Predĺženie rodičovskej dovolenky na základe potravinových intolerancií, je to možné?

gumkacka1
12. okt 2019

Ahojte, potrebovala by som sa poradiť, či je možné predĺžiť rodičovskú dovolenku na základe potravinových intolerancií? Dcérka bude mať v novembri 3 roky, od septembra chodí do škôlky, ja do práce. Pred mesiacom jej zistili histamínovú intoleranciu a intoleranciu na laktózu. Keďže mám dosť nepravidelnú pracovnú dobu, mám čo robiť, aby som stíhala pripravovať dcérke jedlo do škôlky na celý deň. Takže by som si chcela podať žiadosť na predĺženie rodičovskej dovolenky. Má tu niekto s tým skúsenosti? Ďakujem za každú radu. 🙂

zuzana2910
13. okt 2019

Dobré ráno, tu poradia mamičky tak aj tak..vždy rôzne..takže určite ak sú stanovené diagnózy a spadajú do tabuľky pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa treba vypísať žiadosť, potvrdiť u lekára, priložiť odborné správy a čakať na vyjadrenie od posudkoveho lekára. Pekný deň.

gumkacka1
autor
13. okt 2019

@zuzana2910 to ani neviem, ze nejake tabulky existuju. Da sa to najst aj niekde na nete?

zuzana2910
13. okt 2019

@gumkacka1 áno, na nete je to..je tam číslo diagnózy a pozrite v karte od dieťatka akú má Vaše diagnózu a ak sa zhoduje tak by to mali uznať..https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod...
Pozrite odkaz a rolujte dole, tam sú diagnózy s označením..v každom prípade treba podať žiadosť na urad..

tulipanicek
22. jan 2022

@gumkacka1 Ahoj. Schválili Vám predĺžený RP? Vďaka