Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

andreao
24. jún 2007

Ahojte babulky.
Ja som bola na IUI 4x, 3x neúspešne, v piatok som bola na krv, HCG 100, zajtra idem znovu, tak dúfam. že konečne to vyšlo.
Trenčanka, ty si bola na IUI u Kaščáka? Ja chodím tiež k nemu. Tehu Ti dokazovali aj sonom?
Držím palce všetkým, pa.

redkvicka
24. jún 2007

Ty si uz bola 4X, to je zaujimave, lebo mne hovorila, ze po 2X uz to neodporuca, teda moja gyndacka? Ale asi zavisi od lekara.

mufy
25. jún 2007

Ahoj holky tak já podstoupila IUI 4x z toho 3x stimulované a bohužel to nevyšlo.U nás taky dávají nejdříve IUI a pak až IVF,když se nedaří.
No v srpnu začínám stimulovat na IVF.Tak vám přeji,aby vám to vyšlo co nejdřív.
🙂

luucia
25. jún 2007

Lumcag - to mě moc mrzí, že máte takový problém! Ale věřím, že vám to vyjde!! 😉 Netrap se s tím, na štěstí medicína je dneska už tak daleko, že pomůže všem!! Myslím, že manžel z toho musí být ještě hotovější než ty!! proto potřebuje tvoji podporu! U nás to bylo těžké, manža o tom se mnou nechtěl vůbec mluvit, byl uzavřený v sobě a několikrát mi řekl, ať si najdu chlapa, který by mi dítě dal bez problémů!! Chlapi ikdyž to nedávaj na sobě znát, tak se tím hodně trápí!!! Lumcag, držím všechny pěstičky, aby vám to vyšlo a věřím, že to dopadne!! 😉

trencanka
25. jún 2007

Ahoj andreao, hej, chodila som k nemu, aj mi robil to IUI. Tiez som bola na krvi, HCG 106 a o 4 dni uz som mala vyse 700. Potom mi sestricka povedala ze nech pridem tak o 2-3 tyzdne na sono, ze skor to nema vyznam. Tak som cakala, vtedy som este chodila do prace, lenze par dni pred uplynutim tych 2 tyzdnov som zacala spinit, tak som letela do nemocnice, tam som si vyse tyzdna polezala, nastastie to bolo este asi len nejake zahniezdovanie, lebo babo bolo ok. Takze ma dali na PN-ku a ze mam oddychovat. No a ked ma prepustali, tak som este zbehla za Kascakom a s tym sme sa rozlucili, lebo tehu poradnu on uz nerobi, takze som zase spadla pod svojho gynekologa a teraz chodim k nemu. Ale je zlaty, vzdy ked sa zjavim v nemocnici, tak si ma pamata a pride pozriet a pyta sa ako sa mam a tak... ak by si mala este nejake blizsie otazky, kludne posli aj IP, rada ti odpoviem. A gratulujem samozrejme a silno drzim palce nech to vsetko dobre dopadne. Hlavne si davaj velky pozor.

lumcag
25. jún 2007

Ahoj rektvicko,
Je to pro mne dost těžké tomu věř.
Nevím jestli to výjde. Modlila jsem se už u zákroku IVF a nevyšlo to, takže jsem zoufalá, ale taky děkuji za tvou podporu.
A co se týká těch vejcovodů tak máš pořád šanci. Jak jsem se již už zmiňovala tak pokud bys neměla v pořádku ani jeden vejcovod máš pořád možnost mít děťátko metodou IVF. U tohoto zákroku nemusíš mít vejcovod ani jeden. Tak nevěš hlavu. Držím Tobě a Tvé drahé polovičce palečky.

1kaculka
25. jún 2007

Ahoj holky,
jelikož už se přes rok marně snažíme o mimčo, tak nás v červenci čeká spermio gram a v září inseminace. Tak kdyby jste mi mohli trošku nastínit co mě na tý inseminaci čeká?

redkvicka
25. jún 2007

Ahoj LUmca, ja viem, ze mozem ist na IVF, ale my sme sa rozhodli, ze na ten zakrok nepojdeme. Aspon teda zatial nie. Preto sme sa rozhodli pre adopciu a okrem toho, je to nejaky cas cakania a ja som si vzdy chcela adoptovat, aj keby sme mohli mat. Takze ja sa potesim aj adopcatku aj keby sme mali svoje. Neviem, ako je to s mojim manzelom v tomto ohlade, ale to budeme riesit potom.

