Začiatok tehu so zakázanými liekmi. Bojím sa o dieťa

ela222
2. apr 2009

Ahojte,
keď som ešte nevedela, že som tehotná, tak som brala silné lieky, ktoré sa v tehotenstve nesmú. Máte niekto podobnú skúsenosť? Narodilo sa vám zdravé dieťatko? Teraz som v 6 tt. Bola som u farmakologičky, ktorá mi vysvetlila, že čo všetko dieťatku hrozí. Lieky som brala na prelome 2-3tt. Na potrat som neišla, ale bojím sa o dieťatko. Budem musieť absolvovať aj odber plodovej vody a pod. Na bábenko sa tešíme s manželom a veríme, že všetko dopadne dobre a budeme mať zdravé bábo.

shellly
6. jan 2014

@romantika ved ja si to budem uzivat, len nech mi este doktor povie, ze je vsetko ok a potom hura 🙂
@livka299 to sa necudujem, je to taka veta, ktora sa cloveku vryje do pamati a nuz myslim, ze to asi tiez necham na prirodu a uvidim ako to dopadne

vera_vila
6. jan 2014

@shellly to buď ráda, že to šlo tak rychle, jsou tu holky, které čekají několik let...

shellly
6. jan 2014

@vera_vila poznam ich niekolko, ktore mali problem otehotniet, az sa mi verit nechce, ze nam sa to podarilo tak rychlo, ale som rada 🙂

vera_vila
6. jan 2014

@shellly také jsem to tak měla, že se zadařilo hned druhý měsíc po vysazení prášků... Určitě to bude vše v pořádku...

shellly
6. jan 2014

@vera_vila ja presne tak isto, hned po prvej normalnej menstruacii, aj test som si robila az tak neskoro, lebo som si stale myslela, ze sa mi este neupravil cyklus a urcite to dostanem a ked na nom najprv vyliezla ciarocka, ze som tehotna a az potom ta kontrolna, tak som normalne zostala v soku😀

zvolsiinylogin
17. jan 2014

@shellly ako si dopadla? ja berem antypsychotika, nevidim to nadejne, cakam skor amebryolu...neviem, strach tu je...

shellly
17. jan 2014

@zvolsiinylogin bola som v pondelok na vysetreni, ukazalo sa, ze mam skoro 4mm plod, ale zatial nebolo vidiet srdiecko, takze 27. idem znovu a uvidi sa, ci sa pekne vyvyja alebo nie...mam pred sebou este 10 dni, asi dovtedy umriem hrozou...neboj musime verit, ze to dobre dopadne 😉

zojka1234
7. sep 2014

Maminky..nevedela som, ze som tehotna a brala som spazmolitika na moc.mechur od 5 do 8 tyzdna..takisto som bola u farmakologicky..povedala mi ze liek netestovali na ludoch len na zvieratach..a povedala mi rizika..strasne sa bojim..

trgypadl
7. sep 2014

@zojka1234 ake spazmolytika?

zojka1234
7. sep 2014

Betmigu

anna285
7. feb 2015

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niektora nejake skusenosti s otehotnenim pocas uzivania aravy, lekarka ma upozornila, ze nemozem otehotniet ale....... Dakujem

mamsvojciel
5. okt 2015

Ahojte kočky prosim vas som asi 6tt co som zistila len predvcetom no ja som asi tyzden brala therafru nevedela som ze som bo som mala problemi s vajickom....bola som nejska nachladnuta tak som si dala denne jednu salku moze to uskodit malinkemu? ☹

yasminka137
2. nov 2015

Ahojte.chcem sa opytat...mam 2rocneho synceka,ked sa narodil,neskor som mala psychicke problemy,preto necele dva roky uzivam lexaurin a paretin.davky mam uz znizene na minimum a momentalne som tehotna,mam ist na kontrolu k psychiatrovi a tak sa chcem poradit...brala niektora maminka paretin a mala ho v tehu vyneneny za nieco ine alebo uplne vysadeny ? Nechcela by som drobcekovi co mi rastie v brusku ublizit,no bez liekov uplne si neviem predstavit,ako by som fungovala.dakujem za kazde info a drzte palceky,nech to zvladneme 🙂

oliinka
10. dec 2015

babule potrebujem radu berem na tlak prenessu a bisoprolol a moje dnesne hcg bolo 473 take asi budem tehulka ale nasli mi aj cystu,len co tie lieky na moj ylak uskodili babetku uz poradte mi

evittam
10. dec 2015

@oliinka Nepoznám tie lieky, ale v ktorom si týždni - nakoľko do min.5.tt. plod s tebou nie je spojený 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliinka
10. dec 2015

@evittam no hcg som dnes mala 473 a na sone nebolo este nic vidiet takze viac ako 5 tyzden to neni urcite

ali08
10. dec 2015

Ahojte. Ja som brala vyše roka lieky ktoré du všade na svete zakázané a dajú sa kúpiť iba ilegálne. Avšak to som sme sa o dieťa nesnažili až keď som po roku musela vysadiť antikoncepciu kôli cievam a ja som ich užívala stále užívala a zrazu som otehotnela. Ihneď som ich vysadila povedala dom to lekárke a ona ma poslala na lepšie sono kde mi doktor povedal ze je všetko ok ale aj tak som čakala keď porodím a sama sa presvedčim či je všetko ok.A aj bolo teraz ma syn 2roky a všetko je ok.držím palce

yasminka137
12. dec 2015

@fidka79 brala som ich dva roky,takze som uz uplne ok a babatko sme planovali,aj ked som ani nedufala,ze sa podari na prvykrat,lieky som uz vysadila,zvladla som to a vsetko je ok.takze tak

uzanka16
12. dec 2015

uzivaj kyselinu listovu alebo femibion aby sa pekne vyvijali organy, ja zas uzivam lieky 7 kusov za den dost vysoke davky, som sa tiez bala a isla som do Martina na specialne sono ci sa organy dovyvijali, nesla som na odber plodovej vody a lekar povedal ze je vsetko ok.

fazulka1991
18. okt 2016

ahojte, keď som ešte nevedela že som tehotná, brala som biseptol...myslíte si,že to mohlo bábatku nejako ublížiť??? veľmi sa bojím, k doktorke idem na konci týždňa a chcem sa jej na to spýtať...ale som z toho nervozna. čo si o tom myslíte?

sibalka21
18. okt 2016
fazulka1991
18. okt 2016

@sibalka21 naozaj? lebo som čítala na internete všeličo a som z toho na nervy. a ďakujem za odpoveď. 🙂

sibalka21
18. okt 2016

@fazulka1991 no sak lebo citas hluposti na nete.... Skor ti uskodi ten stres ako tie lieky

kalianka
10. nov 2016

Baby ja som tiez v koncoch ☹(( poslednu MS som mala 5.10. chytil ma vsak mocovy mechur a lekarka mi predpisala nolicin. Ten som brala 10 dní od 26.10. vychadza mi to, ze som lieky brala v 2-3tt... strasne sa bojim ☹((((((((((((

sibalka21
10. nov 2016

@kalianka V 2tt si mala este len ovulaciu cize tehotna si este nebola... AK si mala MS 5.10 a lieky si brala do 26.10, nemas sa absolutne coho bat, ked si skoncila s branim, tehotna si este nebola, resp. bola len par dni... A si tehu?

kalianka
10. nov 2016

@sibalka21 nie nie, zle som to napisala, teraz pozeram, atb som brala OD 26.- 5.11. ☹(( teda tak 4-5tt

adulkas
10. nov 2016

@kalianka mne raz Dr povedal že do 4-5 týždňa to nie je vôbec problém lebo som brala lieky ktoré sa tiež nemôžu ale bavili sme sa iba v teoretickej rovine

sibalka21
10. nov 2016

@kalianka V podstate je to jedno, prve tyzdne plod nieje napojeny na krvny obeh matky, preto vlastne pokial nevies ci si tehotna, lieky babu nijak neuskodia.. Ocividne to tak priroda zariadila 🙂 ... Tak sa naozaj nemas coho bat...

sibalka21
10. nov 2016

@kalianka A mas uz potvrdene tehu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre