Intolerancia na mlieko. Aké hodnoty sú ešte v norme?

mica535
16. apr 2019

Dobry den,mojej dcerke bola diagnostikovana intolerancia na mlieko. Neviete ake ma mat hodnoty ? Mala ma igE 10,200. Nemozem sa docitat ake su hodnoty v norme. Lebo moja mala nejedava ani mlieko ani jogurty takze som trosku z toho mimo ze nechce to jedavat a ma na to intoleranciu.

bleblu
17. apr 2019

Pravdepodobne myslis intoleranciu laktozy a nie mlieka. To, ze nechce a ani nejedava mliecne vyrobky, neznanemena, ze nemoze mat laktozovu intoleranciu. Pretoze tu neobsahuju len mliecne vyrobky, ale aj niektore sladkosti, bezne potraviny ( pecivo, salamy, ... ) ako aj lieky. Ak si zadas do googla intorelancia laktozy hodnota, urcite nieco najdes.

mica535
autor
17. apr 2019

@bleblu Dr.nam napisala ziadne zivocisne iba rastlinne ,ani ovcie ani kozie . Tak nie intoleranciu ale alergiu si myslim nic konkretne tam nieje pisane a papier mi podala sestricka

tana85
17. apr 2019

@mica535 skvela dr, podat vysledok pomedzi dvere bez dalsej konzultacie...ale alergia na mlieko je bez ohladu na stravovanie. a ze jej take ani nechuti, o to lepsie, budu tie dieteticke obmedzenia lahsie prijimat

mica535
autor
17. apr 2019

@tana85 No dnes vecer mala cele ruky cervene a aj opuchnute a netusim preco take flaky na rukach mava a nevieme z coho chodime aj koznej

mica535
autor
17. apr 2019
mica535
autor
17. apr 2019

@mica535 nieje to dobre vidiet ale mala to ako ked sa clovek spali na slnku

deedol
17. apr 2019

mozno toto pomoze.
existuje aj intolerancia bkm, teda neprava alergia.

deedol
17. apr 2019

ak ma igE, tak ma pravu alergiu a nesmie nic mliecne ani take vyrobky, kde je mlieko, srvatka, maslo atd.

mica535
autor
17. apr 2019

@mica535 bez vyrazok a ppoobede mi vravela ze ju to boli ze tam ma modriny som tp cez den neriesila a vecer ked mi zas povedala ze ju to boli tak taketo cervene mapy

mica535
autor
17. apr 2019

@deedol Dakujem

tehotna40
13. feb 2023

Dobrý deň, viem ze téma uz stará ale môžem sa opýtať ako ste dopadli a ako pokračujete? Dcéra mala podobne fľaky ako vaša, brali jej krv a tiež mi dr dnes volala ze alergia na mlieko a soju. Nič bližšie ešte neviem vo štvrtok ideme. Ďakujem za odpoveď