Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

lalupa
25. máj 2007

a si? alebo len cakas? chcem gratulovat 😀

veva55
25. máj 2007

Romi, ja uz som ti pisala v inej teme. Takze inseminaciou otehotnela na 1x Yasmina, obcas chodi sem na MK, snad ti sem hodi nejaky prispevok. No a ak ti to pomoze, moja svagrina otehotnela na druhy pokus IUI. Ale o nikom inom zatial neviem. Ale urcite ich bolo viac, len vies, pri tom pomere uspesnych a neuspesnych inseminacii bohuzial znacne prevazuju tie neuspesne. Ani neviem, ci sa vobec ten pomer da porovnavat, kedze sance su fakt malicke. Ale nenechaj sa odradit, mozno budes mat stastie ako Yasmina, takze nestracaj nadej 🙂

romaana
autor
25. máj 2007

lalupa - nie som, v stredu som bola na IUI, tak teraz cakam 2 tyzdne a potom na krv. Testom uz neverim, po prvej IUI mi povedali, aby som si ich nedavala, ale nevydrzala som, hned 6 ich padlo, a 3 mi vysli ze tehotna som a 3 ze nie.
No a vyber si 😒
Mam zase nafucane brucho, vajecniky citim stale, aj pichanie, niekedy ako pred menstr., ale to iste bolo aj prvy krat a nic z toho.
veva55 - su uz dve, aspon viem, ze to je mozne, dik.

marka
25. máj 2007

Ahoj Romana 🙂
Zkus pročíst toto téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak já mám za sebou 3 inseminace a ta třetí byla úspěšná 🙂
Hodně štěstí ! 😵

veva55
25. máj 2007

Jasne, ze to je mozne, keby to tak nebolo, nerobili by to. 🙂

lenusa
25. máj 2007

Babulky aj mne sa to podarilo na druhy pokus a uz sme v 7 tt 😀

romaana
autor
25. máj 2007

Lenusa - ahoj, no gratulujem. A chodis normalne do prace? A ake si mala problemy?

romaana
autor
25. máj 2007

Marka - dakujem za link, uz som zacala s citanim. Konecne nieco troska pozitivne na IUI. U teba bol aky problem s otehotnenim?

lenusa
25. máj 2007

romaana my sa o bábo pokúšame dva roky, prvý rok som chodila k môjmu šupáckemu gyndovi som sa sťažovala na bolesti v podbrušku a časté krvácanie mimo cyklu a na to že nemôžeme otehotnieť...a on dilinko, že sa ešte snažíme len pol roka a to nič sme mladí zdraví...... 😠 no tak som sa rozhodla, že zmením lekára a išla som na Kramáre, tam ma doky hneď pekne prijal okamžite ma poslal na laparku s podozrením na edometriozu, ale nič nezistili, všetko bolo ok...no až na jednu vec slabé pco, čiže neovulovanie a nevytváranie dominantných folikulov....tak som hneď prešla do centra nastimulovali ma clostilom a v januári sme mali prvú iui, bohužiaľ neúspešnú. Potom sa mi nepodarilo clostilom nastimulovať, tak sme mali pauzu a v apríli som nastimulovala merionalom a zázrak sa to podarilo...už sme boli aj na prvom ultrazvuku a bejby malo 1mm 😀 , tak sme teraz vytešený...Do práce chodím normálne veď mi nič neni akurát by som stále jedla, cikala a zväčšili sa mi prsia inak som úúúúplne fit, ako keby sa nič nedialo....

Babulky držím pršteky aj vám nech sa vám to čoskoro podarí a môžete zažívať ten krásny pocit ako zažívam teraz ja 😉

marka
25. máj 2007

U mě byl problém s ovulací a MS cyklem, někdy jsem MS vůbec nedostala.
Já jsem měla taky na OVU léky Clostil atd...reakce byla, OVU taky, ale bohužel se nepodařilo. A teď od února navštěvuji CAR, kde jsem začala stimulovat injekcemi (Menopur)a chodit na inseminace, no a 3x pokus IUI se nám podařil.
Tak hodně štěstí i vám 😵

romaana
autor
25. máj 2007

Lenusa, a do akeho centra si chodila? Urcite do BA. Ja do GYN FINu. A mala si prve dva tyzdne nejake priznaky? Testy si si davala?
Idem uz domov z prace, vecer som tu zase. PA zatim.

evi3
25. máj 2007

ahoj, nam sa to podarilo na prvy sup. Ale u nas sa nenasiel ziadny problem, ja som ovulovala ako podla knihy, manzelov spermio tiez. Akurat ze sa nedarilo

lumcag
23. jún 2007

Ahoj děvčata,
Jmenuji se Lumca
Jsem po prvním IVF, které nedopadlo a dnes 23.6.2007 jsem po
první inseminaci(IUI) a tak jsem v očekávání. Chtěla jsem se jen zeptat. Doktoři říkali, že pokud nezačnu krvácet tak 23.7.2007 mám přijít na sono a krev. ale jsem hrozně netrpělivá po jaké nejkratší době si mohu udělat těhotenský test?

francis
23. jún 2007

Ahoj 😅 Neviem či sa môžem pridať ale je mi trocha zvláštne že si po neúspešnom IVF išla na insemináciu aj tak sa dá?

redkvicka
23. jún 2007

Ahojte, ja som bola na IUI a bolo to uspesne hned na prvy krat, ale nase babatko bolo mimomaternicove. Takze sme o neho prisli. To bolo v novembri. Tiez mi vsetko stimulovali.

lumcag
23. jún 2007

hoj Francis,
jestli ta otázka ohleně IVF byla na mne odpovídám ano. První pokus umělého oplodnění začíná vždy IVF. Pak inseminací.
to proto,že U IVF nemusí mít žena průchodné vejcovody nebo nemusí mít žádné. A také proto, že u IVF je větší šance prý otěhotnět než u inseminace. Přeci jen u IVF už ti zavádějí do dělohy už oplozené embria,které se musí uhnízdit kdežto
u inseminace ti vpraví pouze v době ovulace spermie jako by jsi byla oplodněna přírodní cestou. No nic ,usím jít pokud budeš mít nějaké otázky napiš. Přihlašuji se tu každý den zatím pa

redkvicka
24. jún 2007

Ahoj lumcag, praveze ak je sanca na IUI, najprv davaju na IUI, ved IVF je ovela vacsi zasah do organizmu, aspon na SR to tak robia. A potom ak nevyde 2 alebo 3X IUI odporucia IVF. Priechodnost vajcovodov zistia cez laparoskopiu, aj ked mne sa zda, ze oni ta tam neradi odporucaju, aspon ja mam taku skusenost.

pavlinka3
24. jún 2007

Tak mě v Pronatalu řekl, že nejdříve IUI (kolik chceme) a kdyby se nedařilo, tak IVF - manžel má spermio výstavní, já ovuluji taky normálně, ale můj imunitní systém vytváří protilátky proti spermiím. Byla jsem i na laparoskopii, vše v pořádku. Ve čtvrtek nás čeká druhé IUI.

lumcag
24. jún 2007

ahoj rektvicko,
mě laparoskopicky pruchodnost nedělali, ale byla jsem při vědomí.právě, že U IVF nemusí dělat tu pruchodnost vubec, ale máš pravdu. Ono to s tím zásahem do organizmu je vlastně pomalu vylej nalej. Ale jak říkám, embryolozka mi řekla, že větší procentualni pozitivum těhotenství je u IVF. No uvidíme já jsem jak říkám po včerejší první IUI tak uvidíme. Řektvičko s tím mimoděložnímmě to mrzí, ale nechápu jak se to může stát.

luucia
24. jún 2007

Ahoj holky, tak já sem otěhotněla hned po 1.IUI a moje nejlepší kamarádka taky!! 😉 Naši oba chlapi mají problémy se spermíky. Můj měl morfologii 12% a ten její jen 8%!! Lumcag- těhu test sem si dělala až v den vynechané MS a byl pozitivní, ale až po limitu! Držím pěsti všem, abyste měli // co nejdřív!

trencanka
24. jún 2007

Ahoj kocky, tak ja vas chcem tiez trosku povzbudit, ja som tiez otehotnela pri 1. IUI. Najskor som bola stimulovana clostilom a mali sme skusat sami doma, no a potom mi nasadili merional, vybrala som 7. injekcii, nasledovalo IUI a po 14. dnoch krvne testy s pozitivnym vysledkom. Este jedna vec, nerobte si zbytocne testy, ja som nevydrzala, urobila som si test na 13. den po IUI a vysiel negativny, no a na 14. den som bola na krvi a vyslo mi tehu, takze skoda koruniek, musite len vydrzat. Ja nepracujem, stale som na PN, lebo hned v 6. tyzdni som lezala v nemocnici kvoli krvacaniu a teraz v 19. tyzdni som tiez bola v nemocnici, znovu krvacanie, nastastie vsetko ok, tak mam nakazane polihovat a do prace sa uz pravdepodobne nevratim. Takze dufam ze som vam dodala trosku nadeje a moc drzim palce aby ste sa konecne aj vy vsetky vytesovali z tehotenstva 😀 drzte sa.

lumcag
24. jún 2007

Ahoj Luucia,
děkuji za podporu za nás všechny.
Ale jsem hrozně netrpělivá.
5.7.2007 je den mé menzes tak doufám, že už nepříjde.
Snažím se na to nemyslet, ale chvilkama nad tím uvažuji.
já doufám, že FN Motol do 23.7.2007 nebudu muset navštívit.
Tak tedy držte pěstčky. Diky moc, přeji hezký den

luucia
24. jún 2007

Lumcag, já to chápu, ale psychika je strašně důležitá! Nejlepší je se nějak zaměstnat a myslet na to co nejmíň! Já vždycky když sem si na to po inseminaci vzpomněla a začla na to myslet, tak sem si řekla, že teď už to stejně neovlivním a že se to buď povedlo nebo ne! A hned sem myslela na něco jinýho. Poradila sem to i kamarádce a oboum nám to klaplo! 😉 Držím pěsti a neboj, určitě to vyjde! Buď teď nebo příště!! 😉

redkvicka
24. jún 2007

Ahoj lumcag, sanca, ze sa stane mimomaternicove je taka ista ako keby si prirodzene otehotnela. Proste po oplodneni nedorazi oplodnene vajicko na miesto urcenie ale usidli sa vo vajcovovode, ktorym sa zacne vyzivovat. Nas svist prezral moj vajcovod, takze mi ho museli dat prec. Mna tiez neposlali na priechodnost vajcovodov, takze neviem, ci si to teraz mam vyziadat, lebo ak je to v nepriechodnosti, tak nechcem prist o druhy vajcovod, potom by sanca bola nijaka. My sme si dali ziadost o adopciu, takze uvidime. Moj manzel s tym suhlasil. Ja sa velmi tesim a chcela by som, aby to bolo co najskor. Samozrejme, ako kazdy.

lumcag
24. jún 2007

AHOJ LUUCIE,
Dík za podporu ještě jednou.
Smím se zeptat kolik Ti je let?
Já mám 32 a tak jsem i nervózní z toho, že mi tikají biologické hodiny. Ale nepatřím mezi Ty, které dávají přednost kariéře.
Hrozně mi ale pomáhá se zde připojit a pokecat. Né, že bych neměla možnost se některé z mých kamarádek svěřit, ale je lepší si pokecat z někým kdo má zkušenosti.
Jsem ráda, že jsem na Vás všechny zde natrefila, a taktéž za Tvou odpověď a otázky móóóóc děkuji.

yasmina
24. jún 2007

Romanna tak som tu 🙂
Ako pisala Vevka ja som mala to stastie a na prvy sup po IUI som otehotnela a dokonca dvojcatka...
mysli pozitivne!velmi drzim palceky vsetkym kockam 😉
ja mam v pondelok kontrolu scriningove testy a tak sa tesim ze znovu uvidim male babiky na ultrazvuku ako tancuju 🙂

luucia
24. jún 2007

Lumcag - mě je 25 a o mimi sme se snažili přes rok! Půl roku trvalo než sme šli do CARu, hned jak sme tam dorazili tak sem asi 3 měsíce chodila na folikulometrii a píchala si Pregnyl aby se nastimulovalo vajíčko. Když sem po 3 měsích neotěhotněla, tak udělali manžovi spermiogram a bylo jasný proč nám to nejde!!Dr. mě dokonce strašila, že IUI nedopadne a budem muset podstoupit IVF, protože manža má ještě nějaké zdeformované hlavičky na spermících, tak se špatně proklubávaj do vajíčka! A vidíš, jak to dopadlo!! 😉 Mě se o tom s kamarádkou taky špatně mluvilo, protože se tou dobou ještě nesnažili a nechápala o co jde! Vždycky mi na to jen řekla ať na to nemyslím a dál to neřešila! Když asi za půl roku řešila ten samý problém, tak teprve pochopila jak je těžké myslet na něco jinýho! A pochopila mojí situaci! Tou dobou mi tyhle diskuse taky moc pomáhaly! Hlavně, že sem viděla, že v tom nejsem sama a kolika lidem už to vyšlo!! Takže to určitě musí vyjít i tobě!!!!!!! 😉 😉

lumcag
24. jún 2007

Ahoj Luucie,
Já s manželem
jsme se snažili o mimi 2 roky, až nám řekli, že manžel má Azospermii, že musel podstoupit microchirurgický zákrok TESA kde mu byli odebrány spermie z kanálku nadvarlat protože se mu nedostávají ven. To byla pro nás hrozná rána. Proto mám strach, obavy a jsem zoufalá.Pokud totiž nebude stačit to co máme zmražené, manžel bude muset podstoupit opět to bolestivé trauma. Takže proto bych si přála aby nám to vyšlo. Já vím, že je i možnost dárce,ale...Špatně se mi o tom píše.
No vidíš už mi slzy kapou do klávesnice. Já končím tohle je pro mne fakt bolestivá debata. Radši to nebudu rozebírat
zase se ozvu.
Kdyby nešlo o manžela tak by mě to tak nebolelo, že to nevyšlo,rozumíš.
No nic už na tu klávesnici nevidím zatím pa
ale tohle ten jediný problém.

redkvicka
24. jún 2007

Ahoj Lumcag, to je obdivuhodne, ze ste sa dali na taky zakrok. Verim ti, ze to musi byt tazke. Ja vsak verim, ze Boh robi zazrak a moze urobit aj pre vas, budem sa za vas modlit. Pa, nech to teda vyjde.

redkvicka
24. jún 2007

A este jedna vec, ak chces ist na IVF cez poistovnu u nas, musis mat laparopicke vysetrenie kvoli tomu, ako ti to zavadzaju, ak by si totiz mala nepriechodne vajickovody, tak by ti to robili cez dutinu brusnu, myslim, ze sa je to tak, ak sa nemylim. Takze na IVF musis mat lapku, na IUI nemusis. Ale pri IUI sa moze stat vselico, napr. injekciu ti zle pichnu, potom ja som vo vsetkom spomalena, takze mne to nedoslo tam kam malo do 24 hodin a preto stretnutie vajicka a spermijky prislo vo vajcovode, aspon tak nejako si myslim, ze to bolo. Aj ked mohlo to byt inac, nepopieram.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre