Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

domka77
3. jún 2016

@sikovnamarienka blahozelam.... 🙂 je super, ked niekto napise aj pozitivne spravy... 🙂 drzte sa a budte hlavne zdravi... 🙂

ischia38
13. jún 2016

Zdravím kočeny chcem sa opýtať som 14 deň po inseminacii od včera mám bolesti krížov V podbrusku ako pri menštruáciu test mám neg.zajtra mám odber krvi a beriem duphaston neviete mi povedať ako to je s menštruáciu ci pri neúspešnom iui dostanem menštruáciu alebo až po vysadení duphastonu dakujem

sikovnamarienka
13. jún 2016

urcite dostanes ak nebola uspesna ale ja som mala presne stavy ako pred M a este aj dr som vravela v ten den ked sme boli na odber a pytala sa ma ako sa citim tak som rovno povedala ze smutne lebo viem ze mi pridu a ten den o tretej mi volali ze je to tam a uz neprisli 🙂)) silno drzim palce nech to je aj tvoj pripad.. ja berem duphaston stale a pred tehu som brala 16-25dc@ischia38

ischia38
13. jún 2016

Ďakujem v kutiku duše verím že to vinde ;)

domka77
13. jún 2016

@ischia38 ahoj... ja som po iui nebola na duphastone ale na progesterone a menzes som raz dostala prirodzene a 2x po testovani s negativnym výsledkom a po vysadeni progesteronu do 2 dni.... najlepsie sa opytat pripadne lekara, ktory ta ma na starosti...

vanilka83
7. júl 2016

tak dievcata pridavam sa konecne aj ja!dnes 7.7. som sa dozvedela ze nasa prva IUI bola uspesna a mali sme velmi zly spermiogram a slabe spermijky len nejakych 12 mil. co niektori doktori posielaju rovno na IVF lebo ze na IUI sa chodi pri 20..30. milionoch a neverila som tomu do dnesneho dna ze sa to moze podarit aj nam!velebim ta o moj boze!vyslisal si nas je to nieco neuveritelne ten pocit ked som sa to dozvedela to bolo lepsie ako sex!takze vsetky babeny ktore su zufale mate nadej moze sa to podarit aj vam ako mne vlastne ja tomu stale nemozem uverit je to ako jackpot!a ja verim ze dnesok si ma pockal....lebo je 7.7.!moje stastne cislo od narodenia a nie je to len akesi standardne stastne cislo to cislo je moje od narodenia ma sprevadza-aj numerolog ktory mi robil vyklad mi povedal ze 7 ma bude sprevadzat cely zivot-len napr.>27.7. som sa narodila,27.7. presne o rok som mala krstiny, 27.8. som sa vydavala 😉 tak babulky hlavu hore kazdej z nas sa moze splnit sen aj ked ono je pravda ze ja az ked som uplne prestala verit a vzdala som to tak to prislo ako city blesk z neba 😉

vanilka83
8. júl 2016

@sikovnamarienka ja som to mala presne ako ty...stavy uplne ako pred menzesom boleli ma prsia naliali sa mi pobolievalo podbrusko a dokonca som mala aj ruzovo zafarbeny trosinku hlien tiez som sla na sono a krv s tym ze nic ze idem dostat kramy ale oni uz neprisli a je to tam!som v tom! 🙂

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima207
7. dec 2016

Ahojte baby pridavam sa k vam ....mame za sebou teraz 2iui nakolko prve skoncilo mimomaternicovym...tak ma 6.10 operovali laparoskopicky kde mi zobrali jeden vajcovod...teraz sme podstupili 2iui 5.12.nakolko som mala hned plodne na dobrej strane a rovno 2foliky sa spravili co inokedy bol problem s tym jednym...spermiogram mame vraj ukazkovy 78mil.co nam v centre poovedali ze s takym spermiogramom sa davno nestretli....3 doktory mi povedali ze teraz by to uz malo vyjst tak som zvedava do 19.12 ma asi porazi cakat.....dufam ze to uz vyslo teraz a mali by sme najkrajsi darcek na Vianoce....

vanilka83
7. dec 2016

@mima207 treba verit...ono ja som tiez neverila ze nam sa to podari s takym zlym spermiogramom na prvy sup dokonca som po insem.pila fajcila no proste som to brala ako keby sa nic nestalo asi aj to pomohlo ze som sa potom uplne uvolnila a nechala to uz len na boha stastie a zazraky ale asi niekde hlboko v srdiecku som chcela byt ta vynimka a potvrdit pravidlo ze aj male sance sa niektorym ludom podaria a verila som hlboko v dusi aj ked som si to nepripustala drzim palce!!!🙏

mima207
8. dec 2016

@vanilka83 dakujem ja tiez dufam ze to vyslo ja som tiez predtym neverila ze by to vyslo a ono to vyslo ako mmt ale tak aspon viem ze tehotna viem zostat....verim tomu ze to teraz vyjde

vanilka83
8. dec 2016

@musichetta to je sice pekne ale ty asi nevies aky je to strasny psychicky napor a tlak pre zenu ktorej sa dlhsie nedari a nie vlastnou vinou ale napr.vinou slabych spermii alebo uzivanim liekov ktore musi brat dlhodobo alebo chronickych ochoreni...vtedy zena hlada najjednoduchsiu a najkratsiu cestu lebo to uz nezvlada po psychickej stranke...ono to vie tak zatocit aj so silnymi pozitivnymi a optimistickymi povahami rok a pol stale pocitat plodne dni ovulaciu menzes...to je na nervy a sex skoro kazdy den ktory si ani neuzijes beres to uz len ako nastroj k dietatu...tieto prirodzene veci su strasne dlhodobe...a ked ma zena uz kolo 30 alebo viac este aj vek ju tlaci tak sa radsej zveri lekarom s vyssimi sancami ako sa pokusat metodami ktore nemusia vobec vyjst...ja som ale chodila popri snazeni aj na mojzisove cvicenia a mobilizacie panvoveho dna takze mozno kombinacia vedeckych a prirodeznych postupov moze byt uspesnejsia.

ninula11
12. dec 2016

Ahojte dievčatá 🙂 v piatok 9.12. sme s manželom dostali ten najkrajší darček pod stromček 🙂 z Heliosu v Mt nám oznámili, že som tehotná 🙂 Prvé IUI bolo negatívne, 2.IUI už pozitívne 🙂 funguje to 🙂

salajaja
12. dec 2016

@ninula11
gratulujem z celeho ❤
Kiez by bolo takychto sprav viac!!!!

vanilka83
12. dec 2016

@ninula11 tak to je nadhera!!!gratulujem a drzim palce nech vsetko dobre vyjde no fakt pekny vianocny darcek! 😉 ja sa tu snazim tiez babam dodat optimizmus lebo vsade pisu aka je IUI neucinna slaba a pri zlom spermiograme sa neoplati robit...ale treba skusit vsetko lebo nikto nikdy nevie..

ninula11
12. dec 2016

@vanilka83 my sme mali velmi slaby spermiogram, manzel prekonal asi 3 roky dozadu zapal semenika a nadsemenika (kde dozrievaju nasi bojovnici) a v detstve mums ... takze prognozy velmi zle, ale vtedy sme na vysetrenie bojovnikov nesli, lebo lekari povedali ze mame skusat a skusat a ked uz to neslo, tak sme sa vybrali do heliosu v mt, velka spokojnost 🙂 a tam teda zistili, ze mame 99% defektov a tak sme zabojovali s iui iba s 1% tvarovo spravnych jedincov ... samozrejme ze to zavisi aj od poctu a pohyblivosti a preto sme pojedali inofolic a folandrol obaja na odporucanie gynekologicky 🙂 tak verim, ze to pomohlo, kedze sme tehu 🙂 ale to iui sme absolvovali len 25.11., len minuly tyzden 9.12. sme zistili z krvi a z teh.testov, cize velmi kratucko som tehotna 🙂

domka77
12. dec 2016

@ninula11 parada.... fakt gratulujem... si jasny dokaz toho, ze zazraky sa naozaj deju... 🙂

vanilka83
13. dec 2016

@ninula11 aj my sme mali velmi zly spermiogram...prirodzene sme sa snazili rok a pol a potom nam vysla na prvy sup inseminacia v iscare v martine bol tam super doktor galo ktory nam vlial nadej a povzbudzoval nas ze aj so zlym spermiogramom sa daju robit zazraky!a konecne sme stastni! No nam naopak folandrol inofolic ani ziadne ine vitaminy nepomohli a brali sme ich vela viem to lebo nam sa po roku uzivania tych doplnkov este zhorsil spermiogram.

ninula11
13. dec 2016

@vanilka83 co, to fakt? po vitaminoch zhorsil spg? by som nepovedala ... ano iscare dr.galo, aj o nom som pocula, ze je vyborny, ale ked sme uz zacali chodit do heliosu, tak sme tam ostali ... zevraj, nemam overenu info, dr. galo zacinal v heliose a presiel do iscaru ...
nam vysla 2.iui 🙂 som velmi stastna, len sa bojim ze sa radujem predcasne, aby sa este daco neudialo ... dufam ze je vsetko v poriadku 🙂

vanilka83
13. dec 2016

@ninula11 no ano boli sme na spermiograme v heliose tam mal este celkom dobry pocet aj pohyblivost len mal teratozoospermiu teda zly tvar tak sme si mysleli ze to neni take hrozne tak sme sa este rok snazili prirodzene uzivali sme obaja macu, inofolic,folandrol, kotvicnik ja aj gynex kvapky a chodila som este na mojzisovej cvicenia a mobilizacie panvy...samozrejme ze sme to neuzivali naraz vsetko pekne postupne...no a muz bol po roku na kontrolnom spermio v iscare uz tak sme sa tesili ze bude urcite bomba spermiogram a co siiiiiii!!!! na nase obrovske zdesenie bol ovela ovela horsi!!!!!dokonca aj pocet a pohyblivost bola na minime my sme sli potom hned na inseminaciu....s iba 12. milionmi spermii co sa chodi az od 20.milionov hore a nam to s dr.galom vyslo na prvy sup! :D ano ano ze robil v heliose potom v iscare a teraz robi u nas v ziline na novej klinike gyn-fiv...no ma velmi dobre vysledky tak ho chcu vsetky centra a urcite ked mu nukaju inde viacej tak ide co by nesiel....ze teraz odisiel aj s embryologom do ziliny som stastna ze my sme ho este stihli v tom iscare!!!!! 🙏

vanilka83
13. dec 2016

@ninula11 nie neboj sa musis si ale davat velky pozor predsa neni to prirodzene pocatie takze min.3 mesiace prve bez sexu nekupat sa nevzstavovat sa velkym teplotam a co najviac oddychovat a co najmenej fyzickej aktivity musis sa teraz rozmaznavat aj tvoj partner :D ja som mala hned od zaciatku trochu problemy s krvacanim ale vsetko je chvala bohu zatial ok uz to prestalo chvala bohu dufam ze aj nam sa to dobre skonci vsak ak budes nieco chciet vediet ohladom tehu kludne mi napis internu postu tu na koniku.

karinecka22
19. dec 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat, tym ktorym vyslo IUI vam sedela velkost plodu na zaciatku? Pretoze nam IUI vyslo na prvy krat, plod by mal byt 9tt+6 a podla sona je 9tt+1. Myslite ze je to ok?

vanilka83
19. dec 2016

@karinecka22 ja si myslim ze je to ok nie je to nic strasne este to moze dobehnut...ale mala si sa spytat hned lekara.mne to sedelo hned.

lubicabarnova
10. feb 2017

Moja osobná skusenost s GYNPOROM je uprimne fantasticka. Viac ako 2 roky sme sa s manželom snazili o babatko. Druhý zákrok nám úspešne vyšiel a momentálne som v 38tt, to znamená ze za týžden, dva máme svoju vytúženu bábiku Kristinku pri sebe. Celý tím bol velmi ochotný, ustretový a ohladuplny, platili sme za zákrok 100€. Už pol roka predtým sme chceli ist na zákrok, ale Doktor Králik si všimol, že mám velký myom a musela som ist na operáciu, aby som babatko nahodou nepotratila,alebo nebolo postihnuté. Moj gynelokog to ani neriesil. Ked som za pol roka opat prišla, doktor Králik mi robil oba zákroky, a neviem si ho vynachválit.

aleskandra
12. mar 2017

Ahojte, tak aj ja sa pochválim...na MDŽ som dostala ten najkrajší darček...pozitívny testík. Naše prvé IUI vyšlo!! Už to len úspešne dotiahnúť do samého konca....v pondelok nás čaká ešte odber krvi na potvrdenie tehotenstva + sono.... 😉

waleri17
18. apr 2017

Ahojte babeny aj my sa chystame na iui ale az v maji pretoze muz je chory a uziva atb a vraj to moze zhorsit spermiogram tak ze aspon mesiac nech je od douzivania ale bojim sa ze to nevyjde uz sa snazime 2 roky 😕

ninula11
19. apr 2017

@waleri17 treba veriť ... skúšať ... veľa síl a pozitívnej energie želám 🙂 nám sa to podarilo na 2.krát a teraz som už šťastne tehotná v 23.tt 🙂 ten čas ale letí 🙂

waleri17
19. apr 2017

@ninula11 dalujem za podporu to cakamie mi pride uz nekonecne

ninula11
19. apr 2017

@waleri17 ale tá odmena a šťastie, láska ... to bude nádherný cieľ 🙂

ninula11
19. apr 2017

@waleri17 vyhľadaj si sem diskusiu: " IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to? " v 10-11/2016 sme si tam vymieňali skúsenosti a rady 🙂 nakukni aj sem 🙂 samozrejme tá diskusia stále pokračuje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre