Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Ja som si teplotu nemerala. Ty si meras aj ked si po IUI? Preco vlastne je take male percento uspechu pri prvej IUI ze sa oplodni vajicko, ked ulahcia cestu spermiam a priblizia ich k vajicku? Je na vine vajicko alebo pomale spermie?

sofi88
23. jan 2014

@babo78 ano meram si BT, odkedy sme sa zacali snazit.. konecne som sa po tolkych mesiacoch cakania dockala dvojfazoveho grafu, tak sa tesim aspon z toho 🙂 preco je taka mala sanca neviem, mozno to suvisi jedno s druhym, ze to vajko nie je az take kvalitne ako by malo alebo nieco take... a ktovie ci to nie je len ich biznis, aby sme prisli este aj na druhe IUI ☹ aj to ma napadlo... ono celkovo sanca otehotniet prirodzene v cykle je nejakych 20% ci ako.. takze to vsetko treba nechat na toho hore.. v spravny cas sa to podari

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Ja som to nechcela az tak velmi "znasilnovat" ze si budem merat a stresovat seba a partnera. Asi mas pravdu vsetko je v rukach tam toho hore, takze treba pozitivne mysliet🙂

sofi88
23. jan 2014

@babo78 moj manzel ani neviem ze si meriam BT, ani sa mu to nechystam povedat... a ja som si uz na to nejako zvykla, aspon ma neprekvapi mrcha nepripravenu 🙂

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Tak ani moj by o tom nemusi vediet, len sa mi to zda take proti prirode, chcela som to nechat skor na nahodu a nemilovat sa vtedy ked viem ze mam dobru teplotu a plodne dni. To ho potom nejako nenapadne presvedcis na milovanie ked mas dobru teplotu?🙂

sofi88
23. jan 2014

@babo78 nie, my sme sa podla toho neriadili, my sme sa jednoducho milovali ked sme mali chut 🙂 tu teplotu som si merala len pre seba, ci budem mat ovulku alebo nie, pretoze uz par mesiacov som bola bez ovulacie a nezaberali mi ani lieky.. robila som to len kvoli tomu, nie kvoli tomu, aby sme sa milovali podla planu 🙂

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Tak super. Ved to ze ani ja by som to nevedala tak. Ja mam tiez problem s ovulaciou. Na laparoskopii mi zistili, ze mam nastastie priechodne vajecniky ale neovulujem. Takze preto musim uzivat ten clostibelgyt. Ty si asi tiez presla touto procedurou, ze? Tiez si mala robenu laparoskopiu?

sofi88
23. jan 2014

@babo78 nie, mne nic nerobili, cvo som tiez prekvapena, lebo pokial viem, tak na IUI sa ide az po laparke.. aby nebolo zbytocne, no mne nic neurobili. Tiez som na clostile, bez neho som neovulovala a ked som sla na kontrolne USG tak zistila ze foliky su velke a trebalo sa rychlo rozhodnut ci ideme na IUI alebo nie, tak sme to riskli..

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Aha, tak to je naozja divne. Do akeho centra chodis? Ja co som lezala s kockami na izbe po laparke, tak mali bud nepriechodny vajecnik alebo endometriozu. Cize ono je lepsie ist najprv na to aby ta zbytocne nepchali liekmi a neviem cim a nedajboh by si tam nieco taketo mala.

sofi88
23. jan 2014

@babo78 ja viem, no pani doktorka asi nepoklada za dolezite, aby som tam sla... chodim do SPLNu do Kosic..

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Ano ano, potom som si spomenula ze si mi to pisala. Ved uvidis, ked vsetko dopadne dobre tak to bude super. Netreba rozmyslat velmi dopredu, treba to riesit casom a podla situacie...

sofi88
23. jan 2014

@babo78 to ano, len ked ja som uz niekedy taka nedockava, chcem, aby bol taky cas o tyzden a som bola stale bez mrchy s fazulkou v brusku 🙂 panecky, ja budem ale sklamana, ked to nevyjde ☹

babo78
23. jan 2014

@sofi88 Nesmies to tak velmi prezivat, lebo naozaj budes velmi velmi sklamana, zbytocne ta to zdepta a prenesies sa cez to velmi tazko:(
Skus si povedat ze ked by to nevyslo teraz tak druhy krat urcite ano. Skor to potom lahsie zvladnes keby sa to nahodou nepodarilo. Neboj aj ja som taka ze rozmyslam preco to nevyslo ale potom si zase poviem ze asi to tak malo byt. Po tych liekoch mam niekedy desne stavy ale fakt desne, naladovost, chute, no proste zle.

sofi88
23. jan 2014

@babo78 hovor mi o tom, ja som jednu chvilu pokojna, smejem sa a staci najmensi impulz a som zla, od dobratia poslednych liekov ma kazdy den boli nieco ine.. najprv to bolo par dni podbrusko, potom som bola 2 dni nafuknuta, potom bolest hlavy, zaludka.. jedna hroza ☹ preto aj tuzim nech sa to konecne podari, nech do seba nemusis tlacit take svinstva ☹

babo78
24. jan 2014

@sofi88 Presne tieto stavy mam aj ja, stale mi nieco je, vrtam do priatela, som hadava, plačlia, zla. Naozaj to je potom z tych liekov. Bože ako nás dokážu zmeniť.

sofi88
25. jan 2014

@babo78 veru, al eco narobime, ked chceme mat deticky 🙂 musime to obetovat a nase polovicky musia byt trpezlivy.. az potom uvidia tie nalady ked budeme tehotne 🙂

babo78
27. jan 2014

@sofi88 Ahoj, chcem sa ta opytat, ked som si zabudla vcera zobrat jednu tabletku clostibelgytu a mam brat 2x za den, nevadi to alebo si mam dat dnes tri tabletky?

sofi88
27. jan 2014

@babo78 podla mna ber tak ako mas, urcite neber 3, zbytocne by si urobila telu sok vysokou davkou

babo78
27. jan 2014

@sofi88 Asi máš pravdu. A kedy je lepšie isť na kontrolu po clostibelgyte, na 10,11 alebo 12 den?

sofi88
27. jan 2014

@babo78 ja som sa objednavala uz na 11ty den a dobre som urobila, lebo som uz mala dost velke vajicka..

babo78
27. jan 2014

@sofi88 Ja som bola prvykrat na 10ty den, lebo to vychadzalo na piatok a potom bol vikend a v pondelok traja krali takze som to preto riesila takto ale teraz mi vychadza na piatok 11den tak preto neviem ci ist na 10ty alebo 11ty den, ked to vtedy nevyslo. Pocula som ze IUI sa ma od pichnutia pregnylu robit az za 36 hod a mne to robili hned na druhy den rano, cize nepreslo ani 24hod:(

sofi88
27. jan 2014

@babo78 mne robili IUI tiez hned na druhy den... ovulka nastava do 36 hodin po pichnuti, takze si myslim, ze to urobili dobre... spermie vedia dost dlho prezit, takze ked doslo k ovulke boli uz tam a cakali 🙂 skus sa objednat na 10ty den ked sa bojim, ze 11 bude neskoro, alebo sa opytaj priamo sestricky, ona ti urcite poradi

babo78
27. jan 2014

@sofi88 oki skusim tam zavolat ci je lepsie rpist na 10ty alebo 11ty..🙂

sofi88
27. jan 2014

@babo78 dobre 🙂

babo78
27. jan 2014

@sofi88 Ešte ma napadlo, že som brala aj 2x za den inofolic, teraz je tomu asi tyzden co neberiem. Myslis ze to pomaha? Skusala si to?

sofi88
27. jan 2014

@babo78 ahoj, aj ja som na inofoliku stvrty alebo piaty cyklus 2 krat denne, no uz ho beriem iba raz denne, ide to strasne do penazi a chcem si dat na chvilku pokoj od liekov, tak len doberiem co mam

babo78
28. jan 2014

@sofi88 Ahoj, tak ako? Uz sa ti pomalicky blizi termin kontroly. Si asi nervozna, ze? Kedy ides presne?

blcha76
28. jan 2014

@babo78 Ahoj, ja som nebrala Clostilbegyt ale Merional a na kontrolu som mala ísť 9.-10.DC. Keďže 9.DC bola nedeľa, šla som v pondelok 10DC. Folíky boli ešte malé, tak mi dali ešte 2 injekcie Merionalu a na 12DC som išla znovu na kontrolu. Ešte v ten večer (12DC) som si mala pichnúť Pregnyl a v piatok (14DC) ráno som šla na IUI.

sofi88
28. jan 2014

@babo78 mam ist v piatok rano ale neviem preco mam pocit, ze mrcha dojde, dnes ma pekne pobolievalo podbrusko, ako by som to mala kazdu chvilu dostat.. robila som si test aj vcera aj dnes a myslim, ze slabne ☹ takze nic z toho

babo78
28. jan 2014

@sofi88 Este to nevzdavaj, mozno budes milo prekvapena 🙂. Utrogestan ti nepredpisala lekarka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre