Používame cookies. Viac informácií tu. OK
anos18
3. jan 2019

A stravu dodrziava, ako ma?

veronika4495
autor
3. jan 2019

@anos18 snaží sa nejesť to čo by nemal len je to ťažko nemal by ani zemiaky, raž, orechy, rajčiny, papriku, prihrievané veci, mrazené a milion ďalších alergii testy na alergologii mu už dlhšie nerobili keďže má tie ruky dopraskané...nehovorím občas si dá aj čo nemá jesť lebo vidí že aj keď dodržiava dietu tak je rovnaký ak nie aj horší

anos18
3. jan 2019

Moj syn ma HIT, ak zje nieco nevhodne, tak ma migrenu. Ale nastastie, u neho je to obmedzene iba na male mnozstvo potravin.

veronika4495
autor
3. jan 2019

@anos18 aha no on má skoro všetky potraviny asi by nemohol jesť nič okrem toho na všetky možné byliny alergie a neskutočne sa škrábe doškrábaný celý do krvi samé šupiny z neho padajú čo je taký suchý a tá koža neskutočne mu praská...

matway
3. jan 2019

Smiem sa opýtať, akých máte doma domácich maznáčikov?

luba41
3. jan 2019

snažiť sa je málo..pokial nebude dodržiavat "dietu", tak ako má, tak sa mu nezlepší..aj tie ostatne alergie /pelove/ súvisia so stravou.. mlieko a lepok nevylúčil zo stravy? pri exeme sú to najviac škodiace alergeny..

veronika4495
autor
3. jan 2019

@matway nemáme žiadne zvieratá

@luba41 no lenže tam je aj problém že ani nevie na čo všetko presne je alergický lebo tie testy sa mu nedajú spraviť keďže má také ruky... Mylsím si, že dosť vplýva aj počasie. A sama kožná povedala že nemôže mu zakázať jesť všetko lebo jemu robí zle v podstate skoro všetko...

pieces
3. jan 2019

Môj manžel má ekzém od 2 týždňov po narodení... Skúšal asi všetko: mastičky krémiky najviac hormonálne, diéty, liečenia... Pred nejakou dobou mal akútny stav, popraskaná mokvavá koža (v podstate na celom tele), že nemohol ani prsty na rukách ohnúť. Presne ako píšeš o Tvojom manželovi. Dokonca už aj odmietol ísť na alergo. Keď bol v lete na kožnom, lekár mu povedal, že keď chce mať ploché nohy, nech chodí po lekároch... Ešte viac ho to demotivovalo niečo s tým robiť. Tak som mu povedala, že ešte vždy môže vyskúšať surovú stravu. Bránil sa tomu v podstate pár rokov. Dnes po cca 3 mesiacoch je presvedčený, že surová strava je to najlepšie čo ho postretlo. Na začiatku používal aj sprej Skin cap, ten mu kožu trochu ukľudňoval, aby sa tak neškrabal, koža sa asi po mesiaci postupne zošúpala. Pokožka teraz vyzerá zdravo. Nie je 100% raw, niekedy má chuť na mäso, tak si trebárs keď sme u rodičov dá. Prirodzene prestal piť aj kávu, a to ju pil asi 5 hrnčekov denne, už mu nechutí...

luba41
3. jan 2019

@veronika4495 kožná nepomáha, nech hladá aleternatívu a sám sa musí starať o svoje zdravie.. a hlavne najst príčinu problemu...len tá prísna dieta je základ..mlieko a mliečne / všetko /, hovädzie lepok, príp kura, vajcia to všetko vylúčiť - to je základ..prečítaj si tuto , je to pre deti, ale princíp rovnaký https://www.modrykonik.sk/zdravie/ekzem/
https://www.modrykonik.sk/zdravie/atopicky-ekzem/ atd.. a naštuduj si to aj ty, pretože predispozície na exem može zdedit aj vaše dieta / že to zdedí zo strany otca je ešte vyššie %, ako keby si ty bola exematik/..

veronika4495
autor
3. jan 2019

@luba41 ďakujem, no s tým dieťaťom si ma nepotešila dúfam, že to malý nezdedí...:/ skúša stále nejakú alternatívu už toľké prípravky, maste, kvapky a neviem čo všetko vyskúšall len aj tie bylinné prípravky nemôže všetky keďže je alergický aj na byliny...ďakujem 🙂

jessicai
3. jan 2019

Ja by som skúsila viac vody piť aby sa tak veľmi nevysušovala koža. Mne pomaha na exem, ktory strasne svrby natierat s detskym kremom na zadocek "AVIRIL". Kedysi bol lepsi ako dnes a volal sa "AVIRIL BABY ", ale aj tento co teraz predavaju pomaha. Pomahaju aj obklady z repiku alebo kamiliek.

veronika4495
autor
3. jan 2019

vody on vypije veľa to asi problém nebude 🙂 vďaka

mkado
2. mar 2019

Dobry den, z vlastnej skúsenosti vrelo odporucam produkty na baze aloe vera od firmy forever. Nam na ekzem velmi pomohli. Treba mat ale na pamati, ze kazdy kozny defekt je len vysledkom vnutornej disharmonie, cize je potrebne precistit organizmus aj zvnutra.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli