Histamínová intolerancia. Akú múku môže?

manika262
26. okt 2019

Dobrý deň. Tento týždeň môjmu sinovi zistili histamínovú intoleranciu, s krvy. Vraj ju má hraničnú. Lekárka nám nariadila eliminačnú dijetu. Prosím vás čitam ale velmi sa bijú nazori.Akú múku môže? Mám mu dávať bezlepkovú a bezlaktózovú stravu? Ak mu načnem mlieko môže byť v chladničke? Môžem mu upiecť chlieb s kváskom? Kvások je v podstate iba múka voda. Môže pohánkovú a špaldovú múku. Sú recepty aj s takou. Ak mu spravim pomazanku napr.maslo a mrkva môže byť v chladničke? Prosím poraďťe mi. Ďakujem.

lucia851
26. okt 2019

Ahoj aj ja mam histaminovu intoleranciu .Mlieko moze byt v chladnicke myslim.Chlebik mu sprav kvaskovy.Ano moze pohankovu aj spaldovu muku.Ja jedavam na ranajky aj pohankovu kasu je vyborna

3009
26. okt 2019

@manika262 veď určite ti dali leták čo sa môže a nemôže jesť pri histamínovej intolerancii. Treba trocha pogoogliť a nájdeš tu veľa článkov, rád aj receptov.

manika262
autor
26. okt 2019

@manika262 pardón syn je samozrejme s Y.

lucia851
26. okt 2019

Musis mat pripomienky

manika262
autor
27. okt 2019

@lucia851 ďakujem moc za radu.

manika262
autor
27. okt 2019

@3009 no praveze mi nedali zatial nič. Iba mi kazali aby mal mesiac dietu a potom asi znova zoberu krv. A porom nas poslu ďalej. Zatial to ma iba potvrdene ces deckú lekárku.

3009
28. okt 2019

@manika262 v nasledovnom linku máš čo je HIT a ako sa treba stravovať. https://www.slovenskypacient.sk/histaminova-int...

ewana
24. jan 2022

Dobrý deň, prosím Vás mal niekto pri histamínovej intolerancii ako príznak dlhodobo upchatý nos?

ewana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
31majka12
18. sep 2022

@ewana ahoj my mame dlhodobo upchatý nos ...zajtra ideme na výber mandlí nosných malo by sa niečo zmeniť ..tak uvidime

andrea130417
24. okt 2023

@lucia851 zdravím vás, synovi zistili tiež okrem iného aj histamínovú intoleranciu. Zaujalo ma, že píšete o pohánkovej múke, že je pre vás v poriadku. Na stránkach ohľadom hit som našla pohánku ako vysoko rizikovú z pohľadu histamin. Syn má aj celiakiu a práve preto som mu začala piecť kvaskovy chlieb z pohánky a ovsa. Vám osobne pohánka nerobí ťažkosti? On tiež ju toleruje pomerne dobre, obavám sa však, aby som ho častým jedením tohto chlebíka nezhoršila prejavy. Ďakujem za vašu odpoveď.