Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sú toto príznaky histamínovej intolerancie?

25. nov 2021

Bolest brucha, steklenie v prieduskach, akoby stiahnute dychacie cesty….

danielahamar
25. nov 2021

ja to mám z medu

7lenka11
25. nov 2021

histamínová intolerancia nemá rovnaké príznaky u všetkých, u každého sa prejavuje inak.. ja mám silnú histamínovú, no nemám ani jeden z tvojich príznakov, mňa len svrbeli nohy a mala som dlho problém s akné.. po zmene stravy sa všetko upravilo

tt247
25. nov 2021

Môžu byť. Jedným z príznakov je aj kašeľ napríklad. Tých príznakov sú desiatky.

tinka_1807
25. nov 2021

Príznakov histamínovej int. je ozaj strašne veľa. Ja som nemala ani jeden z tých, u mňa to boli problémy s trávením, únava, búšenie srdca.
Ale to, čo popisujete ty som ešte u nikoho nepočula. Skôr mi to príde ako úzkosť, ale pre stanovenie diagnózy vyhľadaj lekára. Určite ti na MK žiadna žena nebude vedieť stanovit diagnózu podľa týchto symptómov, lebo tieto symptómy môžu mat tisícky chorôb.

denkatn
25. nov 2021

prosim vas a ako sa zisuje ta histaminova intolerancia? myslim u deti vo veku 6 rokov? testami z krvy?

7lenka11
25. nov 2021

@denkatn neviem, ako je to u detí, no mne robili komplexné testy na imuno-alergológii.. brali mi krv asi do šiestich skúmaviek.. mala som tam však aj vyšetrenia na kadejaké alergie, celiakiu a pod... no túto diagnózu vraj najlepšie potvrdí gastroenterológ

denkatn
25. nov 2021

@7lenka11 no zbohom, takze vela vysetreni a tazkych?

denkatn
25. nov 2021

lebo dcera niekedy ju boli brucho aj tri dni, potom hlava, uz tak 2 roky rozne priznaky, neviem kde zacat. na neurologiu nas poslala lekarka, nalez nema. detska lekarka nic k tomu nepovedala, neviem ci jej nemam povedat ja tej lekarke, ci by sme tieto testy nespravili. ale ked je podozrenie male a testy pre dieta tazke, tak sa bojim.

7lenka11
25. nov 2021

@denkatn práveže ani nie.. ja som išla na imuno-alegológiu, lebo som dvakrát po sebe v rovnakom období prekonala ťažkú chrípku spojenú s hospitalizáciou v nemocnici, takže má prioritne poslali na vyšetrenie imunity.. no urobili mi tam komplexné rozbory vrátane alergií a intolerancií.. a vyšli im zlé čísla pri histamínovej.. gastro je doplnkové vyšetrenie.. ale ja som tie hodnoty histamínovej intolerancie mala tak nízke (čím vyššia hodnota nad 10, tým lepšie a ja som mala niekde v rozmedzí 2-3), že doktorka jasne potvrdila diagnózu a na gastro som nešla.. ale plánujem ísť začiatkom roka, či sa to po roku aspoň trochu upravilo

denkatn
25. nov 2021

@7lenka11 dakujem, takze ten odber krvy na imuno- alrgo by jej robili na zaciatok.

7lenka11
25. nov 2021

@denkatn skús zavolať do nejakej ambulancie a opýtaj sa.. neviem, či pri deťoch postupujú rovnako..

denkatn
25. nov 2021

to ma nenapadlo, aj ked teraz malokde beru novych pacientov, nieco musim vymysliet..

nwnw
25. nov 2021

Ja mam mam histaminovu a u mna to bolo. Hnacky, zapchy, nafuknute brucho, krce v bruchu,bolest hlavy, upchaty nos, bolest hlavy

ailiba
25. nov 2021

Každý to ma inak. To co popisujes mi príde skôr ako alergia na nejaké jedlo, ale treba sa dat vyšetriť. Mňa bolel žalúdkom a občas dychavicnost, to som mala hraničný histamin.