Úspešná inseminácia - konečne tehotná

romaana
25. máj 2007

Ahojte kočenky , rada by som otvorila novu temu a pokecala s niektorou z Vas, ktora otehotnela insemináciou.
Tak zatial
🙂 😉

redkvicka
1. júl 2007

To ti neviem povedat, lebo na mojom alchymilkovom caji nie je napisane vobec nic, ale asi si nieco o nom najdem na nete. Pa

kembo
9. júl 2007

Ahoj holky, já jsem taky četla, že se kontryhel/alchemylka nemá během MS pít. Ale mám pocit, že to bylo něco kvůli tomu, že to zhoršuje nebo prodlužuje MS. Takže pokud to naopak někomu pomáhá, tak bych ho asi i pila. Bolestivá MS může být opravdu hodně nepříjemná.

Jinak teda k tématu diskuse - chci povzbudit ty, kdo zkouší inseminaci. Nám se to podařilo, sice až napotřetí, ale vyšlo to 😵

mm1
10. júl 2007

ahojte kočky, takže pocas MS sa tento caj pit môže. Mne ho tak isto odporucili v lekarni. Pit by sa nemal pocas tehotenstva, pretoze prekrvuje maternicu

sonica
10. júl 2007

kembo to je uzasny. moc gratuluji. doufam ze nam se to taky povede. 😉

lumcag
10. júl 2007

Ahoj děvčata,
Omlouvám se za delší odmlčení, ale měla jsem dovolenou.
Už jsem psala, že jsem 23.6. podstoupila IUI.
Dnes mám 31 den od poslední MS, 18 den po IUI.
Ale až teď ve 22:00 jsem začala trochu špinit. Nevím jestli si mám teda závádět Utrogestan. Ještě jsem si jej radši zavedla, ale mám obavy. Máte s tím někdo zkušenost, že po vynechání MS mohu špinit?

yasmina
10. júl 2007

ahoj lumcag...urcite si daj hned teraz utrogestan...to je na podporu a udrzanie tehotenstva...po IUI som ho brala hned aj duphaston...aj spinenie som mala...tak sa len neboj ok?je to normalne ze v obdobi ked si mala mat MS nastava spinenie a moze sa ti to opakovat cely prvy trmiester...drzim palce... 😉

lumcag
11. júl 2007

Ahoj Yasmino,
Děkuji za podporu, ale mám hrozný strach.
Je 7:50hod, teď jsem byla na záchodě a zatím mám stále hnědý výtok, ale po návštěvě WC když jsem se utřela je toaletní papír načervenalý.
Utrogestan jsem si zavedla i dnes ráno. Nevím, ale do kontroly krve a sona mám ještě daleko (do 23.7.)Nevím jak mám být klidná už z toho důvodu, že jsem si z nervozity po vynechání MS udělala dnes ráno T.test a byla tam jen jedna /

yasmina
11. júl 2007

lumcag a mala si uz aj po IUI //?
alebo zatial este nie?

lumcag
11. júl 2007

Ahoj Yasmino,
Nechápu. Já jsem teprve po prvním IUI, které jsem měla 23.6.2007 a pokud bych nekrvácela do 23.7.2007 tak mám teprve pak jít na krev a sono.
Ještě nikdy jsem u sebe // čárky neviděla a mohu ti říci, že bych je ráda viděla.
muj termín MS byl 5.7. (26 den) což do 30 dnů jsem MS mohla dostat, ale nepřišla až od včerejška malinko špiním a když jem přišla z práce a byla na WC tak při otěru mám červenohnědou barvu na toal. papíře.
A tak jsem zavolala mé doktorce a ta mi řekla, že se to někdy stává, a že mám jen zvýšit dávku utrogestanu.
Takže místo 1-0-1 si mám zavádět 1-0-2, že by se to mělo uklidnit.
Ale já asi zajdu zítra na krev. Už jsem z toho tak nervozní, že do toho 23.7.nevydržím. Tak mi drž palečky. Já se ozvu jak mi to dopadlo.
Ale nevěřím, že by se to mohlo na poprvé podařit.

