Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

babo78
20. feb 2014

@sofi88 Ahoj, som smutna ale zivot ide dalej, Verim ze raz to pride. Neviem co dalej, pytala som sa sestricky, kedze som po druhom IUI mam sa objednat na konzultaciu, ale neviem ci mam alebo nie. Mam teraz dost tazke obdobie aj v praci je toho nejako vela na mna.

pohorela
22. feb 2014

@babo78 nezufaj mkoja,,ja viem lehko sa mi hovori,,,ja som po 1 inseminacii vraj tehu...vcera som sa to dozvedela...Ani nevies ako strasne som bola zufala ja..lebo 2 roky sme sa k inseminacii ani nedostali lebo som mala v prdeli stitnu zlazu...Penize sme tiez nemali manzel este prisiel o robotu a s 300 e co zarobim sa teda viskakovat neda...ale sme si povedali ze v najhorsom ked sa aj zadlzime.. rozhodli sme sa skusat IVI..radsej 10 krat ako 1 IVF,,,ale aj pre peniaze..vezmi si ze pravdepodobnost IVF je len trosku vizsia ako pri IVI,Ja neviem mozem ti povedat len ze sa nevzdavajj..vies vezmi si ze mozno radsej 10 krat inseminaciu ako IVF,,to uz je horsi zasah do organizmu,,Ja som bola presvedcena ze to nevide,,,,rovno som povedala ze budem skusat...ja neviem za skusku nic nedas,,viem na psichiku je to na hovno.....Niesi vsak sama,,ani nevies kolko nas je takych co sa trapia..kazdy o tom len cusi...hambi sa..ale pomali kazdy 3 ti par ma problemi..velmi ti to prajem...viem ako sa citis..presne to viem... a spomen si ras na mna ked babo to vase babo raz budes drzat v naruci..vide to neboj...ja viem teraz neveris...ani ja som uz neverila...

babo78
24. feb 2014

@pohorela Ahoj ja viem že sa nemám vzdávať,ale je to veľmi ťažké. Mám svoj vek, lieky ma úplne celú rozhádzali, som z nich iná, aj priateľ mi to povedal a aj mne samej to vadí. Mala by som ísť do gy-Fivu na konzultáciu ale stále bojujem so sebou čo robiť. Nemám už clostibelgyt, ktorý som asi dnes mala začať užívať ale nemám ho a ani neviem ako ďalej. Zavolám svojej gynekologyčke a uvidím čo mi povie. Držím ti palčeky aby si všetko dobre zvládla. Hlavu hore.

sofi88
24. feb 2014

@jarmilaer ahoj, ano, IUi som platila... samotne IUI ma stalo 50€ a za injekcie na vyvolanie ovulky som dala 25€, cize asi tak nejako

sofi88
24. feb 2014

@babo78 viem, ze si smutna, prezila som si to sklamanie, viem ake to je.. aj ja som uplne psychicky rozhadzana...ale aj fyzicky.. este stale som chora... uz 10 dni a to je na mna prilis dlho a nie a nie aby sa ma to pustilo.. sama neviem co bude dalej, ci mi vobec lieky zaberu.. uz mam z toho hlavu na prasknutie.. kazdy sa stale dookola pyta a co babo, neplanujete?? ked uz dojde na tu temu, niekedy sa neubranim slzam.. a pritom je najdolezitejsia prave psychika.. to robi strasne vela.. no da v dnesnom svete a pri takych problemoch byt v pohode??

sofi88
24. feb 2014

@pohorela gratulujem, ze ti to vyslo 🙂 som velmi stastna, ze aspon niekomu sa to podarilo 🙂 drzim palcek do tehulkovania, nech prebehne bez problemov a dotiahnite to az do stastneho konca 🙂

jarmilaer
24. feb 2014

Kočeky nie ste samé čo máte taký problém.sice som po 1IUI ale ešte musím do piatka čakať na na testy ale ja mám z toho zlý pocit.ani ja už nevládzem ,tiež sa nás každý pýta že kedy budeme mať babo,niekedy sa aj ja rozplačem.toto vie pochopyt len ten kto tím prešiel,ináč nikto iný.Zostava nam všetkým len veriť a dufať.som svami ☹

jarmilaer
24. feb 2014

Kočeny nie ste samé čo máte taký problém.sice som po 1IUI ale ešte musím do piatka čakať na na testy ale ja mám z toho zlý pocit.ani ja už nevládzem ,tiež sa nás každý pýta že kedy budeme mať babo,niekedy sa aj ja rozplačem.toto vie pochopyt len ten kto tím prešiel,ináč nikto iný.Zostava nam všetkým len veriť a dufať.som svami ☹

babo78
24. feb 2014

@sofi88 Verim ze ta to coskoro prejde. Ja som tiez aj s priatelom pri poslednej IUI bola chora, tak ci to ovplyvnilo alebo nie, to veru neviem. Nechcem sa na to sustredit, lebo som z toho potom akurat v strese a to nerobi dobre organizmu a viem ze aj priatel je potom pod tlakom. Milovat sa lebo musim, nie je prijemne, aj ked ja si me,yslim ze milovanie je kvoli babetku ale muzi to vnimaju inak. Musime si drzat palce a verit tomu ze to urcite raz pride. Skoro sa uzdrav....

pohorela
24. feb 2014

@babo78 kruco keby som to vedela..dnes som si bola vyberat lieky a bol tam aj clostyl...no a som ho nevybrala lebo mi uz neni treba...mam este asi dakych 5 tabl.v lekarnicke..ak by pomohli poslem ti ich.

babo78
25. feb 2014

@pohorela dakujem, si zlata. pojdem na konzultaciu a uvidim co mi povedia. ak ho mam uzivat dalej tak ti napisem. este raz dakujem.

pohorela
25. feb 2014

@babo78 dobre..dohodnute..

babo78
25. feb 2014

@pohorela dakujem🙂

sofi88
25. feb 2014

@babo78 dakujem 🙂 kedy ides na dalsiu konzultaciu??? ja som vysadila dufik, ale len spinim, mrcha nie a nie dojst ☹ uz ma to hneva, chcem to mat za sebou cim skor...

babo78
26. feb 2014

@sofi88 Ahoj. Idem buducu stredu, poobede. Som zvedava co mi povedia. Hm a co ked si tehotna ked mas len spinenie?🙂

sofi88
26. feb 2014

@babo78 nie, tehu nie som... 14DC som bola na folikulometriu, najvacsi mal len 11mm a hned v ten den som zacala brat duphaston, takze urcite nie 🙂 a mrcha sa uz rozbehla, takze konecne hlasim 1DC a ideme odznova.. som zvedava ci zareagujem na lieky alebo nie..

babo78
26. feb 2014

@sofi88 Neboj urcite ano, musis verit. Ja tiez neviem co mi v stredu povedia, ci ma daju na IVF alebo aky je tam postup ked boli dve IUI neuspesne.

sofi88
3. mar 2014

@babo78 ahoj, tak som 6 DC, prechladnie nastastie ustupilo 🙂 (klop klop klop) beriem clostil, tak som zvedava co z toho bude tento mesiac... ale neviem sa ubranit strachu

babo78
4. mar 2014

@sofi88 Nemysli hlavne na to. Nejako to musi dopadnut. Mna tiez caka zajtra konzultacia, co dalej. Necham to na rozhodnuti lekara a potom sa uvidi. Potrebujem niekam vypadnut a nemysliet na nic, na pracu, jednoducho vypnut hlavu. Chcem si v piatok zobrat dovolenku a ist s priatelom na Liptov, prechadzky a vymenit vzduch. Aj robota je teraz taka divna, neviem co si mam o tom mysliet. Mam velmi neprajnu a zlu kolegynu ale nastastie odchadzam od nej na ine oddelenie, blastne ona ma vystvala z mojho miesta ale vlastne mi aj urobila sluzbu, len lutujem moju nastupkynu. Ale nic, ideme dalej, vsetko sa spravi a budeme sa tesit casom. Drzim ti palceky🙂

viva13
4. mar 2014

Ahoj, je tu niekto s uspešnostou IUI s darcovskými ak áno na kolký krát? bol stále ten istý darca alebo zmena?

sofi88
4. mar 2014

@babo78 dakujem pekne, aj ja ti drzim palce, nech to ide vsetko ako ma.. aj ja mam v robote cudne obdobie, tiez by to chcelo zmenu.. odist od vsetkych a od vsetkeho a uplne vypnut, nemysliet.. 🙂 len to ej luxus, ktory si nemozem dovolit 🙂

babo78
4. mar 2014

@sofi88 Ved presne toto, ze clovek nemoze odist len tak, musi sa zatat a vydrzat. Ja si viem velmi dobre predstavit ako budem doma, starat sa o baby, priatela a celkovo viest iny zivot ako takyto, plny stresov a nervou. Ale viem ze jedneho dna sa nam to vyplni. Musime verit, to je najdolezitejsie.

sofi88
5. mar 2014

@babo78 to ano, musime verit 🙂 a navzajom sa povzbudzovat.. cloveku sa hned lahsie dycha, ked vie, ze v tom nie je sam...

babo78
6. mar 2014

@sofi88 ahoj,tak vcera som tam mala nejake folikuli aj ked som nebola na clostybelgite,este boli male tak idem zajtra rano na kontrolu ci dorastli.predpisal mi pregnyl.len zajtra cestujeme na vikend,tak neviem kedy by mi urobili tretiu IUI.od pichnutia pregnylu by sa to malo urobit tusim do 36 hod.

sofi88
7. mar 2014

@babo78 je super ze ti foliky rastli aj bez liekov, u mna to niekedy nehrozi ani pri liekoch ☹ tak drzim palce 🙂

f3rari
7. mar 2014

tak babeny aj sa ku vam pridam ☹ tiez nas caka IUI po dvoch rokoch bezvysledneho snazenia... 😒

sofi88
9. mar 2014

@f3rari drfzim ti silno palceky, aby sa to podarilo.. 🙂

babo78
10. mar 2014

@sofi88 Ahoj, su malinke stale aj dnes som bola na kontrole, zevrajze rastu ale ide to pomaly aj ovulacia, vo stvrtok musim ist znovu na ultrazvuk. Trosku ma to deprimuje, este sa mi v oblasti bikin a na nohe a taha sa mi uz aj na truop, urobil skaredy exem. Som sa pytala ci to moze byt z liekov, zevrajze nie. Som z toho smutna co to moze byt:(

sofi88
10. mar 2014

@babo78 mozno by nebolo odveci zajst s tym na kozne... take veci treba podchytit hned na zaciatku... mozno to bude len z potu, kto vie... ja som bola dnes na utz, mame dominantny folikul ale na IUI ist nemozeme, lebo obaja sme pracovne velmi vytazeni a jednoducho sa to neda, takze sa musime snazit doma.. tak som zvedava..a bojim sa toho... kvoli IUI som si chcela vziat v ten den dovolenku.. ale teraz to asi nema vyznam...

f3rari
10. mar 2014

@sofi88 dakujem aj tebe drzim prsteky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre