Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

sofi88
5. feb 2014

@babo78 moja nie je ani tak silna ako dlha... uz siesty den, to som davno nemala, dufam, ze zajtra uz skonci, uz mi to lezie krkom 😀 ja som zvedava v pondelok som zareagovala na lieky... a povedala som si, ze ak nam Pan dopraje ist na dalsie IUI, nebudem testovat az do odberu krvi...ani jeden test...

babo78
6. feb 2014

@sofi88 Ahoj, tak ako uz ustupuje? Ja som si tiez prvy krat nerobila test a druhy krat tiez zatial nie, rozmyslala som nad tym ale neviem, asi si pockam radsej az na vysledky z krvi.

sofi88
6. feb 2014

@babo78 ano, dnes uz hadam skonci 🙂 aj manzelikovi uz chybam 😉 chapes... teraz som ho dlho potrapila 😀 kedy to ides na odber??

babo78
6. feb 2014

@sofi88 no hezky..🙂 idem 17.2., len uz v nedelu mi konci utrogestan, tak si budem musite ist pre recept.

sofi88
9. feb 2014

@babo78 tak to ti zbehne, uz len tyzden... ja idem zajtra na kontrolu, omrkneme ako som na tom, ci tento mesiac nieco bude alebo nie 🙂 ale dufam, ze ano.. aj ked citim, ze sa so mnou nieco deje.. ale nie v dobrom slova zmysle... vcera som ku veceru spinila... nechapem preco, na ovulku je skoro...

babo78
10. feb 2014

@sofi88 Ahoj, tak veru este tyzden a uvidime 🙂. Ako si dopadla, co ti povedali na kontrole? Verim ze je všetko v poriadku.

jarmilaer
10. feb 2014

Ahojte.mňa poteší každá rada-info-či pomoc.S manželom sa už veľmi dlho pokušame o bábätko.Boli sme v SPLN-e.Manžel má pomalé spermie.Teraz naposledi 4deň menštruácie som brala Clostilbegyt a dnes sme boli na kontrolné USG.A dnes mi predpísala injekciu ovitrelle že si ju mám pichnuť a na další deň prísť s manželom.Má niektorá z Vás stím skusenosť?Čo sa vlastne bude diať.A či to stojí niečo.Za každu radu ,pomoc či info budem vdáčná.

judita1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofi88
10. feb 2014

@babo78 no ja som dopadla zle ☹ ziaden dominantny folikul.. pojdem este raz vo stvrtok ale uz teraz viem ako to dopadne ☹ takze zasa z toho nic... zasa som stratila nadej..

babo78
11. feb 2014

@sofi88 Ahoj, nepytala si sa lekarky preco ti nenasadi clostibelgyt aby sa ti vytvorili folikuli? Pri tomto lieku je to iste ze sa vytvoria.

sofi88
11. feb 2014

@babo78 nie je to iste, ja som ho brala... a vidis nic.. ja som ho brala uz niekolko cyklov a zatial som zareagovala len raz...

babo78
11. feb 2014

@sofi88 Aha, lebo ja som uz vybrala asi 9 baleni, je pravda ze tiez ked som bola u svojej lekarky tak mi len raz povedala ze je tam maly folikul, ale zase ja som k nej nechodila pravidelne po kazdom vybrati toho balenia, az tuto v Gyn five mi povedali ked som ich vybrala ze su tam folikuli.

fomarik
11. feb 2014

@babo78 @sofi88 žiaľ , ani pri clostilbegyte sa nemusí vytvoriť folikul. ja som 6 mesiacov nereagovala nan vobec, ani ťuk, nie to ešte folikul ☹ . Brala som ho 4x denne podla predpisu. ale ked som si sama od seba zvýšila dávku na 6x denne( od totálneho zúfalstva), vytvorili sa mi 3 folíky, dva menšie a jeden taký kvalitnejší a z neho máme dcerku 😀 . Okrem toho som každý cyklus brala duphaston ( teda na nom som fičala 6 rokov 😒 ň , bez neho by menštruácia nedošla a nemohol sa začať bnový cyklus s clostilo. Dalej som brala estrimax alebo estrofen, nakolko som mala nízku sliznicu maternice a samozrejme utrogesten do ukončeného 12tt. kočky, ja vám tak držím palce 😅 😅 . Ono to príde, naozaj!

sofi88
11. feb 2014

@fomarik dakujem ti velmi pekne, ja uz tomu niekedy prestavam verit, ze sa to podari ☹ ja som zatial zareagovala na clostil len raz a to som brala 3x1 denne... druhy mesiac s tymto davkovanim nic... no mne nedava ani duphaston ani estrimax...nic... a dakujem.. 🙂 je super vediet, ze sa to niekomu podarilo 🙂

sofi88
11. feb 2014

@fomarik a inac, ten estrimax si brala do ovulky ci po ovulke??

fomarik
11. feb 2014

@sofi88 Estrimax som užívala na 10DC po dobu 14 dní 2x2tbl. Duphaston na 18-19DC po dobu 10 dní 1x1. ked som dobrala Duphaston zhruba o 4 - 5 dní prišla menštruácia. Clostilbegyt na 3DC. Začínala som s dávkou 2x1 dní, ale na to som nereagovala vobec. zvýšili mi clostil na 3x1, 2x2. A samozrejme po IUI bol pichnutý pregnyl. Ja mám PCO a chodili sme do heliosu. vyšla nám tretia IUI.

sofi88
11. feb 2014

@fomarik my sme chceli ist na druhe IUI, ale zatial foliky nic... bola som vcera na kontrolu tak hovorila, ze najvacsi folik ma zatial 11mm a aj sliznica je nizsia... myslis, ze mozem zacat brat estrimax?? mam ho doma ale nekazala mi ho brat...raz som ho brala, ale davno...

babo78
11. feb 2014

@fomarik Dakujem krasne za povzbudenie. Ja som tiez asi 4roky uzivala duphaston, teraz po novom roku som absolvovala uz druhu IUI, zatial beriem utrogestan. Uvidim co mi povedia v Gyn five, co dalej ak by to nahodou nevyslo, ci ma budu chciet poslat na umele, neviem. Velmi chcem verit ze to vyslo, aj som rozmyslala ze si urobim test ale zatial som tak neurobila, vaham.

fomarik
11. feb 2014

@babo78 my sme po druhom neuspešnom IUI už nechceli ísť na tretie. ja som ola na tom psychicke dosť zle, odrážalo s ato aj v mojej práci. Ale horko-ťažko nás na tretí pokus dokopala moja mamina, že ved chodťe, nevzdávajte to, si vystimulovaná, tak skuste. ak nevyjde toto tretie IUI, dáte si pauzu. A tak sme šli. Inak už sme mali dohodnutu konzultáciu ohladom IVF ak by to nevyšlo, áááále....Boh sa zmiloval a poslal nám dcérku 😵 . ja som testovala, na 10 po IUI. Ocikala som test, položila na poličku, išla som vyšívať, ani ma nenapadlo pozrieť sa na ten test a skontrolovať ho. Bola som naučená, že bol stále negatívny. po troch hodinkách som šla okolo tetsíku a v tom //....slabé ale boli. Neverila som, plakala som. Potom som testla na 12 den po IUI a // boli silnejšie. na další den som skusila s nižšou citlivosťou testnuť a bolo to už jasné. Potom to potvrdila aj krv v centre a následný telefonát od doktora 😀 ....najkrajší na svete..je to vysoko pozitívne, ste tehotná, prídite na uzv.

fomarik
11. feb 2014

@sofi88 ja by som ho brala. Mne pri estrimaxe sliznica narástla na 17mm. vtedy došlo aj k uhniezdeniu. ja som riskovala vela už s tým zvýšeným clostilom, mala som aj hyperstimulák, ale to som nejak predýchala. 😉 . je tu jedna baba, ktorá ma k zvýšeniu clostilu nabudila , volá s ajerryjanka, ktorá tiež sama od seba zvýšila clostil a poddarilo sa. mala folíky, a aj otehotnela pri 2 IUI. Druhá dcerka sa im potom ani nie po dvoch rokoch zadarila úplne prirodzene 😉 . Týmto ťa nechcem nabádať k zvýšeniu dávky, to nie, skus to prekonzultovať s lekárom, že poznáš také prípady, ktoré na clostil reagovali pri dávke 6x denne.

