Môžu dýchacie problémy súvisieť s alergiou na mlieko?

siminimik
23. feb 2019

Dcera ma 2roky a 8mesiacov. Ma dychacie problemy, casto priedusky, larynga, kasel(predpisana Moncasta). Vyrazku na licach,stehnach a rukach. Myslela som ze to su len potnicky a zo slnka v lete.po vypiti mlieka vcwra som si vsimla ze vyrazky vystupili.mliecnych veci zje pozehnane. Citala som ze jej problemy s dychacimi vecami a choroby,mozu suviesiet s mliekom.odchadzame na dv, chcem sa spytat ci neviete ci jej mozem kupit specialne umele mlieko pred spanim na vypitie a prestanem alebo obmedzim vsetko mliecne.kym sa vratime a pojdem k dr na kozne. Mozno zbadam rozdiel
Dakujem

tova
24. feb 2019

moze mat len intoleranciu , ale to skor by boli aj hnacky a bolest brucha. To co citas na nete o alergiach je o pravych silnych alergiach kde mozu ohrozit zivot a pacient musi nosit sebou epi pero. Vtedi sa alergia ukaze do par minut po zjedeni potraviny na co je alergicky, a su to cervene fliaky po tvari, napuchnute oci, pery, kycha, problem s dychanim, kasel, a fliaky po celom tele. To vsetko sa objavi behom par minut po zjedeni. Neni to ze casto je chora , casto ma teploty atd... toto co ma je skor virusove..

som_ponorka
24. feb 2019

Dá sa kúpiť mlieko aj špeciálne, napríklad nutrilon robí low lactose

saskia_98
24. feb 2019

@siminimik aj ja mam take z mlieka a okrem tych mini vyražok ešte aj zvraciam .. Vysledok intolerancia na laktozu .. Skuste s nou ist ku alergologovi na testy.

ink
24. feb 2019

Ahoj, môže to veru súvisieť. A treba teda vylúčiť, či ide o intoleranciu na laktózu,čiže mliečny cukor alebo na mliečny tuk. Skús odpozorovať aj či sa to deje po ovčích alebo kozích výrobkoch.
Inak je tu na MK aj online anonymná poradňa, tak sa môžeš spýtať aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

petronelahh
12. jan 2020

@siminimik zistili ste z čoho boli tie vyrážky ? Syn má rovnaké ale na nôžkach

siminimik
autor
22. jan 2020

@petronelahh ano, vrsj je to dedicneho povodu. Poslal nas na kozne pneumolog, ci to nieje ekzem. Ale ze vobec, zr to len natierat produktami s mocovinou a zr to ptosye mat vude, raz menej,inokedy viac,podla rocneho obdobia. A ze to podedila. Nevien po kom ale😁

daniela122
14. okt 2020

@siminimik dobry den chcem sa opytat moja dcerka ma teraz take iste vyrazky zistili ste nieco nove alebo to ostalo pri tom ze je to dedicne? Dakujem

siminimik
autor
14. okt 2020

@daniela122 dobry deň. Už to nikto nerieši. Ekzém to nieje a používam excipial a lactovid sprchac

siminimik
autor
14. okt 2020

@daniela122 ale áno stále je Tk dedične a mení sa to počasím, oblečením, avivazou, či viac na to slnko svieti. Raz je to horsie inokedy lepsie☺️

veronikaa208
24. jan 2023

@saskia_98 môžem sa spyatt niečo ohľadne vašej zistenej intolerancie ?

saskia_98
24. jan 2023

@veronikaa208 jasne napis mi spravu 🙂