yasmina
11. júl 2007

lumcag hlavne klud, drzim velmi velmi palce a verim ze to bude ok...nenapisala si mi kedy si mala IUI aky datum uz 14 dni po IUI musi krvny test na HCG ukazat ci si tehu alebo nie...drz sa a napis mi ako dopadla krv ok?

lumcag
11. júl 2007

Ahoj Yasmino,
Já jsem po IUI dnes 19 den. A pokud si najedeš na odkaz HCG
tak ti vyjede tabulka, kdy po početí z krve poznáš, že si těhu a také po kolika dnech vynechání MS. To víš, že ti dám vědět..pokud půjdu

lumcag
11. júl 2007

Yasmíno,
Já jsem úplně blbá. Já jsem Tě pochopila tak, že se mne ptáš
jestli se to dá po 14 dnech zjistit.
A pak jak jsem najela na tvé foto tak jsem si řekla, že to musíš vědět, když vy čekáte mimísky.
Tak promiň. A rovnou gratuluji.
Pohlaví nechcete vědět?

yasmina
11. júl 2007

este nevieme pohlavie lebo je to skoro... 🙂
chod pekne zajtra na krv a urobia ti HCG mne 14 dni po IUI uz bolo pekne vidiet na teste // ciarky aj ked druha bola slabsia ... ale potom krv ukazala jasne HCG 🙂
tak drzim palce!!!

lumcag
11. júl 2007

yasmino,
Já se bojím, že budu zklamaná.
Že HCG bude negativní.
Zítra pujdu na krev na 6:00hodinu raní a ve 14:00hod si půjdu pro výsledek. Ale nevím co budu dělat, když ...
Nechci už další neúspěch.
Když jsem se po IVF rozkrvácela v trmínu MS tak mne to hrozně vzalo. Z toho výsledku mám opravdu strach.

lumcag
12. júl 2007

Ahoj yasmino,
Tak díky moc za podporu, ale dnes jsem byla na HCG a ta vyšla negativní.
Bohužel. Jsem zatím v poho, zž jsem tušila, že to nevýjde, protože jsem dnes ráno před odběrem už trošičku krvácela.
Tak jsem zavolala doktorce, vše ji vylíčila a ta řekla, že
počkáme do další MS a zkusíme to znovu. Takže v srpnu.

yasmina
12. júl 2007

ahoj lumcag, myslela som na teba...
je mi to velmi luto ☹
verim ze najblizsie to uz vyjde a ze budes tehu...budem velmi drzat palce!
drz sa ...

lumcag
12. júl 2007

Yasmino,
Děkuji moc. Ale jak říkám jsem v poho.
Já ti také přeji ať tvé těhotenství probíhá bez problémů, aby sis jej užívala celými doušky.
Doufám, že jej budu prožívat také brzy, ale asi to chce čas. Tělo si musí zvyknout na látky či léky, které do něj vpravují a pak to určitě půjde. No uvidíme, ale ještě jednou děkuji za podporu móóóc mi pomohla.

lumcag
13. júl 2007

Ahoj Yasmíno a ostatní děvčata,
Tak jak jsem psala inseminace mi nevyšla, dnes jsem si prožila, dá se říci štěstí v neštěstí.
Dnes v práci při sprchování ze mne vypadl kus něčeho co bych popsala jako kus kůže či blanky, kterou odřezavám např. od kuřecích prsíček. Tak jsem se zalekla, že jsem hned volala
mé embrioložce a ta mi řekla, že podle mého líčení to vypadá, že jsem byla oplodněna, ale tím, že by se plod
dále nevyvíjel, že odešel pozdější MS

yasmina
15. júl 2007

☹ je mi to luto...verim ze najblizsie sa to podari...

stascha
16. júl 2007

lumcag 🙂 ahojcek, citala som tovje prispevky ale aj vsetkych dievcat, presla som s tym istym. Po 14 dnoch od IUI som mala zvysene hodnoty HCG tak som bola o tyzden na kotrlonom odbere, ale uz rano v den odberu som zacala krvacat atk som vedela ze z toho nic nebude, a lekarka mi to potvrdila ze k opldneniu sice doslo, ale priroda si zariadila po sovojom. Horsie na tom je ze mazel teraz pracuje v zahranici a chodim domov az po mesiaci no a teraz pride o tyzden tak dalsie IUI nestihneme uvidime ako to dopadne v auguste.
Tebe drzim palce nech sa vam to vydari a ty budes tehu.

Pekny den vsetky snazilkam aj cakatelkam

lumcag
16. júl 2007

Ahoj Stascho,
Děkuji moc za tvou přízeň a podporu.
Já si také musím počkat až na srpnovou MS 😒 , protože ve FN Motol, kterou navštěvuji tak tam malují a tak inseminace dělají až od srpna. Takže jsme na tom dost podobně. 😀

chimena
24. sep 2007

Ja som dnes bola na prvom IUI. Dúfam že to víde čím skôr. Mne zistili nepriechodný hlien v krčku, Takže IUI by mohla byť úspešná, lebo všetko ostatné som mala dobre. Cyklus som mala stimulovaný Clostilbergytom, vajíčka mi dozreli až 3, tak je šanca mať aj dvojičky. Výsledok bude za 14. dní, potom dám vedieť. Chodím do Heliosu v Martine ku Dr.Krajkovičovi, je to úžasný človek.

jankajs
24. sep 2007

Mne IUI 2x nevyšlo. Ten prvý raz ma to tak vzalo, že som plakala, hnevala sa na všetko a všetkých a najradšej by som bola zaliezla niekam do myšacej diery, aby som nemusela nikoho vidieť. ☹ Druhýkrát to bolo už v miernejšom tóne, ale tiež som bola nešťastná. Možno práve preto to nevyšlo,že som tak veľmi chcela. No čo už, nemladneme, navrhli nám IVF. Po dvojmesačnom rozmýšľaní sme sa na to dali s tým, že ak to ani teraz nevyjde, tak končíme a ostaneme sami. Asi to zabralo (psychika je potvora 😠 ) a teraz sme v začiatku 10 tt. Všetko je v poriadku, až sa bojím, či naozaj je všetko v poriadku. Zle mi nie je a nebyť toho, že mi na nohaviciach ide gombík odletieť ani neviem, že som v tom. Prajem všetkým snažilkám, aby sa vám tie IUIčka vydarili čím skôr, pretože tie sklamania sú hrozné. Ešte raz želám veľa krásnych voňavých uzlíčkov. 😵

adulik16
25. sep 2007

Ahojte baby,tak aj ja sa pridavam. Vcera som podstupila prve stimulovane IUI, tak som zvedava ako to dopadne.Prosim Vas, aj pri IUI je vacsia sanca na dvojicky?

pahu
25. sep 2007

babulky držím Vám palčeky, ja mám za sebou laparku a zajtra sa dozviem, čo nám DR. navrhne ako ďalší postup 😉 Vy sa len držte a nenamáhajte sa 😵

pipka
25. sep 2007

jeeej ajoj pahu, teba som dlho nevidela. Co nove moja? Aky vysledok laparky?

fcielkafcielka
6. okt 2007

Adulik, drzim palce na //. Ja som po 1 neuspesnom IUI.
jankajs - otehotnela si uplne prirodzene?

chimena
6. okt 2007

Som 12 dní po 1.IUI, v pondelok idem na test. No teším sa, lebo Menzes mešká už 5. dní a mám bolesti v podbruší, veľmi citlivé a bolestivé bradavky a každý deň ma páli záha. Dúfam že to vyšlo. Chodím ku Krajkovičovi v Heliose. Príjemný človek.

meleri
6. okt 2007

Cau holky,

to je divné, že někdo začíná s ivf..my začli s IUI, bohužel 5krát neúspěšně...manželovo sperma bylo na hranici s IUI a IVF. Tedkom zkoušíme IVF, a věřím tomu víc.
mějte se pěkně

evik3
7. okt 2007

Ahoj holky, zatím to nechci zakřiknout, ale vypadá to, že druhá IUI byla úspěšná.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre