Veriť vyšetreniu v Medirexe alebo Food Detective?

suzumya
4. mar 2020

Ahojte, má niekto prosím vás skúsenosti s vyšetrením potravinovej intolerancie cez Medirex? Bola som na vyšetrení u imunoalergológa, kde mi urobili potravinové intolerancie z krvi, zaslané to bolo do Medirexu a výsledky sú negatívne na všetko. Keď som si robila food detective test, tak tam som mala potravinových intolerancií požehnane. Teraz som z toho dosť zmätená a neviem čomu mám skôr veriť. Máte s tým skúsenosti?

rybka16
4. mar 2020

Ak vieš po anglicky, pozri si rozhovor s alergiológom (od 04:30):

https://www.youtube.com/watch?v=1GK4RDxOx-4

Ale v skratke: Ver lekárovi a Medirexu. Test od Food Detective a podobných podvodníkov testuje protilátky IgG. To ti o reálnej alergii/intolerancii nepovie nič, jedine tak to, že si danú potravinu v poslednej dobe zjedla. Čokoľvek zješ, telo vyprodukuje protilátky IgG, lebo sa už s daným proteínom stretlo. Na zistenie alergie potrebuješ test IgE, čo ti, predpokladám, urobili v Medirexe.

Mimochodom, intolerancia a alergia sú dve rozdielne veci.

suzumya
autor
4. mar 2020

@rybka16 veď áno, robili mi aj IgE, tam mám 2 alergie na sóju a jablko, čo aj sedí. A potom mi robili na cca. 100 potravín IgG. A tam bolo všetko negatívne. Práveže podľa vypozorovaných potiaží by mi to sedelo viac na food detective. Preto ma Medirex prekvapil, že nič...

evitka83
4. mar 2020

@suzumya mne tiez vysli testy negativne u imunologa, ale intolerancie mam

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzina007
5. mar 2020

@suzumya toto ma presne teraz zaujima. lebo co citam vsade robia len IgG testy
Mne moj obvodny robil testy napriklad na laktozu ktoru mam 100% ale pozitivne mi vyslo IgA ale IgG bolo negativne. Takze ratam ze podla IgG testov by mi vyslo ze intoleranciu nemam. I ked ako citam moze to byt tym ze mam dlhodobo nasadenu uz dietu na laktozu.
Ale teda podľa krvných výsledkov gastro ppotvrdilo intoleranciu laktózy.
A presne práve premyslam nad testom od Medirexu ale stoji dost. Tak ci je to vierohodne.

kofolala
18. júl 2020

Otvaram diskusiu ak niekto este skusal tento test bola by som rada ,ci sa oplati a skusenosti?ďakujem

suzumya
autor
18. júl 2020

@kofolala V Medirexe mi teda nič nevyšlo, robila som si potom Sepea Elisa Screen 200 ( food detective), kde mi vyšlo okolo 30 intolerancií. Už sú to 3 aj niečo mesiace, čo sa stravujem tak, že som vylúčila všetky problematické potraviny. Mávala som strašné migrény, niekedy aj 2 x do týždňa a za posledné 3 mesiace len raz počas menštruácie. Takisto mi ustúpilo pálenie záhy, hnačky a zlepšila sa mi pleť. Takže za mňa je to tak, že som uverila tým druhým a nie Medirexu a prinieslo to výsledky. Mala som aj hodinovú Skype konzultáciu s ich výživovou poradkyňou, čo sa dalo objednať spolu s testom. Pomohla mi zorientovať sa, čo jesť, čo nejesť, kde všade sa môžu skrývať veci čo mi nerobia dobre. Nehovorím, že to bolo lacné, ale ak si vybrať medzi Medirexom a Sepea, tak mi pomohli Sepea testy.

suzumya
autor
18. júl 2020

@suzumya A ešte taký malý bonus, dlhé roky som sa trápila s váhou a chudnutím, za tieto 3 mesiace ide váha pomaly dolu, som o 7 kg ľahšia a pritom jem úplne normálne do sýtosti.

kofolala
18. júl 2020

@suzumya jaaaj toto som potrebovala počuť ďakujem velmi krásne. Ja chcem ten test tiez objednať ,lebo presne takto telo citi a nezda sa mi to .Tak uvidíme.Lebo všade som len čitala,že su to vyhodene peniaze lebo zachyti len IgG.ďakujem za radu .♥️

kofolala
18. júl 2020

@suzumya este sa chcem spytat ,jedli ste vsetko pred testom normalne ,alebo čo ste vycitovali ,že vam neprospieva ste už nejedli. Či to zachyti test aj bez toho.ďakujem

suzumya
autor
19. júl 2020

@kofolala pár vecí, čo som mala vypozorovaných som nejedla dlho, ale tak týždeň pred testom som skúsila zjesť zo všetkého. Ale asi netreba, pretože mi vyšla napríklad intolerancia na aloe a to som mala naposledy niekde 8 rokov dozadu 🙂

domika225
25. sep 2022

@kofolala ahoj môžem sa opýtať? Zvažujem ten test, bola si? Neboli to vyhodené peniaze? Ďakujem 🙂

kofolala
25. sep 2022

@domika225 ahoj .bola som .podla mna neboli to co mi vyslo som obmedzila a stav sa zlepsil ,ale samozrejme to trva dokym sa creva daju dokopy .mne to trvalo pol roka ak nie aj viac

ssandyy
9. sep 2023

@kofolala prosím ťa a ktoré si si objednala?

kofolala
9. sep 2023

Fuha
@ssandyy už som len našla na maily, že to bolo na 59 potravin a kupovala som na biocare.sk .Viac už neviem. Za tie roky sa to určite aj pomenilo 🙂

ssandyy
10. sep 2023

@kofolala ďakujem