redkvicka
25. jún 2007

Ahoj 1kaculka, uvidis na zaklade spermiogramu, co vam odporucia. Ak IUI, tak budes chodit na meranie folikulu, ja som mala stimulovany cyklus, takze neviem, ci to ty potrebujes, alebo nie, ci ti dochadza k ovulacii, no takze ti daju injekcie, pred tym spravnym dnom jeden den ti na pohotovosti pichnu pregnyl, potom rano odoberu spermie v den inseminacii a o 2 hodiny, ty pojdes na inseminaciu, kde ti takou malou pipetkou vstreknu spermije. Zakrok nie je bolestivy, budes mat taky cerveny vytok, doma ti odporucia pol hodiny alebo 15 min drzat nohy do sviecky a to je vsetko. O 2 tyzdne pojdes na krv, ak si v tom, tesis sa ako blcha a o 2 tyzdne ides na sono. To je vsetko, tak velmi z rychlika a laicky

francis
25. jún 2007

Ahoj lumcag 😅 JA som sa pýtala nato,že keď si už bola na Ivf neúspešne čo som aj ja bola,tak teraz na insemináci?Neviem ale to sa mi zdalo divné,lebo najprv sa robia IUI a v prípade neúspechov IVF.Tak neviem či som to nepochopila?

lumcag
25. jún 2007

Ahoj Fancis,
Asi je to v každém centru reprodukční medicíny trochu jiné,
ale já jsem podstupovala IVF s toho důvodu jak už jsem se zmiňovala.
U IVF jak jistě víš nemusím mít v pořádku vejcovody u IUI je musím mít průchodné.
A táké z toho důvodu, že manželovi spermíky se nedostávají ven a musel tedy podstoupit metodu tesa a odebrat je s nadvarlat tak se něco zmrazilo a mě tedy při jeho naplánovaného zákroku, aby nemuseli mrazit všechno nabídli první IVF

redkvicka
25. jún 2007

Ahoj Lumca, tak to som este nepocula, ze aj takto to robia. Asi sa to neda ponat sablonovito a u kazdeho je to mozno v niecom ine. Ale zaujimave, co vsetko sa da| Aj ked radsej by si asi o tychto metodach nevedela a vysnazilkovali si to prirodzene. A povedali si, tak vyhovuje nam to v septembri, aby sme pocali, my mame takych znamych a nemozem to pocuvat. Ale ked s tym nemas problem, tak je to asi normalne, ze si to planujes. Takze na jednej strane to chapem.

lumcag
25. jún 2007

ahoj rektvicko,
A kolik je ti let smím li se zeptat?
Ani nevíš jak jsem vděčná, že si o těchto problémech můžu povykládat s někým kdo má podobné problémy.
Potože když to řekneš někomu blízkému ze svého okolí tak Tě každý lituje a tobě na na psychice nepřidá.
Mimochodem mám rodinu v Liptovském Mikuláši. A na zahrádku jezdíme do Liptovského Trnovce

francis
25. jún 2007

Ahoj lumcag 😅 To som pochopila,prečo sa robí IVF ale ty si napísala,že si teraz po inseminácii a akej IUI?

redkvicka
25. jún 2007

Ahoj Lumca, ja mam 29, som vydata 4 roky, a s manzelom sa 2 roky snazime, takze tolko, napis aj ty o sebe nieco, aby som vedela. Ja som sa pridala iba nedavno, minuly tyzden som mala krizovy, mala som pocit, ze nic nevladzem robit a plakala by som vsade, ale to sa nedalo, tak som plakala vo vnutri a ja verim, ze Boh nam da dietatko, lenze ja strasne nerada cakam 😀 🙂 Pre mna uz vcera bolo neskoro 🙂 😀 , takze teraz mam skolu cakania, dufam, ze ju zvladnes aj ty 😀 🙂

fedra
26. jún 2007

Ahojte babenky,
tak mna caka tiez IUI.
Krcok maternice vytvara protilatky proti spermijkam a tak im musime pomoct aby sa zive dostali k vajicku. Uz sa tesim, konecne aspon vieme, preco sa nam nedari mat babiku. Dufam, ze sa to podari a na IVF sa ani nedostaneme. Inak nam IUI odporucali 3/4x a potom ak nic IVF.

pavlinka3
26. jún 2007

fedra - ahoj holka, tak to máme stejný problém - já už mám jedno IUI za sebou a teď ve čtvrtek mě čeká druhé IUI - jenom jsem se chtěla zeptat, jestli na to bereš nějaké léky? - mě napsal dr. Prednison 5mg a beru půl tablety denně už 2 měsíce - minulý týden mi dělali kontrolní odběry krve tak teď ve čtvrtek se dozvím, jestli se něco změnilo
jinak přeju hodně štěstí a úspěšné IUI 🙂

fedra
26. jún 2007

Ahoj Pavli,
ja som sa vysledok dozvedela len minuly tyzden. Uz vyse pol roka sa patralo po pricine, tak toto je ono ...
Buduci tyzden mam dohodnute "rande" v Heliose. Moj lekar odporucil IUI ... a liecba Prednisonom a pol roka chraneny sex 😖
A cykus ti stimulovali ?

pavlinka3
26. jún 2007

fedra - chráněný sex je u nás taky ☹ ale nikterak mi to časově neohraničili - prostě řekl, že se budou dělat kontrolní odběry a dokud to nebude dobrý (nebo neotěhotním z IUI) tak pořád Prednison a sex s kondomem 😖 - cyklus mám stimulovaný jedině Pregnylem, který mi píchne dneska večer máma - je to injekce, která podpoří ovulaci, která by podle velikosti folikulů měla přijít - prostě je to taková tutovka 🙂 - jo a píchá se to cca 1-2 dny před IUI - druhý den po inseminaci začínám brát Duphaston 2xdenně 1tabletu a to do doby, než přijde MS nebo než z krve zjistí, že se zadařilo - pokud se zadaří, tak Duphaston budu brát až do konce 12tt

fedra
26. jún 2007

tak ti prajem, nech to teraz po druhy krat uz bude uspesne.
A urcite mi daj vediet, ake si mala vysledky, zaujima ma ako ten Prednison zabera.
Vies na jednej strane som aj rada,ze to nie je nic vaznejsie ... no na druhej strane je mi tak luto,ze nemozeme mat babiku prirodzenou cestou.
Uvazovali ste aj o IVF ?

pavlinka3
26. jún 2007

fedra - neházej flintu do žita, mě dr. říkal, že šance na přirozené těhu není ztracená, že se to může tím Prednisonem úplně vyléčit - sice se to prý časem i vrací, ale možnost přirozeného těhu tady je - o IVF jsme uvažovali, ale letos určitě ne, já ještě studuju a manžel dělá truhláře, takže bychom museli našetřit - nechceme si na něco takového půjčovat, víš - my už mluvili i o adopci a schodli jsme se, že pokud by nevyšlo ani případné první IVF, tak do toho půjdeme

fedra
26. jún 2007

neboj, hadam IUI sa podari ... mate aj nejaky iny problem ?

pavlinka3
26. jún 2007

nemame, manžel má výstavní spermiogram - jak množství, tak kvalitu - leč moje tělo se brání i takovým olympionikům 😀 - vejcovody mám průchodné a všechno další také v pořádku - jen ty protilátky pitomý 😠 ☹

adulik16
26. jún 2007

fedra, prosim ta, ako ti zistili, ze ti krcok maternice vytvara protilatky proti spermiam?

fedra
26. jún 2007

u nas to iste ... akurat ja mam ovulacny iba kazdy druhy cyklus, ale to mi doktor povedal, ze to je v poriadku, ze nie kazda zena ma ovulacny cyklus kazdy jeden. Tak neviem.

pavlinka3
26. jún 2007

adulik - to se zjistí testem z krve
fedra - s tou ovulací je to pravda - každá žena může mít několikrát do roka anovulační cyklus a je to naprosto v pořádku - někdo to holt má častěji a někdo za celý rok ani jednou

fedra
26. jún 2007

mne to zistili z post koitalneho testu. Robili mi ho cca. 7 hod po styku a zo vzorky zistili,ze spermijky neziju

fedra
26. jún 2007

Pavli, kolko IUI ste sa rozhodli absolvovat ?

pavlinka3
26. jún 2007

fedra - mě to zjistili z krve - test dělali 4.den cyklu - ještě jsem v ten den měla slabou MS - a o IUI jsme se rozhodli, že letos prostě na IVF nepůjdeme, takže kolik IUI do konce roku se stihne, tolik jich absolvujeme - teda abych to uvedla na pravou míru - pojišťovna jich hradí 6 do roka, takže pokud bude potřeba (doufám, že ne), tak jich uděláme všech 6 🙂

fedra
26. jún 2007

no dufam, ze nam IUI tiez pomoze k dietatku. Snazime sa vyse roka a po tych vsetkych vysetreniach 😢 ... no co uz.
Bola si aj na laparoskopii ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre