Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Alergie u dieťaťa - čo mu dávať jesť?

veronika4495
10. jún 2021

Ahojte syn bude mať 8 mesiacov a má alergiu na banány, cuketu, kaleráb a vaječný bielok ale zdal sa mi vyhadzany aj po mrkve a hrušky tak vraj nech nedávam ani to aj keď mu to nevyšlo on má ekzém a potom to má škaredé a svrbí ho to strasne nervózny je....no a moja otázka čo jesť 😁 hlavne na raňajky aj keď bude trochu väčší...starší mával normálne pečivo aj keď mu zuby išli dala som mu napríklad rožok suchý do ruky žul si to robilo mu to dobre aj kukuričné chrumky alebo piškóty to teda asi mladšiemu nemôžem keď má alergiu na bielok neviem ako tie chrumky či aj tie to obsahujú...väčšinou jedáva len zemiak s jablkom, prípadne občas dávam aj kupované jablko marhuľa lebo to mám odskúšané a už fakt neviem čo dávať...vraj u takýchto detí nech nedávam ani rajčiny do roka ani strukoviny...občas ma brokolicu ale to je stále to isté no a poobede má kašu mával banánovú a ovocnú ale odkedy nemôže banány kúpili sme takú Nestlé slivka a marhuľa ale neviem čo iné ešte jedáva len mlieko vezlaktozovy Nutrilon len by som chcela pridať aj viac jedál....

anjelicek26
10. jún 2021

@veronika4495 moj napriklad pri alergii na vajecne bielko vyslovene len vajicka nemoze - akonahle je to v kolaci, v palacinkach, proste po tepelnej uprave, nema ziaden problem... nastastie inak aj tieto potravinove alergie v babatkovskom veku, vela deti s toho vyrastie.

veronika4495
autor
10. jún 2021

@anjelicek26 ďakujem tak myslíš že mám vyskúšať napríklad piškótu alebo niečo také ako to stoleruje?

majamat
10. jún 2021

@veronika4495 rožok neobsahuje bielok. Teda klasický rizob by to obsahovať namal. Piškóty áno. A chrumky,neviem, aké na obale bude zloženie.

anjelicek26
10. jún 2021

@veronika4495 áno skúšať ale úplne malé množstvá. Sledovať reakciu. Ja som s toho mala rešpekt ale toleruje to v pohode...

anonym54
19. jún 2021

@veronika4495 Na Facebooku je skupina Čo jedia zdravé deti. Skúste sa do nej pridať,nájdete tam kopec receptov aj pre potravinove alergie. Na raňajky môžte obilninove kaše (tam sa fantázii medze nekladu, je naozaj množstvo variácií), lievance bez vajec (ja napr. robievam jogurtove), jogurt, ovocie, placky... Ak má malý alergiu na potraviny, lepkom by som ho zbytocne nedrazdila, všeobecne sa lepok odporúča zavádzať až po roku. Tu skupinu vám naozaj veľmi odporúčam