fomarik
11. feb 2014

@sofi88
@babo78 kočky, ja som ešte pred IUI bola na laparoskopii, kde mi robili prefuk laveho vaječníka a driling ( napichávanie ) vaječníkov. A čo by som ešte zdoraznila...pred úspešnou, treťou IUI som sa hodila na marodku. Surovo, bez okolkov som mojmu gynekologovi povedala, s plačom som ho prosila, že chcem byť od začiatku IUI doma, a nestresovať sa v práci ( učitelka 😒 , učila som aj TV, a toho som sa bála najviac, čo ak mi niekto hodí do brucha loptu? nemožem skákať, behať, atd.). vy písal ma. CHválabohu, celý čas od IUI som mala hore nohy, nnerobila som nič, oddychovala som, vyšívala, čítala, nikde som nechodila. proste pohodička piánko. A do práce som sa už nevrátila 😉 , nakolko som ostala na rizikovom.
Podla mna je doležitý aj ten klud, i ked lekári hovoria, že nie je dovod na PN-ku, že do práce klasika sa može chodiť. No ja soms i stála za svojím. V centre Pnku nedávaju, tak som žiadala u mojho gynekologa.

babo78
11. feb 2014

@fomarik Ja som tiez v decembri podstupila prefukovanie vajecnikov pod laparoskopiou, mam ich obidva nastastie priechodne, len bohuzial tie folikuli tam chybaju. Priatel ma dobre spermie takze skor u mna je problem, nemala som dobre hormonalne vysledky velmi dlho, mala som ich skor ako zena v prechode, mam aj PCO syndrom, takze je tam toho dost ale aj tak verim ze sa to podari...🙂

fomarik
11. feb 2014

@babo78 ja tiež bojujem s PCO,. jedna moja známa, tá Jerryjanka, čo tiež takto otehotnela, hovorila tomu, že máme perlové náhrdelníky na vaječníkoch...tak to pekne pomenovala 😉 . Ešte som užívala Femibion a bylinné kvapky od dr. Valoviča na zlepšenie činnosti vaječníkov.a samozrejme alchemilkový čaj.

fomarik
11. feb 2014

@babo78 my sme bojovali 6 rokov.

babo78
11. feb 2014

@fomarik Ja rozmyslam ze pojdem p. Dedíkovi, citala som ze bolo u neho vela zien, ze je velmi dobry. Pisala som mu a zhodou okolnosti bude 6.3. v Bratislave, tak by som tam chcela ist. Ja som tiez pila alchimelkovy caj dost dlho ale citala som niekde ze prave pri tehotenstve nie je dobre ho pit.

fomarik
11. feb 2014

@babo78 o tom p. Dedíkovi som ešte nepočula. je to nejaký liečiteľ? a áno, v tehu s auž alchemilka nesmie piť.

babo78
11. feb 2014

@fomarik Ano je to liecitel, pracuje s bylinkami, ktore zbiera. Nic za to nedam a uvidim co mi povie.

sofi88
11. feb 2014

@fomarik ja som predtym brala estrimax 1x denne.. ani vlastne neviem ci to malo efekt, kedze mi utz nerobila... ale estrimax sluzi len na rast sliznice, vsak??? s dozrievanim folikov to asi nema ziaden suvis ☹

babo78
12. feb 2014

@fomarik @sofi88 Ahojte, vcera som to nevydrzala a urobila som si test, bohuzial bol negativny. Pozerala som spravu od lekara a tam som mala napisane ze stimulacia na IUI 2x, tak neviem co potom dalej budu robit.

kenya83
12. feb 2014

@babo78 väčšinou sa skúšajú 2-3 IUI a potom už odporúčajú absolvovať IVF 🙂 Držím palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre