Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

ajuska212
11. okt 2007

a co mas s krckom???u nas v manzelovi☹

chimena
11. okt 2007

Nepriechodný hlien v krčku .

ajuska212
11. okt 2007

aha tak vlastne kvoli tomu ti roili IUI....a kedy ides na druhu???

ajuska212
11. okt 2007

a ake lieky si brala pred IUI????aj injekciu si si pichala???

chimena
12. okt 2007

Ajuška,brala som clostilbergyt, potom injekciu pregnyl, nasledovalo IUI. teraz mám M. na 3. deň znovu začnem clostilbergyt a podľa ultrazvuku dohodneme 2.IUI.

ajuska212
12. okt 2007

no takze si prsne natom tak ako ja 🙂 tak budem na teba mysliet a drzat si pasticky 🙂

poleva
2. aug 2009

ay je postup pri inseminacii _? mozem ist aj bez diagnozy? dlho sa caka ? dakujem

poleva
5. aug 2009

nikto neporadi ??

kajka39
6. aug 2009

Ahojte, dnes som tu prvy krat. Vcera som bola na IUI 1x. Vie mi niekto opisat priznaky po IUI, ked sa podarilo otehotniet. Mna od vcera vsetko boli hlavne nohy a vajecniky mam casto pocit pichania a väcsie brucho ako zdurene.... Vdaka

shaarka
6. aug 2009

poleva, ja by som poradila, ale neviem.
skus v inych temach o IUI

rina1
8. aug 2009

Poleva inseminace se provadi v dobe ovulace, ty beres po ms leky na podporu rustu foliku vetsinou Clostilbegyt cca 11 den jdes na utz dr. koukne kolik foliku mas jak je vysoka sliznice dle toho naplanuje IUI ta je vetsinou 13. den cyklu dostanes injekci Pregnyl aby ty folikuly praskly a uvolnily se vajicka no a jdes na inseminaci, rano muz odevzda sperma oni ho upravi spatne daji pryc, lehnes na kozu jako na gyn zavedou ti tenkou kanylou ty spermie pres cipek dovnitr a sami si najdou cestu k vajickam, to uz se deje prirozene,nic neboli trva to stejne jako normalni vysetreni, cca par sekund pak normalne odchazis domu, uspesnost velmi mala cca 10 procent, ja osobne jsem na 3/4 roku tu nepotkala nikoho komu to vyslo, ja byla 3x a nic, po IUI muzes trosku krvacet jak ti zasouval dr. tu kanylu potom beres Utrogestan nebo jiny progesteron na podporu udrzeni pripadneho plodu. V Cechach mas narok na 6 IUI rocne zdarma. Pokud mate problem nejaky sla bych do IVF rovnou, usetri te to stresu a cekani zda ato vyslo nebo ne, v 99 procentech ne.

monika0001
9. aug 2009

takže vyzera to tak, že asi dorazí mrcha.. to amená, že 24.8. nastupujem na PN a ideme na IUI..
i ked by som bala radsej keby rcha neprisla... 😠

karla19
9. aug 2009

Ahojky,tak já tě trošku opravím rina.Já byla na IUI v červenci ve zlíně.Píchala jsem si injekce menopur od 3 DC,12 DC jsem byla na UZV a jeste 3 dny píchala a pak aplikovala Injekci pregnyl v 10 večer za 36 hodin jsem byla už na sálku v centru.Aplikovali mi manželovo sperma a převezli mne i s postelí na pokoj,kde jsem 40 minut ležela z podloženýma nohama.Tento týden jedu na kontrolu.Ono je to všude jiné.Je pravda že jsem jemne zakrvácela.
jinak naprosto OK.

karla19
9. aug 2009

Polevo,mne vzali i bez žádanky,První udělají tobě a partnerovi odběry krve a spermiogram,pak ti řeknou své návrhy.
Přeji ti hodně odvahy a štěstí.Já jsem do centra šla po 3,5 roce neůspěšného snažení.

karla19
9. aug 2009

A po IUI beru Anopyrin,prednison a Utrogestan 3x denne.Jak říkám všude je to jiné.

poleva
14. aug 2009

dakujem

ikke
17. nov 2009

apoloma • snž • Dnes o 18:10
ahojte baby neviem ci je tu takato tema ale mna a urcite aj viacere z vas by zaujimalo ci sa tu medzi nami najdu kocky co otehotneli po iui!!je nas dost kt.to absolvujeme a dufame ze sa to podari,aj ja mam za sebou 2 pokus a o 14dni idem na krvne testy tak som zvedava no nevkladam do toho velke nadeje pretoze viem ze uspesnost iui je len 10-15% a prave preto by ma zaujimalo ci sa tu najdu medzi vami take co otehulkovali po iui!!!dufam ze sa pridate a prispejete do tejto temy,dakujem za odpovede 😉

mima9
26. feb 2010

Ahojte,som na tejto stránke prvý krát a chcela by som sa spýtať, či má niektorá z Vás takýto problém alebo aspoň o niečom takom počula. Máme s manželom 6 ročnú dcérku a za posledných 14 mesiacov som 3 krat potratila, 14tt,5tt,9tt. Lekár nám odporučil insemináciu, vraj sa tam asi dostane vždy tá nesprávna a takto budeme mať istotu,že tam nebude chýbný kus...Viete o niekom komu by to pomohlo? Ďakujem za odpoveď

mima9
26. feb 2010

Myslím chybná spermia 😒

renka1801
6. mar 2010

ahojte,mima9. No ked sa robí inseminácia tak sa použíju len tie najlepšie spermijky, lebo oni ich davajú do nejakej centrifugy, ako keby prečistia a potom vstreknú len tie najlepšie, tak je vačšia šanca., že sa uchýtí na najzdatnejšia. Mne to tak bolo lopatisticky vysvetlené.
My sme boli teraz na prvom IUI, lebo manžel mal zly spermiogram.

ressanka
19. máj 2010

Ahojte baby, som tu nová a tiež by som chcela pridať svoj komentár 😉 Dnes som bola na 1. IUI, bolo to bezbolestné, 10 min. som si poležala na koze a mám prísť o 5 dní na odber krvi (progesterón). S partnerom sa snažíme o bábo rok a pár mesiacov, no nedarí sa nám ☹ Partner má znížené množstvo spermií a slabšiu pohyblivosť (videli sme ich aj pod mikroskopom 😀 ), no dosť na oplodnenie, tak stále dúfame. IUI prebehla bez stimulácie vaječníkov, žiadne lieky som nebrala, jednoducho mi ultrazvukom našiel dominantný folikul, zistil stav sliznice, hlienu a povedal, že teraz je ten správny čas. Tak držte pršteky, nech to vyjde, hoci čo čítam, tak na 1. krát to vyšlo málokomu, ak vôbec do 3. pokusu...tiež vám silno držím prsty, nech sme čím skôr maminy 🙂 !

alexiaaa
24. máj 2010

Ahojte holky, moc jsem na koníka nechodím, spíš často pročítat, pro radu. Ale teď bych potřebovala pomoc pro kamarádku. Snaží se o miminko už skoro 5 let a teď má po druhé missed ab. Chtěli si dát pauzu, ale už jsou to skoro 3 měsíce a pojedou na dovolenou a chtějí se snažit znovu, bohužel bez Clostilbegytu jí nezrají folikuly a tak bych se chtěla zeptat, poprosit jestli nezbyl někomu Clostilbegyt, který už nepotřebuje? Jí by strašně moc pomohl, a jak na něj reaguje to už ví, brala ho už nesčetněkrát. Za případnou pomoc (prosím do IP) kdyžtak moc děkuji 😉.

neliq
29. máj 2010

Ahoj holky,
rada by som sa pridala k tejto téme. Nám IUI vyšla na prvý krát. Predtým sme rok skúšali normálne len za pomoci Clostilbegydu, avšak tou cestou to nešlo. Chodili sme do Heliosu v Martine a musím povedať, že ich prístup je senzačný. Teraz už beriem len Utrogestan do 12 tt a zatiaľ všetko prebieha normálne. Samotné IUI prebiehalo asi takto: dva dni pred zákrokom mi pichli Pregnyl. V deň zákroku ráno odobrali manželovi spermie a o dve hodiny sme mali prísť na samotný zákrok. Zákrok bol úplne bezbolestivý a hneď po zákroku som musela 20 minút ležať. V ten deň som mala nakázaný oddych. Teraz už len dúfame, že bude až do konca všetko v poriadku 🙂

zabka30
22. jún 2010

Ahojte, ja mam za sebou uz treti pokus. 2 bezplatne - neuspesne, treti - plateny a vysledok este neviem. Diagnozy mam rovno na IVF, ale "takto stracame cas".... ale zazraky sa deju tak 😕 /uvidime. Drzim vsetkym palce, nech vam to vyjde co najskor 😉

evulienka300
28. sep 2010
evulienka300
28. sep 2010

@neliq ahoj chcela by som sa ta opitat a ja som bola na IUI uz som tyzden aj dva dni bola som na tom prvy krad a dnes som si spravila od nervoziti tehotensky test ale mi vysiel ze som neni ale doktor mi povedal aby som si ho spravila az po 14dnoch ale neviem preco aj ty si tak mala mam aj cipky na udrzanie plodu aj inekcie ktore si pycham do brucha dik za radu

evulienka300
28. sep 2010

@luucia ahoj ja som teraz uz tyzden po IUI a neviem sama ci to vyslo kedy budem vediet ze sa to podarilo doktor mi povedal aby som si spravila tehotensky test za 14dni ale ja som si dnes kupila a mne ukazalo ze som neni tak uvidim ze ked si spravim za 14dni ako doktor povedal

sammira
29. sep 2010

@evulienka300 nebud smutna este je skoro.ja som si ho mala robit na 28 a 30 DC.mne IUI vevyslo,ale tebe drzim veeelmi palce 😉

helenka12
1. okt 2010

ahojte ja som bola 2krat na iui a neuspešne mam sa rozhodnut ,či chcem znova skusit alebo ivf .

helenka12
2. okt 2010

@monika0001 ahoj ty si bola na iui

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre