u dr gala, pristup ukazkovy fakt.sam bol rad vysokym hodnotam zo spermiogramu, tak uvidime. Dnes mam 31dc a mam posledny den utrogestan, v pondelok mam ist na krv.

sandria33
16. júl 2015

@coralee_wiley z prvej IUI nebolo nic, a druhu sme hned o mesiac neabsolvali, lebo sme sli na dovolenku. Mala som ale clostyl aj pregnyl pred odletom a mali sme sa snazit na plazi. Tak uvidime, ci sa postastilo. MS by som mala dostat o 8 dni, ale uz dnes citim ako keby mala prist do vecera. A ked sme sa vracali z dovci, tak ma spichalo na pravej strane v podbrusku, tam kde som mala dominantny folikul, to bolo 6 dni po ovulacii.

coralee_wiley
17. júl 2015

@sandria33 kiez by to vyslo len tak 🙂 ja si tiez velmi prajem, aby sme nemuseli nic riesit, ja som mesiac po laparoskopii, tak nam bolo povedane, ze teraz je to u mna priechodne viac ako zvycajne 🙂 ja mam 7 dni do MS, tak uvidime tiez ci to vypalilo 🙂

sandria33
17. júl 2015

@coralee_wiley drzim palce 🙂 daj vediet ci sa zadarilo. A ako ta laparka? Boli to moc?

coralee_wiley
18. júl 2015

@sandria33 bolesti som mala akurat v ramenach, doktor hovoril ze to zmizne do 48 hodin a tak aj bolo, inak ma nebolel nic 🙂 tak velmi by som chcela verit, ze raz budeme mamami 🙂 a najlepsie ze sa tak uz na tej ceste 🙂

sandria33
18. júl 2015

@coralee_wiley ja zbehnem v pondelok do lekarne lebo tehu test nemam doma. Dnes. Sme boli na jednej akcii a tak mi prislo hnusne, skoro az na prehriatie organizmu a upal... tak som sa aj zlakla a potom ma napadlo, ze ci to nahodou nie je ajto tehu 🙂 🙂

sandria33
19. júl 2015

@coralee_wiley akurat som dnes - neapem preco dostala ruzovkasty vytok, a to mam 5 dni do ms..... hm... zeby ?

coralee_wiley
19. júl 2015

@sandria33 drzim prsty, nech je to tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre