1.kvalifikačná skúška. Rady ako ste to písali.

vavka33
16. apr 2008

ahojte maminky i nemaminky ucitelky.Konecne som sa rozhodla,ze si idem napisat kvalifikacku,preto vas chcem poprosit o akekolvek rady,ak ste to uz pisali.
Viem ako postupovat,aj ako to ma byt napisane,skor by som rada vedela ako ste sa na to vrhli vy a kde ste cerpali,kolko vam trvalo to napisat,proste vase postrehy a pripomienky.Normalne sa obavam,ci to napisem,akosi neviem kde a ako zacat

bonaquaba
8. dec 2013

@petkave chcem sa spytat ci uz si pisala tu prvu atestacku ja sa chystam ale vobec sa neviem k tomudokopat

petkave
9. dec 2013

@bonaquaba ahoooj, napísala a dokonca aj obhájila. 😵 Išla som nakoniec na predatestačné vzdelávanie, ktoré síce nie je povinné, ak máš dosiahnutých 60 kreditov, ale určite je to jednoduchšie, keď ho máš za sebou. Aj práca je posudzovaná menej prísnejšie (aspoň ja mám takú skúsenosť)... Ak by si chcela viac info, tak napíš správičku...

sofin
9. jan 2014

Ahojky, aj ja sa chystám na 1. atest.. Mám problém si vybrať . Rozmýšľam nad tvorivosťou na 1.stupni, kto má podobnú tému? Ako sa mám odraziť a donútiť sa písať???

aandrejka
2. apr 2014

Viete mi prosím pomôcť s témami na skúšku k 1. atestácii týkajúce sa HODNOTENIA ? MPC Bratislava. Ďakujem!
Andrea

mmiiska
6. máj 2014

Baby potrebovala by som pomoc s temou na prvu atestacku...vobec netusim o com pisat a mam predmety geografia a matika.. neviete niekto poradit nazov temy???? ☹

lienka1986
2. sep 2014

@sofin ja som sa akurát prihlásila s myšlienkou, že budem písať o Tvorivosti ...už ste prácu napísali a aj obhajili?

lienka1986
2. sep 2014

@sofin a ešte otázočka...do akého tematického okruhu by ste zaradili tvorivosť? Učebné štýly a metódy vyuč. procesu?

sofin
3. sep 2014

@lienka1986 ahoj, prácu mám rozpísanú, teraz pracujem na praktickej časti, ale cez prázdniny som neurobila nič, ale chcem to stítnuť do pôrodu, čiže do decembra, trochu sa teraz toho bojím, pretože som na PN, a praktickú časť budem písať asi naslepo,....

patulka179
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka1986
3. sep 2014

@sofin mame to skoro podobne 😉 ja som tiez doma na RD Sa mi tak zda, ze som z toho vsetkeho vysla...ale hadam to dam. Aku remu si si zvolila? A do akeho temat okruhu si to zadelila? Drzim palce, nech to vsetko pekne stihnes.... to das 😉

patulka179
10. sep 2014

Ahojte, kolegynky, tak už mám po druhej atestácii a svätý pokoj. Ak by ste niektorá potrebovali radu, alebo čo, napíšte na IP, rada odpoviem.

verondza
12. sep 2014

@patulka179 prosim ta, na prvej kvalifikacnej sa len obhajuje praca? strasia ma a na stranke o týchto atestáciách je napisane, ze sa taha otazka odpoveda sa..to vazne?

patulka179
12. sep 2014

@verondza ahoj, no gro je v obhajobe prace a potom sa taha otazka - je z okruhov, z ktorych si pisala pracu - na prvu je to asi 9 okruhov, ale ak mas dobre posudky na pracu, tak to je zaklad. Vsetko zalezi od toho, kde budes atestaciu robit. Najlepsie, ked si ziastis u ludi, co tam robili.

sorciera24
12. sep 2014

@patulka179 a z akeho predmetu si robila?

verondza
13. sep 2014

@patulka179 dakujem ti za odpoved. ak sa este mozem opytat, kde sa prosim ta daju pozriet temy na prace? nejako sa mi to nedari najst na nete. a otazky, z ktorých si tahas na obhajobe vies vopred? to znamena, vies, co sa mas vlastne ucit? ospravedlnujem sa, ak su to hlupe otazky, ale som na md a teraz mi uznali 60 kreditov za studium popri praci, tak rozmyslam, ze si to pouzijem na 1.kvalifikacnu,ale nemam sa ani koho opytat, co a ako. Viete mi este dievcata prosim vysvetlit, preco vlastne robit tu kvalifikacnu, ked ak som spravne pozerala do tabuliek, tak tie kredity mi vlastne zvysia plat asi presne o tolko, o kolko mi zdvihne plat prechod do 11.triedy. ci ten zvyseny plat za kredity je len docasny? v podstate cely cas co existuju kredity som bola ńa md, tak viem o tom prd makovy. sa zapotim, ked sa vratim, kym sa do toho dostanem 🙂).

patulka179
13. sep 2014

@sorciera24 zo SJL

patulka179
13. sep 2014

@verondza napis mi do IP

patulka179
13. sep 2014

@verondza no atestacia plati bez obmedzenia a kredity 7 rokov - takze v tom mas istotu.

lindt
13. sep 2014

baby, prosim vas, kde si viem o tom viac nastudovat? Na akej stranke? dakujeeem 🙂

jaako
16. okt 2014

@patulka179 ahoj. ty si si robila atestačku počas materskej?

patulka179
16. okt 2014

nie, ale robili aj take, co boli na materskej, ale prvu.

katie.2906
16. okt 2014

Baby, nerobili ste niektorá 1.atestačnú skúšku na MPC Nitra? Potrebovala by som nejaké info. Idem na skúšku a už neviem ani čo sa mám z toho množstva učiť. :-/ Vďaka.

jaako
16. okt 2014

@patulka179 dik za odpoved. potrebovala by som sa skontaktovať s nejakou maminou na MD, čo robila 2.atestačku a prebrať nejaké technické záležitosti.
Ja som prvú nerobila,mala som uznanú náhradu.
K tej prvej sa robil aj akčný výskum?

jaako
16. okt 2014

@katie.2906
pozerám,že máš malé dieťa. si na MD? teda si robila prácu počas nej? lebo by som sa chcela niečo spýtať, ale radšej do IP

katie.2906
16. okt 2014

@jaako Áno som na RD. 🙂

patulka179
16. okt 2014

@jaako to ja neviem, ale prieskum sa robi asi len na druhu.

jaako
17. okt 2014

@patulka179 ďakujem za odpoveď

rybkazuzka
19. okt 2014

Ahojte, náhodou sa tu nenájde dobrá dušička, ktorá má vypracované témy na 1. atestačnú - Učebné štýly a metódy vyučovacieho procesu? keby mi poslala na e-mail🙂 Buď zaplatím, alebo vyrábam bižutku, shamballa náramky, písmenkové náramky, .... Ďakujééééééééém 🙂

sofin
29. okt 2014

@lienka1986 tiež som rozmýšľala nad tým istým, ale to tuším nikam nepotrebuješ uviesť, mám pomaly dobrý mesiac do pôrodu, stále som sa moc nepohla, už mi aj prihára, takže to musím nejako dať tento mesiac a poslať, veľmi zle sa to píše, keď som preč z roboty, tam sme aj pokecali aj odskúšali,.... no uvidím ako to dopadne , a čo ty, zvládla si to???