Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

pavlinka3
26. jún 2007

byla jsem před měsícem - u mě to bylo tak, že jsem přestala HA brát v prosinci 2005 a měla jsem problémy s MS, tak mi moje gyndr. napsala hormonální léčbu (Estrimax a Provera) a řekla, že když se mimi nepovede, tak za rok nás pošle na spermiogram - letos v lednu byl manžel 2x na spermiogramu a oba vyšli výborně - tak mě moje gyndr. doporučila na laparoskopii - byla jsem se v nemocnici dohodnout na termínu a když mi řekli, že nejbližší možný mají až za 4 měsíce, tak jsem myslela, že se z toho zblázním (čekat další 4 měsíce) - nicméně jsem se s nima tedy dohodla - ale místo pouhého čekání jsem si sama zavolala do Pronatalu (CAR) a tam mě hned vzali a udělali všemožné testy - zjistili mi ty protilátky - zkusili jsme jednu inseminaci a ta se nepovedla - no a další měsíc potom jsem už měla termín na laparoskopii, tak jsem na ní šla (kdybych náhodou měla nějaké srůsty) - na laparoskopii dopadlo všechno dobře, takže není proč odkládat další IUI - jsem první cyklus po laparoskopii a dr. říkal, že po ní je všechno "otevřené" a snadnější - tak doufáme 🙂

fedra
26. jún 2007

jasne ... budem drzat palceky

adulik16
26. jún 2007

Prosim Vas,po laparoskopii je kedy hned mozne sa pokusat o babo alebo ist na IUI?

pavlinka3
26. jún 2007

adulik16 - mě při laparoskopii nic nezjistili, takže mi ani nic neodstraňovali nebo tak podobně - se sexíkem jsem musela počkat až do příchodu první MS po laparo a hned v tom dalším cyklu se můžeme pokoušet o mimi ..... u nás to nejde přirozeně (zatím) takže jdeme na IUI a to je teď ve čtvrtek, což je cca měsíc po laparoskopii - prostě záleží na tom, co ti při laparce zjistí a jestli ti něco odstraňují (srůsty, endometriozu, ...) - pokud je vše OK, tak se můžete hned v dalším cyklu snažit jako o život 🙂

redkvicka
26. jún 2007

Ahoj pavli a kto ta poslal na IUI, z centra, ci tvoj gyndak?

redkvicka
26. jún 2007

Lumca a ty si sa kde stratila?

lumcag
26. jún 2007

Ahoj rektvičko,
jsem tady jen jsem se dícala na odkaz bazálních teplot jseš zde?

lumcag
26. jún 2007

rektvičko,
Víš nemohu to vydržet. Je to dlouhé čekání.
Já měla menzes naposled 10.6.2007, 23.6.2007 jsem byla na IUI jak jsem již psala a dnes jsem si měřila nedočkavě bazální teplotu a měla jsem ráno 37,0 a před 1/2hodinou 37.27
nevím co to znamená.
Jestli Utrogestan, který jsem si dnes začala brát, jestli teplotu nějak ovlivnil a nebo, jestli se to opravdu povedlo.
Je to asi moc brzo co? Holky kdo s tím má zkušenost?
Pokud se to povedlo, jak to podle bazální teploty zjistím nejdříve? A kolik by se měla teplota u těhu pohybovat?
Řektvičko pokud máš nějakou zkušenost tak dej vědět. Jsem stále tady připojena. Zatím pa

lumcag
26. jún 2007

Holky,
obracím se na vás.
Je 22.43 a já nervózně lehla do postele a změřila jsem si teplotu znovu. Přeci to není normální. Teplota mi ještě po další 1/2hodině vyšplhala na 37,31.
Já vím mám ještě dlouho před menzesem, ten mi přichází pravidelně 26den v 15 hodin odpoledne, ale myslíte že mám šanci?
Jak vidím rektvičko tak ses asi odhlásila tak já jdu také zalehnout. Vstávám přeci jen na pátou hodinu raní.
Víš dělám microbiologického a zároveň provozního laboranta v potravinářství tak stávám hodně brzy.
Tak se opatrujte a snažilky držím všem palečky.
Hezkou dobrou noc

redkvicka
27. jún 2007

Ahoj Lumca, pocuvaj s tou teplotou to nechaj tak, lebo ak si si nerobila predtym meranie bazalnej teploty, tak z tohto urcite nic nezistis a teplota sa v priebehu dna meni. Len sa zbytocne vystresujes. Ale ved ty uz zachvilku mozes ist na odber krvi, kde ti to povedia. Skor to nijakovsky nezistis, takze uz za chvilku a to urcite vydrzis a velmi ti zelam, aby ste sa mohli tesit a nielen chvilku. Asi mas odber 7.7. Jasne, ze mas sancu. Ja neviem, ci tu na Slovensku chcu aby sa deti adoptovali? Minuly tyzden som im volala, aby sa prisli k nam pozriet, kvoli tomu byvaniu a oni, ze tento tyzden sa ozvu a este stale nic. Asi som netrpezliva aj ja, a potom si hvoorim, ze mozno Pan Boh nam da babo a preto sa s tou nasou adopciou nic nehybe a mozno je to uplne inak, ale verim ti, ze cakat a cakat je neskutocne. Ja ked som bola po IUI som vedela na 100 %, ze cakame babo. Jednak som chodila cikat tak casto, ale to moze byt aj psychickeho razenia, a jednak som to tak citila. Ale to je velmi subjektivne, takze neviem a okrem toho ja si nemyslim, ze som nejaky odbornik. Maj sa krasne, ranostajka, ja som niekedy tiez bola ale to sa zmenilo a dufam, ze pri nasom svistiku to zmenim tiez. Packo

lumah
27. jún 2007

Ahojte ! Ja som po prvej IUI a aj po kontrole po 2 týždňoch a neotehotnela som. Idem na laparku a potom sa uvidí.

redkvicka
27. jún 2007

Ahoj lumah, pocuvaj, teba odporucili na laparku z centra. Lebo ja som otehotnela po IUI, ale bolo to mimomaternicove a nemam dojem, ze by ma tam niekto chcel poslat. Tak preto sa pytam. A do akeho centra chodis? Na buduce bude lepsie uvidis.

lumah
27. jún 2007

redkvicka áno odporučili mi to v centre - sme spravili jeden pokus s IUI a sa dohodli že ak to nevyjde, spravíme vyšetrenie priechodnosti vajcovodov. Chodím do GYNFIVu k Dr. Drábekovi.

redkvicka
27. jún 2007

Ja chodim do Iscaru, musim to povedat mojej, ze to chcem, lebo ak je problem v nepriechodnosti, ze vraj to ona moze urcit podla toho, kde mi brali vajcovod, tak este skusim to, inac IUI nemusi vyjst pre mnohe a mnohe veci, takze tak. Ako este chcete ist na IUI?

lumah
27. jún 2007

redkvicka chceme-jasné, mohli sme spraviť ešte pár pokusov s IUI najskôr, ale kedže všetko ostatné je v poriadku, jedine nemám vyšetrené tie vajcovody-raz som už rodila, preto si myslím že ich priechodné mám. Ale človek nikdy nevie, lekár mi povedal že sa tam mohli nejaké zrasty porobiť. Ja som na seba tak trochu aj naštvaná, že som niekolko rokov užívala antikoncepciu a som o tom presvedčená, že to tá mi všetko narušila.

pavlinka3
27. jún 2007

mě na laparoskopii poslala moje gyndr. - ale bylo to tak, že nejdřív do mě rok cpala hormony a když se nezadařilo, tak poslala manžela na spermiogram - ten dopadl výborně, tak mě poslala na laparoskopii (čekací doba 4 měsíce) - ale vůbec žádný testy mi nedělala, takže jsem se s tím nechtěla smířit a zavolala jsem s sama do Pronatalu a tam mě vzali - řekli, že ještě před laparkou uděláme jedno IUI a kdyby se nepovedlo, tak na tu laparku mám jít, aby se vyloučila neprůchodnost vejcovodů - sice mi v Pronatalu zjistili, že vytvářím protilátky proti spermiím, ale i přesto mě na tu laparku poslali, prý kdyby náhodou a když už jsem objednaná, tak to nebudeme zbytečně rušit - říkal, že kdyby se další IUI nepovedla, tak by mě laparka asi stejně neminula, tak proč to odkládat a ztrácet další čas

lumah
27. jún 2007

pavlinky presne tak, treba vylúčiť najprv všetko čo by to mohlo ovlpyvniť.

pavlinka3
27. jún 2007

lumah - tak s tou antikoncepcí je to fakt - já jsem teď taky naštvaná, že kdybych věděla o těch protilátkách co vytváří mé tělo, tak bych do sebe 9 let nervala HA - a když si vzpomenu, jak mi to po jejím vysazení dělalo neplechu s MS, tak za to mi to opravdu nestálo - ale pro mladou holku je to asi opravdu nejlepší ochrana proti početí, takže to určitě má i své výhody, ale po mimi (doufám, že přijde brzy) budu ochranu řešit určitě jinak než HA

lumah
27. jún 2007

pavlinka ja som na 100 percent presvedčená že HA je svinstvo. Pokiaľ som ju nebrala, nebol žiaden problém s otehotnením a tiež som ju skoro 10 rokov potom brala a teraz mám problém.

pavlinka3
27. jún 2007

lumah - kdybychom to věděly, co nám to bude dělat za problémy, tak si myslím, že spousta holek by HA vůbec nezačala brát - ale kdyby mi někdo v 15 letech řekl, že když budu HA brát, tak budu mít problémy s otěhotněním až jí vysadím, tak bych si poklepala na čelo a brala bych jí dál - v té době mě totiž vůbec miminka nebraly a dokonce jsem byla "přesvědčená" že budu bezdětná (tolik mi ty mimina lezly na nervy, že jsem ani mladšího brášku nevozila v kočárku)

pavlinka3
27. jún 2007

teda bych to uvedla na pravou míru, tak jsem byla "přesvědčená" že budu DOBROVOLNĚ bezdětná

lumah
27. jún 2007

pavlinky veď to, vždy sa zaoberáme len tým, čo potrebujeme momentálne riešiť, pred 20tkou asi žiadna nechce dieťa ešte, tak ani nerozmýšla nad tým, čo bude o 10 rokov.

pavlinka3
27. jún 2007

to je pravda lumah - ale s tím nic nenaděláme ☹ musíme to brát tak, jak to je ☹

lumah
27. jún 2007

pavlinka a skusiť zabojovať a vyskúšať všetko čo sa dá, aby sme si raz nevyčítali, že sme nespravili maximum, čo sa dalo.

pavlinka3
27. jún 2007

jasně ..... sice nevěřím na nějaký zázračný metody, ale čím déle se o mimi snažíme, tím více zkouším různá doporučení od kamarádek a tak .... zatím teda nic bláznivého....jenom čajík a kyselinu listovou, žádný horký koupele .... prostě zatím to jsou věci, který by opravdu mohly trochu pomoci a když ne, tak alespoň neublíží

redkvicka
27. jún 2007

Lumah, takze ty uz dieta mas? A kolko mas rokov? Ako dlho sa snazite o mimco?

lumah
27. jún 2007

redkvicka asi rok sa snažíme. A ty?

redkvicka
27. jún 2007

Ahoj lumah, my sa snazilkujeme dva, uz mi to niekedy ide na mozog, toto obdobie je asi najhorsie, ja som totiz optimistka a tieto pocity su pre mna nove. Stale by som len plakala, ale minuly tyzden bol uplne hnusny, tento je lepsi.

lumcag
27. jún 2007

Ahoj rektvičko a ostatní snažilky
Divím se, že každou z vás posílají na laparku.
Mě po neúspěšném IVF bylo zděleno, že mi budou
odebírat kousek děložní sliznice a průchodnost v jednom pod narkózou.
Když jse dostala výsledky tak tam bylo napsáno:
je po HS s biopsií endometria a co se týká průchodnosti tak pravý průchodný levý ne.
A tak než jsem podstoupila IUI tak má doktorka si chtěla být jistá tak mne poslala na RTG průchodnosti znovu a jsou oba v pořádku. Bylo mi vysvětleno, že jsem mela pravou stranu zduřelou při odběru tkáně děl. sliznice a tak kontrastní tekutina se do leveho vejcovodu nedostala.
Jo a řektvičko na odběr krve mám ještě dost času. pokud nebudu krvácet v době mé menstruace tak na sono a krev mám jít až 23.7.2007, ale to jsem se už jednou zmiňovala
hezký den

redkvicka
27. jún 2007

Ale u nas sa chodi po IUI po dvoch tyzdnoch na krv, nie po mesiaci, ako pises ty, u teba je to asi ine, kedze si uz absolvovala IVF, lebo u nas je lapka podmienkou na IVF kvoli poistovni, takze tam musis ist, ak nechces byt samoplatca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre